آموزش راه اندازی WiFi Max

gpod

کاربر سایت
Dec 20, 2006
1,375
نام
حامد
هم یگانه داره و هم کنج که اگر پاساژ پایتخت برج b فروشگاه هایی هم که لوازم شبکه دارن میتونی بگیری که قیمتشون از بقیه جاها بهتر هست و از 40 تا 60 70 میتونی پیدا کنی بستگی به جنس و مارک wimax داره

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
با سلام من یک سوال داشتم اگر روی pc یک کارت wlan بزاریم که 802.11 b/g را هم ساپورت کنه همون کاره wifi را انجام میده دیگه درسته؟منظورم ارتباط psp با pc برقرار میشه دیگه ؟درست ؟یا من اشتباه می کنم؟

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
با سلام من یک سوال داشتم اگر روی pc یک کارت wlan بزاریم که 802.11 b/g را هم ساپورت کنه همون کاره wifi را انجام میده دیگه درسته؟منظورم ارتباط psp با pc برقرار میشه دیگه ؟درست ؟یا من اشتباه می کنم؟
بله درسته. از اون طريق هم ميشه.

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
ببخشید آقا مهدی اما من یکی از دوستام لپتابش همین کارت شبکه که میگفت را داشت من نتونستم هر کار کردم باهاش ازتباط برقرار کنم چون اصلا زمانی که اسکن می کردم لپتاب را پیدا نمی کردم آیا باید کارت شبکه وایرلسس چیز خاصی داشته باشه؟
من امروز رفته بودم یگانه می خواست wifi max بکنه توی پاچم 75 تومان حال من این سوال را دارم آیا من با یک کارت شبکه pci معمولی که وایر لس باشه و 802.11 b/g را هم ساپورت کنه می تونه برای من همین کار را انجام بده دیگه؟قیمتش هم 30 تومان نهایت.
با تشکر از راهنماییتون.

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
بلاخره شما موفق شدین این کار را انجام بدین دوست عزیز و راهی بغیر از wifi max می تونید به من پیشنهاد کنید که بتونم این کار را انجام بدم.؟؟؟؟

gpod

کاربر سایت
Dec 20, 2006
1,375
نام
حامد
اول خیابان میرداماد پاساژ پایتخت ... سرعتش بد نیست سرچ کنی یه 10 20 تا سرور پیدا میکنه اما اینی که اینترنت داره اسمش fortex_internet هست معمولا ... ! که dns ip بهت میده وقتی بخای وصل بشی

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
آدرسش رو میدی ؟ بلد نیستم
سرعتش برای دانلود بازیهای دمو خوبه؟
ادرس:
اگه از ولیعصر میخوای بری اینه آدرسش:
تهران-خیابان ولیعصر-بالاتر از میدون ونک-خیابان میرداماد-پاییتخت-بغلشم کنجه
اصلا سرعت نداره.اصلا انقدر دیر وصل میشه که فکر نکنم به قسمته سرعتش برسی یه چیز دیگه اصلا برای اینترنت به پاییتخت نرو (نظر منه الافیه)بزار مهر و آبان بشه بعد اینترنتش فروشی میشه سرعت میره بالا یا اصلا یه وای فای مکس بگیر.
:biggrin1:

jack sparrows

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,034
نام
هادی
بلاخره شما موفق شدین این کار را انجام بدین دوست عزیز و راهی بغیر از wifi max می تونید به من پیشنهاد کنید که بتونم این کار را انجام بدم.؟؟؟؟

نه من نتونستم در به درم دنبال یه راهه حلم شما همون wifimax رو بخر با خیال راحت استفاده کن

farbodkain

کاربر سایت
Mar 10, 2007
2,281
نام
farbod
با سلام خدمت دوستان امکانش نیست یکی از دوستانی که همچین کارت شبکه وایرلسی داره و موفق شده که با psp خودش ارتباط برقرار کنه بیاد و یک توضیح کامل راجع به این روش بده تا خیلی از دوستانی که این کارت را دارن از سردرگمی در بیان و بجای اینکه گردن این یگانه گرون فروش را کلفت کنن از کارت شبکه وایر لسس استفاده کنند آخه زور داره جنسی که 28$ را بخوای بخری 75 تومان.
با تشکر

millad

کاربر سایت
Mar 24, 2007
105
نام
millad
با سلام خدمت دوستان امکانش نیست یکی از دوستانی که همچین کارت شبکه وایرلسی داره و موفق شده که با psp خودش ارتباط برقرار کنه بیاد و یک توضیح کامل راجع به این روش بده تا خیلی از دوستانی که این کارت را دارن از سردرگمی در بیان و بجای اینکه گردن این یگانه گرون فروش را کلفت کنن از کارت شبکه وایر لسس استفاده کنند آخه زور داره جنسی که 28$ را بخوای بخری 75 تومان.
با تشکر

تشكر از شما و دوستتون;)
ميگم من كه نيازي به واي فاي نداره چون وقتي تو خونه اسكن ميكنم 4 تا6 سرور پيدا ميكنم از همسايه ها:cheesygri
و تو مدرسه تو كتابخونه هم تو هوا پخشه:cheesygri

tatupsp

کاربر سایت
Feb 4, 2007
205

بله دوست عزیز میشه.

شما به یک Access Point برای ارتباط وایرلس نیاز دارین و قطعاتتون هم که به Access point وصل می شن باید از استاندارد آن پیروی کنن. مثلا برای psp از 802.11 که خودتون گفتین استفاده میشه.
wifi خودش یک Access point کوچیکه.

فکر کردی مثلا تو پایتخت یه وای فای گذاشته؟ خیر یک اکسز پوینت قوی که قابلیت کانکت شدت چندین دستگاه رو از لپ تاب گرفته تا psp داره.

حالا شما می تونین از هر وسیله ای که کار Access point رو انجام بده استفاده کنین.

مثلا اگه می خواهین dsl بگیرین یک مودم وایرلس برای کامپیوتر بگیرین که از اون استاندارد پیروی می کنه و با این کار شما می تونین adsl خودتون رو داشته باشین و آن را با وایرلس شیرش کنین که اونوقت هر دستگاهی از جمله پی اس پی که wlan داره و استاندارد رو هم ساپورت می کنه می تونه از اینترنت استفاده کنه.

این کار از نظر قیمت بهتر هم هست چون یک مودم خوب adsl با یک مودم خوب که وایرلس رو ساپئرت کنه 30 تا 50 تومن تفاوت قیمت داره در صورتی که می بینین اگه وای فای بخواهین بخرین باید بالای 70 تومن پول بدین (البته این موقعی است که شما قصد گرفتن dsl دارین).

در مورد کارت pci هم مصلما میشه که روشش مانند شیر کردن کانکشن توسط لپ تابه که باید تنظیمات شیرینگ کانکشن رو روی اون کارت شبکه وایرلس انجام دهین تا به عنوان Access point شناخته بشه و بتونین با psp به آن وصل شین.

سلام دوستان

من یک سوال داشتم. می خواستم بدنم واسه وصل کردن psp به اینترنت باید حتما WiFi Max داشته باشیم یا با مودم های ADSL که خودشون WiFi دارن می شه اینکارو کرد. من مودم dlink دارم.

در مورد کارت pci هم مصلما باید بشه همانطور که با لپ تاب می شه منتها شما باید کانکشن رو روی اون کارت شبکه شیر کنین که یک حالت روتینگ ایجاد می کنه برای اون کارت شبکه.و باید تنظیماتش رو انجام بدین.

با تشکر

بله همونطور که گفتم می تونین از مودم هم استفاده کنین فقط مودم شما (که روتر هم باید باشه که 99 درصد هست) باید 802.11 b/g را ساپورت کند.
از کاتالوگ مودم استفاده کن و کانکشنه adsl روت بوسیله وایرلسش شیر کن و با psp سرچ کن و کانکت شو.

اینم یه عکس از نحوه کار یک مودم که 4 تا سوییچه شبکه معمولی داره (RJ45) و وایرلس هم داره.
همانطور که می بینین 4 تا pc با پورت rj45 بهش وصلن و یک لپ تاب که می تونه psp هم باشه با وایرلس بهش وصله و همه با هم با یک کانکشن به اینترنت وصل هستند.

wireless.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر