بازي Virtua Fighter 5

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
من گفتم این بازی رو برام بفرستن.

این بازی فکر کنم بتونه با تیکن رقابت کنه.البته توی XBox 360 خوب جای Tekken رو پر کرده.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
آره اونم این که امتیاز 10 گرفته و شاخ شده حسابی.

چیز جالبیه اما شخصیت های تیکن یه چیز دیگه هستن حقیقتش.

shayan360

کاربر سایت
Aug 11, 2007
151
امروز عصر بازي رو گرفتم تو لايو يه دس بازي كردم خيلي حال داد
يكي از شخصيتاش خيلي باحاله همون كه شبيه REY MYSTERIO تو كشتي كجه :)
بهتون پيشنهاد ميكنم حتما اين بازي رو بگيرين:love:

ps lover

کاربر سایت
Dec 5, 2006
524
نام
امير
برتري قابل توجه در نسخه 360 نسبت به ps3 دارا بودن امكان بازي آنلاين در نسخه 360 اين بازي هست.
هر كي بازي رو بازي كرده بياد راجع بهش توضيح بده ببينيم بدرد ميخوره يا نه / گيم اسپات هم به نسخه 360 اين بازي امتياز 8.5 داده كه اين امتياز براي نسخه پلي استيشن 3 8.1 بود.

alimn

کاربر سایت
Oct 29, 2007
34
نام
علی
رو دست VF يا Virtua Fighter نيست.

سلام، اين اولين پست منه تو اينجا، اميد وارم كه بتونم اينجا User مفيدی براتون باشم.

در مورد VF كه سالهاست می شناسمش اطلاعاتی دارم كه اميد وارم مورد توجه واقع شه:

بهترين بازي مبارزه ای كه تا بحال ساخته شده همينه، سازنده اين بازي يكی از بزرگترين و قديمی ترين سازنده های شركت بزرگ سگا هستش به نام AM2...AM2ای كه از زمان حضور يو سوزوكی(خالق شنمو و همين VF يا Virtua Fighter) تا به امروز تو اين سبك حرف اول رو می زنه بخصوص تو توكيو كه مردم ديونشن! شما فقط اگه عكسهاي جديد Tekken 6, Soul Calibur 4 و اين بازي رو كناره هم بذارين مي فهمين كه اين بازی از لحاظ گرافيك در سطح بسيار بالاتری نسبت به آونها قرار داره، اين گيم نه تنها از لحاظ گرافيك بلكه از جنبه نحوه بازي هم كاملا واقعی تر، تو Tekken،ِDead Or Alive و Soul Calibur شايد يك بچه كم سن و سال بتونه چشم بسته با فشار دادن بي هدف دكمه شمارو ببره اما تو اين شاهكار سوزوكی كه شماره يكش به عنوان اولين بازي فايت سه بعدی در موزه Smithsonian واشنگتن ثبت شده همچين چيزي وجود نداره و هميشه اونی كه تجربش و دانشش بيشتره برندس، شايد واسه همينه كه تو ژاپن اين انتخاب اول مردمه... ماتسفانه طی نسل های قبل تو ايران مردم كمتر اين گيمو مي شناختن، همش Tekken Tekken و مورتال كمبت! راستي حالا كه VF5 آمادس اميدوارم AM2 سريع Shenmue 3 يا شنمو 3 رو اعلان كنه واسه PS3 و 360...گرچه اگه 1 و 2 رو هم دوباره با همون گرافيك Dreamcast رو Wii بده بهمراه 3بازم خوب هسش... آخه بازي های AM2 از نظر گرافيی هميشه چند سالي از زمان خودشون جلو هستن...مثه همين Virtua Fighter 5 ، شنمو كه تو نحوه بازي هم جلو بود...همين تور تو موسيقي..

لازم بذكره كه نسخه 360 اين بازی چون بر اساس Version C هستش و حالت Online شم اختصاصی تونسته تا به راحتی از بسياری از سايت های بزرگ آمريكا 10 از 10 بگيره و از بسياری ديگه هم حتی افتخار نمونه بودن رو گرفته...نسخه PS3 شم عالی بود، من جايی بازيش كردم ، گرچه ما تو ايرانيم و سازندگان اين بازی های جديد از فروش محصولاتشون تو اينجا به دلايلی از قبيل عدم و جود قانون كپی رايت به نظر من انتظاری ندارند اما من اگه نسخه NTSC/J اصليش (نه بك آپ گرفته شده يا همون كپيش) واقعا بياد و جايی بيبينمش درجا می خرمش شده به خودم زحمت می دم يكيو پيدا می كنم از اون ور واسم بياره. من در مورد عناوينی كه ديونشونم هميشه ترجيح می می دم كه اوريجينالشون(اصلشونو) با اون قاب و دفترچه های باحالشون داشته باشم كما اينكه در مورد Shenmue و Metal Gear Solid اين كارو كردم.

به اميد روزی كه تو ايران وضعيتمون اونقدر توپ بشه كه فقط گيم اوريجينال بياد و ما هم بتمونيم اونهايی رو كه می خواهيم راحت داشته باشيم.

آخرین ویرایش:

Ironfist

کاربر سایت
Sep 1, 2007
203
نام
سندراسکی
فكر نميكني علي جان يكم زيادي گنده كردي اين بازي را؟
قبول دارم گرافيك Virtua Fighter هميشه خيلي خوب بوده اما الان نسخه ي 5نجم را با Tekken6 و مخصوصا Soul Calibur 4 كه خيلي گرافيكش خوبه زياد حرفي براي گفتن نداره.
اين حرفتم اصلا براي من قابل قبول نيست:
"تو Tekken،ِDead Or Alive و Soul Calibur شايد يك بچه كم سن و سال بتونه چشم بسته با فشار دادن بي هدف دكمه شمارو ببره"
اصلا هم اين طوري نيست شايد اگه توي مثالت به جاي يك بچه از دو تا بچه استفاده ميكردي درست ميشد.

فروش خيلي بد Virtua Fighter5 نشان ميده كه اين نسخه موفق نبوده هم روي PS3 و هم روي Xbox360.
توي هفته ي سوم چهارم كه اومد بالاي 40لمين بازي پرفروش شده بود كلا 100 هزارتا نسخه تا الان نفروخته باز روي x360 بهتره اما در كل خوب نفروخت يعني افتضاح فروخت.

shayan360

کاربر سایت
Aug 11, 2007
151
قبول دارم گرافيك Virtua Fighter هميشه خيلي خوب بوده اما الان نسخه ي 5نجم را با Tekken6 و مخصوصا Soul Calibur 4 كه خيلي گرافيكش خوبه زياد حرفي براي گفتن نداره.
"تو Tekken،ِDead Or Alive و Soul Calibur شايد يك بچه كم سن و سال بتونه چشم بسته با فشار دادن بي هدف دكمه شمارو ببره"
اصلا هم اين طوري نيست شايد اگه توي مثالت به جاي يك بچه از دو تا بچه استفاده ميكردي درست ميشد.

فروش خيلي بد Virtua Fighter5 نشان ميده كه اين نسخه موفق نبوده هم روي PS3 و هم روي Xbox360.
توي هفته ي سوم چهارم كه اومد بالاي 40لمين بازي پرفروش شده بود كلا 100 هزارتا نسخه تا الان نفروخته باز روي x360 بهتره اما در كل خوب نفروخت يعني افتضاح فروخت.
دوست عزيز دليل فروش كم اين بازي اينه كه خيلي تخصصي وسخت هست نسبت به بازي هاي ديگه مثل Tekken،ِDead Or Alive قبل از اينكه اين بازي بياد خيلي از سايت ها گفته بودن
اين بازي فروش خوبي نداره و همين طور كه تو گفتي اين بازي متاسفانه خوب نفروخت;)
اين بازي اينقدر بزرگه كه نيازي به بزرگ كردن نداره:love:

alimn

کاربر سایت
Oct 29, 2007
34
نام
علی

نه به خدا دوست عزيز، تازه احساس می كنم با كم گويی در موردش كوچيكشم كردم.

من به عنوان كسی كه سبك تخصصيش در زمينه گيم هميشه سبك Fighting يا مبارزه ای بوده و از بچگی تا به حال با بازی هايی مثل Mortal Kombat, Street Fighter, Tekken, Dead Or Alive, Soul Calibur و Virtua Fighter يا VF بزرگ شده بايد بگم كه همه اين بازی ها رو دوست دارم و سالها باهاشون زندگی كردم ولی چيزهايی كه در مورد Virtua Fighter گفتم تماما بار ها و بارها توسط بزرگترين كار شناس ها تاييد شده مثلا همين اخيرا IGN با عرض معذرت خواهی از DOA و سايرين گفته بود هيچ كدام از شما در زمان حضور خود از نظر عمق واقعی بودن و پيچيدگی به پای VF نرسيده ايد.(نمونه ای صحه بر اينكه شايد يك آماتور با تكرار چند فن و دكمه زنی بی هدف حتی چشم بسته بتواند بزرگان بازی های DOA, Tekken و ...را ببرد)

مطلب ديگر اينكه الزاما ميزان فروش هميشه گواه بر برتری يا عدم برتری يك محصول نيست متاسفانه Tekken و سايرين چون از نظر اصل مطلب يعنی مبارزه ساده تر و كم عمق ترند به راحتی مخاطب می گيرند و به اين دليل است كه بيش از حد بزرگ شده اند در بعضی از كاركترهای آنها واقعا دوست داشتنی هستند:love:، در نتيجه Virtua Fighter كه نياز به صبر و حوصله در تمرين و يادگيری فنون را برای تجربه كاملا حرفه ای بازی می طلبد هيچگاه به در خارج از آركيد های ژاپن برای سگا به اندازه Tekken و سايرين سود دهی نداشته است(لازم بذكر است كه ذر آركيد خانه های ژاپن Tekken از نظر فروش حرفی برای گفتن در مقابل VF نداشته تاجايی كه Dead Or Alive و Soul Calibur سالهاست كه ديگر از دست VF به كنسول ها پناه آورده اند)

Psychonauts, Okami , Shenmue و ... هم بازی های بزرگی بودند اما خوب فروش نكرند .

در مورد گرافيك VF هم با در نظر گرفتن سالهای عرضه اين بازی به راحتی به حركت چند سال جلوتر از زمان اين بازی می توان پی برد، وقتی كه Tekken 6 PS3 و Soul Calibur 4 PS3/X360 در سال آينده بيايند به وضوح ضعف گرافيكی آنها را نسب به VF5ای كه از حدود دو سال و نيم پيش زير ساخت بوده پی خواهيد برد.

دركل و با توجه به امتيازات 10/10 حاصل شده توسط اين گيم همچنين دريافت افتخارات بزرگی نظير IGN's Editors Choice Award ،حالت آن لاين و محتويات قابل دانلود، هوش مصنوعی بهمراه سامان يافتگی بهتر ناشی از نسخه C، گرافيك واقعا نسل جديد و از همه مهمتر گيم پلی بسيار عميق كه حتی Game Spot كه از عناوين AM2 اصلا دل خوشی ندارد به اين نكته اشاره كرده همه و همه باعث شده اند تا نام VF با VF5 دوباره بر سر زبان ها بيافتد.

تنها ضعف اين بازی صداگذاری های انگليسی آن است، خوب اين در بسياری از بازی هايی كه اصالت ژاپنی دارند ديده می شود.(خدا رو شكر صداهای ژاپنی هنوز قابل انتخابند)

اگر روزی به من بگويند كه بايد در صحرايی تا آخر عمر با يك بازی سر كنيد احتمالا بازی ای را با خود مي برم كه قابليت بازی كردن را برای بارها و بارها تا آخر عمر داشته باشد! و VF به دلايل زيادی می تواند برای كسی كه سبك مبارزه ای را حتی بدون حريف انسانی ترجيح می دهد آن گزينه باشد. Ryan O'Donnell گفته بود من VF5 را می برم(تازه زمانی كه نسخه X360 نبود)
او گفته اگه يك بازی قابليت تجربه بی نهايت رو داشته باشه VF هستش، گفته بود من فقط 100 ساعت وقت صرف ياد گيری واقعی(نه حفظی و تكيه بر تكرار چند فن جهت اتمام بازی در مقابل CPU)فن های يك شخصيت كردم ، وای به حال اينكه بخواهم همه را ياد بگيرم، سالها رو می طلبه!(البته من شخصا در صحرا ترجيح می دهم كه يك بازی در سبك داستانی و اكشن مدرن را با خود ببرم، پيتر مور كه اول سگا بود بعد مايكروسافت Xbox و الانم EA در پاسخ به اين سوال گفته بود Shenmue 1 Dreamcast من هم با او موافقم البته من شايد Shenmue 2 Xbox را ببرم:cheesygri)

marcus-fenix

کاربر سایت
May 24, 2007
31
منم حرف شما رو قبول ندارم

دوست عزیز شما مثل این که از اون طرفدارهای پر و پا قرص تیکن ایی
منم این سری بازی رو دوست داشتم ولی خیلی سال پیش که فقط برام مشت و لگد زدن مهم بود نه بازی کردن
تیکن یه بازی کاملا آزکیده و با وی اف حتی نمیشه مقایسه اش کرد
تیکن کاملا یه بازی آرکید بوده و هست و در کل ساخت عنوان هایی مثل وی اف 5 به خاطر اینه که شاید حرفه ای ها از ارباب مشت آهنی خسته شدن و میخوان یه کمی واقعا بازی کنن
در ضمن کم یا زیاد بودن فروش بازی رو نمیشه علت خوب یا بد بودن بازی دونست اگر واقعا گیمر هستی باید این بازی رو امتحان کنی
ALWAYS BE A REAL GAMER

mohsensfr

کاربر سایت
Nov 10, 2007
82
ای ول منم با marcus-fenix موافقم.توی tekken وdead or alive فرق بین بازیکن حرفه ای واماتورزیاد معلوم نیست ولی virtua fighter5 یه بازی کاملا حرفه ایه.:cool::cool::cool:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر