یک اتفاق جالب در مورد رزولوشن

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
سلام یک اتفاق خیلی جالب برام افتاده من امروز داشبوردمو اپدیت کردم رزولوشن 1920.1080 اضافه شد بعد وقتی زدمش روی مانیتورم اجرا شد جالبه بدونین مانیتورم f700p هستش چطور ممکنه؟ تازه خطهای سیاه بالا و پایین هم رفتن ممکنه به خاطر این کابلی باشه که یگانه بهم انداخته؟
حالا به نظر شما این 1080p هستش یا 1080i?

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
1080i هستش
انگار اين اپديت داشبورد خيلي بدرد ميخوره f700p هم رزولوشن 1920*1440 ساپورت ميكنه
راستي مگه 360 رو رزولوشن 1024*1280 اون كادر ها باز هم ديده ميشه؟

007

کاربر سایت
Dec 25, 2006
686
نام
محمد
اين طبيعيه، ولي اون رزوليشن اوني كه فكر ميكني نيست مانيتور من هم اون رزوليشن آخر 360 رو كه قبل از آپديت هست ساپورت نميكنه ام اگه رو اون بزاري بازهم نشون ميده اما علتش:
خود مانيتور ها معمولا تو منوي تنظيماتشون يه بخشي هست كه فركانسهاي horizental و vertical اي رو كه مانيتور داره استفاده ميكنه و رزوليشن معادل اين فركاسها رو نشون ميده.در اين وضعيت كه رزوليشن بيشتر از حد ساپورت ميشه اين دو فركانس ظاهرا در بالاترين حدي كه ميتونن قرار ميگيرن اما اصلا به اون رزوليشن مورد نظر نميرسن براي كه مطمئن بشيد ميتونين تو اين وضعيت به همون منويي كه گفتم بريد و ببينين كه مانيتور مقدار فركانسها رو نشون ميده ولي رزوليشن رو نشون نميده چون اصلا اون تصوير ايجاد شده اصلا استاندارد نيست .

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
اين طبيعيه، ولي اون رزوليشن اوني كه فكر ميكني نيست مانيتور من هم اون رزوليشن آخر 360 رو كه قبل از آپديت هست ساپورت نميكنه ام اگه رو اون بزاري بازهم نشون ميده اما علتش:
خود مانيتور ها معمولا تو منوي تنظيماتشون يه بخشي هست كه فركانسهاي horizental و vertical اي رو كه مانيتور داره استفاده ميكنه و رزوليشن معادل اين فركاسها رو نشون ميده.در اين وضعيت كه رزوليشن بيشتر از حد ساپورت ميشه اين دو فركانس ظاهرا در بالاترين حدي كه ميتونن قرار ميگيرن اما اصلا به اون رزوليشن مورد نظر نميرسن براي كه مطمئن بشيد ميتونين تو اين وضعيت به همون منويي كه گفتم بريد و ببينين كه مانيتور مقدار فركانسها رو نشون ميده ولي رزوليشن رو نشون نميده چون اصلا اون تصوير ايجاد شده اصلا استاندارد نيست .

مثل اینکه شما درست میگی ولی کیفیت رفته بالاتر ها!
یه چیز دیگه وقتی رو این رزولوشن میزاری قسمتی از دوطرف تصویر رو نمیبینی هر جور هم که تنظیم کنی باز کل تصویر تو مانیتور جا نمیشه

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
مگه واسه 1080P نباید کابل HDMI داشته باشی؟؟;)

امین جان HDMI که ماله HDTV ه . من دارم مانیتور با کابل VGA رو میگم .
در حال حاضر با کابل VGA ما میتونیم تا رزلوشن 1080p رو داشته باشیم اما با کابل کامپوننت HD تو HDTV نمیتونیم این رزولوشن رو با X360 داشته باشیم

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
مگه واسه 1080P نباید کابل HDMI داشته باشی؟؟;)

كابل hdmi واجب نيست ولي خوبه چون فقط به درد تلويزيون هاي بزرگ ميخوره و فقط در تلويزيون هاي بزرگ ميتوني فرق را بين hdmi ببيني . و اينكه كابل يه كابل حمع و جور هست كه كابل و كابل هاي قديمي را خلاصه ميكنه كه به همين خلاصه شدن ميگن ديجيتال;)

sohrabh

کاربر سایت
Jul 24, 2006
156
نام
سهراب
امین جان HDMI که ماله HDTV ه . من دارم مانیتور با کابل VGA رو میگم .
در حال حاضر با کابل VGA ما میتونیم تا رزلوشن 1080p رو داشته باشیم اما با کابل کامپوننت HD تو HDTV نمیتونیم این رزولوشن رو با X360 داشته باشیم

سلام
ولي من فكر كنم با همون كابل كامپوننت هم بتونيم 1080p داشته باشيم! اخه دوستم ps3 داره با يه كابل hdmi توپ كه 120 $ خريده بودش كه 1080i رو هم ساپورت ميكنه ولي ميخواست 1080p داشته باشه كامپوننت 360 مي خواد استاده كنه !:eek: فروشنده هم گفت ميشه :eek:
من كه كلي گيج شدم!:confused:

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
یه چیز دیگه وقتی رو این رزولوشن میزاری قسمتی از دوطرف تصویر رو نمیبینی هر جور هم که تنظیم کنی باز کل تصویر تو مانیتور جا نمیشه
این به این خاطره که مانیتور شما 1920*1080 رو ساپورت نمیکنه

ميخواست 1080p داشته باشه كامپوننت 360 مي خواد استاده كنه

کابل کامپوننت تا 720p و1080i رو ساپورت میکنه با 360 فعلا فقط با کابل vga میشه به 1080p رسید.

ضمنا کابل vga نمیتونه HDCP رو ساپورت کنه برای همین فیلمهای 1080p رو نمیتونه نشون بده.

بهنرین کابل برای 1080p کابل hdmi هست.

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
hdmi هیچ ربطی به 360 نداره ;) فقط به عنوان بهترین کابل معرفی شد.
we were surprised because it's commonly accepted that the CSS (DVD) and AACS (HD DVD & Blu-ray) copyright provisions wouldn't allow that (although some manufacturers have looked the other way before) via unprotected analog connections

حق با شماست.
یعنی با vga میشه 1080p فیلم hd که با HDCP هست رو دید ؟؟؟:confused:
پس دیگه نیازی به اضافه کردن hdmi به 360 نیست .

VGA:

* HD DVD - 1080p resolution and all others
* DVD - Upscaled as high as 1080p resolution and all others
* Games - 720p games upscaled to 1080p, also supports native-1080p games in the future

Component:

* HD DVD - 1080i resolution maximum, limited by AACS
* DVD - Upscaled to 480p maximum, limited by CSS
* Games - 720p games upscaled to 1080p, also supports native-1080p games in the future

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر