Video/Audio Codecs

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
ویرایش : خب با توجه اینکه سوال های مربوط به video/audio encoding زیاد بودن و زیاد هم به تاپیک High Definition ربطی نداشتن برای همین یک تاپیک جدید ایجاد شد و همه پست های مرتبط هم منتقل شدن به اینجا. موضوع های مربوط به این تاپیک :
Video/Audio codecs
Video/Audio containers
Encoding
Disc Authoring

MKV to AVCHD (Blu-ray) Conversion - Apha 0.8

یکی از مزیت های PS3 این هست که در پخش مالتی مدیا خیلی versatile و قویه.
اما مثل همه دستگاه های دیگه یک کمبودی داره و اونم اینکه فایل های mkv رو پخش نمیکنه. کانتینر mkv یک کانتینر open source هست که تقریبا هر stream تصویری با هر کدکی رو میشه توش جا داد به همراه هر stream صدایی با هرکدکی و البته subtitle با فرمت های مختلف. تعداد stream های صدا و تصویر هم میتونه توش نامحدود باشه!
اما همونطور که گفتم این کانتینر فعلا به درد پیسی پلیبک میخوره چون روی هیچ کنسول یا پلیری ساپورت نمیشه.
برای اینکه این فایل هارو بشه روی PS3 پخش کرد ا باید از اول دوباره encode کرد که زمان زیادی میگیره و همچنین کیفیت رو پایین میاره پس بهترین راه mux کردن به یک فرمتی هست که روی PS3 پخش شه و کیفیت صدا و تصویر هم حفظ شه. این همه زحمت بکشی و فایل HD رو pirate بکنی بعد بخوای کیفیت رو پایین بیاری که به درد نمیخوره :biggrin1::)
اینجاست که AVCHD میاد وسط. AVCHD یک فرمتی هستش که توسط سونی و پاناسونیک طراحی شده برای رکورد کردن تصویر به صورت HD و از نظر file structure مثل بلوری یا BDMV هستش. تمام پلیر های سونی و پاناسونیک به همراه PS3 این فرمت رو ساپورت میکنن.
این کار چند تا مرحله داره :
demux کردن فایل به stream های صدا و تصویر
فیکس کردن تصویر توسط h264info برای اینکه AVCHD compatible بشه
mux کردن فایل تصویر و صدا توی TS کانتینر
mux کردن کانتینرTS به ساختار بلوری
burn کردن دیسکی که توی PS3 قابل پخش باشه.

البته این کار چند limitation هم داره به شرح زیر :

no subtitle supprot
Only one movie per disc
Not comtible with all the H264 files out there

برای اینکار من چند روزی تاپیک های مختلف doom9 رو خوندم (که یکی از بهترین فروم ها هست) و فایل های مختلف رو ازمایش کردم.
کدک هایی که تست کردم AVC و Dolby Digital و DTS بودن که کار کردن
هنوز MPEG2 و VC1 رو تست نکردم برای همین نمیدونم اونا چطوری کار میکنن. MPEG2 و PCM نباید مشکلی داشته باشن ولی VC1 رو مطمین نیستم.

برنامه هایی که لازمن :

mkvtoolnix

mkvextract

h264info

TSMuxer

TSRemux

این برنامه هارو که حجمشون کمه رو دانلود کنین و اونایی که باید اینستال شن رو اینتسال کنین مثل MKVtoolnix

DEMUXING

اولین مرحله کردن demux فایل mkv هستش به استریم های صدا و تصویر. برای این کار از برنامه mkvextract استفاده کنین. کار باهاش خیلی راحته. فایل رو انتخاب میکنین و بهش میگین که کجا extract کنه. همچنین استریم صدا و تصویری رو هم که میخواین extract شه رو انتخاب کنین و برنامه این فایل هارو extract میکنه.
فرمت تصویر اگه AVC باشه پسوندش .h264 هست و صدا هم اگه دالبی باشه .AC3 یا اگه DTS باشه .DTS

Fixing the .H264 file and making it PS3/AVCHD compatible

مرحله بعدی fix کردن فایل H264 هستش. البته اینکار زمان زیادی نمیخواد و فایل رو انکود هم نمیکنه و فقط میگیره و flag هایی که روی فایل هستن رو طوری عوض میکنه که AVCHD compatible باشن. زمانی هم که میگیره بستگی به طول مدت فایل داره ولی روی یک پیسی با سرعت خوب زیاد طول نمیکشه.
برنامه h264info رو باز کنین. توی Input File اون فایلی رو که extract کردین و پسوند .H264 داره رو انتخاب کنین. توی Output File هم اون محلی که میخواین فایل save شه رو انتخاب کنین. بادتون باشه : وفتی پنجره رو باز میکنین که محل سیو رو انتخاب کنین حتما وقتی اسمش رو تایپ میکنین پسوند تهش رو هم تایپ کنین مثلا اگه میخواین اسم Project باشه به این صورت تایپش کنین : Project.h264
بعد از اینکار مطمین شین که گزینه Write PPS every picture علامت خورده و توی مربعی هم که جلوی Level هست تایپ کنین 4.1

بعد هم Start رو بزنین تا فایل جدید رو output کنه توی اون فلدر.

Muxing AVC/AC3/DTS streams into a TS container using TSMuxer

روی فایل tsMuxerGUI.exe کلیک کنین تا برنامه باز شه. بالای برنامه روی add کلیک کنین و استریم هایی رو که اماده کردین رو انتخاب کنین. یکیش همین استریمی بود که با h264info اماده کردین و اون یکی هم فایل صدایی بود که extract کردین که فرمتش ac3 بود یا dts
توی پنجره ایی که زیر tracks هست همه استریم هایی رو که اینپوت کردین انتخاب کنین
زیر گزینه output هم TS رو انتخاب کنین و محل سیو فایل رو انتخاب کنین. برخلاف برنامه قبلی لازم نیست که پسوند فایل رو خودتون تایپ کنین.
روی Start Muxing کلیک کنین و بزارین که استریم هارو mux کنه به یک فایل TS

Muxing the TS file into Blu-ray (BDMV) structure using TSRemux

اینجا برنامه TSRemux رو استفاده میکنیم.
توی Source File اون استریم TS رو که mux کردین رو انتخاب کنین
توی Output هم محلی که میخواین فایل سیو شه رو انتخاب کنین. این اسم در واقع اسم فلدری هستش که این برنامه دو فلدر که برای بلوری لازم هستش رو توش ایجاد میکنه.
توی پنجره ایی هم که زیر elemantary streams هستش بغل استریم ها چک مارک بزارین
حتما و حتما یادتون باشه گزینه Bypass audio allignment رو که زیر output file هستش رو چک مارکشو بردارین!
سمت راست صفحه پایین صفحه گزینه بلوری رو انتخاب کنین.
کلیک کنین روی mux و بزارین که برنامه استریم هارو mux کنه

Burning an AVCHD disc using Nero

اینجا برنامه Nero رو لازم داریم.
برنامه Nero Burning ROM رو باز کنین. زیر شاخه DVD و از انواع دیسک های مختلف DVD-ROM (UDF) رو انتخاب کنین ولی روی new کلیک نکنین.
سمت راست صفحه بین tab های بالا UDF رو انتخاب کنین. توی گزینه options اپشن Manual settings رو انتخاب کنین و File system version رو بکنین UDF 2.5
از بین tab های بالا Multisession رو انتخاب کنین و مطمین شین که گزینه No Multisession انتخاب شده.
بعد روی New پایین صفحه کلیک کنین .
صفحه جدید که باز میشه باید فلدر هایی که میخواین burn کنین رو انتخاب کنین. برین توی فلدری که برنامه TSRemux ایجاد کرد و دو فلدر و که زیر اون فدر هستن رو انتخاب کنین برای رایت کردن. اسم این فدر ها BDMV و CERTIFICATE هستش.
یادتون باشه. اون دو فلدری که زیر مجموعه هستن باید رایت شن.
بعد هم که دیسک رو رایت کنین و بزارین توی PS3 و تماشا کنین

نکته

یک چند تا نکته هم گفتنش لازمه :

)همه فایل های H264 که داخل mkv هستن AVCHD compatible نیستن حتی بعد از اینکه flag هاشون با h264info تغیر میکنه. من خودم PS3 بعضی از AVCHD هارو نشون نمیداد درحالی که صداش میومد
)قبل از اینکه فلدر هارو رایت کنین از برنامه Nero showtime استفاده کنین و بینین به راحتی میتونه فدر BDMV رو پخش گنه یا نه
)از دیسک های DVD+RW/DVD-RW استفاده کنین که اگه دیسکتون کار نکرد دیسک رو از دست ندین
)این guide فعلا در حد alpha هستش و خیلی کار داره تا تکمیل شه. به مرور زمان که فایل های مختلف تست شن این guide هی کاملتر میشه
) این نرم افزارهایی که استفاده میشن بعضی هاشون beta هستن و ممکنه موقع کار باهاشون stable نباشن.
اینم فایل هایی که خودم برای تست کردن این guide انتخاب کردم و دانلود کردم :
Terminator : The Sarah Connor Chronicles X264 1280X720 AC3 5.1 Audio
Freedom X264 720X480 AC3 5.1 Audio
Freedom X264 1280X720 DTS 5.1 Audio

الان هم دارم یک فایل MPEG2 HD رو به همراه AC3 تست میکنم ببینیم کار میکنه یا نه

UPDATE

)یک فایل MPEG2 1080p 30p رو هم تست کردم و بخوبی جواب داد. این فایل البته نیازی به فیکس کردن از h264info طریق نداشت چون همونطور که از اسمش معلومه MPEG2 هستش و ربطی به h264 نداره. فایل البته ترک صدا همراهش نبود.
)این تاپیک توی doom9 هم این پروسس رو توضیح میده.
)فیلم Lincence to Wed رو که از روی بلوری انکود شده و مشخصاتش X264 720p DTS 5.1 هست دانلود کردم و تبدیل به AVCHD هم شد و توی PS3 هم پخش شد.
)یک فیلم MPEG2 HD 1080p 24p رو هم به AVCHD تبدیل کردم و PS3 این فیلم رو هم پخش کرد.

آخرین ویرایش:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
متاسفانه پست قبلی رو نمیتونم ویرایش کنم.

کدک های زیر در رزولوشن های مختلف رو تست کردم و نتیجشو نوشتم. به طور خلاصه :

Video
------------

*MPEG2 / MPEG2 HD
480p/720p/1080i/1080p
Bitrate = up to 40mbps

*AVC
480p/720p/1080p
bitrate = up to 40mbps

*VC1
Not Tested
سورسی نداشتم که تستش کنم

------------

Audio
------------

Dolby Digital .AC3
1.0/2.0/5.1
Bitrate = up to 488 kbps
640kbps stream not tested

DTS .dts
2.0/5.1
Bitrate = up tp 1.5mbps

PCM
تست نکردم ولی نباید مشکلی داشته باشه. PCM جزو spec فرمت AVCHD حساب میشه و توی بلوری هم که مشکلی نداره.

-----------------

این جدول زیر هم مشخصات فرمت AVCHD هستش.

2eqc7k7.jpg

آخرین ویرایش:

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
خو دوستان من يه چند وقتی که رو انکود کردن انواع و اقسام فايل های ويدئويی کار کردم گفتم بد نيست نتايجی که گرفتم رو هم اينجا بزارم.

Download SUPER

Mencoder

AVI MUX GUI

MKV Extract GUI

تو اين چند وقته با امتحان کردن انواع و اقسام برنامه ها به اين نتيجه گرفتم که بهترين برنامه در اين زمينه برنامه SUPER © هستش که واقعاً تو کار انکود کردن کارش حرف نداره ولی خو يکی از مشکلاتی که اين برنامه و ساير برنامه های دارند اينه که نميتونند به خوبی فايل های با پسوند MKV و کدک H264 و همچنين ترک های DTS رو انکود کنند که برای اين منظور من به کمک يکی از دوستانم يه راه بهتری پيدا کردم

235.jpeg

البته من فقط برای تبديل به AVI و Divx اين کار رو انجام دادم.برای اين کار بايد Mencoder رو دانلود کنيد و Extract کنید و فايلی رو که ميخوايد انکود کنيد رو در پوشه برنامه قرار بديد .
از منوی Start >>>> RUN دستور رو cmd اجرا کنید و سپس به پوشه خود برنامه بريد و يکی از دستورات زير رو وارد کنيد

Code:
mencoder 12.mkv -mc 0 -noskip -ovc xvid -xvidencopts bitrate=900 -ffourcc DX50 -vf scale=640:480 -oac copy -o 1.avi

اين دستور تصوير رو با کيفيت متوسط تبديل ميکنه و صدا رو هم Direct Stream ميکنه .فقط حواستون به Aspect فيلم باشه که اون رو به صورت دستی بايد وارد کنيد(همون تنظیم Video Scale)

Code:
mencoder file.mkv -mc 0 -noskip -ovc xvid -xvidencopts bitrate=2000:qpel:trellis:gmc:vhq=3:pass=2:threads=2 -ffourcc DX50 -vf scale=720:306 -oac copy -o 1.avi

اين دستور فيلم رو با کيفيت خيلی بهتر انکود ميکنه که خو هم زمان بيشتری ميبره هم حجم فيلم به مراتب بالاتر ميره و اين هم صدا رو Direct Stream ميکنه

Code:
mencoder 12.mkv -mc 0 -noskip -ovc xvid -xvidencopts bitrate=900 -ffourcc DX50 -vf scale=640:480 -oac lavc -lavcopts acodec=ac3:abitrate=448 -channels 6 -o 1.avi

mencoder file.mkv -mc 0 -noskip -ovc xvid -xvidencopts bitrate=2000:qpel:trellis:gmc:vhq=3:pass=2:threads=2 -ffourcc DX50 -vf scale=720:306 -oac lavc -lavcopts acodec=ac3:abitrate=448 -channels 6 -o 1.avi

اين 2 دستور هم مانند بالايی ها هستند با اين تفاوت که صدا رو هم انکود ميکنه به AC3 6 Channals فقط من همش به يه مشکل برخورد ميکنم که واقعاً برای خودم خيلی خيلی عجيبه اونم اينکه که با اين دستورات که ميزنم DTS رو انکود کنه سرعت فيلم به طرز عجيبی خيلی خيلی بالا ميره حالا دوستان لطف کنند اگه تست کردند بگند که مال اون ها هم به اين صورت ميشه يا نه.

يه چند تا نکته هم هست که لازم هستش که بگم :

1.اگر فيلم دارای دو زبان باشه متاسفانه اکثر مواقع وقتی که صدا Direct Stream ميشه 2 تا زبان ميوفتند رو هم برای حل اين مشکل بهتره که به وسيله برنامه MKV Extract ترک صدا رو Demux کنيد و بعد از اينکه انکود انجام شد با کمک برنامه AVI Mux ترک رو با فايل انکود شده Mux کنيد

2.من تا ديروز هر چی صدای فيلم با ترک DTS رو Direct Stream ميکردم تبديل به استریو ميشد ولی ديشب فيلم Die Hard 4 720P رو انکود کردم که در کمال تعجب ترک DTS در داخل فايل AVI قرار گرفت با چند تا برنامه هم اطلاعات رو گرفتم ديدم واقعاً انجام شده.

236.jpeg
237.jpeg

اشکان به نظرت چطوری شده؟؟؟چون تا اونجا که من خوندم DTS اصلاً تو AVI نميخونه حالا شايد منبعی که من اطلاعات رو گرفتم اشتباه نوشته بوده!؟؟

علی ای و حال امیدوارم که این نوشته ها بدرد بخور باشه.برنامه ها هم از تو PC خودم آپلود کردم ممکنه ورژن های جدیدترم اومده باشه البته بجز SUPER که لینک از سایت اصلیش هست و البته کاملآ Free میباشد

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
کانتینر AVI با فرمت DTS سازگار نیستش برای همین اگه میخوای استریم DTS بزاری توی فایلت یا باید از mkv استفاده کنی یا MPEG Transport Stream که توی AVCHD استفاده میشه.

پس چجورياست تو اون فايل AVI که عکسش هم گذاشتم استريم DTS قرار داده شده؟؟؟با دو تا برنامه هم اطلاعات صدا رو چک کردم.من الان به کل گيج شدم:eek:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
پس چجورياست تو اون فايل AVI که عکسش هم گذاشتم استريم DTS قرار داده شده؟؟؟با دو تا برنامه هم اطلاعات صدا رو چک کردم.من الان به کل گيج شدم:eek:

اگه هردو ترک رو داخل فایل گزاشتی ( هم دالبی هم DTS) مطمینی که موقع پخش فقط ترک دالبی پخش نمیشه؟ یعنی مطمینی اون ترکی که داره پخش میشه ترک DTS هست و دالبی نیست؟
تا حالا فایلی پخش کردی که فقط ترک DTS برای صدا داشته باشه و بدون مشکلی توی کانتینر AVI پخش شه؟
منم چند جایی که خونده بودم توشته بود AVI با H.264 و DTS سازگار نیست (هرچند H.264 رو میشه یک کاریش کرد) ولی DTS رو خود من هم امتحان کردم بی نتیجه بود.

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
اگه هردو ترک رو داخل فایل گزاشتی ( هم دالبی هم DTS) مطمینی که موقع پخش فقط ترک دالبی پخش نمیشه؟ یعنی مطمینی اون ترکی که داره پخش میشه ترک DTS هست و دالبی نیست؟

آره مطمئنم . چون اون ترک که DTS هستش زبانش اسپانيايی هست برای همينم کاملاً مشخصه.

تا حالا فایلی پخش کردی که فقط ترک DTS برای صدا داشته باشه و بدون مشکلی توی کانتینر AVI پخش شه؟

همين تصوير سمت راست فيلم قبل از اين که ترک دالبی رو Mux کنم هستش . يعنی فقط ترک DTS داشت.من حالا ترنسفورمر هم که صداش DTS هست رو هم به همون صورت انکود ميکنم ببينم نتيجه چی ميشه .

اشکان اگه فایل کم حجم داری یه بار با اون دستور اولی که دادم تستش کن ببین چی میشه.

راستی یه برنامه برای Splitt و Join کردن فایل های MKV سراغ داری؟؟؟البته بدون اینکه انکود کنه

آخرین ویرایش:

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
خو من لازم ديدم يه نکته ديگه هم راجع به انکود کردن با اون دستورات بگم اونم اينکه برای انکود کردن هر فايلی کافيه که بجای .MKV پسوند فايل مورد نظر رو بزاريد مثل AVI , TS و ...

اينم دستور مربوط به انکود کردن به Mpeg4 که صدا رو هم به Dolby AC3 6 Channals انکود ميکنه.دومین دستو هم صدا رو Direct Stream میکنه.

Code:
mencoder file.mkv -mc 0 -noskip -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=1000:vhq -ffourcc DX50 -vf scale=640:480 -oac lavc -lavcopts acodec=ac3:abitrate=384 -channels 6 -o 1.avi
mencoder file.mkv -mc 0 -noskip -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=1000:vhq -ffourcc DX50 -vf scale=640:480 -oac copy -o 1.avi

آخرین ویرایش:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
آره مطمئنم . چون اون ترک که DTS هستش زبانش اسپانيايی هست برای همينم کاملاً مشخصه.
من یه تحقیقی راجع کردم و کاشف به عمل اومد که AVI مشکی با DTS نداره و حرف شما کاملا درسته.
کدک هایی که AVI باهاشون مشکل داره Vorbis و ACM هستن.
در واقع کار شما از اول دست بوده حرف من بوده که از اول غلط بوده :D
من هنوز موندم ولی چرا هرکاری کردم نتونستم DTS رو توی AVI بزارم.
برنامه رو هم که دادی امتحان کردم و به راحتی کارشو انجام داد فقط مشکل این بود که فایلم ترک DTS نداشت ولی اینطور که معلومه نباید مشکلی داشته باشه.
اگه برنامه ایی هم برای تبدیل صدا با فرمت های دیگه به DTS پیدا کردی حتما بگو

راستی یه برنامه برای Splitt و Join کردن فایل های MKV سراغ داری؟؟؟البته بدون اینکه انکود کنه

برنامه MKVtoolnix باید کارتو انجام بده. من خودم از Mkvmerge استفاده میکنم ولی نمیدونم ورژن ویندوز داره یا نه.

اشکان جان
در مورد +BD و -BD یه توضیح میدی؟
یا این خبری که از Slysoft دادی الان میشه یه فیلم (یا بازی) روی بلوری رو کپی کرد؟
یه سوال دیگه.تشکیلات Slysoft،مخصوصا اون برنامه معروفش، Clone، قانونیه؟

این برنامه قانونیه و مشکلی نداره ولی برای دیسک های بلوری که بازی روشون باشه کاربردی نداره چون فرمتینگ اون دیسک ها اصلا فرق داره. ولی میشه محتویات دیسک هایی که روشون فیلم هست رو کپی کرد.
در مورد +BD هم که Master_Behi جان جوابتو داد.
چیزی به نام -BD هم نداریم.

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,802
نام
امین
سلام
من هر چی فکر کردم به ذهنم نرسید این سوالم رو کجا بپرسم ولی فکر کردم که اینجا بهترین جا هست!
من یه DVD فیلم رو با برنامه نرو تست کردم و نتیجش به صورت زیر شد ولی اصلا سرش از در نیاوردم کسی میدونه جریانش چیه و خوبه یا نه؟!

2h6ai4i.jpg

007

کاربر سایت
Dec 25, 2006
686
نام
محمد
من یه DVD فیلم رو با برنامه نرو تست کردم و نتیجش به صورت زیر شد ولی اصلا سرش از در نیاوردم کسی میدونه جریانش چیه و خوبه یا نه؟!
برای پیدا کردن اطلاعات مناسب در مورد کیفیت دیسک در برنامه nero cd-dvd speed به گزینه extra واز اونجا گزینه disc quality test رو انتخاب کن و تست رو اجرا کن. اونوقت هم از طریق گزینه qulity rating و هم از روی نمودار میتونی متوجه کیفیت دیسک بشید.

ببخشید دوستان من یه فیلم HD با فرمت MKV دارم که میخوام با تبدیل فرمت اونرو با 360 پخش کنم اما به مشکل میخورم. کسی میتونه به من مشخصات ویا لینکی در مورد مشخصات ریز فایلهای قابل پخش در 360 شامل بیت ریت ، کدینگهای قابل استفاده حجم فایل و ... رو بده؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,802
نام
امین
برای پیدا کردن اطلاعات مناسب در مورد کیفیت دیسک در برنامه nero cd-dvd speed به گزینه extra واز اونجا گزینه disc quality test رو انتخاب کن و تست رو اجرا کن. اونوقت هم از طریق گزینه qulity rating و هم از روی نمودار میتونی متوجه کیفیت دیسک بشید.

اتفاقا خواستم بزنمش ولی گزینش غیر فعال بودم واسه رایترم واسه dvd rom هم فعال بود ولی وقتی start رو میزدی میگفت ساپورت نمیکنه درایوت!!!!

Remember The Name

کاربر سایت
Mar 10, 2008
24
سلام
بله اين update آخرين update هست که منتشر شده و به شکل زير Support ميکنه که برای fall' 07 هستش

Xbox 360 supports the following for AVI:
  • File Extensions: .avi, .divx
  • Containers: AVI
  • Video Profiles: MPEG-4 Part 2, Simple & Advanced Simple Profile
  • Video Bitrate: 5 Mbps with resolutions of 1280 x 720 at 30fps. See question number 11 for more information.
  • Audio Profiles: Dolby® Digital 2 channel and 5.1 channel, MP3
  • Audio Max Bitrate: No restrictions. See question number 11 for more information.
Xbox 360 supports the following for H.264:

File Extensions: .mp4, .m4v, mp4v, .mov
  • Containers: MPEG-4, QuickTime
  • Video Profiles: Baseline, main, and high (up to Level 4.1) profiles.
  • Video Bitrate: 10 Mbps with resolutions of 1920 x 1080 at 30fps. See question number 11 for more information.
  • Audio Profiles: 2 channel AAC low complexity (LC)
  • Audio Max Bitrate: No restrictions. See question number 11 for more information.
Xbox 360 supports the following for MPEG-4:

File Extensions: .mp4, .m4v, .mp4v, .mov
  • Containers: MPEG-4, QuickTime
  • Video Profiles: Simple & **Advanced Simple Profile
  • Video Bitrate: 5 Mbps with resolutions of 1280 x 720 at 30fps. See question number 11 for more information.
  • Audio Profiles: 2 channel AAC low complexity (LC)
  • File Extensions: .wmv
  • Container: asf
  • Video Profiles: WMV7 (WMV1), WMV8 (WMV2), WMV9 (WMV3), VC-1 (WVC1 or WMVA) in simple, main, and advanced up to Level 3
  • Video Bitrate: 15 Mbps with resolutions of 1920 x 1080 at 30fps. See question number 11 for more information.
  • Audio Profiles: WMA7/8, WMA 9 Pro (stereo and 5.1), WMA lossless
ببخشید دوستان من یه فیلم HD با فرمت MKV دارم که میخوام با تبدیل فرمت اونرو با 360 پخش کنم اما به مشکل میخورم. کسی میتونه به من مشخصات ویا لینکی در مورد مشخصات ریز فایلهای قابل پخش در 360 شامل بیت ریت ، کدینگهای قابل استفاده حجم فایل و ... رو بده؟

007

کاربر سایت
Dec 25, 2006
686
نام
محمد
جناب Remember The Name متشکرم. واقعا بهش نیاز داشتم.

اتفاقا خواستم بزنمش ولی گزینش غیر فعال بودم واسه رایترم واسه dvd rom هم فعال بود ولی وقتی start رو میزدی میگفت ساپورت نمیکنه درایوت!!!!
خوب از نرم افزار dvdinfo pro استفاده کن چون از روی اون نمودار اطلاعات چندانی در مورد کیفیت دیسک بدست نمیاد.
پ ن: البته من یه بار با Nero cd-dvd همین مشکل رو پیدا کردم بعد دیدم دیسک تو درایو نیست.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,802
نام
امین
سلام
من DVDInfoPro رو دانلود کردم ولی برنامش یکم پیچیدست:biggrin1: میشه یکم توضیح بدی که برای تست باید به کدام قسمتش برم؟!
و کلا هر توضیحی که لازمه...

teoman

کاربر سایت
Dec 28, 2005
269
بچه ها يه سوال آماتور كابل كامپونت با av چه فرقي ميكنه ميشه چند تا كابل av زد پشته تلوزيون
آيا همون كار ميكنه
من اين كار كردم نشون داده فرقش با كابل مخصوصش چي ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر