مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

vector

کاربر سایت
Apr 1, 2008
383
ساده تر بگیم. یه 3870 x2 هم میتونه فریم خوبی بگیره..

دوستان فریم گرفتن از کارت گرافیک خیلی راحته ولی مهم اینه با چه resolution با چه میزان 2x, 3x , 4x , 8x. 16x) ....... antialiasing) با چه میزان (anisotropic (2x, 3x , 4x 8x. 16x و با چهlow) graphic option یا medium یا high و یا very high) دومین موردی که متاسفانه هیچ وقت بهش توجه نمی شه اینه که وقتی شما تو یه benchmark می بینید یه کارتی 30 یا حتی 40 frame میده این 30 یا 40 AVG FPS یا همون میانگین frame از max fps و min fps هستش یعنی این کارت توی این بازی یه جاهایی 48 fps داده و یه جاهاییfps 12 . به عبارتی بطور تقریبی میشه 60=12+48 و 60 تقسیم بر 2 =30. حالا یعنی به نظر شما 12fps یعنی فریم خوب پس 30 یا حتی 60 فریم یعنی چی .پس چرا بازی سازها خودشونو میکشن فریم رو تو کنسلها از 30 پایینتر نیارن یا افتخار میکنن وقتی یه بازی 60 فریم میده. اگه تو مثال پایین دقت کنین min fps و AVG FRAME و MAX FRAME کاملا مشخصه این تست در MEDIUM OPTION و RESOLUTION 1600*1200 و بدون فعال بودن ANITIALIASING و ANISOTROPIC گرفته شده:
12012045286jZMQmN9sX_3_2.gif

این تست هم شامل نکات توضیح داده شده بالا می باشد دقت کنید که MIN FRAME ما 13.6 , و MAX FRAME ما 77.8 و AVG FRAME ما 39.9 :

HD3870X2-46.JPG

این تست هم فقط شامل AVG FRAME می باشد:

HD3870X2-53.JPG

vector

کاربر سایت
Apr 1, 2008
383
GTX 280 3way Sli or 9800GX2 Quad Sli or Radeon 3870*4 Cross fire X or 3870 X2*4 Cross fire X(N/A) or ...
همگی میتونند در صورت عالی بودن بقیه سیستم فریم ریت قابل قبول و میشه گفت عالی رو از این بازی بگیرند.

اولا کسی که پول همچین سیستمی رو میده حتما میخواد بازیهارو در یک مانیتور یا تلوزیون 30 اینچ به بالا بازی کنه یعنی حداقل RESOLUTION 1600 * 1200 ثانیا می خواد ANTIALIASING , ANISOTROPIC در بالاترین حالت یعنی 8X و 16X باشه و GRAPHIC OPTION روی VERY HIGH باشه و در DX10 (زمانی میگیم CRYSIS در بالاترین حالت اجراشده که تمامی گزینه ها ی ذکر شده در بالاترین حالت ممکن باشند) حالا به BENCHMARK های چندتا از این کارتهایی که شما معرفی کردین یه نگاهی میندازیم لطفا به نتایج در VERY HIGH و HIGH توجه کنید چون کسی این هزینه رو برای بازی در MEDIUM یا LOW با NO/AA و NO/AF نمی کنه:

9800GX2 Quad SLI

cresults.jpg

Settings

Very High: 1600 x 1200, 8x AA, all settings "Very High."
High: 1280 x 1024, 8x AA, all settings "Very High."
Medium: 1280 x 1024, no AA, all settings "Very High."
Low: 1280 x 1024, no AA, all settings "Medium."​

در RADEON 3870X2 CROSS FIRE وضعیت خرابتر میشه چون ANTIALIASING و ANISOTROPIC برای تست باید غیر فعال باشه بعلاوه در بالاترین SETTING که به ما اجازه میده بازی رو تست کنیم فقط چهار گزینه در حالت HIGH می باشد VERYHIGH که بماند:

1204664938UcgBeK1DbJ_3_3.gif

GEFORCE GTX 280 3WAY SLI

هنوز BENCHMARK درست و حسابی ازش نیومده و نمی شه نظر داد

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
سلام
HD4850 به بازار عرضه شد.با قیمت 199 دلار البته DDR3.اینم بنچمارک های واقعی و درست این کارت گرافیک.

2v10ksh.jpg

ip135x.jpg

2iqlmbd.jpg

k1axjt.jpg

206ft48.jpg

289lq0z.jpg

rhsk0x.jpg

212cndj.jpg

در حالت Cross Fire:

2rg0rk5.png

f20ww1.png

sql0.png

اصلا به قیافش نمیاد این قدرت رو داشته باشه.جدا از اینکه از 9800GTX قویتره بعضی جاها GTX260 رو هم میگیره.قیمت,قدرت,تکنولوژی در کارت های HD4000 کاملا به وضوح دیده میشه.من به دوستان خرید این کارتو پیشنهاد میکنم مخصوصا اگه با قیمت زیر 300 تومن تو ایران عرضه بشه.

30dcnqg.jpg

30mtrup.jpg

اینجا رو نگاه کنین:

241nhgy.png

منتظر HD4850 DDR5 و HD4870 باشید.;)البته NVIDIA با دیدن قدرت بالا و قیمت پایین HD4000 قول داده تا کارت +9800GTX رو معرفی کنه که کلاک بالاتری نسبت به 9800GTX داره و از تکنولوژی 55nm بهره میبره.و در ادامه NVIDIA درایوری ارایه کرده که کارت های گرافیک این شرکت امکان بهره گیری از PhysX رو دارن.رقابت بین این دو شرکت ادامه داره و ببینیم کدوم پیروز میشه:cheesygri

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
البته این +9800gtx هم کارت شاخی نیست چیز جدیدی نداره به غیر از همون 55nm بودنش.
سرعت هسته شده 738 که در حالت عادی 675 بود ، سرعت واحد سای زنی هم 1836 شده که در حالت عادی 1688 بود و سرعت حافظه هم بین 1000 1200 قرار گرفته.
و جالب این که با توجه به 55nm بودنش مصرفش از 8800gt بالاتره (احتمالا بخاطر کلاک های بالاتر نسبت به defaultش بوده) و دیگه اینکه پیش بینی شده با اومدن این مدل ، قیمت 9800gtx معمولی به 200 دلار میرسه.

آخرین ویرایش:

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
پسر
من به دوستان خرید این کارتو پیشنهاد میکنم مخصوصا اگه با قیمت زیر 300 تومن تو ایران عرضه بشه.
سلام
یعنی احتمال میره که قیمت تو ایران با بازار جهانی 100 تومان (50% بیشتر از قیمت واقعی کارت) اختلاف داشته باشه؟
راستی حداقل پاوری که میخواد چقدره؟
یا علی مدد

spy

کاربر سایت
Feb 22, 2007
155
مایه این سیستم ها میدونی چند میشه!!!یه پاور خدا هم باید بندازی روش,آخرشم 10-15 فریم بیشتر میشه.برین GRID رو بازی کنین,اون وقت ببینین چه موتور خوبی داره.هم راحت اجرا میشه و هم گرافیک خیلی واقعی و طبیعی داره.

HIS رو نمیدونم ولی فکر کنم Powercolor توی بازار رضا,لاینشو نمیدونم,انتهای بازار,سمت چپ.
ATI مثل NVIDIA اینقدر طرفدار برند خاص نداره.اکثر برندهای ATI تو یه سطح هستن.ولی ASUS بیشتر تو بازار پیدا میشه.;)
ببخشيد آقا امير فكر كنم گارانتي asus در ايران شركت الماس هست كسي فروشگاه مركزي يا آدرس اينترنت
اين شركت رو داره در ضمن كارت هاي گرافيك asus رو هم گارانتي ميكه؟
در ضم به نظرت 4850 با مموري ddr3 VS ddr5 چه تفاوت هايي ميتونه داشته باشه؟

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
ببین Vector جان من که حوصله نداشتم کلا اون حرفات رو بخونم. اول از همه 3870 X2 به تنهایی و در بالاترین رزولیشن و جزئیات به راحتی فریم بالایی رو میده! در مورد بنچمارک هم باید بگم خودت تست کنی تا متوجه منظور من از فریم بالا بشی! نه این که از دو تا سایت که بنچمارک از بازی گرفتن تکیه کنی! چون که تو اکثرشون ذکر نشده از چه نوع قطعاتی برای سیستم استفاده شده!
میتونند یه پنتیوم دو هسته ای بزارند به جای Cpu + یه کارت 9800 GX2 ! پس تک تک قطعات تو فریم دهی تاثیر دارند! 3870 X2 هم یکی از بهترین کارت ها بوده و هست. ادامه دادن به این بحث هم فکر نکنم به جایی بکشه.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ببخشيد آقا امير فكر كنم گارانتي asus در ايران شركت الماس هست كسي فروشگاه مركزي يا آدرس اينترنت
این اطلاعات الماس رایانه هستش :

آدرس : خیابان خالد اسلامبولی (ورزا) ، کوچه چهاردهم ، پلاک 5
تلفن : 88718440-88728701

کارت گرافیک هاشو ویستا پخش رایانه هم گارانتی میکنه (فک کنم از زیر مجموعه های الماس باشه) :

آدرس (دفتر مرکزی) : تهران ، کیلومتر 22 جاده مخصوص کرج ، سرخه حصار ، خ فرنان (مرجان) ، کوی فروردین ، پ 2
تلفن : 02623902000
تلفن (دفتر تهران) : 88728700
سایت :
http://www.vista-itd.com/Farsi/

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
در ضم به نظرت 4850 با مموري ddr3 VS ddr5 چه تفاوت هايي ميتونه داشته باشه؟

شرکت اصلی گارانتی کننده محصولات ASUS الماس هستش,البته شاید شرکت های دیگه ای هم باشن ولی الماس مطرح تر هستش.آدرس ها رو هم آقا رامین گذاشتن.کارتهای گرافیک ASUS رو هم الماس گارانتی میکنه چون من خودم یه موقع ATI X1950 داشتم گارانتیش الماس بود.
سوالات داره سخت تر میشه:cheesygri من در این مورد نمیتونم نظر بدم چون هنوز هیچ کارت گرافیکی با حافظه DDR5 عرضه نشده تا بشه گفت چقدر با DDR3 فرق میکنه.ولی اینو میدونم حافظه DDR5 مثل تفاوت ناچیز بین DDR3 و DDR4 نیست.Memory Clock این کارت ها با حافظه DDR5 باید نزدیک به 3900Mhz باشه.

سلام
یعنی احتمال میره که قیمت تو ایران با بازار جهانی 100 تومان (50% بیشتر از قیمت واقعی کارت) اختلاف داشته باشه؟
یا علی مدد

البته این کارت گرافیک هنوز تو بازار نیست.اگه با زیر 300 تومن عرضه بشه عالیه,شایدم کمتر:cheesygri چون این کارت قیافش زیاد چشمگیر نیست احتمال داره با قیمت پایین تر هم عرضه بشه.
خود کارت تو 3DMark Vantage مصرفش 250W بوده.من حداقل یه 450W پیشنهاد میکنم.

آخرین ویرایش:

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
شرکت اصلی گارانتی کننده محصولات ASUS الماس هستش,البته شاید شرکت های دیگه ای هم باشن ولی الماس مطرح تر هستش.آدرس ها رو هم آقا رامین گذاشتن.کارتهای گرافیک ASUS رو هم الماس گارانتی میکنه چون من خودم یه موقع ATI X1950 داشتم گارانتیش الماس بود.
سوالات داره سخت تر میشه:cheesygri من در این مورد نمیتونم نظر بدم چون هنوز هیچ کارت گرافیکی با حافظه DDR5 عرضه نشده تا بشه گفت چقدر با DDR3 فرق میکنه.ولی اینو میدونم حافظه DDR5 مثل تفاوت ناچیز بین DDR3 و DDR4 نیست.Memory Clock این کارت ها با حافظه DDR5 باید نزدیک به 3900Mhz باشه.

البته این کارت گرافیک هنوز تو بازار نیست.اگه با زیر 300 تومن عرضه بشه عالیه,شایدم کمتر:cheesygri چون این کارت قیافش زیاد چشمگیر نیست احتمال داره با قیمت پایین تر هم عرضه بشه.
خود کارت تو 3DMark Vantage مصرفش 250W بوده.من حداقل یه 450W پیشنهاد میکنم.
یه 430 هم براش کافیه. زیاد پر مصرف نیست.

spy

کاربر سایت
Feb 22, 2007
155
این اطلاعات الماس رایانه هستش :

آدرس : خیابان خالد اسلامبولی (ورزا) ، کوچه چهاردهم ، پلاک 5
تلفن : 88718440-88728701

کارت گرافیک هاشو ویستا پخش رایانه هم گارانتی میکنه (فک کنم از زیر مجموعه های الماس باشه) :

آدرس (دفتر مرکزی) : تهران ، کیلومتر 22 جاده مخصوص کرج ، سرخه حصار ، خ فرنان (مرجان) ، کوی فروردین ، پ 2
تلفن : 02623902000
تلفن (دفتر تهران) : 88728700
سایت :
http://www.vista-itd.com/Farsi/
ممنون آقا رامين ببخشيد كه سرتون رو درد آوردم سايت اين شركت الماس رو هم بگيد.
در ضم فكر نكنم اين ويستا زير مجموعه ي شركت الماس باشه
ماشاالله همه ي آدرسهاي سخت افزار فروشي تهران رو حفظيد:cheesygri

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون آقا رامين ببخشيد كه سرتون رو درد آوردم سايت اين شركت الماس رو هم بگيد.
در ضم فكر نكنم اين ويستا زير مجموعه ي شركت الماس باشه
ماشاالله همه ي آدرسهاي سخت افزار فروشي تهران رو حفظيد:cheesygri
خواهش میکنم دوست عزیز.
راستش رو بخوای سایت این الماس رو پیدا نکردم باز میگردم اگه چیزی پیدا کردم حتما میزارم در مورد ویستا هم برای این گفتم ممکنه از زیر مجموعه های الماس باشه چون آدرس دفتر تهرانش (ویستا رو میگم) همون آدرس الماس هستش.

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
430 w با 450w اصلا فرق نمیکنه! /:)بفرما شرکت های مختلف الکی یه ولتاژی برای پاور هاشون گزاشتند. میزان خروجی و بازدهی 450 w با 430 w تفاوت داره. 4850 به راحتی با یک پاور 430 وات کار میکنه. 9800 GTX تنهایی 156 وات برق مصرف میکنه در حالی که 4850 به 110 وات برق نیاز داره. من اکثر کارت ها رو تست کردم حتی سری FireGl و Quadro رو که کمترکسی حتی جعبش رو دیده.
توان مصرفی رو هم با توجه به توان هر قطعه و جمع اونها + میزانی که ممکنه فرد اورکلاک بکنه+ ... بعدش حداکثر 30% پاور رو در صورت نبود مشکل در بودجه اون شخص در نظر میگیرم و پاور مورد نیاز اون سیستم رو معرفی میکنم.

پسر خوب منظورم اینه که 430W با 450W فرق خاصی نمیکنه که محسوس باشه.بحث100W-150W نیستش که بیخودی بحث کنیم,شما گیر اون 20W هستی.شایدم بتونی با 20W اضافه دو تا 9800GX2 رو SLi کنی.شاید من اشتباه میکنم.:laughing:
مرد حسابی مگه 9800GTX کارت 8600GT که 150 وات مصرفش باشه:biggrin1:اون 150W که اشتباه هستش مصرف 9800GTX تو حالت ویندوز هستش نه بازی.پس یه 350W میتونه یه سیستمی که 9800GTX داره رو راحت بکشه.!!!!!!خنده داره
HD4850 هم تو حالت ldle یعنی Windows مصرفش 190 واته.شک داری اینچا رو نگاه کن که بی دلیل حرف نمیزنم:

سایت معتبر Hardwarezone

2du0077.gif

حالا مصرف یه سیستم رو حساب کن.ببین با اون مقداری که تو نوشتی چقدر فاصله داره.
خوش باشی نماینده ی برین تو Bazicenter

vector

کاربر سایت
Apr 1, 2008
383
physx.jpg

دو تکنولوژی جدید nvidia که در سری GT200 استفاده شده CUDA technology و technology PhysX هستن

PhysX Technology
با technology PhysX فکر میکنم همه آشنا باشید این تکنولوژی در کارتهای سری 8800 وجود
داره ولی شبیه یه چیزی تو مایه های BETA VERSION بود که با DRIVER جدید ، NVIDIA قراره فعالش کنه ولی تو سری GT200 این تکنولوژی بطور کامل پیاده سازی شده در تکنولوژی PhysX یک پروسسور برای محاسبات و شبیه سازی فیزیک که شامل کنش OBJECT ها نسبت به هم , حرکت کاراکترها , کنشها و واکنشهای برخورد اشیا ء , جاذبه و .... وجود داره که بار این کارهارو از دوش GPU و CPU برمیداره و یک سری امکانات بیشتری نیز داره که باید دید . تعدادی از بازیها از این تکنولوژی استفاده می کنند و در آینده بصورت یک تکنولوژی استاندارد در بازی در میاد. البته در بازیهای فعلی این امکان بصورت نرم افزاری موجوده و از برنامه هایی مثل HAVOK برای این منظور استفاده میکنن.

header_what_is.jpg

CUDA technology
این تکنولوژی به برنامه نویسان این امکان رو میده با استفاده از برنامه ++C ارتباط بسیار بسیار ساده تر و موثرتری بین هسته های GPU که در سری GT200 هسته ها 240 عدد می باشند برقرار کنند که باعث میشه در بخش جلوه های ویژه GPU به سادگی از پس انفجارها , دود و گرد و غبار , مه و در کل سیستم ذره ای (PARTICL SYSTEM) و لباس کاراکترها بر بیاد و این جلوه ها واقعیتر و منطقیتر از چیزیکه در بازیهای موجود میبینیم باشند.
البته اینرو هم باید بدونیم که سری GT200 برای بازیهای آینده طراحی شدن مانند FARCRY2 , MAFIA2 و.... که ما می تونیم قدرت این تکنولوژیهارو در اون زمان ببینیم.

vector

کاربر سایت
Apr 1, 2008
383
پسر
سلام
یا علی مدد
تو ایران همچی ممکنه

450W or greater power supply with a 75W 6-pin PCI Express power connector is recommended for use

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر