معرفی استودیو های بازی سازی

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
نوشته شده توسط farzadlion:
من که اصلا Id Software را بهترین نمیدونم...شاید در پیشرفت صنعت بازیسازی خدمات زیادی انجام داده باشه اما هنوز یک بازی که من ازش خوشم اومده باشه ازین شرکت ندیدم...
سلام
اقا فرزاد.
من که اولش گفتم.این نظر منه.
و اینکه اینم میدونم خیلی ها نظر منو قبول ندارن.ولی من از یک بازی فقط انتظار گرافیک خوب رو در مرحله اول دارم .وبعد گیم پلی و در آخر هم داستان.
من به نظرم در حال حاضر هیچ کس از نظر فکر و خلاقیت در ایجاد محیط ها به پای Id نمیرسه.
و اینم برای بار چندم میدونم که خیلی ها Valve و خیلی ها .... را قبول دارن.به خاطر HL2
ولی من نظرم فقط Id هستش.
ولی در کل خیلی ها نظر خودشونو دارن.
ما هم که چیزی نگفتیم.فقط نظرمو گفتم.
حالا هر کی هر چی رو دوست داره.ما خوشحالیم.
همین.

بای بای

آخرین ویرایش:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
و اینکه اینم میدونم خیلی ها نظر منو قبول ندارن.ولی من از یک بازی فقط انتظار گرافیک خوب رو در مرحله اول دارم .وبعد گیم پلی و در آخر هم داستان.
من به نظرم در حال حاضر هیچ کس از نظر فکر و خلاقیت در ایجاد محیط ها به پای Id نمیرسه.
خب محمد رضا جان من میدونستم نظرتا داری میگی فقط گفتم بزار خودمم نظرما گفته باشم
شرکت ID اگه اشتباه نکنم بیشتر در ساختن بازی های FPS تبحر داره و بیشتر خلاقیت هایی هم که از خودشون نشون دارده مربوط به این سبک بازی های بوده....و با توجه به این که بهترین بازی های من در سبک FPS جایی ندارند در نتیجه این شرکت هم نمیتونه انتخاب اول من باشه

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

میدونم باید ادامه معرفی استودیوی Id رو بگم.

ولی امروز میخوام یه پرانتز باز کنم و یک استودیوی جدید رو که از اعضای سابق بلیزاد هست رو اینجا بزارم.

توی تاپیک اخبار داغ بازی ها ، یک خبری دادم در مورد استودیوی HyboReal که از اعضای سابق استودیوی بلیزارد هستش.

اسم بازی اول این استودیو:

StarFall

هستش که مقر این استودیوی در سان کارلوس در کالیفرنیا قرار داره.

اول در مورد اهداف این استودیوی براتون کمی توضیح بدم:

این استودیو این است که بازی آنها باید برای همه سرگرم کننده باشه.این تنها هدفی هست که افراد گروه بر روی آن تمرکز دارن و میخوان که مردم رو به بازی خودذشون معتاد کنن.

این استودیوی بر روی گیم پلی بازی تمرکز داره و کار هنری بازی و البته داستان که براشون خیلی مهمه.

گیم پلی چیزی هست که افراد رو به طرف بازی می کشونه.بازی بر روی دستگاه کامپیوتر عرضه خواهد شد .در مورد کیفیت بازی هم HyboReal تمام تمرکز خود رو متوجه آن کرده.

خب حالا در مورد 3 نفر هیئت موسس بازی اینجا براتون توضیح میدم:

i6xrur.jpg

Michio Okamura

نفر اول این استودیوی نام داره.این شخص سابقه 10 ساله در ساخت بازیهای کامپیوتری داره.در مورد تجربه کاری این شخص باید بگم که که 10 سال در استودیوی blizzard North کار کرده

در بازی دیابلو و به عنوان رهبر هنری و یا بهتر بگم رئیس هنری بازی دیابلو کار میکرده.و به عنوان یکی از اعضای اصلی در ساخت و طراحی هیولا ها و شخصیت های بازی دیابلو دست داشته.

او در بازی دیابلو 2 ارتقاء درجه گرفت و به عنوان سر دسته گروه هنری منصوب شد.

i6xu6t.jpg

Eric Sexton

نفر دوم از این گروه.در هر دو بازی دیابلو 1 و دیابلو 2 همکاری داشته و اون صنعت بازی RPG رو متحول کرده و دارای سابقه 10 ساله داره.
به عنوان طراح بازی در Blizzard North فعالیت داشته و به عنوان انیماتور و طراح هنری کار خود رو شروع کرد و به عنوان رئیس هنری در بازی دیابلو کار میکرده

و در سینماتیک ها بی نظیر دیابلو فعالیت داشته.و در طراحی کوئست ها هم کار میکرده.درطول بازی دیابلو 2،Eric نقش خود رو به عنوان طراح هنری ادامه داد و مدل سازی و انیماتور کار میکرد.

و در مورد Skill ها و هیولا ها هم کار میکرده (تقریبا آچار فرانسه بوده.هر کاری میکرده بنده خدا)

i6xwms.jpg

Steven Woo

ده سال سابقه کار در استودیو های ماکسی و بیلیزارد و Castaway (این استودیوی رو هم من معرفی کردم.
توی همین تاپیک.باز هم اعضای سابق بیلیزارد هستن.انگار این طرف از استودیوی Castaway بیرون اومده)

او در سال 1997 به عنوان طراح موتور در ماکسیس کار میکرده.6 سال در بیلیزارد فعالیت داشته و در بازی های دیابلو 1 و 2 کارمیکرده.طراحی محیط ها و...

اینم سایت این استودیو:
http://www.hyboreal.com/inthenews.htm

ادامه استودیوی Id رو براتون میزارم.

خداحافظ

آخرین ویرایش:

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
اول اینکه یه پست اشتباه زده بودم که اصلا هواسم نبود که پست رو فرستادم.

برا همین مجبور شدم پاکش کنم.الان این پست درست شده.اینو ببینید.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

سلام

باز هم با عرض شرمندگی یه پرانتز دیگه.

معرفی استودیوی Id رو هنوز نتونستن تایپ کنم.به محض اینکه وقت نصیبم بشه میزارم.

حالا یه پرانتز دیگه:

زیاد شرح نمیدم خود تصاویر گویاس.

نام بازی Dungeon Siege II

این نمایش در سال 2005 به نمایش در اومده تا افراد بازی رو تست کنن.

این هم نمایی از این بازی.که به نظرم بازی خوبی بود ولی میتونست خیلی بهتر باشه.

این هم برا کسایی که با خانم ها مشکل دارن.باز هم یک خانم به عنوان تقریبا همه کاره.

این طرف در بازی Empire Earth و استودیوی Mad Doc کار می کرده است.

به این قسمت و عکس ها توجه کنید عکس ها واقعا جالبا.

این عکس وایر فریم هستش.که در مکس کار شده.

این هم کار شده بر روی وایر فرم ها.و انداختن تکسچر بر روی اون.تکسچر ها واقعا جالبا.

این هم شات نهایی.جدا این استودیو در این مورد خوب کار کرده بود.که این شات ها صحه بر کار خوبشون گذاشته.

در این شات ها لول دیزاینر بر روی بازی کار میکنه که من از این قسمت خیلی خوشم اومد.تا حالا کار لول دیزاینر رو این طوری ندیده بودم.

خداحافظ

خوش بگذره.

منتظر باشید که اگه وقت کنم ادامه Id رو بنویسم.

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
سلام.
محمد رضا حمایتت میکنیم. حمایتت میکنیم. # # # ...
محمد رضا چرا دیگه چیزی نمینویسی؟؟؟؟؟؟خیلی از شرکت های معروف و با حال موندن که من و امثال من میخوان دربارشون بدونن...

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
نوشته شده توسط pandora tomorrow:
سلام.
محمد رضا حمایتت میکنیم. حمایتت میکنیم. # # # ...
محمد رضا چرا دیگه چیزی نمینویسی؟؟؟؟؟؟خیلی از شرکت های معروف و با حال موندن که من و امثال من میخوان دربارشون بدونن...

سلام

ممنون از اقا امین.

باور کن خیلی وقت ندارم بشینم تایپ کنم.

اگرم بدونی چه بلایی سر هاردم اومد الان میشینی زار زار برام گریه میکنی.:(( :(( :(( :( :( :(

ولی چشم.

حتما مینویسم.فراموشم نکردم.به محض اینکه بتونم و هدفم وقت برا گذاشتن روی این تاپیک باشه به روی چشم.

حتما ادامه این تاپیک رو به کمک شما دوستان ادامه میدم.

بازم ببخشید که این تاپیک خوابیده ولی حتما یه حالی هم به این تاپیک در چند روزه اینده میدم.

از مدیران هم معذرت میخوام که این تاپیک خوابیده.

ولی بازم چشم

خداحافظ

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,796
نام
امین
نوشته شده توسط poison ivy:
به نظر من که از blizzard بهتر وجود نداره شما تا حالا بازی بد از این کمپانی دیدین؟
منم مثل شما فکر میکنم.
در ضمن یوبی هم همین طوره به عقیده ی من. شما بازی بد از یوبی دیدین؟؟؟
70.gif

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
درسته UBI خیلی شرکت خوبی هست و هرروز داره بهتر میشه ولی به نظره من نمیتونه به پای Blizzard برسه.چون اگه دقت کنین هر وقت Bilizzard یه بازی رو منتشر میکنه تا یه تحول در زمان خودش ایجاد میکنه.در واقع میشه گفت bilizzard پدر استراتژی هست.
عنواینی مثل Diablo series , Warcarf series , Starcraft و ...

poison ivy

کاربر سایت
Feb 2, 2006
96
منم مثل شما فکر میکنم.
70.gif
من که زیاد بازی بد از این شرکت دیدم البته جدیدا خیلی بهتر شده.
درسته UBI خیلی شرکت خوبی هست و هرروز داره بهتر میشه ولی به نظره من نمیتونه به پای Blizzard برسه.چون اگه دقت کنین هر وقت Bilizzard یه بازی رو منتشر میکنه تا یه تحول در زمان خودش ایجاد میکنه.در واقع میشه گفت bilizzard پدر استراتژی هست.
diablo سبکش rpg نبود؟

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
البته منظور امید این بود که بلیزارد پدر استراتژی هست(که نمیشه گفت پدر چون اولین شرکتی نبود که بازیه استراتژی داد بیرون)و تو هر سبکی بازی میده بیرون به نوعی باعث درست شدن یه Sub-Genre میشه.
در ضمن باید بگم یوبی در سطحی نیست که بخواد با بلیزارد مقایسه بشه!شرکت هایی مثل Blizzardو Biowareکلاس کارشون از شرکتهایی مثل UbiوKonamiوCapcomوEAخیلی بالاتره(در مورد بازیهایی که میسازن نه منتشر کردن).البته من استودیویLionheadرو هم نزدیک به سطح اون دو تا میدونم.کلا اینا شرکتها و استودیوهایی هستن که کیفیت رو مهم میدونن و خیلی روی کمیت کار نمیکنن.که از این لحاظ تو معروفا Idرو هم میشه گفت(به خاطر محمدرضا!)

vahid_persia

کاربر سایت
Sep 30, 2005
333
اين مقاله اي است در مورد جنجالي که در id به خاطر بازي دوم اتفاق افتاد
http://www.bazikade.com/forum/topic.php?code=3272&pg=1
دنيايه بازي idsoftware معروف به سردمدار موتورهايه ۳بعدي ميباشد
بدون شک تيم برنامه نويسان idsoftware يکي از بهترين و با تجربه ترين تيم هايه بازي سازي ميباشندهر موقع نامي از اين شرکت به زبان مي ايديا همگان منتظر انقلاب جديد در بازيهايه رايانه اي ميباشند يا منتظر سخن راني هايه جان کارمک در مورد اينده بازيها ميباشند
اين اتفاق قبل از ساخته شدن بازيه جنجاليه doom3 ميباشد
در اوايل سال ۲۰۰۰ جان کارمک پيشنهاد کرد پروژه بعديه id نسخه بعديه بازيه doom باشدبا مطرح شدن اين پيشنهاد بحث هايه زيادي در شرکت اغاز شد. بسياري ارزويه کار بر رويه اين بازي داشتند کارکنان شرکت به دو گروه تقسيم شدند و رو در رويه يکديگر سف ارايي کردنددر يک طرف ادريان کارمک و کوين کلودمخالف بودند و از سويه ديگر جان کارمک با ميدان داريه پل استيد بر ساخته شدن اين بازي اصرار ميورزيدند ادريان و کوين بيش از ۵۰ درصد سهام شرکت را در اختيار داشتندوبدون موافقت انها اب از اب تکان نميخورد اما جان کارمک علاوه بر ۴۰ درصد سهامي که دارد ستون اصليه id محسوب ميشود کار ميان اين سه شريک بالا گرفت و گروه جان اتمام حجت کردند ما رويه دوم۳ کار ميکنيم مگر اينکه ما را اخراج کنيد!!!
آدريان و كلود احساس خطر كردند، آنها خوب مى‌دانستند كه آى دى سافت ور بدون جان كارمك مثل كباب بدون گوشت است. با جدا شدن جان، از شركت چيزى باقى نميماند. پس راضى شدند تا پروژه ((دووم 3)) آغاز شود. اما آنها زهر خود را با ضربه زدن به پل استيد ريختند. با وجود مخالفت شديد جان كارمك، استيد به اتهام ايجاد اختلاف و توطئه چينى اخراج شد. پل استيد هنرمندى خلاق و خود آموخته، اما عصبى مزاج و جنگجو است. وى در طول پنج سال همكارى با آى دى نقش مهمى در توليد دو تا از مهمترين محصولات آن ايفا كرد. مدلهاى سه بعدى درخشانى كه استيد براى ((كواك2)) و ((كواك3- ميدان نبرد)) طراحى كرد به اين بازيها حال هواى منحصر به فردى بخشيد. پل هيچگاه فرد آرامى نبود اما با وجود تمام دردسرهايى كه مى‌آفريد، شركت از اخراج وى اجتناب كرده بود اما اين بار او پيش‌مرگ جان كارمك شد. او يك هفته پس از اخراج نامه‌اى در سايت اينترنتى ((استامپد)) منتشر نموده و شديداً به آدريان و كوين تاخت. استيد، ليكن مردانگى و صراحت لهجه جان كارمك را ستود و نوشت: هر وقت جان حوصله‌اش از آن هرج و مرج و مزخرفات سر رفت، نشانى‌ام را دارد و مىداند كه مرا كجا بايد پيدا كند. استيد به نوشته‌اى از جان كارمك اشاره داشت كه چند روز پيش از آن (1/6/2000) منتشر شده بود. جان در سايت اينترنتى ((وب داگ)) ضمن اعلام خبر قطعى ساخته شدن دووم 3، جريانهاي پشت پرده را با صراحت بازگو كرده بود. كارمك با افسوس ذكر كرده بود كه ((من فكر مى‌كنم كه پل در كارش عالى بود و يكى از ارزشمندترين نيروها براى پروژه دووم به شمار مىآمد)). كوين كلود نيز در پاسخ به اين حرفها نامه‌اى نوشت و سعى كرد به نحوى رفع رجوع كند. اخراج پل استيد بازتاب نسبتاً وسيعى در ميان دست‌اندركاران صنعت بازى پيدا كرد. اين اتفاقات نشان داد كه جاى خالى يك نيروى مجرب و جا افتاده براى ميانجى‌گرى و مشاوره در آى دى سافت ور، بسيار چشمگير است. تد هولن شيد، مدير عامل شركت، فقط امور اقتصادى و تجارى شركت را ميگرداند و به روابط ميان پرسنل و تصميمات استراتژيك، كارى ندارد. از منظرى ديگر اين ماجرا محدوديتهاى جان كارمك در اعمال نظراتش هويدا كرد، به گفته او ((مالكيت يك مشكل اساسى در شركت است ... در كارهاى ما يك مديريت روشن و واضح به چشم نمى‌خوردبعد از اين قضايا شركت آرام گرفت و افراد مجدداً به كار خود مشغول شدند

Ali_Reza_1899

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,892
نام
علی رضا
نوشته شده توسط Death Knight:
کاملا موافقم Blizzard همیشه یه تحولی در دنیای بازی بوجود میاره بخصوص استراتزیی
یاد starcraft بخیر

منم بازی بد ازش زیاد دیدم ولی در کل الان خیلی بهتر از قبل شده

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
نه خداییش یوبی اصلا بازی بد نمیده بیرون تک توک شاید بازیهاش ایراد داشته باشه ولی خداییش بازی بد من یکی ندیدم شما دیدید؟؟؟؟؟
نههههههههههههه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر