لطفا برای شبکه کردن کمکم کنید.

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
بچه ها من می خوام سیستمم رو با دوستم شبکه کنیم . سیم شبکه رو به سیستم هامون نصب کردیم . حالا فقط مونده کارهایی که باید انجام بدیم .لطف میکنین مراحل شبکه کردن رو گام به گام بهم توضیح بدین؟
یا علی مدد

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
بايد بری به قسمت network connection
> local area connection مربوطه
< internet protocol
< propertise و اين ip رو بترتيب وارد کنی
ip address:192.198.0.1
enter میزنی subnetmask رو خودش میزنه
برای کامپوتری که ميخواهی سرور باشه و برای کامپوتر دوم هم به جای 1 بالا 2 ميزنی و تو قسمت سوم هم 192.198.0.1 رو ميزانی

.workgroup هر جفت کامپوترتم بايد يکی باشه

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام چجوری باید بفهمم که work group هر دوتا کامپیوتر یکی هست یا نه و اگر نبود چجوری باید یکی کنم؟
یا علی مدد

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
راستی سیمی که دارین باید Cross-Over باشه, نه سیم شبکه معمولی.
------
میشه یه راهی بگین که بشه درایو ها یا فولدر های کامپیوتر هاش شبکه رو بشه توی My Computer دید؟ یعنی هر دفعه Ip Address نزنیم.
مرسی.

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
اولا می خواستم بدونم Over Crossچجور سیمی هست ؟
دوما بچه ها من سیستمم رو با دوستم شبکه کردم الان هم پایین دسکتاپم مثل زمانی که به اینترنت وصلم عکیس دوتا مانیتور هست که خاموش و روشن میشن حالا می خوام مثلا براش یه دونه موسیقی بفرستم میشه مرحله به مرحله کارهایی رو که باید انجام بدم تا برای اون موسیقی رو بفرستم بهم بگید؟
یا علی مدد

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
اولا می خواستم بدونم Over Crossچجور سیمی هست ؟
دوما بچه ها من سیستمم رو با دوستم شبکه کردم الان هم پایین دسکتاپم مثل زمانی که به اینترنت وصلم عکیس دوتا مانیتور هست که خاموش و روشن میشن حالا می خوام مثلا براش یه دونه موسیقی بفرستم میشه مرحله به مرحله کارهایی رو که باید انجام بدم تا برای اون موسیقی رو بفرستم بهم بگید؟
یا علی مدد

سلام
بابا تو رو خدا جواب ما رو بدین تو حسرت شبکه مردیم.
یا علی مدد

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
برای اينکار اول بايد درايو يا فولدری رو باهم share کنيد.که با کليک راست بر روي اون درايو يا فولدر به قسمت sharing ميريد و share his folder on the network رو تيک ميزنيد.
بعد تو قسمت my network places ميتونيد درايو يا فولدری رو که تو کامپوتر دوستتون shared شده رو ببينيد و بهش دسترسی داريد ميتونيد چيزيم ميخواين همونجا بريزيد

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
یه مشکل عجیب برام پیش اومده فایل هایی رو که دوستم برای من شیر میکنه به راحتی به دستم می رسه ولی فایل هایی رو که من برای اون شیر میکنم به دستش نمی رسه می خواستم بدونم چرا؟
یا علی مدد

ldghn

کاربر سایت
Oct 20, 2005
2,576
نام
Milad
سلام
یه مشکل عجیب برام پیش اومده فایل هایی رو که دوستم برای من شیر میکنه به راحتی به دستم می رسه ولی فایل هایی رو که من برای اون شیر میکنم به دستش نمی رسه می خواستم بدونم چرا؟
یا علی مدد

به نظره من 2 تا مشکل ميتونه ووجود داشته باشه :
1.دوست شما هيچ فلدری رو shared نکرده باشه
2.دوستتون سرور باشه و شما يوزر که در اين صورت بايد موقع share کردن درايو يا فولدر گزينه allow network users to change my files رو دوستتون تيک بزنه

m-eskandari

کاربر سایت
Sep 25, 2005
146
نام
مريم
سلام
یا علی مدد
بيشتر توضيح بديد چه پيغام خطايي ميده؟

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
ببینید من و دوستم تو دسکتاپ یه نیو فولدر باز کردیم که شیرش کردیم و موقعی که می خواهیم برای هم فایل شیر کنیم فایل ها رو تو اون می فرستیم و برای گرفتن فیل مقابل در قسمت run بعدر از زدن دو تا \\ اسم سیستم هم رو وارد می کنیم و وارد فایل شیر هم میشویم . که من این کار را به راحتی انجام می دم و فایل های شیر شده رو میگیرم و لی وقتی دوستم در قسمت run این کار رو انجام می ده اورو میده و وارد سیستم من نمیشه.
یا علی مدد

m-eskandari

کاربر سایت
Sep 25, 2005
146
نام
مريم
سلام
ببینید من و دوستم تو دسکتاپ یه نیو فولدر باز کردیم که شیرش کردیم و موقعی که می خواهیم برای هم فایل شیر کنیم فایل ها رو تو اون می فرستیم و برای گرفتن فیل مقابل در قسمت run بعدر از زدن دو تا \\ اسم سیستم هم رو وارد می کنیم و وارد فایل شیر هم میشویم . که من این کار را به راحتی انجام می دم و فایل های شیر شده رو میگیرم و لی وقتی دوستم در قسمت run این کار رو انجام می ده اورو میده و وارد سیستم من نمیشه.
یا علی مدد

my computer/properties/remote/remote assistance
تيك اين قسمت رو بگذاريد و فعالش كنيد.در قسمت Advanced تنظيمات بيشتري براي تاريخ Expire هم داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر