معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
سلام . خواستم بپرسم میشه بجای 12 ولت کردن 7 ولت بکنیم . این سوال رو دوستم خواست که اینجا بپرسم خودش عضو سایت نیست و خودم هم همین سوال رو داشتم . ممنون میشم که کمکم کنید . درضمن از راهنمایی آقای aiat_gamer تشکر میکنم .
در حالت عادی خوده کنسول فنها 7 ولته هست.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام به همه دوستان

چند روزی نبودم داشتیم جا به جا میشدم به مکان جدید، و اسباب کشی که روح ادم رو در میاره.

یک سری از پست های قبلی رو جواب میدم.

mehdi keshvari
دوستان من میخواستم بدونم که اصلا ما کل قابهارو بازکنیم و روی هر سینک یک فن پر قدرت بزاریم مثل فنهای amd چه اتفاقی میفته آیا اینکار انجام شدنیه یا اصلا تاثیری داره . ممنون میشم جوابمو بدید .

همان طور که دوستان گفتند میشه این کار رو کرد ولی بیاد در حالت کنترل شده باشه که کمترین اختلال
رو درون کیس ایجاد کنه، منظورم گردش هوا به طور صحیح هستش، و کمترین لرزش وارده با کنسول.

+-----------------------------+

sinasafari

چرا این کار تاثیر داره ولی بیشترین تاثیر اون بر دل شما هستش تا خود کنسول.
با نصب فن پشت قاب فلزی کنسول فقط می تونید از گرمای اون قسمت تا حدی کم کنید.
با توجه به کاری که انجام دادید این بازده قابل قبول هستش ولی نباید انتظار معجزه ازش داشته باشید روزی.

mehba
سلام . من یه کنسول الایت فالکون دارم که 12 ولتش کردم ولی صداش خیلی آزاردهنده هستش خواستم بپرسم میشه بجای 12 ولت کردن اونو 9 ولت کنم . درضمن کنسول من تو یه اتاقیه که تو این فصل خیلی سرد میشه و درجه اتاق خیلی میاد پایین ولی خوب مجبورم اون سرما رو تحمل کنم . ممنون میشم منو راهنمایی کنید .

سرمای اتقاق طوری هستش که باعث تولید میعان میشه.
اگر به این حد سرد باشه و هوا رطوبت داشته باشه ممکنه برات مسئله ساز بشه.

در مورد 9 ولت و 7 ولت هم بگم که بهترین گزینه 12 ولت هستش باید صدای اون رو تحمل کرد و یا از
گوشی برای صدای بازی استفاده کنید که صدای اون فن ها شنیده نشه.

اگر فن ها 24 رو ساپورت میکردند، من حتما روی 24 تنظیم میکردم، چون صدا برام ملاک نیست.

+--------------------------------+

راستی هنوز کنسول نخریدم :biggrin1:

حق نگهدار

Maniac Gamer

کاربر سایت
Oct 21, 2008
2,770
نام
مارشال
کمک فوری

سلام...
من می خوام 360 بگیرم... حالا elite یا premium فعلا معلوم نیست...
این روش های خنک کردن و چیزای ضروریش رو اگه کسی می تونه همشو برام به زبون ساده بگه... من الان هیچی بارم نیست....
مرسی از کمکتون...

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
سلام...
این روش های خنک کردن و چیزای ضروریش رو اگه کسی می تونه همشو برام به زبون ساده بگه... من الان هیچی بارم نیست....
مرسی از کمکتون...

عضویت شما رو در سایت بازی سنتر تبریک میگم

اگر به همین تالاری که امدید نگاهی دوباره بندازید متوجه چندتا تاپیک مهم شده می شوید.
Repair & Problems Solution

از جمله:
آموزش 12 ولت کردن فن های کنسول Xbox 360 (به سه روش)
آموزش کامل باز کردن کنسول Xbox 360
آموزش پیاده سازی روش های Airflow Mod برروی کنسول Xbox 360
آموزش نصب سینک (Heatsinks)برروی چیپ های RAM و چیپ Southbridge کنسول Xbox 360
مقایسه بین سیستم های Watercooler، Intercooler و روش های Cooling
آموزش باز کردن کانکتور برق فن های کنسول Xbox 360

اگر بخواید بیشتر از این چندتا مطلب اطلاعات کسب کنید توصیه میشه که تمامی صفحات این
تاپیک رو بخونید.

موفق باشید

حق نگهدار

Captain Mitchell

کاربر سایت
Sep 21, 2007
4,228
سلام...
مرسی از کمکتون...

شما که هيچی بارتون نيست ( به گفته خودتون ) بهتره فقط اينجا بدونيد چه کار هايی بايد برای کنسول انجام بايد بشه!
بعد بديد به يه مغازه دار ( اينجا هم کم نيستن ) که براتون انجام بده! اينطوری مطمئن تره :smile:

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
يکی از دوستان قبلاً کنسولش تعمييری بوده ولی دوباره به مشکل 3 چراغ خورد..اورد خونمون بازش کردم ديدم باره اولی که داده بوده براش تعميير کردن پشته برد برداشته طرف ( سمته gpu ) يه مايه چسبناک مثل ادامس که فکر ميکنم خمير دندون بود رو زده بود اونجا..بعد رويه اون يه قطعه فلزه کوچيک هم گذاشته بود و در نهايت اون فلز x هارو روی اون قطعه فلزه بسته بود...
نميدونم اين کاری که کرده بوده تأثيری داشته يا نه..ولی در نوع خودش جالب بود.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
يکی از دوستان قبلاً کنسولش تعمييری بوده ولی دوباره به مشکل 3 چراغ خورد..اورد خونمون بازش کردم ديدم باره اولی که داده بوده براش تعميير کردن پشته برد برداشته طرف ( سمته gpu ) يه مايه چسبناک مثل ادامس که فکر ميکنم خمير دندون بود رو زده بود اونجا..بعد رويه اون يه قطعه فلزه کوچيک هم گذاشته بود و در نهايت اون فلز x هارو روی اون قطعه فلزه بسته بود...
نميدونم اين کاری که کرده بوده تأثيری داشته يا نه..ولی در نوع خودش جالب بود.

چرا از این جور نمونه ها وجود داره
همین طور که قسمت بالای برد ( فاصله پردازنده تا Mobo ) میتونه دچار مشکل بشه
قسمت پایینی PCB هم قطعات ریزی وجود دارند که اونها هم در گرمای بالا دچار مشکل میشند
و اتصلات اونها در اثر گرما کارایی خودشون رو از دست میدند.

این جور کارها هم باعث میشه که روی اون قطعات فشار بیشتری وارد بشه.
و هم فشار یکسان هم از بالا و هم پایین به روی برد وارد بشه و همین فشار برروی پردازنده نیز اعمال بشه.

نمونه هایی هم از این کارها وجود داره.

realxclampfix.jpg

توی این کار از تخته سه لا استفاده کرده

البته این شیوه ها زیاد اثر خوبی نباید داشته باشه و نمیتونه جای روش های موجود رو بگیره
ولی هر چی هست بهتر از قرار دادن واشر زیر X ها هستش.

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
سلام
بالاخره من هم درایو رو اکسترنال کردم و از روی قاب هم روی GPUفن گذاشتم
تاثیرش فوقلعاده هست باورتون نمیشه
بعد از چند ساعت دسم میزنم زیر ایکس ها گرماشون خیلی کمه البته میدونم نمیشه دقیق گفت ولی تقریبی میگم
خلاصه فوقلعاده راضیم
فقط یکم روی قاب کثیف کاری شده
من اینجا دوتا سوال دارم :
کنسل یه قاب پلاستیکی داره زیرشم یه ورقه فلزی هست من اونو ورداشتم چون نمیتونستم فلز رو ببرم نمیبریدم هم فن نمیتونست باد بزنه به کنسول
مشکلی که ایجاد نمیکنه؟
نکته دوم اینه که من یه کابل ساتا گرفتم و به درایو وصل کردم یه کابل دیگه داره اونو میشه با سیم های معمولی درازش کرد؟همونی که 10-11تا سیم نازک هست فکر میکنم برقش هست
چون اینطوری سیم کوتاهه و درایو در وضعیت نامناسبی هست
ممنون

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من خودم ورقه فلزی رو برای تاثیر بیشتر بریدم تا مستقیم باد به برد بخوره البته این در صورتیه که x ها رو در اورده باشید.همین طوری هم باد بزنه تا حدودی x ها خنک میشن البته نه زیاد.
کابل برق رو هم میشه بلند کرد فقط دقت کنید جا به جا نشن.اگه تونستی یه عکس هم از کارت بذار.

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
عکس بزودی میزارم دنبال دوربین مناسبم:D
من فکر کنم منظورم من را بد متوجه شدی ایت جان!:D
شما اگه کنسول رو سرپا بزارید:D سمت چپش که X-Xهست من سمت راست را بریدم قاب پلاستیکی رو و یه ورقه نازک المینومی هم طرف دیگر کنسول هست من اونو کلا ورداشتم: منظورم این بود
چون الان gpuام خنکه ولیcpuباد گرم میزنه:confused:
فکر کنم یکم اختلال و اینا ایجاد شده باشه.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من خودم صفحه الومینیومی رو به اندازه فن بریدم عکسش تو صفحه اول هست،اگه تو بستن دستگاه مشکلی نداری ورش داشتی هم عیب نداره.یه کم در مورد فنت توضیح بده که دقیقا کجاست و چه اندازه ای داره.اگر دقیق روی gpu گذاشتی طبیعیه که دمای اون از cpu کمتر باشه برای حل این مسئله یه فن روی cpu بذار تا اون هم خنک بشه.

sinasafari

کاربر سایت
Jan 30, 2008
763
نام
سینا صفري
فنم از همین فنهایی هست که تو کیس کامپیوتر میزارن مثله فن پاور هست دقیقا روی Gpuهست البته یکم اوردم پایین تر که به رم ها هم بادی بخوره.
من روی cpuهم فن گذاشتم
برق دوتا فن رو از خود کنسول گرفتم:D

Fu11 GAME

کاربر سایت
Nov 13, 2007
2,195
نام
مهدی
دوستان من با 360 م تقریبا فعلا روزی 2 ساعت بازی میکنم ووقتی هم که دستم رو پشت کنسول میزارم باد خیلی گرمی به دستم نمیخوره.
حالا میخواستم بدونم به نظر شما من هم باید 12ولت کنم؟؟؟
یعنی امکان داره داخل کنسول خیلی گرم باشه ولی وقتی من دستمو پشت کنسول میزارم اون گرما رو حس نکنم؟؟؟:confused::confused::eek:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر