تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
این تاپیک را زدم برای اینکه یک سری آمار از خرابی کنسول Xbox 360 دستمون بیاد
من خودم کنسولم دچار خرابی شد و الان مجبور به خرید مجدد شدم
با توجه به این آمار مشخص خواهد شد که با وجود فن آیا باز هم کنسول دچار مشکل 3 چراغ قرمز خواهد شد و اینکه آیا وجود فن از ابتدا بقای کنسول را تضمین میکنه یا خیر

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
ولاه من از نظر چراغ قرمز با هیچ چراغ قرمزی مواجه نشدم و از نظر حرارتی هیچ مشکلی نداشتم .ولی ایینو بگم فن واقعا تاثیر داره من که فنو چیزی اضافه میدونستم الان از فن استفاده میکنم

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,016
نام
آریا
یه سوال کوچیک ! من با اینکه هیچ فن اضافه ای نزاشتم ولی تا حالا مشکلی نداشتم. شماها چقدر در روز و چقدر پشت سرهم بازی میکنین با X360 ؟

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
ممنون از اريا جان كه اينو گفتين .منم همين سوال را دارم من ديگه روزي بخوام ركورد بشكنم روزي 3 الي 4 ساعت اونم نه به صورت مدام بعد از يك ساعت بازي كردن حداقل دو ساعت استراحت ميكنم .
يعني با اين حساب اگه من 9 ساعت بازي كنم چون 2 ساعت به خودم و كنسولم بعد يك ساعت بازي كردن استراحت ميدم فشار خيلي كمي به كنسولم مياد .منم تا حالا هيچ مشكلي با كنسولم نداشتم .
همه ميان روزي 6 الي 8 ساعت مدام بازي ميكنن واي به حال كنسول بي گناه خوب با اين وضع معلومه كنسول خراب ميشه حالا قبل از كنسول اون چشماي ادم ميتركه و خراب ميشه بابا يكم به خودتون برسيد و چشماتون فن بخرين :biggrin1:

كسي كه بعد از 1 ساعت بازي كردن به كنسولش استراحت بده امكان نداره كنسول خراب بشه .

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
اگه تاثیری نداشت که براش فن نمی ساختن
این حرف اشتباه هست، این گفته شما وقتی صحیحه که این فن ها رو خود مایکروسافت می ساخت ولی مایکروسافت نه در ساختن این فن ها دخالت داره و نه اونا رو تایید می کنه.
اکثر کنسول ها لوازم جانبی مختلفی دارن که شرکت های مختلف براشون می سازن. الان همین ps3 هم اینترکولر داره و می شه براش خرید ولی چون کنسولش ایرادی از لحاظ گیر کردن نداره کسی نمی خره معمولا!
یه سوال کوچیک ! من با اینکه هیچ فن اضافه ای نزاشتم ولی تا حالا مشکلی نداشتم. شماها چقدر در روز و چقدر پشت سرهم بازی میکنین با X360 ؟
فکر می کنم رکورد بازی در یک روز با 360 برای من باشه:biggrin1: (البته داداشم بازی می کرده نه من!:) )
کنسول از ساعت 10 صبح تا 11 شب به طور کامل روشن بود که فقط 1 ساعت تو محیط داشبورد و 12 ساعت بقیه رو در حال اجرای بازی!
اینترکولر هم ندارم.

vbigdeli

کاربر سایت
Aug 2, 2006
473

خداییش شما ها خیلی خوش شانسید:biggrin1: من که تا خراب شد،یک بار تعمیرگاه بردم و وقتی که دفعه دوم خراب شد،گذاشتم کنار که لااقل elite بگیرم.

Saeed.x360

کاربر سایت
Oct 14, 2006
984
نام
سعيد
خداییش شما ها خیلی خوش شانسید:biggrin1: من که تا خراب شد،یک بار تعمیرگاه بردم و وقتی که دفعه دوم خراب شد،گذاشتم کنار که لااقل elite بگیرم.
واقعا آقاي بيگدلي راست ميگه شما خيلي خيلي خوش شانسيد من تا حالا دوبار دستگاهمو باز كردم و هردفعه به نكته جالبي برخوردم. يكبار دستگاهمو در حضور يكي از دوستان باز كردم و متوجه شدم كه سيليكون زير GPU به اصطلاح وارفته و حتي وارد گذرگاه شده بود (ناشي از حرارت زياد) ديگه حسابشو بكنيد اين يعني چه!!!! حالا اگه بگم نوع جنس سيليكون چقدر افتضاح بود تعجب ميكنيد كه از نوع سيليكونهاي Brown بود. درضمن دوستم يعني آقاي يگانه ايشون تعميركار Mainboard و قطعات
كامپيوتري هستن. ايشون با ديدن Mainboard 360 گفت اگه اشتباه نكنم بايد اين Main مال گروه Faxcon هست كه استحضار داريد Main هاي يادشده براي PC چقدر تو مغازه ها دارن خاك ميخورن. خواستم اينو بگم ماكرو متاسفانه از مواداوليه اي با كيفيت پايين و درجه3 استفاده ميكنه و چون خود ماكرو مثل سوني تو زمينه مونتاژ و طراحي و توليد نيست ميبينيد كه هر قسمتش مال يك شركت هست. اتفاقا من 360 رو ديدم كه با وجود اينكه فنهاش رو 12 ولت كرده بود و حتي اينتركولر هم داشت دستگاهش تندتند هنگ ميكرد. اگه صحبتهام ربطي به تايپيك نداشت از مديران محترم عذر ميخوام.
با تشكر

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538
احسان جان واقعا متاسفم یعنی کنسولت کاملا سوخت یا هنوز نفس میکشه؟:((

راستش به نظر من شانس در درجه اوله چون منم بعد از اشکان نفر دوم هستم و کنسولم خیلی روشنه و وقتی روشن میکنم لااقل 5 یا 6 ساعت روشنه و هیچ فنی هم نداره و تو یه دخمه به نام میز تلوزیون که محیطش بسته هست قرار داره و هیچ مشکلی تا حالا نداشته :-"

من فکر کنم اگه ادم زیادی حساس باشه بیشتر بلا سرش میاد یه نکته هم بد نیست بگم گرم و سرد شدن دستگاه بیشتر ضرر داره تا روشن بودن مدام مثلا اگه شما 5 بار هر بار 1 ساعت بازی کنین ضررش از 6 ساعت مدام بیشتره;)

vbigdeli

کاربر سایت
Aug 2, 2006
473
اتفاقا دوست عزیز الان شرکت Foxconn دومین تولید کننده مادربرد در جهان هستش که وسایل بسیار با کیفیتی چون ipod و iphone را تولید می کنه و این حرف شما منطقی نیست،بلکه این مایکروسافت هستش که پول خرج نمی کنه.

من خودم منتظر elite می مونم،اگه از لحاظ کیفی بهتر بود،می خرم،اگه نبود دیگه بیخیال کنسول می شم.

MLX

کاربر سایت
Feb 28, 2007
51
به نظر من كه لازم هست
چون تا وقتي كه نخريد متوجه نميشيد
من قبل از اينكه فن بخرم وقتي دستم رو پشت دستگاه مي گرفتم مثل اين بود كه اصلا ازش بادي خارج نميشه اما الان با اينتر كولر وقتي دستم رو پشت كنسول ميگيرم عين باد سشوار هست :eek: :eek:

ديگه حسابشو بكنيد كه بدون اينتر كولر وقتي اين هواي گرم به مرور زمان و خيلي دير از كنسول خارج بشه چقدر بهش صدمه ميزنه

54M113

کاربر سایت
Dec 28, 2006
4,435
نام
علی
این حرف اشتباه هست، این گفته شما وقتی صحیحه که این فن ها رو خود مایکروسافت می ساخت ولی مایکروسافت نه در ساختن این فن ها دخالت داره و نه اونا رو تایید می کنه.
اکثر کنسول ها لوازم جانبی مختلفی دارن که شرکت های مختلف براشون می سازن. الان همین ps3 هم اینترکولر داره و می شه براش خرید ولی چون کنسولش ایرادی از لحاظ گیر کردن نداره کسی نمی خره معمولا!

منم اگه به جای ماکروسافت بودم تایید نمی کردم
چون نمی خواستم کسی چیزی رو که من ساختم یه ایرادی که پیدا کرد با یه وسیله دیگه که خودم نتونستم براش فراهم کنم اون نقصو از بین ببره
اگه خوده شما کاربرا تو زندگی شخصیتون یه مشکل خانوادگی باشه دوست دارید یه غریبه اون مشکلو حل کنه ؟؟؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
منم اگه به جای ماکروسافت بودم تایید نمی کردم
چون نمی خواستم کسی چیزی رو که من ساختم یه ایرادی که پیدا کرد با یه وسیله دیگه که خودم نتونستم براش فراهم کنم اون نقصو از بین ببره
اگه خوده شما کاربرا تو زندگی شخصیتون یه مشکل خانوادگی باشه دوست دارید یه غریبه اون مشکلو حل کنه ؟؟؟
البته این گفته شما صحیحه و هیچ بقالی نمی گه ماست ما ترشه! ولی خوب سوالی که اینجا پیش میاد پس چرا خود مایکروسافت نمی یاد این اینتر کولر را بسازه و بفروشه؟ تازه سود هم می کنه اینطوری!

ولی کلا خرید اینترکولر بسیار برای پیشگیری از خرابی کنسول مناسبه و به حرف های من یا چند نفر دیگه که نوشتن چندین ساعت بازی کردن توجه نکنین و به فکر کنسولتون باشین بهتره. البته من خودم به شخصه نمی گم که اینتر کولر لازمه ولی حداقل می شه اینو گفت که پیش گیری کننده خوبی برای جلوگیری از خرابیه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر