pes 2008 vs fifa 08(همراه با نقد)

به نظر شما کدام یک موفق تر خواهد بود؟

• pes 2008

رای‌ها: 21 53.8%
  • fifa 08

رای‌ها: 18 46.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    39
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
مقایسه ای بین fifa 08 & pes 2008:

سری فیفا یکی از نامدارترین بازی های فوتبال و با سابقه ترین در این زمینه است.آن ها در این شماره سعی کرده اند با شعارهایی همچون در اختیار داشتن لیسانس تیمها و مد ها و استیل بازیکنان و... بر رقیبان خود چیره شوند . اما آیا ما این چیزها را در زمین بازی خواهیم دید یا خیر ؟
و آیا این فقط یک شعار برای ترساندن رقیب اصلی خود pes 2008 است؟
fifa08.jpg

اما در طرف دیگر pes تغییرات کمتری در آرایش همه بازیکنان دارد ولی در عوض بیشتر تلاش آنها بر روی هوش مصنوعی و تقویت حرکات بازیکنان بوده است و این یک امتیاز مثبت برای آنهاست و ما این بهبود حرکات را در سری این بازی در این سالها به وضوح میبینیم.(اگه خودتون فقط چند شماره از این بازی رو بازی کرده باشید شاهد این امر بوده اید.)
حال باید دید کدام یک از این دو خود را در این رقابت سربلند بیرون میکشند.
FifaPes2008_speciale_fifa4.jpg

بهتر اول با pes شروع کنیم:
اونها در طول این مدت بسیار با تجربه و ورزیده شده اند و تغییراتی که در این شماره به وجود آورده اند زیاد نیست:
سبک بازی را به next-gen تغییر داده اند که این تنها کمی بازی را جذاب تر و قشنگ تر میکند اگر چه محصول نهایی خیلی با این چیزی که ما در فیلمها و تریلرها دیده ایم فاصله دارد .اگر شما نسخه xbox 360 سال پیش این بازی را با نسخه ps2 آن مقایسه کنید متوجه این امر میشوید.
با توجه به چیزهایی که دیده ایم ما میتونیم تخمین بزنیم که بازی حدودا 20 درصد نسبت به نسخه سال قبل سریع تر شده که این سرعت را میتوان به حرکت توپ و حرکت بازیکنان و تمام آنچه که در طول بازی در زمین بازی اتفاق می افتد نسبت داد. که این نیز سرعت بازیباز در حرکات را میطلبد و هیجانی که به بازیباز القا میشود را به طور محسوس میتوان دید که بازیباز باید با این سرعت بازی کنار بیاید.
این چیزیست که کونامی آن را مدیون موتور next-gen بازی است و این مطمئنا با بازی که ما آن را درسال 2006 دیدیم فرق میکند.
pes_vs_fifa.jpg

شوتها بسیار خوب کار شده اند و از گلهای تخیلی و غیر ممکنی که در شماره قبل به ثمر میرسید خبری نیست و این خود یکم بازی را سخت تر میکند و هشداری باری کنامی هست چون بازی که همیشه در آن توازن برقرار بود شاید بالانس آن بر هم بخورد .همانطور که میدانید در این شماره پیراهن بازیکن کشیده میشود و ّازیکنان برای بلوکه کردن توپ خود را به سوی توپ پرت میکنند این امر میتواند شما را از مهارتتان در دفاع دور کند و دفاعی که شما در آن در سری قبل باید برای آن برنامه ریزی میکردید که مبادا گلی دریافت کنید از بین میبرد.
ما انتظار نداریم این بلا گریبان گیر نسخه نهایی بازی باشد یعنی با چیزهایی که گفته شد به نحوی گل زدن غیر ممکن به نظر برسد و این چیزیست که ممکن است توازن بازی را بر هم بزند.
همه میدانید که سازندگان بازی گفته اند که بازی در این شماره کاملا واقعی است و بازی را از حالت عروسکی مانند سال پیش خارج کرده اند و بازی بسیار شگفت انگیز و نرم و روان است.
حتما شما تا حالا فکر کرده اید که ممکن است تمام مدت بازی توپ در بین بازیکنان رد و بدل شود و حتی دروازبان فرصت گرفتن توپ در دست را پیدا نکند و بیشتر حرکات را با پاهای خویش انجام دهد این نشان دهنده کنترل بیشتر شما بر بازی است و اگر یک لحظه توپ از شما دور شود ممکن است باعث آزرده شدن مدافعان شما شود این یک کنترل خوب برای بازی میطلبد و نیاز به استفاده زیاد از turbo button برای کنترل توپ است .
goodqu8.jpg

تغییر دیگری که کونامی داده است تغییرات کوچکی در قسمتهایی از زمین بازی است که ریزه کاریهایی در آن انجام شده کخ کونامی قول آن را برای تمام زمین داده بود که در نسخه xbox 360 بازی این وعده عملی نشده بود .حدس ما این است که ناشر ژاپنی این بازی این وعده را قصد دارد در نسخه ps3 عملی کند البته این فقط یک حدس هست .
fifa 08:
این امر شاید گفته fifa مبنی بر اینکه نسخه x360 انها نسبت به نسخه ps3 آنها بهتر است را تحقق بخشد .
فیفا سالهاست گیم پلی pes را تعقیب میکند اما هرگز به آن دست نیافته ولی آنها قصد دارند مفهوم بازی فوتبال را برای بازیهای next-gen زنده کنند و آنها سعی دارند این کار را با کنترل بازی انجام دهند که ما نمونه ای از آن نمایش داده شد که با ترکیب یک کلید با حرکت سمت راست آنالوگ حرکت خشمگینانه بازیکن را در پی داشت که برای بازیکنان قدرتی بسیار کار آمد است.
قول سازندگان این است که حرکاتی برای بازیکنانی خاص تعبیه شده که تا به حال ندیده اید .انیمیشن و فیزیک توپ نیز به خوبی کاره شده و شما وزن توپ را به خوبی احساس میکنید.
همچنین حرکت بازیکنان در طول بازی تغییر میکند .علاوه بر حرکت ظاهری بازیکنان در طول بازی به نشانه اعتراض و ... حرکت فیزیکی بازیکنان به خوبی کار شده به طوری که هر حرکت و جست و خیزی که بازیکن انجام میدهد در هر ثانیه 1000 حرکت جزئی پایه برای آن پردازش میشود .
شاید این حرکتی رو به تکامل باری این بازی باشد .
c17732.jpg

در مقابل اقدامات pes فیفا ساکت ننشسته و امکان جالبی به نام Be-A-Pro mode که به شما اجازه میدهد به عنوان یک بازیکن خاص در زمین بازی انجام وظیفه کنید برای مثال اگر شما جرارد را که در خط میانی قرار دارد انتخاب کنید شما در نضش آن بازیکن قرار میگیرید و دوربین به صورت داینامیکی شما را به طرف توپ هدایت میکند و اگر شما نقش یک دروازبان را بر عهده بگیرید دوربین به صورت wide-screen end-to-end shot در می آید.
برای دوربین بازی نیز حالتهای خاصی در نظر گرفته شده است که بسیار مفصل است و بعدا اگر وقت شد تو همین تاپیک بیان میکنم ولی برای آگاهی سطحی هم که شده بگم در مواقع خاصی از بازی دوربین به حالت سوم شخص و دوربین فعال با توپ و دوربین jogging بازی gears of war در می آید و بسیاری از حالتهای دیگر که در اینجا نمیگنجد .
شکی بر این نیست که این حالتها یک برگ برنده برای فیفا هست. این حالتها بازی انلاین 11 نفر مقابل 11 نفر را به صورت انلاین ممکن میسازد به طوری که هر نفر در نقش یک بازیکن خاص در زمین بازی کنید یعنی جمعا 22 نفر در بازی انلاین با هم بازی کنند .
fifa.jpg

اما هر چه قدر فیفا تلاش کند باز هم یک اشکال بزرگ خواهد داشت و آن گیم پلی است.
در آخر موتور fifa نمیتوانست به اندازه موتور pes موفق باشد و موتور pes قابلیت سازگاری با ذهن انسان را دارد و حرکات که ممکن است به ذهن شما برسد تا حدودی پیش بینی میکند ولی موتور fifa کاملا ثابت است و به با کمی فکر کردن میتوان آن را فریب داد .
حرف آخر :
بشتر بازیباز ها میخواهند حالت BE-A-PRO MODE بازی fifa را امتحان کنند و تعداد بسیاری از بازیباز های pes بازی کردن fifa را از سر بگیرند و دوباره شروع به بازی کردن fifa کنند و از طرفی دیگر ممکن است بازیبازیهای fifa نیز به سوی بازی کردن pes روی برگردانند و ممکن است طرفدارهای شدید pes بازی که از fifa متنفرند در مقابل قابلیتهایی که در بازی گنجانده شده برای بازی کردن آن وسوسه شوند و شاید fifa بتواند با بازسازی دوباره موتور بازی به طرز محسوسی از pes جلو بیفتد به هر حال باید منتظر ماند و دید که کدام یک پیروز خواهند شد.

آخرین ویرایش:

ali_gamer_2007

کاربر سایت
Aug 28, 2007
119
دستت درد نکنه
من که میگم fifa برنده میشه تو ایرانم نشه تو خارج برنده میشه بیشترم به خاطر قابلیته Be-A-Pro mode

Hossein-Gamer

کاربر سایت
Aug 23, 2007
121
نام
حسين
اگه اين طوره من ميگم Pes از همين الان Fifa رو ميخوره !!!:-":-":-"

ali_gamer_2007

کاربر سایت
Aug 28, 2007
119
اگه اين طوره من ميگم Pes از همين الان Fifa رو ميخوره !!!
باید دلیل بیاری بدون دلیل که نمیشه :)

ali_gamer_2007

کاربر سایت
Aug 28, 2007
119
با گیم پلی موافقم ولی با امکانت نه کدوم امکانات رو میگی تو امکانات کی فیفا غوله :laughing:

juventus2007

کاربر سایت
Apr 18, 2007
74
سلام
pes2008 مثل fifa08 ان لاین لیگ داره ؟یا اصلا چطوری میشه باpes2008 ان لاین بازی کرد.

virtual30t

کاربر سایت
Jul 5, 2007
1,124
نام
روشن
فیفا برنده می شه. این دفعه دیگه می ترکونه. ازنظر گرافیکی که صد در صد برنده .

behzad_360

کاربر سایت
Jun 9, 2007
85
نام
behzad
سلام
ببخشيد كه سوالم به اينجا مربوط نيست:blushing:
ميخواستم بدونم كدوم يك از اين دو بازي بصورت انگليسي بروي X360/J مياد؟

sam_dante

کاربر سایت
May 6, 2007
368
نام
Mohsen
سری فیفا یکی از نامدارترین بازی های فوتبال و با سابقه ترین در این زمینه است.آن ها در این شماره سعی کرده اند با شعارهایی همچون در اختیار داشتن لیسانس تیمها و مد ها و استیل بازیکنان و... بر رقیبان خود چیره شوند .
آیا این فقط یک شعار برای ترساندن رقیب اصلی خود pes 2008 است؟

اول اینکه خیلی ممنون از مقاله خوب و مختصر و مفیدتون.
آقا شما از کدوم ترس صحبت میکنید؟ هر کسی داره کار خودشو انجام می ده. اگه PROپول داره بره لیسانس تیم ها رو بخره. به نظر من این کار فیفا هیچ اختلال در کار PESایجاد نمی کنه اگه می تونه بره بگیره وگرنه بمونه همونجا.;)

تقویت حرکات بازیکنان در PES

PES:شما خوبه در عکساتون رونالدینیهو رو در PES و Fifaمقایسه کردید و می بینید این استیل دستها در رونالدینیهو نیست اگر بگی Philp Lahm بازیکن تیم بایرن مونیخ شاید ما باور کنیم. سر رونالدینیهو به سمت بالا و دست هاش از هم بازی شده و این اگر شما در واقعیت توجه کرده باشید این نشانه ناشی بودن در فوتبال هست اگر میخواد دست ها باز باشه برای بازیکن رقیب صورت رو مطمئنم که نمی مونه. تازه استیل ایستادن بازیکنان پشت سر رونالدینیهو رو نگاه کنید انگار روبینیهو وسط زمین میخواد بشینه. کمر بازیکن 13 تیم پرتغال رو نگاه کنید چرا باید در موقع حمله کمر خم باشه؟
FIFA: حالا در فیفا رونالدینیهو سرش به سمت پائین هست که موجب تسلط بیشتر روی توپ میشه و دست هاش هم به ادازه عکس بالا باز نیست تا حدی که در زمان کنترل توپ بتونه تعادل خودشو حفظ کنه.

pes_vs_fifa.jpg

شوتها بسیار خوب کار شده اند و از گلهای تخیلی و غیر ممکنی که در شماره قبل به ثمر میرسید خبری نیست

دلیل شما رو برای گذاشتن این الغاب برای گلهای از وسط زمین متوجه نمی شم؟
مگه شما گل های مهدوی کیا به چین و علی کریمی به غلام پور فکر کنم پاس و Patrick Mbomaکه گل هاش کلاً از وسط زمین هست رو ندیدید که میگید این گلها تخیلی هست؟
اتفاقا من چند روز پیش روی X360 با فیفا با بازیکنی به نام Diara تو تیم Real madrid خودم از وسط زمین گل زدم.

فیفا سالهاست گیم پلی pes را تعقیب میکند اما هرگز به آن دست نیافته.

حالا من نمی دونم این حرفا حرفای خودتونه یا ترجمه است که مثل اینکه طرف Fan boyبوده.
اگه حرفهای خودتونه مثل اینکه یک چند سالی هست که دارید فیفا و PESرو با هم بازی می کنید.
من فیفا رو از سال 96 روی سگا و از سال 98 روی PCکه بازی با ماوس بود بازی کردم تا همین الان. و این رو میدونم که هم تجربه و هم سابقه Fifaاز PESبیشتر هست. و هر سال از سال گذشته درسهایی رو میگیره که این باعث تکمیل شدن فوتبال جدیدش میشه.

Good Luck

sam_dante

کاربر سایت
May 6, 2007
368
نام
Mohsen
گيم پلي بهتر
امكانات بيشتر
طرفداران بيشتر
و...
:laughing::laughing::):):-"

گیم پلی درست ولی در این شماره بFifa یک چیزه دیگس البته در یک سطحن.
امکانات که من فکر کنم همینجوری حرفی نزنم Fifaسرتره;).
طرفدار هم که در شاخ بودن یک بازی هیچ تاثیری نداره.

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
تمام حرفها ترجمه است و من فکر نمیکنم طرف fanboy بوده جون در بعضی جاها تو سر بازی pes هم زده ممکنه اگه یک طرفدار pes اینجا بود میگفت طرف fanboy فیفا بوده
شوتها بسیار خوب کار شده اند و از گلهای تخیلی و غیر ممکنی که در شماره قبل به ثمر میرسید خبری نیست
این بخش مربوط به pes هستش خوبه جدا کردم بخشها رو در ضمن من حرفی از وسط زمین نیاوردم اگه pes بازی کرده باشی یک زاویه نزدیک محوطه جریمه هستش که با هر کی شوت کنی گل میشه
فیفا سالهاست گیم پلی pes را تعقیب میکند اما هرگز به آن دست نیافته.
منظور از تعقیب تقلید نیستش بلکه رقابت هستش
منظور نسبت به شماره های قبله خود بازی هستش

تمام متن ترمه هستش
منم مثل شما از سال 97 در سگا فیفا رو شروع کردم یا اون آدمکهای کوچیکی که تقریبا همشون یک طور بودن بعضی تیمها هم به جای شرت انگار شلوار پاشون بود تا حالا که پیشرفتاش رو دارم میبینم و pes هم از شماره 4 پس اگه بخوام در متن بالا که همش ترجمه هست دخالت کنم باید به نفع فیفا بگم

sam_dante

کاربر سایت
May 6, 2007
368
نام
Mohsen
این بخش مربوط به pes هستش خوبه جدا کردم بخشها رو در ضمن من حرفی از وسط زمین نیاوردم اگه pes بازی کرده باشی یک زاویه نزدیک محوطه جریمه هستش که با هر کی شوت کنی گل میشه.

مثل اینکه شما بد متوجه شدید من در پست بالا Fan boy بازی در نیاوردم. کلا من از ترجمه ایراد گرفتم.
حالا جای دوری نمی ریم همینجا. مگه شما گل هایی رو در ایران ندید که با چه زاویه ای داغون و خسته و ازبین رفته ای گل زدن؟ مثلا نیکبخت و علی کریمی که اگه خود بکهام هم میومد نمی تونست گل بزنه.دقیقا نمیدونم با گجا بود فقط می دونم تیم ملی بود. پس اینها رو باید PES Fanها بخونن که اسم اینها رو تو فیفا می زارن گلابی و اسم خودشون هم گذاشتن گیمر.

فیفا سالهاست گیم پلی pes را تعقیب میکند اما هرگز به آن دست نیافته
.

آخه طرف بر چه اساسی این حرف ها رو زده. من نمی دونم آخه چرا EA باید بیاد به PESبرسه؟
تجربه ای که فیفا و قدمتی که EA داره هیچ جوری باعث نمی شه که Konami از اون سرتر باشه. اگه اون Gamerهای ژاپنی داره در برابرش EAگیمر های آمریکایی و اروپایی داره.

من نه اینکه در این عکس پیشرفتی ندیدم بلکه افت هم دیدم. آخه این بنده خدا ها کی اینجوری حرکت کردن؟

خیلی خوشحالم از اینکه با یک آدمی که میدونه فیفا چیه PES چیه بحث میکنم.

GOOD LUCK;)

leon-scot

کاربر سایت
Oct 16, 2007
214
با سلام.
به نظر من fifa از pes خیلی بهتره.(اکثر دلایل مربوط به fifa 08 میشه چون فیفا 08 معرکه است)
دلایل: بازی در fifa رونتره استیل بازیکنا خیلی طبیعیه اما در پرو این طور نیست و بازیکنا کند میدوند و وقتی هم سرعت بازی رو زیاد میکنی خیلی بازی مصنوعی میشه.
2 – جزییات ورزشگاه به خصوص سایه ورزشگاه در افتاب و نور افکنها در شب فوق العاده است و همچنین افکتهای اب و هوایی (درسته که برف رو پرو داخل بازی کرد) اما فیفا فوق العاده روش کار کرده.
3 – جزییات پیراهن هم که در فیفا اخرشه.
فقط تنها اشکال فیفا اینه که در همه بازیها ورزشگاه پر میشه.
ببینیم نظر دوستان چیه:)

آخرین ویرایش:

leon-scot

کاربر سایت
Oct 16, 2007
214
این هم بگم که گیم پلی در فیفا 08 فوق العاده است:)

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر