چگونه Memory Card تقلبی را از اصل تشخیص دهیم

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
با توجه به اینکه Memory Card های تقلبی بازار رو پر کرده و همچنین اکثر دستگاه های امروزی کارت حافظه میخورن، بد نیست تا با چند تکنیک ساده این کارتهای تقلبی رو از نوع اصلی تشخیص بدیم.

به تصاویر زیر و نکاتی که مطرح شده دقت کنین »»»

Disk_fake_vs_real_thumb.jpg

در مورد SD ها به قسمت پایین کارت دقت کنین، باید یک فرورفتگی کوچیک مانند شکل زیر در قسمت پایین مشاهده کنین »»»

Disk_fake_vs_real_notch.jpg

اگر این فرورفتگی رو ندیدین شک نکنین که کارت تقلبی هست.

شماره سریال روی جعبه کارت و روی خود کارت رو تطبیق بدین، در شکل زیر روی جعبه، سریال به 2048 ختم میشده، اما روی کارت خیر :

Fake_2gb_pro_duo_ultraii_card_back.jpg

در مورد کارتهای CF به نشان "TM" در کنار آرم CF دقت کنین که حتماً وجود داشته باشه.

Sandisk_back.jpg

همچنین توجه کنین که کیفیت چاپ پشت کارت پایین نباشه و برچسب ، کج چسبونده نشده باشه، مثل کارت زیر :

Fake_sandisk_back.jpg

جعبه کارت هم حتماً باید هولوگرام داشته باشه :

Sandisk_box.jpg

شماره سریال کارت باید به صورت واضح بر لبه پایینی درج شده باشه، شکل زیر رو ببینین :

Sandisk_bottom.jpg

در مورد Memory Stick های Sony هم دقت کنین که کیفیت چاپ پایین نباشه، دو نمونه ی زیر رو ببینین :

Fake_2gb_sony.jpg

همچنین به جعبه Memory Stick دقت کنین، در شکل زیر به جای Sony عبارت Sorry درج شده!!! در حالیکه همچین شرکتی وجود خارجی نداره!!

Fake_2gb_pro_duo_ultraii_box_bottom.jpg

موضوع دیگه، دفترچه راهنمای نوع اصلیه که با نوع تقلبی از نظر چاپ و طرح کاملاً متفاوته :

Sandisk_paper.jpg

شما با نرم افزار Sandra و با یه تست Benchmark به راحتی میتونین تفاوتهای کارت اصلی و تقلبی رو در کارایی ببینین :

Disk_speed.jpg

خط سبز مربوط به کارت تقلبی و خط قرمز مربوط به کارت اصلیه.

همونطور هم که در شکل زیر میبینین، کارت های تقلبی در موقع Format کردن و در زمان استفاده خودشونو نشون میدن :

Disk_format.jpg

در واقع اکثر این کارتها بر روی جعبه و برچسب ها، ظرفیتی بیش از ظرفیت واقعیشون نشون میدن...

امیدوارم به دردتون خورده باشه..
source:ubunto-satsat.net

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
این لیست مربوط به memory stick pro است.یک ستون سایز اسمی مموری و ستون دیگر سایز قایل استفاده (واقعی) مموری می باشد.

ms03_vis_02.jpg

ms01_vis.gif

Media User Capacity

8GB......... 7.35GB
4GB......... 3.66GB
2GB .........1.85GB
1GB .........940MB
512MB........ 460MB
256MB ........220MB
128MB ........123MB
64MB.......... 61MB
32MB......... 30MB

Just_myself_1367

کاربر سایت
Jan 13, 2007
275
زحمت كشيدي، مطلبت جالب و كامل و بينظير بود ...
ولي اين همه زحمتم لازم نبود ...
مخلص كلام !!
اگه مموري سوني رو كه خريديد بدون READER توي بسته بندي بود، اون مموري غير اورجناله ...
در مورد san disk هم اطلاعي ندارم ...

آخرین ویرایش:

Reza Modanloo

کاربر سایت
Mar 25, 2007
1,231
نام
Reza
Fake_2gb_sony.jpg

رم من اين هست
الان با اين عکس رم من پس اصل هست
نوشته روش براق نيست
واقعاً دمت گرم
يکی از بهترين مطلب هايی بود که توی چند وقت اخير ديدم:biggrin1:

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
حالا کدوم یکی ار مموری های بالا برای pspبهترن؟sony-san disk cf یا san disk sd؟
راستی کدومhigh speed هستن؟قیمتشون برای 2gb حدودا چنده؟

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
حال كردم خوب مطلب رو از يه جاي ديگه ميدوزديد و مياريد و كپي پست ميكنيد خيلي جالبه نه؟

مهم اموزش به دیگران هست که تو پاچشون نره بعدشم ایشون که بابت این کار اینجا پولی دریافت نکردن که شما جوش اوردی اون مال سایت ها و وبلاگ ها هست که هرچی مطلب بیشتر باشه بازدید هم بیشترمیشه و در نتیجه پول تبلیغ هم میره تو جیب خودش نه فروم ها که به هیچ کس چیزی نمی رسه و حدف فقط اطلاع رسانی هست

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205
حال كردم خوب مطلب رو از يه جاي ديگه ميدوزديد و مياريد و كپي پست ميكنيد خيلي جالبه نه؟
ولا که زیر مقاله رو اگه نگا کنی سورسش رو نوشتم...یعنی چی ؟ یعنی اینکه من نویسنده این پست نیستم و از این سورس و این یوزر مقاله رو کپی کردم.
دوست عزیز همون سایت هم که بری یه قسمت یرای psp داره من مقالات رو از اینجا کپی کردم اونجا زیر تمامشون هم نوشتم سورسش از کجاست و یوزر نویسندش رو هم نوشته.
اینترنت برای شیرینگ پایه ریزی شده دوست نداری...
ولش کن بابا چی بگی.

RoOozbeh

کاربر سایت
Dec 2, 2005
21
تنها راه شناخت مموری اصل با قلابی توسط خود پی اس پی هستش
میگید چطور؟
خوب مموری اصل و قلابی رو اینطور از هم تشخیص بدین که وقتی در منوی پی اس پی روی مموری کارت
میرید و گزینه اینفورمیشن رو میزنید باید روبرو کلمه magic gate کلمه support نوشته شده باشه
البته برای مموری های سونی اونم نه از نوع های اسپید بلکه اون سیاه هاش

gpod

کاربر سایت
Dec 20, 2006
1,375
نام
حامد
ساده ترین روش تشخیص رم های درجه 1 2 3
این هم در نظر بگیر رم اصل 1گیگ سونی زیر 100 تومان نیست و بقیه رم ها به درجه 1 2 3 تقسیم بندی میشه که اگر به روش زیر دقت کنید به راحتی موقع خرید میتونید به درجه کیفیت 1 بودن یا 2 3 بودن رم و تشخیص بدید
1. با قرار دادن رم داخل نور که اگر بتونید پشت رم و ببینید یعنی نور از رم عبور کنه و شما پشت رم و ببینید این رم از کیفیت 2 و 3 برخوردار هست اما اگر دیده نشه وقتی داخل نور قرار میدهید از کیفیت درجه 1 برخوردار هست که بهترین رم و با بهترین قیمت هست که میتونید بگیرید !
اما این در مورد رم های hispeed بود
در مورد رم هایی که به شکل سیاه هست و جلد ابی دارند که شباهت زیادی به رم های اصل سونی داره اما با این روش میتونید بدونه باز کردن پلوم به اصل بودن یا اینکه درجه 1 2 3 بودن رم و تشخیص بدید
2. رم های اصل سونی از هلوگرام های لیزری 16 رنگ استفاده میکنه که اگر هلوگرام لیزری که بر روی جعبه رم قرار داره با یک خط کش از وسط به 2 نیمه تقسیم کنید و داخل نور قرار دهید 16 رنگ به راحتی قابل تشخیص هست داخل هلوگرام اما اگر 8 رنگ بود که از کیفیت درجه 1 برخوردار هست که از کیفیت خوبی هم برخوردار هست اما اگر از 4 رنگ و یا اینکه این هلوگرام و نداشت از کیفیت 2 و 3 برخوردار هست و اصلا به صرفه نیست خرید اینگونه رم ها

از این 2 روش میتونید قبل از خرید و در سریع ترین زمان ممکن به اصل بودن و یا کیفیت رم ها پی ببرید و این هم در نظر بگیرید که رم اصل سونی زیر 100 تومان نیست و تمام رم هایی که شما در بازار میبینید از کیفیت 1 و 2 و 3 هست و موقع خرید بهتر هست به اصل بودن رم دقت نکنید و به کیفیت درجه 1 رم دقت کنید ;)

Final Chapter

کاربر سایت
Oct 4, 2007
16
حالا شما درباره اصل و فرع صحبت کردید ... اینکاری که پسرعموی من کرد و جواب هم گرفت رو امتحان کنید:
مموری که من اصلش رو قبل از عید 45000 تومان خریدم. پسرعموم 25000 تومان می خره. اولش کار نمی کنه ولی از اونجا که خیلی جلبه برداشت مموری رو با کامپیوتر فرمت کرد ... بعد گذاشت با خود کنسول هم فرمت کرد و بعد بازی ها رور به همون سرعت و کیفیت که برای من اجرا می کنه رو اجرا کرد ...
اگر شما هم به این مشکل گرفتار هستید می تونید اینکار رو بکنید شاید نتیجه گرفتید.
ولی درکل بهترین راه همون بررسی فرو رفتگی پایی پرودو هست ..

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
حالا شما درباره اصل و فرع صحبت کردید ... اینکاری که پسرعموی من کرد و جواب هم گرفت رو امتحان کنید:
مموری که من اصلش رو قبل از عید 45000 تومان خریدم. پسرعموم 25000 تومان می خره. اولش کار نمی کنه ولی از اونجا که خیلی جلبه برداشت مموری رو با کامپیوتر فرمت کرد ... بعد گذاشت با خود کنسول هم فرمت کرد و بعد بازی ها رور به همون سرعت و کیفیت که برای من اجرا می کنه رو اجرا کرد ...
اگر شما هم به این مشکل گرفتار هستید می تونید اینکار رو بکنید شاید نتیجه گرفتید.
ولی درکل بهترین راه همون بررسی فرو رفتگی پایی پرودو هست ..
اون مشکل نرم افزاری داشته که با فرمت کردن درست شده وگرنه رم اگه تقلبی باشه یا خراب شما صدبارم فرمت کنی درست نمی شه

gpod

کاربر سایت
Dec 20, 2006
1,375
نام
حامد
این رم sandisk 4 رم خوبی قیمت خوبی داره 41$ سرعت بالای داره تمام بازی ها رو جواب میده
بله درست هست رم های sandisk بسیار عالی هست و قیمت خوبی داره البته نه داخل ایران که همین رم 41$ کمتر از 60 70 پیدا نمیشه داخل ایران !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر