تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370

EGRADAT

کاربر سایت
Dec 28, 2008
80
اينتر كولر باعث ميشه گرما تو كنسول بمونه ؟؟؟ عجب حرفهايي !!! من الان 2 ساله استفاده ميكنم دماي دستگاه هم خيلي پايينه .هيچ مشكلي هم نداشتم . بهتره براي نظر دادن اول سليقه شخصيمونو كنار بزاريم بعد نظر بديم اونوقت نظراتمون واقعا راهگشاي بچه هاي سايت ميشه !

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
اينتر كولر باعث ميشه گرما تو كنسول بمونه ؟؟؟ عجب حرفهايي !!! من الان 2 ساله استفاده ميكنم دماي دستگاه هم خيلي پايينه .هيچ مشكلي هم نداشتم . بهتره براي نظر دادن اول سليقه شخصيمونو كنار بزاريم بعد نظر بديم اونوقت نظراتمون واقعا راهگشاي بچه هاي سايت ميشه !
همه اشتباه میکنن شما درست میگی؟
این Intercooler ها تاثیر منفی روی کنسول میذارن.استفادش اصلا پیشنهاد نمیشه.
این پست رو پدرام داده که فکر میکنم تا بحال 3-4 تا 360 داده و از منو شما خیلی بیشتر تجربه داره تو این زمونه

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
EGRADAT

اینترکولر باعث نمیشه که گرما داخل بمونه ولی اون تاثیری رو هم که فکرش رو میکنید نداره.
دمای خروجی که به شما نشون داده میشه دمای باد خروجی هستش که به بسیار
سرد تر از درجه حرارت اصلی کنسول.

حتی دمای خود سینک ها با دمای اصلی پردانزده تفاوت هایی دارند.

مطلبی خیلی وقت پیش ( یک سال پیش تقریباً ) در همین باره که مقایسه ای میکنه
و در پایان ضعف های اینترکولر رو نشون میده که اون اثری که کاربر توی ذهنش ساخته
رو نشون میده که برپایه تحلیل های نادرست بودش.

مقایسه بین سیستم های Watercooler، Intercooler و روش های Cooling دستی

هر چند که مطلب قدیمی هستش ولی هنوز میتونه تاثیر اولیه خودش رو داشته باشه.

چون شما کاربر Free هستید قطعاً اجازه استفاده از مطالب سایت رو ندارید مگر اینکه عضو پریمیوم سایت بشید.

برای همین به طور خلاصه بگم که اگر شما سیستم ها واتر کولر یا هم سیستم های خنک کننده ی
ابی رو میشناسید، باید بگم که روش های کولینگ دستی میتونه در حد اندازه های یک واتر کولر
متوسط رو به پایین برای شما کارایی داشته باشه، در حالی که یک اینترکولر با هر قدرتی نمیتونه
هرگز به اون کارایی برسه.

تفاوت روش های کولینگ دستی در این هستش که شما با کمترین هزینه ممکنه دمایی کنسول
رو به حد قابل قبولی پایین می آورید. ولی اینترکولر با هزینه بالایی اون نسبت به روش های کولینگ دستی
اصلا نمیتونه در حد اندازه های اون خودش رو نشون بده.

این رو هم بگم که یک واتر کولر متوسط رو به پایین قیمتی بالای 80 هزار تومن داره.
که شما بازم با انجام چند کار ساده کارایی وسیله ی 80 هزار تومنی رو در کنسولتون ایجاد کردید.

در نهایت، تاپیک های این تالار X360 به شدت تحت نظارت هستش و پست ها چک میشه
اگر پست ایشون بی ربط بودش قطعاً همان لحظه ای که دیدم ارسال کردند اون رو پاک میکردم.

Bianconeri

کاربر سایت
Feb 25, 2008
611
نام
مهران
دوستان من حرف های شما را قبول دارم ولی تو چند سایت معتبر من تحقیق کردم و اینتر کولر ها ( البته اگر روش کولینگ دستی را در نظر نگیریم ) دما را تا حد قابل توجهی کاهش داده

IntercoolerTemperatureChart.jpg

این هم منبع ها:
IGN

Xboxsolution

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
دوستان من حرف های شما را قبول دارم ولی تو چند سایت معتبر من تحقیق کردم و اینتر کولر ها ( البته اگر روش کولینگ دستی را در نظر نگیریم ) دما را تا حد قابل توجهی کاهش داده

این هم منبع ها:
IGN

Xboxsolution

خوب اگر دقت کرده باشید، معمولاً همیشه دمای هوای کنسول هستش که سنجیده میشه
شما فکر میکنید بخش D که 94 درجه F حرارت داره بدون اینترکولر که به سلسیون خودمون میشه 34 درجه.

اونجا Ram قرار داره که خود Ram حرارت شون میشه گفت به 67 درجه میشه. یعنی 33 درجه اختلاف اینجا وجود داره.

به نظر خودتون اگر دمای اون قسمت که مربوط به رم بودش 34 درجه بودش چه دلیلی وجود داره
که رم بخواد خراب بشه و سه چراغ قرمز وجود بیاد

موضوع فراتر از اون تصویر هستش شما نباید به دمای محیط نگاه کنید، دمای قطعه هستش که مهم هستش
یک مثال دیگه بیارم.

شما با انجام فقط روش های سه گانه میتونید دمای Ram رو 19 درجه کاهش بدید
یعنی از مرز 67 درجه میتونید برسید به 48 درجه.

حالا یک واتر کولر معمولی با اون همه قدرت میتونه دمای کنسول رو توی 33 درجه نگه داره.

حالا چطور یک اینتر کولر با اون مکانیزم چطوری میتونه قسمت D رو به 34 درجه برسونه
مگر اینکه دمای هوای اون قسمت رو برسه به این حد، نه قطعه رو.

نمیخوام زیاد بحث رو ادامه بدم

این موضوع، موضوع جدیدی نیست، برای همین این مطلب رو نوشته بودم که بتوانم اعضای
سایت رو قانع کنم که اینترکولر اون چیزی نیست که فکرش رو میکنند

مقایسه بین سیستم های Watercooler، Intercooler و روش های Cooling دستی

به جای صرف هزینه برای اینترکولر و در صورت تمایل نداشتن برای دستکاری برروی کنسول
و یا توصیه نشدن از طرف فروشگاه ها میتونید یک Whisper Fan بخرید که خیلی قدرتش
از اینترکولر بیشتر هستش.

میشه گفت که هم قیمت اینترکولر در میاد، حتی سری از اون هستند که حسگر حرارتی دارند
و نصب میشند لای سینک های CPUوGPU و حرارت دقیقتری رو میتونند نسب به اینترکولر نشون بدند.

توی Image Google اسمش رو بزنید خیلی تصویر و اطلاعات ازش میتونید پیدا کنید.
http://images.google.com/images?hl=en&q=Whisper+Fan+&btnG=Search+Images&gbv=2&aq=f&oq=

خواهشاً این بحث کهنه رو ادامه ندید

موفق باشید

حق نگهدار

امیر xbox

کاربر سایت
May 21, 2009
274
من چند روز پیش یک پریوم جاسپر خریدم اما به خاطر تردیدی که در گذاشتن فن داشتم از چند تا از افراد خبره سایت پرسیدم که گفتن نه اما من چون خوره بازی ام و حدود 2-3 ساعت مداوم بازی می کنم می ترسم خراب شه حالا نظر شما چیه؟ اگه گذاشتم برای کم شدن صداش چه کار باید کرد

dvdirani

کاربر سایت
May 9, 2008
410
نام
مهدی
من یه فالکون دارم نیازی به 12 ولت کردن داره ؟
بکنی به نفعته
من چند روز پیش یک پریوم جاسپر خریدم اما به خاطر تردیدی که در گذاشتن فن داشتم از چند تا از افراد خبره سایت پرسیدم که گفتن نه اما من چون خوره بازی ام و حدود 2-3 ساعت مداوم بازی می کنم می ترسم خراب شه حالا نظر شما چیه؟ اگه گذاشتم برای کم شدن صداش چه کار باید کرد

مبارکت باشه
خوب چاره کار شما هم 12 ولت هستش
2 ساعت خیلی هم زیاد نیست;)

Mamad Ripper

کاربر سایت
Aug 19, 2008
2,368
نام
محمد
سلام
دوستان به نظر من فن یه چیزی مزخرفیه...همون 12 ولت کردن فن ها خیلی کارسازتره...
من یه پرمیوم 20 گیگ با مادربرد لانچ دارم تولید سال 2007 از ابتدا روش فن بود و سه چراغ شد(حدوداً بعد از 10 ماه)ولی اینجا از دوستان راهنمایی گرفتم و بعد تعمیر فن رو درآوردم تا بحال هم هیچ مشکلی نداشته...
اصلاً هم راعایتش نمی کنم(البته دلیل اصلی این موضوع ارزون شدن کنسوله!)ولی کلاً و خارج از شوخی مخصوصاً به دوستانی که جدیداً دستگاه خریدن(فلکون و جاسپر) توصیه می کنم بیخیال فن بشن.

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,429
دستگاه من ارکید چاسبر هست
بعد فن زیر و فن دیجیتالی بخرم خوبه ؟
راستی این 12 ولت کردن چیه چه جوریه قیمت و چی کار میکنند
اگر کسی منو راهنمایی کنه ممنون میشم کامل باشه:love:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
دستگاه من ارکید چاسبر هست
بعد فن زیر و فن دیجیتالی بخرم خوبه ؟
راستی این 12 ولت کردن چیه چه جوریه قیمت و چی کار میکنند
اگر کسی منو راهنمایی کنه ممنون میشم کامل باشه:love:

آموزش 12 ولت کردن فن های کنسول Xbox 360 (به سه روش)

سایر آموزش های سایت مربوط به بخش سخت افزار در این تالار قرار دارند ( تاپیک های مهم شده )
Repair & Problems Solution

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
سلام،
من گرفتم به کل کیس رو در آوردم ، و هفت تا فن چسبوندم بهش (به صورتی که همه باد رو به یه سمت میدن)
یعنی الان مادربرد رو زمینه با چندتا فن که داره روش میچرخه!!!! (یه چیز عجیب شده:biggrin1:)

حالا فرقی میکنه یا نه؟ (اینهمه الکی زحمت نکشیده باشم)

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام،
من گرفتم به کل کیس رو در آوردم ، و هفت تا فن چسبوندم بهش (به صورتی که همه باد رو به یه سمت میدن)
یعنی الان مادربرد رو زمینه با چندتا فن که داره روش میچرخه!!!! (یه چیز عجیب شده:biggrin1:)

حالا فرقی میکنه یا نه؟ (اینهمه الکی زحمت نکشیده باشم)

میشه چندتا عکس در سایر متوسط قرار بدهید.

ولی نیازی به چنین کارهایی نیست، در همان وضعیت اصلی خود کنسول درون کیس اش
میتوانید با چند کار کلیدی بهترین کولینگ رو برای کنسول انجام بدید و لذتش رو ببرید، از زیبایی کار
و قابل حمل هم باشه.

بحث جالبی شده در این تاپیک که بهتره دو صفحه آخرش را بخوانید
معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

این تاپیک معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز جای گاه اصلی دستکاری برای
کولینگ کنسول هستش و اگر وقت بگذارید صفحات قبل آن را بخوانید روش های جالبی
هم معرفی شده که قطعاً میتونه بهتر از این کار شما باشه.

بازم منتظر تصایور مناسب شما هستم

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی

این هم منبع ها:
IGN

Xboxsolution

درادامه صحبتهای خوب خلیل باید به عرض برسونم که اونایی که کنسول رو باز کردن میدونن که بین جعبه فلزی که مادر بورد داخل اون قرار داره و بدنه پلاستیکی کیس یه فضا قرار داره که در واقع اینتر کولرها مکانیسم عمل و قرار گیریشون طوریه که تنها اثرشون کشیدن هوا از بین این فضاست که یه چرخه تبادل هوا رو بین بدنه پلاستیکی و بدنه فلزی جعبه مادربورد بوجود میاره و تنها باعث میشه کمی دمای بدنه پایین بیاد و همونطور که خلیل گفت هیچ ربطی به دمای داخل بورد و قطعات نداره و در واقع اینتر کولر یه وسیله عوام فریبانه هستش .

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
یه سوال دارم
من دقیقا 2 ساله که یه 360 دارم که لانچ هست و تاریخ ساخت اش ماله 2/2007 هست از همون اول هم دادم اقا طاهر فن هارو 12 ولت کرد(یادش بخیر!) و تا الان هم هیچ مشکلی با کنسول نداشتم ...
ولی باید اعتراف کنم دیگه از صدای فن ها کلافه شدم.صداش مخ ادمو میترکونه نمیدونم بقیه چطور تحمل میکنن
هر وقت که با pc بازی میکنم واقعا از بی صدا بودن pc لذت میبرم
خیلی وقت پیش توی یکی از این تاپیک ها خوندم که فن ها روی 9 ولت صدای کمتری تولید میکنن و همون بازدهی 12 ولت رو دارن, میخواستم ببینم این موضوع درسته یا نه؟ و اگه درسته میشه فن هارو از منبع داخلی 9 ولت کرد؟
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر