Fable 2

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درود ب همه
مصاحبه ای رو که خواهید دید نوشته شده توسط دوست عزیزم مهدی ( QuinT ) ست و با اجازه ایشون برای افتتاح تاپیک این بازی برزگ استفاده کردم.

xbox360.canalJuegos مصاحبه ای ترتیب داده با یکی از نابغه های صنعت گیم یعنی اقای Peter Molyneux سازنده ی بازی Fable 2 .​

اقای Peter Molyneux خالق بازهایی از جمله :

Syndicate , Theme Park , Dungeon Beeper , Black & White و Fable میباشند .

امروز فرصتی گیر اوردیم که با سازنده ی بازی Fable 2 اقای Molyneux صحبتی داشته باشیم :

peter-molyneux.jpg

* چند روز پیش , استدیوی Lionhead Studios ده ساله شد که اصلا یک اتفاق کوچک در صنعت گیم به حساب نمیاد . 10 سال پیش را تا الان چگونه ارزیابی میکنید ... ایا شما احساس میکنید که Lionhead جایی هست که شما میخواستید باشید ؟

Molyneux : من به طرز باور نکردنی مغرور هستم از اینکه Lionhead این دوران را به خوبی سپری کرد و رشد باور نکردنی داشت اما من احساس میکنم که بزرگترین بازی ما هنوز منتشر نشده است .
من فکر میکنم ما حالا داریم درک میکنیم چیزی را که به ان معنی میدهیم , چیزی که یک نواوری است .
صنعت استفسارها و مبارزه طلبیدن های استاندارد را پذیرفته و فقط با پشتکار میتوان این مرزهای تمام نشدنی را طی کرد .
ما همه این را انجام خواهیم داد تا سرانجام یک بازی بزرگ را درست کنیم . ما هیچ بهانه ای نداریم که این کار را انجام ندهیم پس به همین خاطر ما به زمان و ابتکار احتیاج داریم .

* شما چه چیزهایی از Lionhead در سال های بعد احتیاج دارید ؟ همین الان شما در حال ساختن بازی Fable 2 هستید ( بعدا درباره ی ان صحبت خواهیم کرد ) اما در اینده چی ؟
ایا پروژه Dimitri یک نام است و ایا ما این اسم را در ماه های بعد نیز میشنویم ؟ ما میدانیم نیروی سازندگی شما در یک بازی سینگل نمیتواند ان طور که هست باشد .

Molyneux : خب شما میدانید که من نمیتوانم در این باره چیز زیادی بگویم . بله ما در حال کار کردن بر روی عنوان دیگری هستیم که بیشتر یک عنوان تصادفی است . وقتی که ما درباره ان صحبت کردیم شما چیز هایی در رابطه با پروژه Dimitri متوجه خواهید شد .

* در مورد B.C ؟ برگردیم به چند سال پیش , در سال 2002 , من یک نسخه ی Playble از یک بازی با چشمان خودم دیدم و به ایده و مفهوم این بازی عشق ورزیدم . پس از لغو کردن ساخت این بازی خودتان اعلام کردید که امید دارم این پروژه را در اینده اعمال کنم . ایا BC هنوز در دستور کارتان هست ؟

Molyneux : پروژه ی BC منتظر کسی است که ان را دوباره شروع کند و به ان عشق بورزد ... !!! من هرگز نخواهم گفت که ما دیگر بر روی ان کار نخواهیم کرد اما در حال حاظر فعلا نقشه ای برای ان نداریم .

molyneaux.png

* درباره بازی Fable 2 صحبت کنیم . دو موضوع خیلی اشکار در همه ی بازیهای شما هست :
خوب و بد , و ازادی .
ایا بازی Fable 2 قصد دارد به ان سطحی از ازادی برسد که بازیکنان از شماره ی 1 ان انتظار داشتند ؟
حقیقتا ایا بازیکن انتخاب را خواهد داشت , ایا بازی فقط دارای یک مسیر نوشته شده ی خوب یا بد خواهد بود , یا ماجراجویی خاص خودش را دارد ؟
ایا شما میتوانید برای ما یک مثال بزنید که بازیکن چقدر ازادی عمل در این بازی خواهد داشت ؟

Molyneux : بله ازادی عمل و ازادی حرکت به طور بسیار وسیع و گسترده و همچنین انتخابات احساساتی در بازی Fable 2 وجود خواهد داشت . اولا طی کردن دنیا کاملا ازاد است و چنین درجه ای در این بازی وجود دارد شما نمیتوانید هر جا که خواستید بروید اما شما میتوانید هر چیزی را که در بازی میبینید بخرید و میتوانید حکم فرمای سرتاسر دنیا شوید ! ما محور و سیستم انتخاب ها را بزرگ کرده ایم بنابراین فقط خوبی یا بدی نیست که وجود دارد بلکه پاکی یا فسادی , مهربانی یا بی رحمی نیز میباشد .
تمامی انتخاباتی که شما برمیگزینید تنها روی کاراکتر بازی تاثیر نمیگذارد بلکه بر روی سگ شما , خانوده ها و بچه ها نیز تاثیر گذار است !!! به اختصار ما سعی کرده ایم اطمینان پیدا کنیم که Fable 2 بزرگ است و بهتر از بازی اصلی در هر زمینه ای است . چیزی که من به ان فکر میکنم اینست که یک نتیجه و خاتمه همیشه باید باشد .

* شما درباره عشق در بازی Fable 2 صحبت کردید . همانطور که گفتید , عشق یعنی علاقه مند بودن به یک چیز در زنگی واقعی اما بازیهای ویدیویی ان را منعکس نمیکنند . ایا Fable قصد دارد اهمیت عشق را بازگو کند ؟ من میتوانم تصور کنم که خشم تاثییراتی بدی در جنگ میگذارد یا میترسد که بر زبردستی تاثیر بگذارد . اما سخت است که انسان تصور کند که چگونه عشق بر کاراکتر یک بازی تاثیر میگذارد گذشته از این طرح قلبهای قرمز در بالای سر او ( میخندد ) .

Molyneux : این یک حقیقت است که کاراکترها به چیزهایی در بازی علاقه مند باشند و شما دوست داشته باشید که در Fable 2 عشق را خیلی نیرومند کنید . این احساسات حتما تاثیر میگذارند که شما چه کسی هستید و قصد شما از نمایش این بازی چیست . شما عشق را پیدا خواهید کرد به شکلی عجیبی که شما را مجبور میکند .شما در طول بازی متوجه میشوید که ما این جنبه ی بازی را پیدا کرده ایم . شما شروع میکنید به مواظبت کردن از چیزهایی که به شما اهمیت میدهند . ما حقیقتا تلاش زیادی برای گیم پلی این بازی کردیم .

molyneux.jpg

* شما گفتید در Fable 2 , بازیکنها همه چیز از قبیل ساختمانها یا حتی یک قلعه بر روی کوه را میتوانند خریداری بکنند . این فوق العاده است ... اما اگر من یک قلعه خریدم دوست دارم که همه ان را ببینند , من بازیکنان دیگر را دوست دارم متحیر ببینم به وسیله قدرتم , ( منظور من بازیکنان واقعی است )
ایا Fable 2 توانایی در زمینه Online دارد ؟ بنابراین بازیکنان میتوانند با یکدیگر عمل متقابل بکنند ؟

Molyneux : در حال حاظر من چیزی نمیتوانم در این رابطه بگویم . Online, trading , co-op و علاقه من در اینده و در این بازی مشخص میشود .

* XBOX 360 و PC . اینها پلتفرم های شما هستند . به ما بگویید که نسل بعد چگونه به وسیله سخت افزار های انها تکامل پیدا میکند ؟ تغییرات در کنسول ها و به بازار فرستادن تجهیزات جانبی مقداری جالب بوده اند . درباره این نسل تکنولوژی چی فکر میکنید ؟ ایا مفاهیم شما محدود شده به تکنولوژی جاری است ؟

Molyneux : من میتوانیم بگویم که مایکروسافت یک کمپانی بسیار هوشمند است اما من هیچ وقت تحت تاثیر ان قرار نخواهم گرفت . این را فراموش نکنید که این کمپانی ها بودند که باعث پیشرفت زندگی شدند . من اعتقاد دارم که در اینده بازیهای ویدیویی را بیش از ان چیزی که هست در میابیم به جای چیزی مثل کنترلر Wii !!

* به نظر میرسد که بیشتر بازیهای شما برای دو پلتفرم PC و XBOX 360 است . فروش کنسول ها به ندرت دارد رشد میکند و بر کامپیوترها تاثیر میگذارد . ایا شما معتقد هستید که بازیهای اینده صرفا برای کنسول ها می ایند به جای PCs ؟

Molyneux : من معتقدم که PC یک پلتفرم فوق العاده برای بعضی از سبک های بازی است مثل RTS و Simulation . اما بازیهای بسیار دیگر هستند که برای اجرا شدن بر روی PC اصلا جالب نیستند . این بازیها برای اینکه قدرت واقعی خود را نشان دهند و قابلیت دستیابی انها به اسان ترین حد ممکن برسد برای کنسول ها منتشر میشوند .

خب اقای Molyneux ما منتظر اخبار شما درباره Fable 2 و پرژه های بعدی شما هستیم . از توجه و وقتی که به ما دادید بسیار متشکریم .

img_44665d2d9a676.jpg

امیدوارم که از این مصاحبه لذت برده باشید دوستان ...

چند تا شات دست اول و جدید

16k9d77.jpg

2yoaej6.jpg

a9uy2r.jpg

پیروز و بهروز باشید

• Like
Reactions: Destro

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
نمیدونی داستان درچه موردیه و بازی کی ریلیز میشه یا ریلیزشده؟ البته موقعی که این کامنت رو میدم هنوز
پستت رو نخوندم
در ضمن تو از نظرمن یه کاربر فعل بخش 360 هستی حالا چرا عنوانت تغییر نمیکنه نمیدونم:love:

Insomniac

کاربر سایت
Sep 5, 2007
1,397
نام
امیر حسین
نمیدونی داستان درچه موردیه و بازی کی ریلیز میشه یا ریلیزشده؟ البته موقعی که این کامنت رو میدم هنوز
پستت رو نخوندم
در ضمن تو از نظرمن یه کاربر فعل بخش 360 هستی حالا چرا عنوانت تغییر نمیکنه نمیدونم:love:
فریدون از یک کاربر فعال هم بالاتره همینطوریش برای من از خیلی ها بیشتر ارزش داره....
در ضمن می خواستم اطلاعات بیشتری درباره Fable داشته باشم دوستان اگر تریلری دارند در این تاپیک بگذارند ممنون می شم;)

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
اين بازي حالت مولتي پلير داره يا نه؟
داره چه جورم. هرکی دیده تعریف کرده، این طور که از شواهد پیداست :biggrin1:.
اين بازي حالت مولتي پلير داره يا نه؟
داره چه جورم. هرکی دیده تعریف کرده، این طور که از شواهد پیداست :biggrin1:.
ببخشید که بی ربطه اما با دیدن این شاتها خاطرات خوشه Fable و Fable: The Lost Chapter برام زنده میشه :((. یه "درب"ـی تو این بازی بود که توسط یک جادوی فوق العاده قدرت مند محافظت میشد که تمام تلاشها برای عبور از این سد بینتیجه بود. حالا حدس میزنید راه حلش چی باشه :biggrin1:.
باید چاق میشدید تا جادو روتون اثر نداشته باشه :cheesygri
خلاصه تو این شاهکار چیزهای رو دیدم که تبدیل به خاطره شده.

آخرین ویرایش:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
توی این بازی خانواده کار طرز رفتار با دیگران شخصیت سن پول رفتار و خیلی چیزای دیگه اهمیت بسیاری دارند و شما باید روی هر حرکتتون برنامه ریزی انجام بدید چون ممکنه یه کار ساده انجام بدید که زحمات 1 سالتونو تحت شعاع قرار بده و قدرت رو ازتون بگیره همچنین بازی دارای بخش Co-Op بسیار جذابیه که برای GS فرستادند و اونا دربارش توضیح دادند که لذت خاص خودشو داره.

تربیت و نوع رفتار با حیوانات هم یکی از جنبه های مهم بازی هست که در این زمینه کار بسیاری شده و هوش مصنوعی بازی بسیار عالی کار شده که در نوع خودش بینظیره.
گرافیکش هم بسیار بهتر از نسخه قبل شده و از نظر محیطی در حد بازی های این نسل و حتی از لحاظ رنگ بندی یک سر و گردن بالاتره بماند که طراحی شخصیت ها و جزئیات اونا با بازی های همزمان قابل مقایسه نیست در حالی که داره روی اون هم کار میشه طوری که گفته شده بازی دارای پایان های بسیار متعددی هست که نسبت به رفتار شما در طول مدت بازی تعریف میشه و میتونه اصلا پایانی وجود نداشته باشه.
تهیه و تنظیم از احسان جون.

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درود
بروز شد

Fable2
با هم اطلاعات جدیدی از از Fable2 کشف شده و مثل اینکه چند عکس جدید هم منتظر شده خلاصشو خواندم که گفته جنگل ها هم در بازی شگفت انگیز طراحی شدند و هنوز هم کار روی اونا ادامه داره اما این دقت بیهوده نبوده و قراره این Sobject توی بازی نقش زیادی داشته باشه مثلا برای فرار یا قایم شدن از دست معموران کشور یا استفاده های دیگه. همچنین مثل اینکه یکی از سازندگان بازی توصیه کرده که سعی کنید در بازی یک حیوان دست اموز مثل سگ یا حیوان دیگه ای داشته باشید چون استفاده زیادی داره!
اینم عکس فوق العاده داخل جنگل(سمت راستی) همون که قبلا هم گفتم Fable2 یک بازی فوق العاده میشه که همه RPG-Lover ها ازش لذت میبرند.

تهیه و تنظیم از احسان جون.

وایش یواش دارم برای این شاهکار کم طاقت میشم :love::biggrin1:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
صبر كردن براي Fable2 از صبر كردن براي AC هم سختره ...
اگر توي 2008 كنسول X360 تنها Fable2 رو هم داشت من ميگفتم اين سال براي اين كنسول ديگه چه برسه به Geow2 ...
واقعا آدم Fable كه ميبينه ياد جواني هاش ميوفته :biggrin1:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درود ب همه
این هم یه شات داغه داغ. خواهشا نورپردازی و شبیه سازی خورشید و غروب رو دقت کنید :love:.

یه چیز جالب. دقت کردین تو بازی های 360 خورشید خیلی واقعیه!!. تو Halo 3 که فوق العاده بود و مثل خورشید واقعی چشم رو اذیت میکرد. تو شاتها Alan Wake هم که بخوبی مشخصه.

KhashiMetal

کاربر سایت
Jun 7, 2007
1,396
نام
خشايار
فريدون تاپيك هاي بازي رو مي جوه :laughing: ... بايد كاربر ويژه بشه اين پــــــــــــــــســـــــــــــــــر... ماشالا ...
---------------
ديدم جلو فريدون كم نياريم گفتم چند تا تريلر بزارم :cheesygri:
به ترتيب جديد به قديم چيندم ... هرچند كه همش ماله GDCـه :cheesygri
http://www.gametrailers.com/player/30975.html
http://www.gametrailers.com/player/30971.html
http://www.gametrailers.com/player/30973.html
http://www.gametrailers.com/player/30765.html
http://www.gametrailers.com/player/30763.html
http://www.gametrailers.com/player/30760.html
...
دوستاني كه تو لود كردن مشكل دارن برن دانشگاهي ... كافي نتي چيزي ببينن چون محـــــــــشـــــــــرن (همشون):love::love:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
درود ب همه
دوستانی که تریلر و نمایشهای فوق العاده این بازی فوق العاده رو ندید به هر دلیل، و دوست دارن که انها رو تهیه کنن یک سری به اینجا بزنن. ضرر نداره که هیچ، ثواب هم داره :biggrin1:.

فروش GDC 2008 Trailers

bahramsony2006

کاربر سایت
Dec 24, 2006
215
نام
بهرام فرخی زاده
با سلام
من خودم Fable: The Lost Chapter رو تموم کردم(در PC)
واقعا آخره بازی و در موردش میشه گفت:
داستان قوی
گیم پلی عالی
گرافیک فانتزی عالی
یک بازی طولانی
و یک بازی چند سبکه عالی
ومطمعنا Fable2 خیلی بهتره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر