High Definition Center

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
نظر به اینکه هر روز داره اخبار مربوط به HDDVD و BD توی سایت زیاد میشه به نظرم بد نیومد که یه تاپیک مستقل درباره این موضوع داشه باشیم و این بحثو اینجا ادامه بدیم. دوستان خواهشا لطف کنن و اخبار مربوطه رو اینجا بزارن :
1) اخبار مربوط به HDDVD وBD
2) اطلاعات درباره پلیر ها و دستگاه های مربوطه
3) تاریخ انتشار فیلم ها
4) درایو های کامپیوتر برای HDDVD وBD
5)نحوه ستاپ بر روی تیوی و Home Theatre توسط Standalone Player
6)نحوه استفاده از HDDVD و BD روی کامپیوتر
7) review ها و مقاله های مزبوطه درباره HDDVD و BD از سایت های مختلف
8) نحوه استفاده از PS3 و X360 به عنوانHDDVD/BD پلیر

امیدوارم این هم تاپیک پرکاری بشه و بچه ها استفاده کنن.. از مدیران هم خواهش میکنم اون چند پست اخر توی تاپیک اخبار داغ کنسول ها که دریاره این موضوعات هست اگر زحمتی نیست به اینجا منتقل کنن

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,750
نام
امیر
سلام و عرض خسته نباشی خدمت تمامی دوستان ...... دوستان من یه مشکلی برام پیش اومد من دیروز که برای خرید فیلم بلوری برای ps3 رفته بودم فروشنده به من گفت که پشت پک فیلم های بلوری یک abc داره که اگه هر سه تای اونها رو داشته باشه به تمام ریجیون های ps3 میخوره ولی اگر مثلا فقط a رو داشته باشه به uc ها میخوره و فروشنده گفت ما این موضوع رو تست گرفتیم ....... و من سر این موضوع شک افتادم و فیلم رو نگرفتم حالا من می خواستم بدونم این موضوع حقیقت داره !! و اگه حقیقت داره میشه ترتیب اینها (abc) رو هم بگید

واقعا" ممنون از شما دوستان عزیز :love:

بله درست گفته ترتیب نداره کنسولهای ntsc/j , ntsc/uc .بلوری با ریجن کد A میخونن . کنسولهای PAL بلوری با ریجن کد B میخونن . در مورد abc هم درست گفته . زمانی که یک دیسک بلوری دارای ریجن کد ABC باشه میتونه داخل هر player ای خونده بشه .
اینم لیست فیلمایی که بعضی هاشون free region هستن و بعضیا region locked هستن در ضمن این لیستی که گذاشتم همه تست شدن ممکنه پشت یه BD هر سه تا ریجن کد داشته باشه ولی واقعا free region نباشه اونا اسمشون تو لیست هست :biggrin1: جلوی اسم هر فیلم یه لینک داره میتونی بری ببینی . در ضمن بالای صفحه در لینک زیر ریجن A و B و C نوشته شده که با کلیک روی هر کدوم میتونی لیست فیلمایی که در اون ریجن عرضه شدنو ببینی.
http://bluray.liesinc.net/
اینم یه لینک برای طبقه بندی regions
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Blu-ray_regions_without_key.svg
با تشکر امیرخان :biggrin1:

آخرین ویرایش:

BIIAA

کاربر سایت
Jan 9, 2007
293
بله درست گفته ترتیب نداره کنسولهای ntsc/j , ntsc/uc .بلوری با ریجن کد A میخونن . کنسولهای PAL بلوری با ریجن کد B میخونن . در مورد abc هم درست گفته . زمانی که یک دیسک بلوری دارای ریجن کد ABC باشه میتونه داخل هر player ای خونده بشه .
اینم لیست فیلمایی که بعضی هاشون free region هستن و بعضیا region locked هستن در ضمن این لیستی که گذاشتم همه تست شدن ممکنه پشت یه BD هر سه تا ریجن کد داشته باشه ولی واقعا free region نباشه اونا اسمشون تو لیست هست :biggrin1: جلوی اسم هر فیلم یه لینک داره میتونی بری ببینی . در ضمن بالای صفحه در لینک زیر ریجن A و B و C نوشته شده که با کلیک روی هر کدوم میتونی لیست فیلمایی که در اون ریجن عرضه شدنو ببینی.
http://bluray.liesinc.net/
اینم یه لینک برای طبقه بندی regions
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Blu-ray_regions_without_key.svg
با تشکر امیرخان :biggrin1:

واقعا" ازتون ممنون فقط یه نکنه ای هست شما مگه نگفتی که ربجن کد A هم برای NTSC/J و هم برای NTSC/UC هست پس چرا فروشنده به من گفت این فیلم به PS3 های UC میخوره و به PS3 های J نمیخوره :confused: مگه کدی داریم که فقط به UC بخوره ؟
درضمن جناب یه لطف میکنی ....... شما کد A رو توضیح دادی ولی B و C رو ندای :biggrin1: میشه یه توضیح هم راجبع اینا بگی چون مثلا" B هم اگه برای PAL باشه پس C برای کجاست :confused:
و اخرین سوالم اینه که این ABC ها فقط برای PS3 هست یا برای بلوری پلیر ها هم اینطوریه و اگه برای پلیر ها هم ینطوریه اگر یک بلوری پلیر بگریم کجاش نوشته مثلا" برای B هست و ایا بلوری پلیری داریم که بتونه همه کد های ABC رو بخونه ؟
ممنون از شما دوست عزیز :love:

snake_pianist

کاربر سایت
Dec 5, 2007
3,750
نام
امیر
واقعا" ازتون ممنون فقط یه نکنه ای هست شما مگه نگفتی که ربجن کد A هم برای NTSC/J و هم برای NTSC/UC هست پس چرا فروشنده به من گفت این فیلم به PS3 های UC میخوره و به PS3 های J نمیخوره :confused: مگه کدی داریم که فقط به UC بخوره ؟
درضمن جناب یه لطف میکنی ....... شما کد A رو توضیح دادی ولی B و C رو ندای :biggrin1: میشه یه توضیح هم راجبع اینا بگی چون مثلا" B هم اگه برای PAL باشه پس C برای کجاست :confused:
و اخرین سوالم اینه که این ABC ها فقط برای PS3 هست یا برای بلوری پلیر ها هم اینطوریه و اگه برای پلیر ها هم ینطوریه اگر یک بلوری پلیر بگریم کجاش نوشته مثلا" برای B هست و ایا بلوری پلیری داریم که بتونه همه کد های ABC رو بخونه ؟
ممنون از شما دوست عزیز :love:

به نوشته های من توجه نمیکنی عزیز :biggrin1: بیبین ریجن کد یعنی چی؟ وقتی میخوان یه محصول فرهنگی :biggrin1: رو در دنیا عرضه کنن میان کره زمین و به چند قسمت تقسیم می کنن و برای هر منطقه یه ریجن کد مشخص میکنن و جنسی رو که میخوان اونجا بفرستن به اون نشونه مزینش میکنن بعد میفرستن حالا در مورد BD اومدن 3 تا مجموعه درست کردن که هر کدومش شامل چند ناحیه از کره زمینه :
ریجن کد َA : قاره آمریکا ، آسیای شرقی و جنوبی
ریجن کد B : قاره آفریقا ، اروپا ، اقیانوسیه ، خاورمیانه ، کشورهای وابسته به فرانسه و گرینلند.
ریجن کد C : اسیای مرکزی و شمالی ، مونگولیا ، روسیه و جمهوری چین

خب از اونجا که ps3 ntsc/uc در قاره آمریکا عرضه میشه پس BD با ریجن کد A میخونه
ps3 ntsc/j در ژاپن و کشورهای جنوب شرق آسیا عرضه شده پس BD با ریجن کد A میخونه
ps3 PAL چونکه در اروپا و خاور میانه و افریقا عرضه میشه BD با ریجن کد B میخونه

خارج از چیزهایی که گفتم .خودم ps3 ntsc/j دارم که هم روی جعبش و هم در صفحه 19 دفترچه safety & support اش یه 6 ضلعی کشیده که حرف A توشه :biggrin1:
در مورد ps3 ریجن کد C سرش بی کلاه مونده و هیچ ps3 ای ریجن کد C رو نمی خونه :biggrin1:
کلا اگه به اون لینکی که بالا دادم بری میبینی برای ریجن کد C چند تا فیلم بیشتر نداریم

در مورد BD player باید بهت بگم که روی دستگاه همون 6 ضلعی کشیده شده با حرف A یا B یا C دقیقا مثل ps3

BIIAA

کاربر سایت
Jan 9, 2007
293
به نوشته های من توجه نمیکنی عزیز :biggrin1: بیبین ریجن کد یعنی چی؟ وقتی میخوان یه محصول فرهنگی :biggrin1: رو در دنیا عرضه کنن میان کره زمین و به چند قسمت تقسیم می کنن و برای هر منطقه یه ریجن کد مشخص میکنن و جنسی رو که میخوان اونجا بفرستن به اون نشونه مزینش میکنن بعد میفرستن حالا در مورد BD اومدن 3 تا مجموعه درست کردن که هر کدومش شامل چند ناحیه از کره زمینه :
ریجن کد َA : قاره آمریکا ، آسیای شرقی و جنوبی
ریجن کد B : قاره آفریقا ، اروپا ، اقیانوسیه ، خاورمیانه ، کشورهای وابسته به فرانسه و گرینلند.
ریجن کد C : اسیای مرکزی و شمالی ، مونگولیا ، روسیه و جمهوری چین

خب از اونجا که ps3 ntsc/uc در قاره آمریکا عرضه میشه پس BD با ریجن کد A میخونه
ps3 ntsc/j در ژاپن و کشورهای جنوب شرق آسیا عرضه شده پس BD با ریجن کد A میخونه
ps3 PAL چونکه در اروپا و خاور میانه و افریقا عرضه میشه BD با ریجن کد B میخونه

خارج از چیزهایی که گفتم .خودم ps3 ntsc/j دارم که هم روی جعبش و هم در صفحه 19 دفترچه safety & support اش یه 6 ضلعی کشیده که حرف A توشه :biggrin1:
در مورد ps3 ریجن کد C سرش بی کلاه مونده و هیچ ps3 ای ریجن کد C رو نمی خونه :biggrin1:
کلا اگه به اون لینکی که بالا دادم بری میبینی برای ریجن کد C چند تا فیلم بیشتر نداریم

در مورد BD player باید بهت بگم که روی دستگاه همون 6 ضلعی کشیده شده با حرف A یا B یا C دقیقا مثل ps3
بازهم ازتون ممنون ...... :love:
پس یعنی فروشندهه به من در مورد اینکه ریجن کد A به PS3 NTSC/J نمیخوره دروغ گفته چون به من گفت ما تست کردیم که ریجن کد A به PS3 NTSC/J نمیخوره و اگه فیلم رو میخوای بگیری مسئولیتش پای خودت و......
منم بخاطر اینکه مطمئن بشم که ریجن کد A به PS3 NTSC/J میخوره (که الان با توجه به راهنمایی هاتون فهمیدم A هم به UC وهم به J می خوره) دوباره پست دادم...... مگر نه منم حرفهای شما استاد عزیز رو از قبل فهمیده بودم :biggrin1:
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون :love:

Good Boy

کاربر سایت
Apr 9, 2007
842
نام
K1
"Philips: Ultra HD probably as early as 2011"

Ultra HD نسل جدید صدا و تصویر high definition هست که در طی این چند سال در حال توسعه و تحقیق بوده است , در حدود سال 2011 قابل تولید و عرضه خواهد بود.
...........
Dann Tack مدیر قسمت بازاریابی کمپانی PHILIPS این مطلب را اعلام کرده است.در گذشته فکر میشد که این تکنولوژی در 15 یا 20 سال آینده تولید خواهد شد ولی خوشبختانه این زیاد طول نکشیده است.
..........
این فرم جدید از تلویزیون ها(Ultra HD) دارای رزولوشن 7680 در 4320 خواهند بود و از نظر ارتفاع و پهنا , 4 برابر تلویزیون های HDTV معمولی هستند.

r10ronaldinho

کاربر سایت
Nov 27, 2007
1,566
007 جان جواب هارو داد ولی من یکم کامل ترش میکنم :

1) اینکه فایلی HD هست یا نه ربطی به کدکش نداره. فایل اگر 720p یا 1080p باشه HD حساب میشه حالا با هر کدکی

2) منطورت مشخص نیست. اگه یک سری فیلم های قدیمی روی رزولوشن SD ضبط شده باشن که کاری نمیشه کرد فقط میشه با استفاده از بیتریت بالای بلوری باعث شد که فایل SD انکود شده هیچ artifact نداشته باشه. اگه فیلم روی فیلم های 35mm یا 70mm ذخیره شده باشه که رزولوشنش از HD هم بالاتره و میشه با انکود دوباره برای بلوری امادش کرد
منم این برام شده سوال حالا سایزش مهم نیست چجوری فیلم 30 سال پیش رو به hd تبدیل می کنن که کیفیتش انقدر خوب میشه اگر اون نواری که ضبط شده کیفیتش از hd بالاتر باشه که منطقی نیست اگرم ضعیفتر باشهکه مگه میشه کیفیت پایین رو بالا برد؟؟

jaguar

کاربر سایت
May 13, 2008
1
با سلام
آیا با دستگاه های PS3 میشه فیلم های HD RIP رو پخش کرد؟
اگه جواب بله است، چه رزولوشن ها و با چه فرمت هایی (کدک هایی) رو ساپورت می کنه؟
آیا دستگاه های Home Teather موجود در بازار هم قابلیت پخش فیلم های HD RIP رو دارند؟
چه مارک هایی این امکان رو دارن و چه رزولوشن ها و با چه فرمت هایی (کدک هایی) رو پخش می کنن؟
با تشکر

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
منم این برام شده سوال حالا سایزش مهم نیست چجوری فیلم 30 سال پیش رو به hd تبدیل می کنن که کیفیتش انقدر خوب میشه اگر اون نواری که ضبط شده کیفیتش از hd بالاتر باشه که منطقی نیست اگرم ضعیفتر باشهکه مگه میشه کیفیت پایین رو بالا برد؟؟

فیلم رو تبدیل نمیکنن بلکه از روی نگاتیوش به صورت دیجیتال اسکن میکنن. کیفیت نگاتیو فیلم هایی که 35mm یا 70mm هستن از 1080p هم حتی بالاتره برای همین وقتی remaster میشن کیفیت بالایی دارن (البته کیفیت نگاتیو و افکت هایی هم که بهش اضافه شدن توسط کارگردان فیلم به فیلم فرق میکنه). اون فیلم ها هم روی نوار نیستن مگه ارشیو برنامه خبریه که روی نوار زده باشن؟
نگاتیو فیلم ها به علت اینکه انالوگ هستن (در واقع رزولوشن بینهایت دارن) با هر پیشرفت در زمینه دلیوری تصویر دیجتال کیفیت عرضه این فیلم ها هم میتونه بالاتر بره چون رزولوشن های بالاتر میتونن detail بیشتری رو اسکن کنن از روی نگاتیو فیلم.
خلاصه اینکه کیفیت نگاتیو های 35mm و 70mm از 1080p بالاتره.

با سلام
آیا با دستگاه های PS3 میشه فیلم های HD RIP رو پخش کرد؟
اگه جواب بله است، چه رزولوشن ها و با چه فرمت هایی (کدک هایی) رو ساپورت می کنه؟
آیا دستگاه های Home Teather موجود در بازار هم قابلیت پخش فیلم های HD RIP رو دارند؟
چه مارک هایی این امکان رو دارن و چه رزولوشن ها و با چه فرمت هایی (کدک هایی) رو پخش می کنن؟
با تشکر

شما باید ببینی اون فیلمی که دانلود کردی از چه کدکی برای تصویر و صدا و همچنین چه روزولشنی استفاده میکنه (و همچنین در چه کانتینری قرار گرفته) و بعد مطمین شی دستگاهی که میخوای این کدک هارو ساپورت میکنه یا نه.
برای اطلاعات بیشتر در مورد کدک های صدا و تصویر اینجارو ببین.

آخرین ویرایش:

Wroth Master

کاربر سایت
Jun 21, 2007
1,264
نام
بهزاد
خوب الان یه خبر نسبتا جالب دیدم گفتم بد نباشه اینجا بزارم (البته مال چند روز پیش هست!):

3D Blu-ray movie playback coming to the PS3

جناب Manuel R. Gutierrez Novelo که CEO & President هِ TDVision Systems هست ابتدا درباره تکنولوژی های به کار رفته در TDVCodec توضیح می دهد:
"ما از زمانی که PS3 با BD2.0 سازگار شده, در آزمایشگاه های تحقیق و توسعه خودمون در حال کار بر روی این هستیم که بتونیم فیلم های 3D رو به واسطه ی TDVCodec و Blu-ray discs بر روی playback ,Ps3 کنیم.
در حال حاضر این تکنولوژی بر روی PC کار میکنه و با کمی تغییر در firmware و نصب چند نرم افزار روی PS3 خواهیم توانست که فیلم های 3D را مستقیما از PS3 اجرا کنیم."

Movies can be either computer generated in stereoscopic 3D (Polar Express) or the U2 Concert. Those were not originally created or recorded with our technology but we just need to re-encode them. After we re-encode them with our TDVCodec in step 2 then they are ready to be seen in 3D at home where available, or in 2D where not.

ایشان معتقدند که فرمت آنها تنها فرمت 3D-2D compatible هست.در حالی که دیگر تکنولوژی های 3D مخارج زیادی برای playback کردن فیلم ها به صورت 2d دارند, ایشان معتقدند فرمت آنها می تواند به راحتی و فقط با یک firmware update یا استفاده از software های آنها فیلم ها را به هر دو صورت پخش کند.
We are working very hard on our technology lobbying, having the TDVCodec to be a standard for 3D Blu-ray movies as part of the SMPTE, MPEG, ATSC and Blu-ray organizations and we are seeking for the studios support to adopt our format since we are the only 3D-2D compatible format, all the other 3D technologies ARE NOT compatible with existing 2D infrastructures unless you acquire some expensive additional hardware, if you don't have that then you will not be able to see the 2D version of the movie, leading to double cost of mfg. by having a 2D release and a 3D release, double distribution, and they all cut the resolution by half!, we don't, we provide the best 2D and 3D experience by just having a firmware update or by using our software, that's what makes us so different and that's what has been creating all this buzz around our technology and getting the attention of Hollywood studios and Consumer Electronics manufacturers.
_P3L : With the PS3, we'll only be able to playback 3D Blu-Ray, or 3D DVDs?
Manuel R. : Both, we have 3DBlu-ray and we have 3DDVD too with our same encoder.

_P3L : To view the movie in 3D, we need a special TV. Any special glasses too?
Manuel R. : You can use the 3D TV from Samsung (both RPTV DLP or the their newer Plasma), Mitsubishi, Kerner electronics, IZ3D Monitor and Hundai. The DLP based TVs work under shutter glasses (by blocking the left and right eye alternatively) Kerner, IZ3D and Hundai use polarization glasses.

_P3L : Do you have a date for the release of this technology on PS3 ? 2008, 2009,...?
Manuel R. : Coming soon in 2008 having our logo or any of the following phrases : "in 3D where available by TDVision", "in TDVision where available", "TDVReady".

http://www.play3-live.com/news-ps3-films-blu-ray-en-3d-entretien-avec-tdvision-8435-p2.html

آخرین ویرایش:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
Wakashizuma جریان این dvd player جدید toshiba چیه

چیز خاصی نیستن یک سری up-converting DVD player های جدید هستن که از SPURS engine (که توشیبا قبلا معرفی کرده بود و از Cell برای پردازش تصویر استفاده میکنن) بهره میبره و کیفیت بهتری توی up-conversion داره نسبت به بقیه پلیر های توی مارکت (البته هنوز که کسی تستش نکرده).

-----------------------------------
قردا WWDC هستش و احتمالش هست که بالاخره اپل شروع به عرضه درایو بلوری توی کامپیوترهاش بکنه.

Aurlito

کاربر سایت
Feb 16, 2008
1,749
نام
چوبک
سلام.
سایت PSU با توجه به آمارهای سایت آمازونِ ژاپن، Top 10ـه دیسکهای فیلم فروخته شده ی BD رو طبق زیر اعلام کرده که 5 تای آنها انیمیشن هست و چون در ژاپن هست، مسلما عنیمه هم سهم زیادی از این لیست رو داره.

1. Resident Evil: The High Definition Trilogy
  2. Pirates of the Caribbean: At World's End
  3. 5 Centimeters Per Second
  4. I Am Legend
  5. hack//G.U. Trilogy
  6. Mobile Suit Gundam Char's Counterattack
  7. The Place Promised in Our Early Days
  8. The Phantom of The Opera
  9. Ratatouille
  10. Mobile Suit Gundam F91

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟