سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

kaka-23

کاربر سایت
Jun 11, 2007
657
نام
محمد حسین
بچه ها این مطلب رو تو دفترچه xbox دیدم فک کنم برا همون سایه دار شدن باشه میشه یکی برام ترجمه کنه؟؟؟
Important
Stationary images in video games can "burn"
into some TV screens, creating a permanent
shadow. Consult your TV owner's manual or
manufacturer befor playing games

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
دوستان یکی به من بگه تا حالا جاسپرا خرابی 3چاغه داشتن یا نه؟ آخه احتمالا شنبه یکیش رو بگیرم این میشه سومین 360 که گرفتم میترسم اینم بعد چند مدت 3چراغه بشه . نمیخوام چیزی هم بهش وصل کنم کلا نمیخوام 12 ولت و..... بکنم.حالا موندم بدونه استراحت چند ساعت یه بند یشه باحاش بازی کرد.

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
سلام دوستان من3 سوال دارم
1- 360تم سه چراغ شد بردش لانچ بود یه برد فالکون گیر اووردم مشکلی نداره اگه من بخوام با این برد بازی کنم درایور 360تم هم هیتاچی بود یعنی کار خاصی یا مشکلی که نشه درایور رو به برد شناخت هست؟؟؟؟؟؟
2-یکی دیگه هم هست یه برد لانچ میفروشه که صدا داره ولی تصویر نداره درست میشه تا حالا هم چند بار نکس تعمیرش کرده این بهتره یا اون​
3-الان پایین ترین قیمت مموری 360 چنده؟ و دسته دومش چنده؟ (من هارد ندارم)

lorens

کاربر سایت
Jun 17, 2008
131
سلام
دستگاه من سه چراغ نمیده و لی تصویر هم نداره

کابل av وصل هستش و هیچ چراغ قرمزی هم نداره

فقط نکته ای هست اینکه وقتی روشن می کنم
دیگه چهارتا چراغ توی لحضه روشن شدن به صورت چرخشی سبز نمی شه
وقتی سالم بود توی لحظه روشن کردن چراغ ها به صورت چرخشی سبز می شد
الان فقط چراغ وسط power روشنه
مثل اینکه نتونه بوت بشه
ممنون می شتم راهنماییم کنید

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
بچه ها این مطلب رو تو دفترچه xbox دیدم فک کنم برا همون سایه دار شدن باشه میشه یکی برام ترجمه کنه؟؟؟
Important
این چیزی که شما نوشتی به کنسول ربطی نداره به tv مربوطه.
اگر روی تلویزیون های پلاسما تصویر ثابتی بمونه مثل لوگوی یک کانال بعد از اینکه کانال رو عوض کردین مدت خیلی کمی سایه ی تصویر میمونه یا مثلا توی بازیها HUD ها ثابت هستن .
ولی توی پلاسماهای جدید این مشکل رفع شده و من خودم همش با پلاسما بازی میکنم و مشکلی هم ندارم پس اگر تلویزیونتون پلاسماست اینجوری میشه.
اگر نه یا مشکل از کابله یا از کنسول.

آخرین ویرایش:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
Important

فقط روی مانیتور اینطوری هستش و روی TV مشکل اون سایه رو ندارید.؟
شاید کابل شما دچار مشکل ای شده باشد.؟

دوستان یکی به من بگه تا حالا جاسپرا خرابی 3چاغه داشتن یا نه؟ آخه احتمالا شنبه یکیش رو بگیرم این میشه سومین 360 که گرفتم میترسم اینم بعد چند مدت 3چراغه بشه . نمیخوام چیزی هم بهش وصل کنم کلا نمیخوام 12 ولت و..... بکنم.حالا موندم بدونه استراحت چند ساعت یه بند یشه باحاش بازی کرد.

تعداد خرابی های جسپر توسط اعضای سایت صفر بوده
از طرف فروشندگان هم تعداد خرابی ها به میزان فروش بسیار ناچیز بوده تا الان
اون موارد هم به دلیل استفاده نادرست جهت داد.

سلام دوستان من3 سوال دارم
1- 360تم سه چراغ شد بردش لانچ بود یه برد فالکون گیر اووردم مشکلی نداره اگه من بخوام با این برد بازی کنم درایور 360تم هم هیتاچی بود یعنی کار خاصی یا مشکلی که نشه درایور رو به برد شناخت هست؟؟؟؟؟؟
2-یکی دیگه هم هست یه برد لانچ میفروشه که صدا داره ولی تصویر نداره درست میشه تا حالا هم چند بار نکس تعمیرش کرده این بهتره یا اون​
3-الان پایین ترین قیمت مموری 360 چنده؟ و دسته دومش چنده؟ (من هارد ندارم)

1: به این راحتی نیست که شما یک بردی رو از کنسول خارج کنید و برد دیگری رو قرار بدید
باید تعویض درایو صورت بگیره بین درایو شما و درایو قبلی اون برد فالکون
این مراحل و کارها رو باید بدید به فروشگاه ها براتون انجام بدند.

2: اون برد لانچ هم شدید مشکل داره، خرید اون یعنی پول دور ریختن.

3: قیمت اون رو ندارم

ولی میتوانید همین کنسول خودتون رو تعمیر کنید تا یه مدتی که قیمت کنسول کاهش پیدا کنه
و بتوانید یک کنسول نو برد جسپر بخرید.

سلام
دستگاه من سه چراغ نمیده و لی تصویر هم نداره

کابل av وصل هستش و هیچ چراغ قرمزی هم نداره

فقط نکته ای هست اینکه وقتی روشن می کنم
دیگه چهارتا چراغ توی لحضه روشن شدن به صورت چرخشی سبز نمی شه
وقتی سالم بود توی لحظه روشن کردن چراغ ها به صورت چرخشی سبز می شد
الان فقط چراغ وسط power روشنه
مثل اینکه نتونه بوت بشه
ممنون می شتم راهنماییم کنید

حالا دیگه ارور 0002 میده
راه حل چیه؟

خطای 0002 در منابع موجود به دو نکته اشاره شده
یا مربوط به مشکلات در چیپ شبکه کنسول و یا مشکلات در X-Clamp کنسول و همان موضوعات سه چراغ قرمز معمول.
باید به فکر تعمیر کار کنسول باشید و یا خودتان تعمیر کنید.

اگر به X-Clamp باشه تعمیر اون ساده هستش و توی سایت چند مدل آموزش هستش.
آموزش کامل X-Clamp Replacement
آموزش Ultimate X-Clamp
x-clamp بهینه شده

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
ممنون اقا خلیل
برد من روش x-clamp ultimateانجام شده و همون طور که میدونید اگه پیچ های هتسینک هارو سفت کنید اررور 0002 میده ولی برد من الان بدون اون پیچ ها هم این اررور رو میده فکر کنم کلا داغون شده.
در ضمن اون کار رو که درایور رو بشناسونم میخوام بدم یا نکس یا اقا میثم انجام بده(شما خبر داری قیمتش چه قدر میشه؟)
درضمن اون برد فالکون سه چراغ شده هستش من میخوام بازم یا بدم نکس یا اقا میثم(به نظر شما به کدوم بدم؟) برام ریبال کنه.خودش میگه که اروورش 0020میده که برد پیش تعمیر کار گفته درست میشه و دو سال هم گارانتیش میکنه ولی این دوستمون بنا به دلایلی این کار رو نکرده
یه سوال 1-اگه ریبال کنم به نظر شما که استادید چه قدر میتونه عمر کنه؟
منم پول خرید دوباره 360 ندارم.
اینم یه نکته خارج بحث من داشتم چندین صفحه قبل تایپیک رو میخوندم واقعا اقا خلیل شما به تمامی سوالات با دقت و توضیحات کامل جواب میدید و جوری که هیچ سوالی برای شخص پیش نمیاد جدا جای تشکر داره که شما که انقدر زحمت میکشید
ممنون

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
ممنون اقا خلیل
برد من روش x-clamp ultimateانجام شده و همون طور که میدونید اگه پیچ های هتسینک هارو سفت کنید اررور 0002 میده ولی برد من الان بدون اون پیچ ها هم این اررور رو میده فکر کنم کلا داغون شده.
در ضمن اون کار رو که درایور رو بشناسونم میخوام بدم یا نکس یا اقا میثم انجام بده(شما خبر داری قیمتش چه قدر میشه؟)
درضمن اون برد فالکون سه چراغ شده هستش من میخوام بازم یا بدم نکس یا اقا میثم(به نظر شما به کدوم بدم؟) برام ریبال کنه.خودش میگه که اروورش 0020میده که برد پیش تعمیر کار گفته درست میشه و دو سال هم گارانتیش میکنه ولی این دوستمون بنا به دلایلی این کار رو نکرده
یه سوال 1-اگه ریبال کنم به نظر شما که استادید چه قدر میتونه عمر کنه؟
اینم یه نکته خارج بحث من داشتم چندین صفحه قبل تایپیک رو میخوندم واقعا اقا خلیل شما به تمامی سوالات با دقت و توضیحات کامل جواب میدید و جوری که هیچ سوالی برای شخص پیش نمیاد جدا جای تشکر داره که شما که انقدر زحمت میکشید
ممنون

والا ریز قیمتی رو ندارم ولی میدونم که کپی خور درایو خام خونه ی پرش 10 تومن هستش
تعویض درایو اگر اون یکی درایو برد فالکون هم باشه باید یک مرحله استخراج DvDKey صورت بگیره
روش و مرحله جابه جایی این دو درایو، پس هزینه اون همینطوری بگم چیزی در حد 20 تومنی باید بشه.

چون بیشتر با میثم جان آشنا هستم و به قدرت و توانایی ایشون ایمان دارم
ایشون رو فرد بهتری برای انجام این کارها میدونم ( کار نکس هم بد نیست ولی ریبال کردن رو انجام نمی دهند )

اون کنسول سالم همینطوریش دو سال به زور عمر میکنه، چطور کنسول خراب شده اون هم با کد خطایی 0020
که ناجور ترین کد خطا هستش میخواد دو سال کار کنه.!!!

اگر شما روی این موضوع حساب باز کردید، روی سه چراغ قرمز نمیشه اینطوری برنامه ریزی کرد
سه چراغ قرمز و تعمیر اون با X-Clamp توی سایت بیشتر از 6 الی 9 ماه کار ندیدم.

( Reball داستان فرق میکنه )

الان شما اینکاری که قصد دارید انجام بدید دستکمی از هزینه نصف خرید یک کنسول نو را ندارد.

هزینه هایی که قرار هستش شما پرداخت کنید:
هزینه تعمیر برد به روش X-Clamp چندان جالب نیست چیزی در حد 30 تومن
هزینه تعمیر برد به روش Reball بین 40 تا 60 تومن هزینه دارد، اگر درست شود.!
تعویض درایو با توجه به حدس ابتدای پست 20 تومن
برای عمر بیشتر کنسول باید روش های کولینگ رو هم انجام بدید که تقریباً 20 تومنی باید بشود

جمع با روش X-Clamp میشود 70 تومن
جمع با روش Reball میشود 90 تومن

هزینه خرید برد اون طرف رو هم حساب کنید چیزی در حد 100 تا 120 تومن باید هزینه کنید خونه ی پرش.

یک پیشنهاد قابل تامل بدم:
اگر بتوانید کنسول خود که از قاب، فن، دسته، کابل ها و خود برد کنسول بفروشید بین 50 تا 60 تومنی بدست آورید.

پول بدست آمده از فروش کنسول خود و هزینه هایی که قرار بود برای تعمیر کنسول و سایر کارها
بدید رو با هم حساب کنیم بین 150 تا 170 تومن خونه ی پرش بدست می آورید.

حال دو ماه صبر میکنید که قسمت کنسول کاهش پیدا کند و وضعیت بازار ثبات خوبی برسد
تا بتوانید یک ارکد جسپر را خریداری کنید، اکنون قیمت ارکد بین 280 تا 320 تومن گزارش شده است.
ولی در آینده ( دو ماه دیگر ) قیمت به راحتی به زیر 260 تومن برای ارکد جسپر خواهد رسید.

شما باید در طی این مدت بتوانید 80 الی 100 تومنی جور کنید برای خرید کنسول.

البته این قیمت هایی که عرض کردم تمامی میانگین از قیمت های هستش که زمانی خود اعضا
از طرف فروشگاه ها گفتند رو مثال زدم.

این احتمال بسیار هم وجود دارد که با بیشتر ارزان شدن بازار تهران حتی کمتر از 80 تومن هم نیاز داشته باشید برای خرید کنسول.
همانطور که به یکباره قیمت کنسول بالا رفت میتوان کاهش شدید آن و بازگشت به قیمت سابق آن را نیز شاهد بود.

نکته: برای فروش قطعات کنسول خود بهترین محل بازی سنتر است چون قیمت فروش به User نسب به قیمت فروش به فروشگاه ها
بسیار بهتر است و برای شما سود بیشتری دارد
http://www.bazicenter.com/forums/forumdisplay.php?f=123

ممنون
it's my pleasure

Michael Sykes

کاربر سایت
Mar 2, 2009
628
نام
صالح
ببخشید اقا خلیل چند تا سوال دارم
1-اگه درایور اون برد فالکون نباشه غیر ممکن میشه که درایور هیتاچی منو به اون برد وصل کرد؟
2-متوسط عمر کنسول کسی که کنسول خودشو ریبال کرده چه قدره؟
3-الان قیمت برد نو 360 چنده؟
4-شناختن درایور به کنسول کار خیلی سختیه؟
5-بعد ایکس کلامپ که 6تا9ماه اگه دوباره 3 چراغ شد دیگه کنسول فاتحه میشه؟
اگه بتونم ایکس کلامپ رو خودم انجام بدم چی اینجوری هزینه 25 تومنی میاد پایین و شناختن درایور به برد چی بازم 20 تومنی پایین میاد
در ضمن من الان یه چیزی حدود 80 تومن دارم که 10 تومن برای خرید برد میپره میمونه 70 تومن که اگه به سوال 2 من جواب بدید باید تا 90 تومن که ریبال بشه هزینه کنم که به متوسط عمر کنسول ریبال شده بستگی داره که فرقش فاحشه یا نه!!(با کسی که ایکس کلامپ کرده)​
خیلی ممنون راستی خودتون تعمیر نمیکنید؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل
ببخشید اقا خلیل چند تا سوال دارم

1-اگه درایور اون برد فالکون نباشه غیر ممکن میشه که درایور هیتاچی منو به اون برد وصل کرد؟

شما برای تعویض درایو به شماره سریال DvDKey اون درایو برد فالکون نیاز دارید.!
حال اینکه درایو طرف در دسترس باشه از روی درایو استخراج می کنید
حال اینکه نباشه طرف باید حداقل اون فایل ها و یا حداقل شماره سریال 32 کارکتری اون رو داشته باشه.
که بشه عملیات تعویض درایو صورت بگیره.

اگر نه درایو باشه، نه فایل ها و شماره سریال DvDKey، اون برد عملاً به هیچ دردی نمیخورد
جز کسانی که لاشه برد را میخرند برای قطعات روی آن.

2-متوسط عمر کنسول کسی که کنسول خودشو ریبال کرده چه قدره؟

این رو خبر ندارم و بهتره که از خود میثم جان سوال کنید، ولی چیزی که معلوم است بیش از تعمیر
با روش X-Clamp و یا روش های معمول است.

3-الان قیمت برد نو 360 چنده؟

بازار قطعات کنسول به این شکل نیست که مثل PC قطعات اون رو نو خریداری کنید.
برد کنسول و بعضی از اجزای کنسول فقط نوع دست دو اون وجود هستند و چیزی به نام برد نو برای خرید و فروش وجود ندارند.

4-شناختن درایور به کنسول کار خیلی سختیه؟

برای کسی که کارش این باشه نه زیاد و وقت گیر نیست، کمتر از نیم ساعت کل کار بیشتر نیست
اگر به دنبال توضیح و یا آموزش آن هستید به جزء اموزش های En آموزش فارسی اون وجود ندارند

5-بعد ایکس کلامپ که 6تا9ماه اگه دوباره 3 چراغ شد دیگه کنسول فاتحه میشه؟

اون زمانی که عرض کردم به این نظر بودش که تعمیر خوبی صورت بگیرید و از آن طرف سطح صدمه
در BGA پردازنده پایین باشد و با X-Clamp رفع شود سریع.

اگر سطح صدمه قابل توجه باشد، کار کرد کنسول بعد از تعمیر بسیار کمتر از اون زمانی هستش که گفتم.
میانگین بخوام بگم چیزی در حد سه ماه.

اگر دوباره خراب شود، درست شدن آن بازم به میزان و بخش صدمه در سطح BGA است و معمولاً
سه چراغ های بار دوم و سوم عمر های هفته ای دارند.

اینکه چطور بشه تشخیص داد که صدمه در سطح BGA چه میزان است ممکن نیست مگر اینکه
طرف در کار خود حرفه ای باشد، ولی بازم چیزی نیست که بشه با چشم دید و یا اون رو لمس کرد.

اگه بتونم ایکس کلامپ رو خودم انجام بدم چی اینجوری هزینه 25 تومنی میاد پایین و شناختن درایور به برد چی بازم 20 تومنی پایین میاد
در ضمن من الان یه چیزی حدود 80 تومن دارم که 10 تومن برای خرید برد میپره میمونه 70 تومن که اگه به سوال 2 من جواب بدید باید تا 90 تومن که ریبال بشه هزینه کنم که به متوسط عمر کنسول ریبال شده بستگی داره که فرقش فاحشه یا نه!!(با کسی که ایکس کلامپ کرده)

تصمیم گیری با خودتان هستش.

خیلی ممنون راستی خودتون تعمیر نمیکنید؟

خیر، بنده یک User خانگی هستم که حتی کنسول ندارند.!!!!

+++++++++++++++++

با tv هم این مشکل هست البته کابل hd رو تست نکردم ولی با کامپوننت که وصل میکنم بازم سایه داره

دقیقاً هیچ نظری ندارم بدهم.

اگر تصویر به شدت خراب بودش و رنگ های اون در هم بودش میتوانستم بگویم که مشکل از
قسمت GPU و یا H)ana) بودش. اگر در حین بازی کردن مشکل رخ میداد میتوان گفت که از RAM بودش و یا دو مورد قبلی.

این مورد را نمیتوانم از راه دور درست شناسایی کنم، اگر تهران هستید کنسول را پیش یک تعمیر کار حرفه ای ببرید.
و یا اگر شهرستان هستید تلفنی یک صحبتی کنید، شاید به موردی اشاره کنند که قبلاً دیده باشند.

+-------------------+

سلام. آقا خلیل میشه بگین مادربردهای 45 نانومتری کی تولید میشن؟

ما فعلاً از این مادربورد فقط یک اسم میشناسیم valhalla، همین.!

+-----------------+

جناب D-GENERATION-X

دفعه بعدی که سه چراغ قرمز داد کد ان را خارج کنید با کمک این آموزش
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=14734

و به فکر تعمیر باشید و دیگر با کنسول بازی نکنید که هر بار یعنی یک سکته برای کنسول.!!!

قوانین سایت
قانون شماره 26) زبان سایت با توجه به زبان رسمی ایران، فارسی می باشد و تمامی کاربران موظفند فقط به زبان و با فونت فارسی پست های خود را ارسال نمایند. نوشتن مطالب به صورت فینگلیش و یا سایر زبان های رایج در چت و ... در سایت ممنوع می باشد. البته استفاده از لغات انگلیسی و یا به کار بردن جملات انگلیسی جهت توضیحات اضافی و فهم بیشتر (البته با نگارش صحیح) ایرادی ندارد.

font farsi nadaram sharmande age majbur naboodam nemineveshtam

این مشکل شما نباید برای سایت مشکل شود، پس پاک شدن هر گونه پست فینگلیش بدون توجه به اهمیت آن پاک میشود.

ghm122

کاربر سایت
May 10, 2008
15
فریز کردن تصویر وهنگ

سلام.ببخشید من دستگاهم آرکید فالکون مدل 2008 هستش. متاسفانه از همون ابتدا که دستگاه رو به صورت آکبند گرفتم مشکلی داره که کاملا به طور رندم ولی به دفعات در بازیهای مختلف گیر می کنه و در بعضی بازیها خیلی زیاد میشه.مشکل اینه که این دستگاه بالای 200 دفعه هنگ کرده اما سه چراغ نداده و حتی بعد از خرید هارد و ریختن بازی ها هم چنان این مشکل برقراره.(فکر نمی کنم مشکل از درایو باشه چون بعد از بیرون آوردن بازی هم هنوز در حالت هنگ میمونه و فقط باید خاموشش کنی))به نظر شما راه حل چیه و (چه کسی در کجا)چه قدر هزینه داره؟
خیلی ممنونم......

ADSL

کاربر سایت
Mar 23, 2008
1,077
نام
رضا
سلام به همه این 360 دوست ما جدیدا هم فریز زیاد میکنه قبلا اصلا نداشته و اینکه تو بازی هایی مثل L4D و prototype تو بازی بعد از گذشت یه زمانی رنگ زمین و دیوار به رنگ سبز در میاد البته تو این دو بازی متوجه شده تو بازی ای دیگه هنوز تست نکرده البته من prototype رو ازش گرفتم که ببینم رو مال منم همین طوره که دیدم نه درسته پس مشکل از دستگاه اونه آیا GPU ش رو به مرگه یا نه؟
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر