BaziCenter و پروژه Folding@Home

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
سلام دوستان
این تاپیک در راستای پستی زده شد که من حدود یک ماه پیش زدم و در مورد شرکت توی پروژه Folding@Home گفتم. متاسفانه بچه ها همت نکردن و گروه غیر از سه نفر عضو نداره! اگه نگاهی به سایت هایی مثل Engadget و PS3fanboy بندازین میبینین تیمشون در صد تای اول قرار گرفته و تقریبا بیشتر اعضای سایت دارن توش شرکت میکنن و یک کار گروهی قشنگ میکنن و هم برای سایتشون امتیاز میگیرن. این جا سوال پیش میاد که ما چرا همچین کاری نکنیم و توی این پروژه شرکت نکنیم گه هم به بشریت خدمت میکنه هم یه فعالیت باحاله! من تصمیم گرفتم برای این کار یک تاپیک جدا بزنم که بتونیم این کارو توی جای خودش پیگیری بکنیم و اگه عمری باشه یه روزی ما هم Bazicenter رو توی رده های بالا ببینیم. من یک توضیحی درباره Folding@Home میدم و این که این پروژه اصلا چیه و زیر اون هم پست قبلیم روpaste میکنم که توضیح میده چجوری کامپیوتر یا کنسول رو برای این کار ستاپ کنیم;)
هس کس هم مشکلی پیشنهادی یا سوالی در داره بیاد توی این تاپیک مطرح کنه که یهش جواب داده بشه.
این دفعه همت کنین بیان همکاری کنیم همه با هم

What is Distributed Computing?
بیشتر دانشکاه ها و موسسات علمی برای انجام دادن محاسبات پیچیده علمی که دارن از SuperComputer استفاده میکنن تا بتونن در کمترین زمان بیشترین بهره رو ببرن و جواب هارو در اسرع وقت بگیرن. ایده Distributed Computing از اینجا میاد که وقتی همه توی خونشون یک کامپیتر معمولی دارن اگر بتونیم این کامپیتر هارو به هم وصل کنیم میتونیم قدرتی به دست بیاریم که میتونه حتی از Supercomputer هم سریع تر باشه! این ایده وقتی به اجرا در اومد effective شناحته شد و SETI از اولین پروژه هایی که در این رابطه بیرون اومد بود که محبوب بود یه زمانی. اساس این کار این هست که به طور مثال هرکدوم از ماها گوشه ایی از اون محاسبات رو روی کامپیوتر خودمون انجام میدیم و در اخر نتیجه رو share میکنیم

What is Folding@Home?
Folding@Home پروژه ایی هست که بر مبنای Distributed Computing بناشده و هدفش پیدا کردن این هست که Protein ها چجوری fold میکنن و عوارض و مشخصات مربوط به این کار چیه. این پروژه از بزرگترین ها در زمینه Distributed Computing هست. تا زمان کنونی حدود 49 جورنال علمی بر اساس یافته های Folding@Homeانتشار پیدا کرده.

این قسمت روی از روی پست یک ماه پیشم paste میکنم که طرز کار و نحوه ستاپ رو که خیلی ساده هست رو میگه :
-------------------------------------------------------------------------------------------------
برای اینکه ما هم به عنوان یک گروه بتونیم کاری بکنیم من امروز گروه BaziCenter رو توی Folding@Home درست کردم (البته با اجازه مدیر ها و صاحبان سایت امیدوارم جسارت تلقی نشه) که بتونیم عضوش بشیم. با هر workload که شما کامل میکنین ردهبندی گروه رو هم بالا میبریم. برای کمک به این گروه شما حتما لازم نیست کهPS3 داشته باشین و از کامپیتر های خودتون هم میتونین استفاده کنین (لینوکس یا ویندوز) و Folding رو انجام بدین. در زمان حاصر PS3بهترین Performance و سرعت رو برای انجام اینکار میده به مدد پردازنده سل که توی این محاسبات بسیار عالی عمل میکنه و سرعتش چندیدن برابر بهترین پروسسورهای فعلی هست که General Purpose هستند.
----------------------
این لینک گروه در سایت هست :
http://fah-web.stanford.edu/cgi-bin/...&teamnum=66544
اینم شماره گروه که برای عضویت باید ازش استفاده کنین :
66544

----------------------
وقتی توی XBM برنامه رو دانلود کردین و لانچش کردین دکمه سبز دسته رو موقع اجرای برنامه بزنین و برین توی تنطیمات.توی تنطیمات Identity رو انتخاب کنین و از توی منویی که باز میشه روی Join an Existing Team کلیک کنین. یک صفحه تایپ باز میشه که توی اون شماره گروه رو که 66544 هست (فقط شماره رو تایپ کنین) و بعد هم که دکمه استارت رو بزنین و تموم. از این پس workload/score های شما هم به حساب خودتون نوشته میشه هم گروه .
هروقت هم که برنامه رو لانچ میکنین دیگه لازم نیست کاری بکنین و خود PS3 وقتی سری workload هاش تموم شه اوناره upload میکنه به سرور و سری جدید محاسبات رو میگیره. فقط در این زمان شما باید به اینترنت وصل باشین.
ران کردن این برنامه برای مدت های طولانی هیچ صدمه ایی به PS3 نمیزنه.
---------------------
کسانی هم که پیسی دارن (جدید قدیمی ضعیف یا قوی مهم نیست) میتونین برنامه رو از اینجا دانلود کنن و روی پیسی folding رو انجام بدن. بادتون باشه که از همین شماره 66544 برای عضویت توی گروه استفاده کنین
این برنامه در background کار میکنه و هر موقع کامپیتر شما بیکار باشه از CPU برای محاسبات استفاده میکنه و برای همین از performance شما موقع Gaming یا کارای عادی کم نمیکنه.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

به طور خلاصه >>
مواد لازم برای شرکت :
یک عدد پیسی (هر چه جدید تر بهتر ولی حتی اگه Pentium II هم دارین بازم میتونین شرکت کنین و امتیاز بگیرین)
کنسول PS3 (که بهترین وسیله برای انجام اینکاره. روز به روز داره به PS3 دارهای سایت اضافه میشه پس بشتابین!)

امیدوارم که این دفعه همتون بیاین و توی گروه عضو شین!
سوالی چیزی هم بود مطرح کنین حتما
موفق باشین

PS: اینم یه Certificate که تیم بازیسنتر فعلا ازFolding@Home گرفته

آخرین ویرایش:

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
برای این کار باید مدام به نت متصل باشیم؟؟

نه
فقط هنگام ارسال کارهای کامل شده. به این صورت که وقتی کامپیوترون پردازش اون سری کار رو تموم کنه نیاز داره به اینترنت وصل شه که کارهای تموم شده رو بفرسته و کارهای جدید رو دریافت کنه. کل این پروسه روی هم به 5 دقیقه نمیرسه!

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
هدف ما: شناخت تاخوردگی پروتئین ها، مجتمع شدن پروتئین ها و بیماریهای ناشی از آن

پروتئین چیست و دلیل تاخوردگی آن چیست؟ پروتئین ها کارگران زیستی هستند یا به عبارتی "ماشینهای ریز". قبل از اینکه پروتئین ها اعمال بیوشیمیایی خود را انجام دهند، باید خود را سرهم نموده و یا دچار "تاخوردگی" شوند. با وجود نقش اصلی و اساسی در زیست شناسی، روند تاخوردگی پروتئین ها به صورت یک راز باقی مانده است. بنابراین جای تعجب نیست زمانیکه پروتئین ها به طور صحیح تا نمی خورند (بدتاخوردن)، سبب ایجاد اثرات جدی شامل بسیاری از بیماری های آشنا مثل آلزایمر، جنون گاوی، CJD، ALS و پارکینسون می گردند.
Folding@Home چه کاری انجام می دهد؟ Folding@Home یک طرح محاسبه توزیعی (Distributed Computing) می باشد که تاخوردگی پروتئین، بدتاخوردن، تهاجم و بیماریهای ناشی از آن را مورد مطالعه قرار میدهد. ما از روشهای محاسباتی جدید و محاسبه توزیعی بسیار گسترده استفاده می کنیم تا مقیاس زمانی معادل هزاران تا میلیونها برابر طولانی تر از آنچه در گذشته قابل دستیابی بود را شبیه سازی نماییم. این به ما اجازه داد تا برای اولین بار تاخوردگی پروتئین را شبیه سازی کنیم و هماکنون روش خود را برای بررسی بیماریهای ناشی از تاخوردگی به کار گیریم.
villinanim.gif

نتایج حاصل از شیبه سازی ویلین با استفاده از Folding@Home
چگونه می توانید کمک کنید؟ شما می توانید به طرح ما از طریق دانلود و اجرای نرم افزار ما کمک کنید. الگوریتمهای ما طوری طراحی شده اند که با اضافه شدن هر کامپیوتر به طرح، افزایش سرعت شبیه سازی متناسب را بدست خواهیم آورد.
همچنین می توانید با اهدا وجه از طریق دانشگاه استنفورد به این طرح کمک کنید.
تابحال چقدر پیش رفته ایم؟ ما موفقیت های بسیاری داشته ایم که شما می توانید در مورد آنها در صفحه علمی، بخش نتایج بخوانید و یا مستقیم به صفحات انتشارات و مقالات بروید.

از 1 اکتبر 2000، بیش از 500.000 CPU در سراسر جهان در Folding@Home شرکت کرده اند. هر CPU اضافی توان ما را در اجرا افزایش می دهد که به ما امکان می دهد از عهده مشکلات سخت تر بر آمده و یا این تحقیق را سریعتر و دقیق تر به انجام برسانیم.

می خواهید که بیشتر بدانید؟ جهت دانلود یا اطلاعات بیشتر برروی لینک های طرف چپ کلیک کنید. همچنین شما می توانید خلاصه ای از جانب ما را دانلود کنید که به صورت PDF بوده و برای توزیع مناسب است.
Translation to Persian by Dr. Seyed Reza Jafarzadeh
بخش فارسی از دکتر سید رضا جعفرزاده

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
این کار فقط برای پی اس 3 هست ؟ ایکس باکس 360 دارا نمیتونن ؟

جوابشو توی پست اول نوشتم :

به طور خلاصه >>
مواد لازم برای شرکت :
یک عدد پیسی (هر چه جدید تر بهتر ولی حتی اگه Pentium II هم دارین بازم میتونین شرکت کنین و امتیاز بگیرین)
کنسول PS3 (که بهترین وسیله برای انجام اینکاره. روز به روز داره به PS3 دارهای سایت اضافه میشه پس بشتابین!)

روی X360 فعلا که برنامه ایی نیومده پس امکان استفاده ازش نیست.

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
اقا من کد بازیسنتر رو وارد کردم وقتی که میرم برای چک کردن توی بازیسنتر نیستم
منو انداخته توی گروه ps3 !!!

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,011
نام
Milad
من با pc دانلود كردم بعد از نصب شماره گروه رو هم زدن ديگه كاري نمونده اسمم هست ميلاد حالا بايد چه كار كنم

Wakashizuma

مدیر سابق
کاربر سایت
Oct 10, 2005
878
نام
Ashkan
چه قدر طور میکشه ادم یک امتیاز بگیره؟

بستگی به قدرت سخت افزار داره اما PS3 معمولا در بین همه سریعتره

به غیر از این دعای خیری که نصیبمون میشه چیز دیگه ای هم گیرمون میاد؟!
26.gif
283.gif

از پست اول >>>> ما چرا همچین کاری نکنیم و توی این پروژه شرکت نکنیم گه هم به بشریت خدمت میکنه هم یه فعالیت باحاله!]

اینم اخرین certificate سایت. توی این مدت پیشرفت خوبی داشتیم. از همیاری دوستان ممنون. باید همینطور ادامه بدیم.

4tjh9ao.jpg

آخرین ویرایش:

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
من هر کاری می کنم خطای دسترسی به سرور می گیرم
ادرس سرورش مگر این نیست ؟
www.k2.cbe-world.com:443
وقتی من این ادرس رو با/بدون پورت وارد می کنم چنین سایتی رو پیدا نمی کنه حتی وقتی پینگ می کنم چنین سروری پیدا نمی کنه
من از ورژن 1.10 استفاده می کنم ایا ورژن جدیدتر هم داره

خط Dial-Up
کسی چنین مشکلی رو داره/داشته

AAKH1361

کاربر سایت
Feb 14, 2007
581
مشکل حل شد !
من می خواستم به صورت غیر مستقیم با Dns سرور اینکار رو انجام بدم که خطا می داد
اگر به صورت معمولی و ساده Ps3 رو به اینترنت وصل کنید به راحتی میتونید اینکار رو کنید حتی با دیال اپ !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر