Crysis

سلام من این تاپیک را درست کردم برای بازی Crysis هست..;)

T0_-1_1264055.jpg

Crysis نام دومین بازی هست که استودیوی Crytek قرار است برای PC بسازه...پیش ازین بازی Far Cry در سال 2004 توسط همین استودیو برای PC ساخته شده بود و توانست عده ی بسیار زیادی را مجذوب خود کند...

البته Crysis دنباله ای برای FarCry نیست و هیچ ارتباطی هم با آن ندارد اما در یک مورد این دو با هم مشابهند مکان بازی در هر دوی آنها در زنجیره ای از جزیره هایی واقع شده ...

وقایعCrysis در سال 2019 روی میدهد درست بدنبال افتادن یک شهاب سنگ بسیار بزرگ بدرون یکسری مجمع الجرایر.....در پی این حادثه کره ی شمالی ارتباط جزیره را با تمام منابع و جهان خارج از آن قطع و مسدود می کند ...همانطور که احتمالا اطلاع دارید کره ی شمالی و آمریکا میانه ی خوبی با هم ندارند ازین رو آمریکایی ها هم نیروها و یگان ویژه ای اعزام میکنند تا پی ببرند که در آن منطقه چه خبر است ونتیجه را گزارش دهند...

درحالی که هر دوی این دو کشورها در حال نزاع علیه یکدیگر هستند ، شهاب سنگ از هم باز میشود و سفینه ای بیگانه از آن خارج میشود..همانطور که ممکن است بتوانید تصور کنید این سفینه مجهز به اسلحه های جنون آوری است و در همین احوال سیستم آب و هوایی جهان در هم میریزد و قسمتی از مجمع الجزایر بطور کامل یخ میزند. انسان ها نیز نیروهایشان را با هم متحد می کنند تا با این دشمن جدید و بمراتب خطرناک تر مبارزه کنند... خب این خلاصه ای از داستان بازی بود

T0_-1_1264051.jpg

همانطور که انتظار دارید ، شما در این بازی در نقش یک سوپر قهرمان بازی می کنید تا جهان را نجات بدید در این بازی شما در جنگل ها ..بر روی کوه ها ... در درون شهر ها و در قلب سفینه ی موجودات بیگانه به جنگ میپردازید تا تهدید به بشریت را از میان بردارید...
.
همانطور که میدونید اسلحه ها در بازی های Shooter نقش بسیار مهمی بازی میکنند وCrytek هم ابراز امیدواری کرده که این بازی فصل جدیدی را در بخش اسلحه در بازی های FPS باز کنه...در مورد هوش مصنوعی بازی هم باید گفت که Crytek روی این قسمت بسیار کار کرده و نه تنها هوش مصنوعی انسان ها جالب توجه است و از تاکتیک های نظامی بصورت بسیار واقع گرایانه ای استفاده میکنه حتی موجودات فضایی هم از تاکتیک های خاص خودشون استفاده میکنند تا زندگی را برای هر کسی که ادعای قهرمان بودن دارد را سخت کنند.

حتی جالب توجه تر از همه وعده ی بحران های طبیعی در بازی است تا شرایط را از این هم بغرنج تر کند...بحران های طبیعی مثل زلزله ..شکستن یخ ..ریزش زمین و گردباد دنیای جدیدی را در این بازی خلق خواهد کرد که میتواند بسیار بر جذابیت بازی بیفزاید..

در Crysis تعداد گوناگون و متنوعی از وسایل نقلیه نیز وجود خواهد داشت که شما میتوانید آن ها را کنترل کنید از جمله انواع تانک ها و هلیکوپتر ها..

T0_-1_1264058.jpg

و اما از همه مهمتر در بازی Crysis موتور استفاده شده در آن میباشد با نام Cry Engine 2 ..موتوری که به اعتقاد بسیاری انتظارات از گرافیک و جلوه های وِیژه در بازی های رایانه ای را تغییر خواهد داد..بگذارید به گوشه ای ازویژگی ها و جلوه های بکار رفته در این موتور نگاهی بیاندازیم..

Volumetric Clouds.... Real-time Ambient Maps.... Depth of Field... Motion Blur..... Soft Shadows.... Sneak Peak Crysis.... soft vegetation bending.... high-dynamic range rendering..... sub surface scattering

در این بازی گیاهان را میتوان منهدم کرد و همچنین این بازی از یک تکنیک رند رینگ بسیار پیشرفته در نورپردازی و شبیه سازی ابر ها استفاده میکند برای مثال اگر شما در فضا مشغول جنگیدن با موجودات بیگانه باشید ابرها بر روی هر چیزی که در زیرشان باشد سایه های واقع گرایانه ای خلق میکنند

این ها که گفته شد تنها بخش کوچکی از جلوه ها و تکنیک های بکار رفته در موتور Crytek 2 بود .....Crysis در حقیقت بعنوان یک بازی نسل بعد شناخته میشود و جزو اولین بازی هایی است که بر پایه ی Directx 10 ساخته میشود البته به گفته ی Crytek این بازی با Directx 9 هم سازگار خواهد بود اما برای استفاده از تمام جلوه ها در این بازی به یک کارت گرافیک با پشتیبانی از DirectX 10 نیاز خواهید داشت...هنوز هیچ تاریخ انتشاری برای این بازی در نظر گرفته نشده اما بنظر نمیرسد که این بازی در سال 2006 روانه ی بازار شود ...اما مطمعنا این بازی یک تجربه ی وافعی از بازی های رایانه ای نسل بعد را برای مشتاقان PC رقم خواهد زد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

Allurea

کاربر سایت
Jun 11, 2006
1,485
در کل میخام بگم این DX 10 یه جورایی سره کاریه من که تا وقتی یه بازی رو که DX10 باشه واقعی نبینم باورم نمیشه
خیلی حرف بی حصاب کتابیه
nvidia چند روز پیش یه video از گیم پلی crysis بر روی سایتش گذاشته که یه تیکه از بازی رو هم با دایرکس 9 و هم با دایرکس 10 نشون میده حتما دانلودش کن فقط میتونم بگم زمین تا آسمون با هم فرق داشتن تو دایرکس 10 انفجار ها خیلی بیشتر و فوقولعاده بود حتی بارون به زیبایی کامل میبارید ولی با دایرکس 9 هیچ خبری از این انفجار های فوقولعاده نبود و حتی افکت بارونی وجود نداشت
http://www.nzone.com/object/nzone_crysis_videos.html

amirpers

کاربر سایت
Oct 14, 2006
1,409
نام
امیر
مثل اینکه تاریخ release عقب افتاده! تو gamespot زدن Release Date: Nov 13, 2007
november 2007!!!!:sick:
تو سایت gamefaqs هم اینطور زدن:

Crysis EA Games 09/14/07 EU
Crysis EA Games 11/13/07 US
Crysis (Collector's Edition DVD) EA Games 11/13/07 US

بابا خسته شدیم از بس افتاد عقب .
Crysis افتاد عقب ، Medal of Honor افتاد عقب ، Quake افتاد عقب و ...

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
بابا خسته شدیم از بس افتاد عقب .
Crysis افتاد عقب ، Medal of Honor افتاد عقب ، Quake افتاد عقب و ...
تازه اولشه!!! وقتی ea یه طرف قضیه باشه همینه.... اگر اشتباه نکنم این 3 یا 4 بازی هست که بازی تاخیر میخوره

Neo

کاربر سایت
Sep 27, 2005
1,542
نام
احسان
مثل اينكه شركتهاي مختلف با ديدن تريلرهاي بازي هايه ديگه در e3 فكر هاي جديد به زهنشون رسيد :laughing:

Extreme

کاربر سایت
Mar 12, 2007
381
نام
AlirezA
برای اینکه عنوان تاپیک یادتون بیاد اینارو یه نیگا بندازید:cheesygri

Attachments

• 931665_20070802_screen001.jpg
    931665_20070802_screen001.jpg
    57.5 KB · مشاهده: 190
  • 931665_20070802_screen002.jpg
    931665_20070802_screen002.jpg
    37 KB · مشاهده: 180
  • 931665_20070706_screen003.jpg
    931665_20070706_screen003.jpg
    54.4 KB · مشاهده: 178
  • crysis.jpg
    crysis.jpg
    46.7 KB · مشاهده: 175

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
خب اول سلام ...;)
راستش ما داریم روز به روز به زمان انتشار Crysis نزدیک تر میشیم (3 ماه دیگه) اما من فکر می کنم هنوز خیلی مسائل در مورد این بازی هست که گفته نشده ... گهگاهی من پیش نمایش های (فارسی) از این بازی میخونم و واقعا تعجب می کنم که علاوه بر اینکه این پیش نمایش ها حاوی هیج مطلب جدیدی نیستند تازه خیلی مطالبشون هم نادرسته و معمولا بیشتر در راستای تعریف و تمجید اغراق آمیز از این بازیست...من خیلی دلم میخواست یک مطلب بلند بالا در مورد این بازی که بدون شک یکی از پر طرفدارترین عناوین PC در سال جاریست بنویسم اما چرا دروغ بگم اصلا فرصت نمی کنم ...(حالا یعنی تابستونه و از شر درسا راحتم دیگه 1 ماهه دیگه رو بگو ...:-")
با این وجود من سعی کردم به طور مفید و مختصر در اینجا یکسری نکاتی را که فکر می کنم قبلا گفته نشده را در ارتباط با Crysis مطرح کنم ...

میدونید که Crysis یک بازی اکشن اول شخصه که بر پایه ی موتور Cry Engine 2 ساخته شده و این بازی از Dx 9 و Dx 10 پشتیبانی میکنه ... البته قبلا عکس هایی منتشر شده که تفاوت گرافیک DX 9 با DX 10 نشان داده شده و احتمالا شما هم دیدید .. با این وجود خیلی جالبه که در ماه های اخیر تقریبا تمام کسانی که از این بازی دیدن کردن تنها توسنتند این بازی را در حالت DX 9 ببینند و یا بازی کنند و از DX 10 خبری نبوده ...
برای DX 10 نیاز به ویندوز ویستا اجباریه چون در حال حاضر تنها این سیستم عامله که از DX 10 پشتیبانی میکنه و دقیقا مشکل کمپانی Crytek از همینجا ناشی میشه ... البته مشکل از خود ویندوز ویستا نیست بلکه از درایور های کارت گرافیک اون هست که بگفته ی سوات یرلی رئیس این کمپانی هیچ کدام از درایور هایی که تا کنون امتحان کردند پایدار نبوده و باعث Crash کردن Crysis در حین بازی کردن شده و این دلیل عمده ایست که باعث شده مدت ها خبری از نمایش Crysis مبتنی بر DX 10 نباشه ... با این حال سوات یرلی اضافه میکنه که Crytek داره با Nvidia همکاری نزدیکی میکنه تا این مشکل را برطرف کنه و بگفته ی او انتظار میره که این مشکل ظرف دو هفته ی آینده بر طرف بشه ... این در حالیه که سوات یرلی در سال پیش در جریان مصاحبه ای گفته بود Crysis بر روی ویندوز ویستا در مقایسه با ویندوز Xp بهتر اجرا میشه ...(تمامی عکس هایی که در این پست میبینید تحت DX 9 هست)

اما از این مساله بگذریم و بریم سراغ خود بازی

در ارتباط با گرافیک بازی صحبت بسیار زیاد شده انقدر زیاد که فکر نمی کنم نیازی باشه اصلا من بهش بپردازم برای نمونه سازندگان بازی ادعا کرده اند که Crysis ظرف دو سه سال آینده از نظر گرافیک سرآمد بازی های ویدئویی خواهد بود. یا اینکه گرافیک Crysis حتی در حالت Dx 9 از خیلی بازی های مبتنی بر DX 10 بهتره ... همانطور که گفتم هدف من در اینجا پرداختن به این مبحث نیست بلکه بیشتر مایلم در مورد گیم پلی صحبت کنم...
اگر Far Cry را بازی کرده باشید احتمالا بایستی تا حدودی شناخت نسبی از آنچه که در Crysis انتظارتان را می کشه داشته باشید... اصل خطی نبودن و داشتن آزادی عمل مهمترین فاکتور های گیم پلی Crysis است ... در Crysis تقریبا تمام اشیاء در بازی هدفمند جاسازی شده بطوری که شما می توانید از هر شیئی به عنوان یک اسلحه و در جهت مزیت خودتان در مقابل دشمنانتان استفاده کنید حتی یک "موز کوچک" می تونه بسیار خطرناک باشه

اما یکی از پر اهمیت ترین مولفه های گیم پلی در Crysis لباس قهرمان بازیه ...احتمالا قبلا بار ها شنیدید که قهرمان ما در Crysis عضوی است از نیروی ویژه ی آمریکا که برای انجام تحقیقاتی پیرامون افتادن یک شی ء مرموز در یک جزیره ی گرمسیری عازم اون منطقه میشه ... البته قهرمان ما مجهز به جزیره میره و او ملبسه به لباس ویژه ای که از آن با عنوان nano suit یاد میشه و همانطور که خود شما ممکنه حدس زده باشید دارای قابلیت های بسیار فوق العادیه.
این لباس که برای وضعیت های مختلف مبارزه طراحی و ساخته شده (احتمالا توسط ارتش آمریکا) دارای 4 قابلیت عمدست
1) زره : که این قابلیت کشتن شما را 2 برابر سخت می کنه
2) نیرو : به شما اجازه می ده که بالاتر بپرید ، با یک مشت کشت و کشتار راه بندازید و حتی براحتی اشیاء سنگین را پرتاب کنید ... برای مثال میتونید دشمنتون را از گلو بگیرید و باهاش پرتاب وزنه تمرین کنید ...
3) سرعت : همانطور که از اسمش پیداست سرعتتون را افزایش میده ... حالا این سرعت می خواهد در راه رفتن باشه و یا در پر کردن اسلحه هاتون از گلوله ...
4) پنهان شدن : اگر قبلا فکر می کردید که فقط هری پاتر دارای شنلی بود که میتونست زیرش مخفی بشه سخت در اشتباهید چون لباس قهرمان بازی ما هم همین کار را میکنه و شما می تونید در این قابلیت از دید دشمنان خودتون مخفی بشید و اگه دلتون خواست بهشون نزدیک بشید و کمی سر به سرشون بزارید ... شایدم دلتون بخواد وقتی میدان مبارزه در هم بر همه کمی به خودتون استراحت بدید ... Its up to you
البته این لباس فوق العاده ی قهرمان ما برا خودش یک سری اصول و قوانینی هم داره که باید اونا را در نظر داشته باشید ...
اول اینکه شما نمی تونید در یک زمان از هر 4 تای این قابلیت ها استفاده کنید یعنی اینکه در هر زمان شما فقط می تونید از یکی از این قابلیت ها استفاده کنید ....
و دوم اینکه به غیر از قابلیت "زره" که هیچوقت تمام نمیشه دیگر قابلیت ها دارای مدت زمان محدودی هستند که بعد از اتمام ، شما برای مدتی قادر به استفاده ی مجدد از آن ها نیستید تا اینکه دوباره شارژ بشه...

nano suit در بخش مولتی پلیر Crysis هم وجود داره که من فکر می کنم واقعا میتونه باعث جذاب شدن این بخش بشه..

شاید یکی از نا امید کننده ترین نکات در مورد Crysis مدت زمان بخش تک نفره ی اون باشه که تنها دارای 11 مرحله است که هر کدام از این مراحل در حدود 45 دقیقه طول میکشه که به اتمام برسه یعنی با یک حساب سر انگشتی شما میتونید تنها در عرض 9 تا 10 ساعت بازی را به اتمام برسونید ...
با این وجود مدت زمان بازی به نحوه ی بازی کردن شما هم بستگی داره و Crytek گفته که در تستی که از بازی گرفته شده مدت زمان بازی کردن بسیاری از بازیکنان در یک مرحله تا 2 ساعت هم به طول کشیده است ..(شاید در این تست در بازیکنان از قرص خواب آور استفاده شده :))

در زمینه ی داستان و شخصیت پردازی هنوز سئوالات زیادی وجود داره ... Crysis دارای شخصیت های خاص خودشه مانند یک فرمانده ی سیاه پوست آمریکایی و یک آدمکش بریتانیایی ... در مرحله ی اول شما زنی را نیز نجات می دهید که بنظر میرسه او نیز یکی دیگر از شخصیت های اصلی بازی باشه (اگر چه بنظر میرسه این خانم از نظر پوشش مساله دار باشه)
فکر می کنم دیگه برا الان کافی باشه ... بایستی در نظر داشت بازی Crysis با وجود تمام نکات مثبتش هنوز دارای ایراداتی هست که امیدوارم تا قبل از انتشارش بر طرف بشه

آخرین ویرایش:

arthas

کاربر سایت
Jan 24, 2006
414
نام
آرشام
نوشته ي بسيار عالي بود . ممنون از اينكه وقت گذاشتيد .
من كه از الان غصه دارم كه وقتي كرايسيس اومد چه خاكي تو سرم بريزم با اين سيستم 128 گرافيكم .
با خودم ميگم بعضي بازي ها مثل gears of war رو مي شه تحمل كرد و رفت خونه ي رفقا و با كنسولشون بازي كرد اما crysis رو نمي دونم كجاي دلم بزارمش . :cheesygri

show_man

کاربر سایت
Jun 14, 2007
360
نام
علی
اقا سلام.یه سوالی داشتم.من سیستمم اینه.به چه رزو لوشنی میتونم اجراش کنم خواهشا جواب بدین. سی پی یو: اینتل 3.8 فول. گرافیک: دو تا گرافیک 512 7600سایلنت.که SLIشدن.یعنی 1گیگابایت. رم:2 DDr2 حالا بی زحمت یکی جواب منو بده.متظرم.ایم ایدی منه.
ali_micky18@yahoo.com یا هم همینجا جواب دادین ممنون میشم.

Mojtaba

کاربر سایت
Jan 15, 2007
1,667
نام
مجتبی
اقا سلام.یه سوالی داشتم.من سیستمم اینه.به چه رزو لوشنی میتونم اجراش کنم خواهشا جواب بدین. سی پی یو: اینتل 3.8 فول. گرافیک: دو تا گرافیک 512 7600سایلنت.که SLIشدن.یعنی 1گیگابایت. رم:2 DDr2 حالا بی زحمت یکی جواب منو بده.متظرم.ایم ایدی منه.
ali_micky18@yahoo.com یا هم همینجا جواب دادین ممنون میشم.

اگه یه گرافیک Dx 10 ساپورت داشتی بهتر بود. الان 2 تا 7600. رمت رو بهت توصیه میکنم که افزایش بدی . البته میتونی با همین سیستم هم بازی کنی. اما اگه کارهایی رو که بهت گفت رو انجام بدی میتونی با فرم بهتر بازی کنی;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر