سوالات و مشکلات PSP

sefroyek2007

کاربر سایت
Feb 25, 2008
362
نام
مهدی
سلام
من چند تا سوال درباره پلاگین ها دارم
میخوام بدونم پلاگین های زیر با چه دکمه هایی فعال میشه؟
1.holdv3.3
2.fast_scroll_music_v1.0
3.CPU-Modulato

سوال بعدیم هم اینه که آیا برنامه ای هست که هم dvd و هم avi dat رو به فرمت psp تبدیل کنه؟ و انتقال بده؟
اوليا رو نمي دونم

در مورد تبديل براي فايل هاي dvd يكي از بهترين برنامه ها convertXtoDVD هست فقط تنها بديش اينه كه بايد سايز صفحه و اينا رو دستي تنظيم كني براي فايلهاي ديگه هم JetAudio بهترينه چون توي گزينه هاي كانورتش psp رو به صورت اختصاصي داره و البته مي توني kbps رو هم برا صدا و هم برا تصوير تعيين كني

sefroyek2007

کاربر سایت
Feb 25, 2008
362
نام
مهدی
در مورد ساب تايتل

سلام دوستان
مي خواستم ببينم يه فايل تصويري كه زيرنويس داره (Subtitle) رو چجوري بايد بريزم تو psp.
من اصل فايل تصويري رو مي ريزم تو Video كه اجرا هم ميشه ولي فايل زيرنويسشو هر جايي كه ميريزم وقتي فيلم رو از تو psp اجرا مي كنم و مثلث رو ميزنم گزينه subtitle ش خاموشه.

خواهشا هرچه سريعتر راهنمايي كنيد. ممنون

Saman_silas

کاربر سایت
Jul 30, 2008
77
نام
Saman
دیگه روشن نمیشه!

من یک تم XMB گرفتم.!داشتم میریختم تو پوشه FLASH 0 که کامپیوترم خاموش شد الان هر کاری میکنم PSPروشن نمیشه!وسط کار کپی بود!چی کار باید بکنم؟سریع لطفا:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

May 24, 2008
1,156
نام
احسان
من یک تم XMB گرفتم.!داشتم میریختم تو پوشه FLASH 0 که کامپیوترم خاموش شد الان هر کاری میکنم PSPروشن نمیشه!وسط کار کپی بود!چی کار باید بکنم؟سریع لطفا:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
احتمالا بریک شده ... ببین تو منوی ریکاوری می ره یا نه ...

اگه نرفت :
سلام دوستان عزیز .
در این تاپیک قصد دارم طریقه ی کپی خور یا Unbrick کردن PSP رو براتون آموزش بدم .

PSP های پشتیبانی شده توسط این روش :

تمامی انواع PSP-Fat
PSP Slim هایی با مادربورد TA-088 v2 و پایین تر

PSP هایی که توسط این روش پشتیبانی نمی شوند :

PSP Slim هایی با مادربورد TA-088 v3 و بالاتر
تمامی انواع PSP-3000

نکته 1: PSP Slim های با مادربورد TA-085 v2 و بالاتر از طریق روش نرم افزاری قابلیت تبدیل شدن به باطری پاندورا رو ندارند و شما باید یا باطری پاندورا شده ی دوستتون رو قرض بگیرید و یا از طریق روش سخت افزاریه زیر باطری رو پاندورا کنید :
کد:
http://pcnetwork.ir/showthread.php?t=15841

نکته 2:
تمامی کارهای انجام شده در این روش ، بر روی یک PSP کپی خور شده انجام می شود .
احتیاجات این روش

یک عدد PSP کپی خور شده با ورژن های OE و یا M33
یک عدد Memory Stick Pro Duo با حد اقل 128 مگابایت فضا

باطری های سازگار با این روش

* Sony PSP 1800mAh Battery Pack
* Sony PSP 3.6v - 1200mAh
* Datel PSP Battery 3600mAh 2X
* Datel PSP Battery 1800 MaxPower
* Sony PSP-280 2200mAh
* Atomic Battery Pack 3.6v 1800 mAh

ساختن Magic Memory Stick

ابتدا وارد منوی Recovery شوید ( دکمه ی R رو هنگام روشن کردن دستگاه نگه دارید ) ، به قسمت Configuration برید و GAME Folder Homebrew رو روی هر چیزی جز 1.50 تنظیم کنید ( مثلا روی 3.52 ، 3.90 ، 4.01 و یا 5.00 تنظیم کنید ) .

مموری رو داخل دستگاه قرار دهید .

به قسمت System Settings برید و از طریق Format Memory Stick یک بار مموری رو فرمت کنید .

PSP رو از طریق کابل USB و قسمت USB Connection به کامپیوتر متصل کنید .

برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو از اینجا دانلود کنید :
کد:
http://rapidshare.com/files/174809553/pan3xxr3b.rar
این فایل رو توسط برنامه ی WinRAR و یا برنامه ی مشابه Extract کنید و فولدر pan3xx رو به شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .

به قسمت Game --> Memory Stick برید و برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو اجرا کنید .

وقتی برنامه اجرا شد صفحه ای مشابه صفحه ی زیر میبینید :

snap006a.jpg

دکمه ی R رو به همراه دکمه ی ضربدر همزمان بزنید و سپس دکمه های R و L و ضربدر رو همزمان بزنید .

اگر دستگاه خاموش شد دوباره روشنش کنید و به کامپیوتر وصل کنید .

فولدری با نام PSP درون مموری کارد درست کنید ، وارد آن شوید و دوباره فولدری با نام GAME بسازید .

فایل زیر رو دانلود کنید ، به UPDATE.PBP تغییر نام دهید ( با حروف بزرگ ) و سپس درون شاخه ی اصلی مموری کارد کپی کنید :
کد:
http://rapidshare.com/files/174810812/150.PBP
به قسمت Game --> Memory Stick برید و برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو اجرا کنید .

دکمه ی ضربدر رو بزنید و وقتی که عملیات تمام شد دکمه ی L رو به همراه دکمه ی ضربدر بزنید و از برنامه خارج شید .

دوباره دستگاه رو به کامپیوتر وصل کنید ، فایل زیر رو دانلود کنید :
کد:
http://rapidshare.com/files/17481145...achine_0.1.rar
فولدر TIMEMACHINE رو از فایل بالایی به شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .

به قسمت Game --> Memory Stick برید و برنامه ی Time Machine رو اجرا کنید .

محیط برنامه به شکل زیر هست :

snap014.jpg

ابتدا گزینه ی اول ، و سپس گزینه ی دوم رو به ترتیب اجرا کنید .

Despertar del Cementerino v8 رو از لینک زیر دانلود کنید :
کد:
http://rapidshare.com/files/174816141/dc8.zip
از فایل بالایی فولدر DC8 رو به شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .

فایل زیر رو دانلود کنید و در شاخه ی اصلی مموری کارد کپی کنید :
کد:
http://rapidshare.com/files/174816459/500.PBP
به قسمت Game --< Memory Stick برید و برنامه ی Despertar del Cementerio v8 رو اجرا کنید .

در هنگام عملیاتی که برنامه داره انجام میده از شما سوال میشه که یک دکمه رو نگه دارید ، دکمه ی جهت بالا (UP) رو نگه دارید و وقتی عملیات تمام شد دکمه ی X رو بزنید .

اکنون شما Magic Memory Stick را آماده کردید و 80 درصد راه رو رفتید .

ساختن باطری پاندورا از روش نرم افزاری

برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو از قسمت Game --> Memory Stick اجرا کنید .

وقتی برنامه اجرا شد دکمه ی R رو به همراه دکمه ی دایره بزنید .

دکمه ی دایره رو برای تبدیل باطری به باطری پاندورا بزنید .

اکنون شما باطری پاندورا رو هم ساختید و 90 درصد راه رو رفتید !

نکته :
برای تبدیل کردن باطری پاندورا به باطری معمولی از درون همین برنامه ی Hellcat's Pandora Installer دکمه ی R رو به همراه دکمه ی مربع بزنید ، و یا اینکه فقط دکمه ی مربع رو بزنید .

طریقه ی استفاده برای کپی خور و یا Unbrick کردن یک PSP

در ابتدا اگر میخواید Magic Memory Stick و پاندورا باطری ساخته شده رو بر روی همان PSP که با آن روش بالا را انجام دادید استفاده کنید ، باطری رو در بیارید و مجددا درون دستگاه قرار دهید .

مموری رو داخل PSP مورد نظر بگذارید .

باطری پاندورا رو هم هم داخل PSP مورد نظر قرار دهیداما موقعی که دکمه ی جهت بالا (UP) رو نگه داشتید این کار رو بکنید .

اگر همه ی کارهای بالا رو به درستی انجام داده باشید برنامه ای باز میشه و گزینه های زیر بهع شما نشون داده میشه :

• Install 5.00 M33-4
  • Install 5.00 OFW
  • NAND operations
  • Hardware Info
  • Test M33
  • Shutdown
  • Reboot Device
قسمت Install 5.00 M33-4 رو انتخاب کنید و منتظر اتمام عملیات باشید .

نکته : به هیچ وجه مموری کارد و باطری رو در نیارید .

وقتی عملیات تمام شد PSP شما کپی خور و یا Unbrick شد !

great.gif

و اگه رفت :
فايل هاي مورد نياز

Hellcat Recovery Flasher :
Code:
http://sasan.parsaspace.com/Hellcat_Recovery_Flasher_100.rar
3.71 Firmware EBOOT :
     کد:
     http://alek.dark-alex.org/filez/psp_fw/371.PBP 
----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE=3][B]راهنماي نصب[/B][/SIZE]

ابتدا فايل Hellcat_Recovery_Flasher_100.rar رو از حالت فشرده خارج کنيد .
سپس پوشه ي RECOVERY رو به شاخه ي PSP/GAME در مموري کارد کپي کنيد .
فایل مربوط به EBOOT ورژن 3.71 با نام 371.PBP رو که دانلود کردید رو هم به شاخه ی PSP/GAME/RECOVERY در مموری کارد کپی کنید .

----------------------------------------------------------------------------------------------------

[SIZE=3][B]راهنمای استفاده[/B][/SIZE]

ابتدا PSP رو به طور کامل خاموش کنید .
دکمه ی R رو بگیرید و PSP رو روشن کنید و وارد منوی Recovery بشید .
قسمت سوم منوی Recovery یعنی Run program at /PSP/GAME/RECOVERY/EBOOT.PBP رو اجرا کنید .

[IMG]http://exophase.com/wp-content/uploads/2008/08/img-80727_snap000_g-r-full.gif[/IMG]

وقتی برنامه ی مورد نظر اجرا شد ، قسمت دوم یا سوم یعنی همون I AGREE رو انتخاب کنید .
در صفحه ی بعدی قسمت Flash new 3.71-M33 رو انتخاب کنید .
در صفحه ی بعدی اگر میخواهید تنظیماتتون Reset بشه قسمت reset (format) settings as well رو انتخاب کنید و اگر نمیخواید تنظیماتی که توی system settings انجام دادید تغییر کنه ، از قسمت do not reset (format) settings استفاده کنید .
منتظر بمونید که عملیات تموم بشه .
وقتی با پیغام press any button to shutdown مواجه شدید ، یک دکمه رو به دلخواه بزنید که دستگاه خاموش بشه .
بعد هم PSP رو روشن کنید و با 3.71M33 ای که الان دارید هر کاری میخواید بکنید ، بکنید !

[SIZE=3][B]ویژگی ها و موارد استفاده[/B][/SIZE]

نصب کردن 3.71M33 برای برگرداندن Semi-Brick ها و یا Downgrade/Upgrade کردن .
بدون نیاز به پاندورا ، اجرا از طریق منوی Recovery و استفاده از فایلهای دستکاری نشده .
اجرا از هر CFW ، حتی پایین تر از 3.52M33-3 ، قابلیت آپگرید از ورژن های پایین تر به 3.71M33
قابلیت اجرا از طریق TimeMachine
قابلیت Backup گیری از Flash دستگاه و همچنین قابلیت برگرداندن تنظیمات XMB Theme ، Settings ، PSN Activation
[/spoiler]

آخرین ویرایش:

mc_12_00x

کاربر سایت
Sep 17, 2008
108
نام
محمد
سلام دوستان
مي خواستم ببينم يه فايل تصويري كه زيرنويس داره (Subtitle) رو چجوري بايد بريزم تو psp.
من اصل فايل تصويري رو مي ريزم تو Video كه اجرا هم ميشه ولي فايل زيرنويسشو هر جايي كه ميريزم وقتي فيلم رو از تو psp اجرا مي كنم و مثلث رو ميزنم گزينه subtitle ش خاموشه.

خواهشا هرچه سريعتر راهنمايي كنيد. ممنون

سلام.اون فایل زیر نویس{Subtitle}رو psp نمیخونه.شما باید فایل زیر نویس رو توسط یک برنامه convertor به خود فایل تصویری بچسبونی.با برنامه هایی مثل clone dvd mobile یا Magic DVD Ripper و...........میتونی فایل زیر نویس رو به فایل تصویری بچسبونی.سرعت مجیک دی وی دی ریپر از همه برنامه های که تست کردم بهتر بود.تو گوگل بگردی پیدا میکنی.واسه سریال نامبر هم سایت زیر سایت خوبیه: http://www.crackzplanet.com/

Saman_silas

کاربر سایت
Jul 30, 2008
77
نام
Saman
smigle دستت درد نکنه جواب داد !فقط سر گیر آوردن باطری پاندورا مشکل بود که با سختی جورش کردم!باطری غیر orginalرو هم میشه پاندوراش کرد ؟میخاوم ببینم اگه میشه یه باطری غیر orginalبخرم پاندوراکنم؟
:laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::):):biggrin1::biggrin1::smile::smile::biggrin1::smile::-":-":-"

May 24, 2008
1,156
نام
احسان
smigle دستت درد نکنه جواب داد !فقط سر گیر آوردن باطری پاندورا مشکل بود که با سختی جورش کردم!باطری غیر orginalرو هم میشه پاندوراش کرد ؟میخاوم ببینم اگه میشه یه باطری غیر orginalبخرم پاندوراکنم؟
:laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::):):biggrin1::biggrin1::smile::smile::biggrin1::smile::-":-":-"
این باید به کارتون بیاد :
http://dl.qj.net/General-Apps/pg/12/fid/14694/catid/151
و اگه اسلیم دارید می تونید از روش سخت افزاری زیر هم برید (پیشنهاد نمی کنم) :
هشدار : تمامی عواقب کار که بر اثر انجام نا درست مراحل اتفاق میفته مربوط به خودتون میشه ، پس کاملا با دقت انجام بدید و یا بدید به تعمیر کار موبایل براتون انجام بده و یا هر تعمیر کار حرفه ایه دیگه .

چیزی که شما احتیاج دارید یدونه باطری اصل PSP Slim هست ( همونی که روی خود PSP هست ) .

باطری رو توسط یه پیک گیتار باز کنید ( و یا هر چیز غیر فلزی دیگه که ضربه ای به برد باطری وارد نکنه و باعث خراب شدنش نشه ) ، پیشنهاد می کنم اول با یه پیش گوشتی یه قسمت لبه رو بدید بالا ( اصلا پیش گوشتی رو داخل نکنید که به برد نخوره ) ، و بعد پیک گیتار رو بکنید داخل و دور تا دورش رو باز کنید طوری که در رویی باطری باز شه کلا .

همون طور که توی عکس زیر هم میبینید شما برد دستگاه رو مشاهده می کنید :

i4399_Step1.2.jpg

توجه : برد باطری توسط دو قسمت باریک فلزی به خود باطری وصل شده پس مواظب باشید این دو قسمت پاره نشه به هیچ وجه .

دو قطعه سیم بسیار نازک ( در این آموزش از سیم یه کابل IDE 80-conductor استفاده شده ) به دو قسمت مشخص شده در عکس لحیم کنید .
دو سر دیگر سیم ها رو به یه میکرو سوییچ خیلی کوچیک و نازک وصل کنید ( میتونید از فروشگاه های الکترونیکی بخرید ، و یا از کلید Write Protection یدونه USB Flash Memory خراب استفاده کنید ) .

i4400_Step21.jpg

دو قسمت مشخص شده در عکس زیر رو با هر چی میدونید تمیز در میاد از روی این قسمت پلاستیکی در بیارید ( منظور دو قسمت مشخص شده با رنگ قرمز هست ) .

i4402_Step3.jpg

بعد سوییچ رو روی قسمت بریده شده قرار بدید مثل عکس زیر :

i4403_Step4.jpg

بعد یه چسب مجکم بچسبونید روی سوییچ که سوییچ احیانا تکون نخوره مثل عکس زیر:

i4404_Step5.jpg

بعد دو قسمت پلاستیکی باطری رو روی هم قرار بدید و هر قسکت پلاستیکی اضافه ای که مانع بسته شدن در باطری میشه رو از بین ببرید و در آخر هم با دو قطعه چسب سمت چپ و راست باطری رو ببندید که درش دیگه باز نشه مثل عکس زیر :

i4405_Step6.jpg

شما تونستید یه باطری Switchable پاندورا برای PSP Slim خودتون درست کنید !

دوستان باز هم میگم اگر خودتون مراحل رو انجام میدید کاملا با دقت و حوصله انجام بدید .

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
یکی لطف کنه فایل اوریجینال 01-12(یه عکس bitmap) داخل پوشه ی vsh/resourse از فلش psp رو بذاره!(حجمی نداره)
مال خودم رو ازش فراموش کردم بک آپ بگیرم یه جدید ریختم که خیلی زشت کرده بک گرند xmb رو!
مرسی!

hosein78

کاربر سایت
May 26, 2006
180
سلام به همه....
من تازه فریم ویر 5 رو ریختم...حدودا یه هفته پیش...از وقتی که فریمویر 5 شده یه سری مشکلات پیش وامده..مثلا سیوهام تو بازیایی که رو مموریه رو لود نمیکنه(موقع لود کردن هنگ می کنه) ..کلا زیاد می هنگه...
می خواستم ببینم مشکل چیه؟!!..
.... مرسی

ehsanslipknot

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,182
نام
Ehsan
سلام....کسی می دونه اینا رو باید چطوری وصل کنم ؟؟؟؟؟
buttonkit.jpg
دو ردیف اول برای جای گزینی آنالوگ هست,شما اون سطح دایره ای روی آنالوگ رو در میاری و اینارو جایگزین میکنی.
ردیف آخر برای D-Pad هست و با چسب های دو رو روی D-Pad ـه اصلی نصب میشه.

R.NaFaS

کاربر سایت
Jul 21, 2008
7
دو ردیف اول برای جای گزینی آنالوگ هست,شما اون سطح دایره ای روی آنالوگ رو در میاری و اینارو جایگزین میکنی.
ردیف آخر برای D-Pad هست و با چسب های دو رو روی D-Pad ـه اصلی نصب میشه.
چطوری باید آنالوگ رو دربیارم؟

May 24, 2008
1,156
نام
احسان
سلام به همه....
من تازه فریم ویر 5 رو ریختم...حدودا یه هفته پیش...از وقتی که فریمویر 5 شده یه سری مشکلات پیش وامده..مثلا سیوهام تو بازیایی که رو مموریه رو لود نمیکنه(موقع لود کردن هنگ می کنه) ..کلا زیاد می هنگه...
می خواستم ببینم مشکل چیه؟!!..
.... مرسی
بهتره به m33-4 آپ کنید ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر