سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

amir_1373

کاربر سایت
Jan 14, 2009
125
نام
اميررضا
دیگه روشنش نکنید!
سریعا برید روش های کولینگ (مثل X-CLAMP و 12ولت و...) رو انجام بده.

این کارها رو انجام بدم یهو سه چراغ نشه!!
چقدر دووم میاره تقریبا بعد از انجام این کارها ؟؟ ؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟
بعد من شهرستانم و اینجا هیچ مغازه ای وجود نداره که این کارها رو انجام بده خودمم بلد نیستم حتی با آموزش
چی کار کنم؟؟
لطفا منو کمک کنید تا 360 به فنا نره:(:(
ممنون:love::love:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
frez shodan yane che akhe man tazeh karam:confused:

سلام دوستان این فریز شدن یعنی چی

یعنی هنگ کرده (تصویر می ایسته و دسته از کار می افته و...)
نکته : اگر کلا دسته کار نکرده دکمه Eject کنسول رو بزنید اگر به داشبورد نرفت آن موقع کنسول شما فریز کرده..

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
بعد من شهرستانم و اینجا هیچ مغازه ای وجود نداره که این کارها رو انجام بده خودمم بلد نیستم حتی با آموزش
چی کار کنم؟؟
کنسول رو به میثم بدش ردیفش می کنه!!;)
بهت pm دادم..

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
کمی سوال های بی جواب برروی زمین مانده بود که جواب می دهیم
( مثل همیشه تکرار مکررات )

دوستان سلام

من یه آرکد با برد فالکون دارم که دیشب دوباره دو چراغ داد شبش دو سه دفعه سعی کردم روشنش کنم اصلا نشد هی دو چراغ میداد ... صبح سعی کردم روشن کنم لوگو میآد اما کم کم صدای فن زیاد میشه تا به داشبورد میرسه دو چراغ میده ... دفعه قبلم همینجوری میشد
دفعه قبل که دو چراغ داد(سه هفته پیش) بردم نکست جن درست کرد زیرش 3 عدد فن هست پشتشم فن، کاملا در یه فضای خنک و بازه ... روزی 3 - 4 ساعت بازی میکنیم
بردم پیش نکست جن گفت خیلی کم پیش میاد اینطوری بشه ... مشکل حاده ؟ دوباره ببرم پیشه خودشون ؟ یا آقا میثم بیارم پیشه شما ؟ 100% قابل تعمیره ؟ هزینه تعمیرش چقده ؟ لطفا راهنمایی کنید دیگه اینجوری نشه کلافه کرده !!!

خوب باید دید که دو چراغ قرمز اون به چه دلیل است، یعنی باید کد خطای اون رو بدست اورد
و دید که مربوط به کدام یک از سه قطعه گرما ساز کنسول است، یعنی CPU GPU RAM
0011 مربوط به CPU هستش
0012 مربوط به GPU هستش
0013 مربوط به RAM هستش

اگر تمام مورادی که باعث گرم شدن کنسول بشه مثل محدود بودن جا برای خروج هوا و یا گرم
بودن محیط رو کنار بزاریم و یا از این جور عوامل غیر طبیعی که میشه برای کنسول محیا کرد.

باید کنسول باز بشه و به دقت اون رو بررسی کرد، شاید خمیر سیلیکون برروی یکی از دو پردانزده
اصلی کنسول به شدت خشک شده و عمل معکوس داره از خوش نشون میده و باعث انتقال
صحیح گرما از سطح و بخصوص مرکز هسته به سینک ها میشود.

که باید خمیر تعویض بشه و روش X-Clamp برای اتصال و تماس هر چه بیشتر سینک برروی پردازنده صورت بگیره و دوباره کنسول در time های بالا تست بشه.!

این مورد برای دو پردازنده قابل اجرا هستش، اگر مشکل از طرف RAM بودش باید بیشتر
موضوع بررسی بشه شاید نیاز به روش Coin fix نیاز داشته باشید و یا با نصب سینک برروی
چیپ های RAM مشکل حل شود.

چون هنوز دقیقاً متوجه نشدید که مشکل از چی میتونه باشه من نمیتونم برای هر موضوع
توضیحات زیادی قرار بدم که وقت گیر است، بهتر است مواردی رو که ذکر کردم بررسی کنید
و ببنید کنسول مشکل را از چی می گوید.

با کمک این آموزش میتوانید کد پشت اون دو چراغ قرمز رو در بیارید
کدهای خطا در XBox 360 و دلایل بروز آن ها

+------------------------------+

سلام دوستان من یه مشکلی دارم اعصابمو خورد کرده .حدود 4 ماه پیش یه 360 با برد جاسپر گرفتم مدل ارکید .چند وقت پیش داشتم بازی فوتبال میکردم بازی رو stop کردم بین بازی رفتم کارم که انجام دادم حدود 2ساعت طول کشید وقتی برگشتم بازی رو شروع کردم دیدم صدای بازی قطع وصل میشه اهمیت ندادم دستگاه خاموش کردم دوباره شروع کردم از اول بازی کردن دیدم بازم این مشکل هستش از اون روز به بعد هر بازی میزارم صدا قعط و وصل میشه مشکل دومم که پیش اومده تصویرم قبلا رو 50 هرتز راحت میومد بالا اما الان فقط رو 60 هرتز جواب میده وقتی هم بازی اجرا میشه تصویر افت کیفیت محسوسی داره انگار که گرافیک بازی افت داره نمیدونم چرا.درظمن من از کابل اپتیکال برای صدا استفاده میکنم کابل رو هم با dvd پلایر جونه چک کردم مشکلی از کابل نبود سالم بود یه نکته دیگرم بگم وقتی از فیش معمولی منظورم 2 تا سیم ابی وسفید استفاده میکنم مشکلی تو صدا ندارم ولی به محض اینکه کابل اوپتیکال میزنم صدا قطع وصل میشه .کابل تصویرم هم کاپوننت هستش . کابل معمولی هم که زدم بازم رو 60 تصویر مشکل داشت رو 50 هم که دیگه بالا نمیاد ارور میده تنظیم دستگاه هم با کابل کامپوننت 480p میزارم چون بیشتر tv جواب نمیده .خدایش اعصابمو خورد کرده اگه کسی بدونه مشکلم چی بهم بگید لطف میکنید واقعا .زنگم زدم به نکست جن گفت ما تا حالا چنین مشکلی نداشتیم نمیدونیم از چی هست .منتظر راهنمای دوستان هستم

دقیقاً من هم تا الان چنین مشکلی رو دوستان به این شکل گزارش نکرده اند
ولی اگر مشکل از به هم ریختن تنظیمات باشد انتهای پست اول این تاپیک روش ریست کنسول رو گفتند.

+-----------------------------------+

سلام بر دوستان گرامی !

اقایان 360 بنده همین امروز 3 چراغ قرمز داد ! می خواستم بدونم این کنسول دیگه از دست رفته هست و باید یکی دیگه بخرم ؟ یا می شه تعمیرش کرد ؟ بعد اینکه شنیدم اگر تعمیر بکنی دوباره بعد یه مدت کوتاهی 3 چراغ می ده ! دوستان اهل فن لطفا راهنمایی کنن که بنده چیکار کنم . مرسی .

باید دید که دلیل سه چراغ قرمز چی هستش، پشت سه چراغ قرمز ده ها دلیل وجود دارد

مطالب بالا را بخوانید و اگر بار دیگر سه چراغ قرمز شد سریعاً کد خطای آنرا پیدا کنید تا متوجه بشید
مشکل از چه است و چگونه باید اون را برطرف ( تعمیر ) کرد.

+---------------------------------------+

دوستان درایو اصلی دستگاه من Liteon بود که مشکل پیدا کرد و هی Open Try میداد!
حالا یه درایو Hitachi گرفتم که متاسفانه اینم همینجوریه!
الان که داشتم تاپیکهای قسمت Repaire رو میخوندم از قرار معلوم باید Driver Key قبلی رو روی این جایگذین کنم و از این حرفا!
هر چی هم توی سایت گشتم چیزی پیدا نکردم در این مورد!
کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه؟
اینجا شهرستانه و کسی هم اطلاع نداره از این چیزا!

باید تعویض درایو صورت بگیره که مراحل خاص خودش رو داره، شما باید فرمور هر دو درایو
رو استخراج کنید و شماره سریال درایو خراب رو برروی درایو سالم انتقال بدید و همچنین spoofed as رو

تا الان آموزش درست حسابی از تعویض درایو در سایت قرار داده نشده که بتوان از آن به عنوان
مرجع خوبی استفاده کرد، بخصوص بخشی که مربوط به درایو هیتاچی باشد

یا باید از آموزش های En استفاده کنید و یا بدید بیرون در شهر دیگری که برایتان انجام دهند

آموزش تعویض درایو رو فعلاً در دستور کارهایی اینده قرار دادم ولی تا زمانی که فرمور 1.6 برای
هیتاچی عرضه نشود زمان نوشتن آموزش فرا نمی رسد.

در نهایت بازم هم همان دو مورد بالا برای شما باقی می ماند
make your choice

+--------------------------------+

کنسول من E74 داد :biggrin1:چند روز پیش:biggrin1:-اموزشی -چیزی در سایت هست؟؟؟(خدایش خیلی ارور باحالیه-خیلی کلاس داره):biggrin1:
اگه میشه لینک -بدید(_اموزش برای تعمیر)

آموزش کامل X-Clamp Replacement

کلاً E74 پیغام خطایی بسیار سر سختی است.

+----------------------------+

سلام
دستگاه من حدود 3 ماه پیش 3چراغ داد. دادم next gen تعمیر کردو هفته پیش ارور e74 داد دوباره nextgenتعمیرش کردو بعد یه هفته امروز دوباره e74 داد میخواستم بدونم که امیدی به تعمیر دستگاه هست یا نه باید بفروشمش؟
ممنون میشم اگه جواب بدید:cool:

معمولاً وقتی کنسول برای بار سوم خراب بشود اون با E74 که به سر سختی پیغام خطای 0020
است که معمولاً در چند بار خرابی های کنسول رفع ( تعمیر ) آن را بسیار مشکل تر می کند

بهتره که کنسول به دست افراد متخصص تری سپرده شود تا با دقت بیشتری مشکل کنسول بررسی شود

پیغام خصوصی یتان را چک کنید

+------------------------------------+

من هم یک چیزی تو مایه های دوست بالاییمون ولی 3 چراغ داد می خوام ببینم اگر تعمیر کنم و برخلاف گفته طرف نیم ساعت بازی کنم چون کنج گفت دو ساعت بیشتر نه بازم درست می شه یا نه :(

کنسول نه تنها باید تعمیر شود بلکه باید حداقل چهار روش کولینگ برروی اون صورت بگیرد
تا بتواند در time بالا کار کند.

مشکل کنسول و خراب شدن اون به خاطر همین گرما بوده، تنها با تعمیر اون مشکلی از آن حل نخواهد شد.

در نهایت با تمام این کارهای ساده فقط شما با فشار اوردن عمر کنسول را بیشتر خواهید کرد
نهایتاً بازم کنسول مجدداً خراب میشود

یکی از بهترین شیوه های تعمیری کنسول reball است
راهنمایی درباره Reballing BGA

+----------------------------+

سلام
من ديشب يه اتفاق عجيب برام افتاد دستگاهو روشن کردم ديدم سه چراغ داد.

بعد يه دور کابل HDMIو همه سيما رو قطع کردم بعد دوباره وصل کردم درست شد!!!!!!!!!

بعد 3 ساعت باهاش بازی کردم.ايراد از چی بوده؟

اگر سه چراغ قرمز تکرار شد سریعاً کد خطای ان را بدست اورید

سلام دوستان 360 من یک بار 3 چراغه شده ولی الان هم میتونم باهاش بازی کنم
اون موقع سریع خاموشش کردم
مشکلی برام به وجود نمیاد؟

نمیتوان برای بار اول تصمیم گرفت که دلیل چه بوده است، بخصوص اینکه کد رو هم بدست نیاوردید

نمیتوان برای بار اول تصمیم گرفت که دلیل چه بوده است، بخصوص اینکه کد رو هم بدست نیاوردید
پشت سه چراغ قرمز همیشه وضعیت خطرناکی وجود ندارید، این خطا ده ها دلیل می تواند برای خودش داشته باشد

در اولین سه چراغ قرمز ها معمولاً پیشنهاد میشه که کل قطعات اتصالی کنسول باز بشه
و بعد از کمی صبر مجدداً انها را وصل کرده و کنسول را روشن کرده وضعیت را دید

خوب تعريف مي كنم .من هم فكر كنم 3 چراغم روشن شد و ....
امروز بعد اينكه يه فيلم ديدم (متاصفانه تو ضبط ديدم ايكس باكس هم اونجا كنارش بود) فيلمه يه 100 دقيقه اي طول كشيد بعد اومدم روشنش كردم يه نيم ساعتي بازي كردم بعد قرار بود بريم جايي هي ميگفتند زود پاشو بريم من ول نكردم ثانيه اخر كه ميخواستم خاموش كنم يه سه چراغي ديدم فورا هل شدم بعد از چند ثانيه از روي خود كنسول خاموشش كردم
بعد دوباره گفتم ببينم چه خاك تو سري شدم دستگاه روروشن كردم روشن شد رفت تو بازي نميدونم ديگه چي شد اون موقع هم خيلي عجله داشتم فورا خاموشش كردم و اومدم تا ازتون بپرسم چي شده بايد چه كرد
در ضمن كنسولم اركيد مال پارساله كه خيلي كم استفاده كردم
وقتي كه سه چراغ رو ديدم ارتباط هم با تلويزيون قطع شد ولي بعد كه روشن كردم باز رفتتو بازي پس مشكل از كابل AV نيست
تو رو خدا كمكم كنيد
از اون موقع هم دست به كنسول نزدم

پشت سه چراغ قرمز همیشه وضعیت خطرناکی وجود ندارید، این خطا ده ها دلیل می تواند برای خودش داشته باشد

سلام.دوستان من یک هغته هست یک جاسپر گرفتم.روز دوم داشتم جای xbox رو عوض میکردم به همین دلیل کابل هاشو درآوردم ودوباره زدم و وقتی روشنش کردم سه چراغ چشمک زن داد.کابل رودوباره درآوردم وزدم درست شد.مییخواستم ببینم این بعدا مشکل نشه.

سلام
error 0110 را چطور میشه حل کرد:((

راهنماي كدهاي خطا يا ارور كدهاي XBOX360
0110 خطای RAM, علت این مشکل اتصال لحیم پل شده روی تراشه RAM است.

این خطا میتونه یا از RAM کنسول باشد و یا از GPU کنسول
شاید امتحان این دو روش بتوان در حل مشکل به شما کمک کند
آموزش کامل X-Clamp Replacement
روش penny fix

لینک اول برای مشکلات CPU و GPU مورد استفاده هستش
لینک دوم برای مشکلات RAM معمولاً استفاده میشه و یا خراب بودن تصویر دربازی

در نهایت اگر هیچکدام از روش ها جواب نداد باید به فکر یک تعمیرکار تخصصی باشید

سلام

یه سوال:

وقتی فیفا 09 بازی میکنه بعضی وقت ها فریز میشه و فقط دکمه پاور کار میکنه و باید خاموش روشن بشه(این اتفاق حدود 6-7 دفعه برام افتاده) ولی در هیچ بازی دیگه ای این اتفاق نمیفته.
آیا کنسول من در نزدیکی 3 چراغ هست و باید روش کولینگ روش انجام بدم یا خیر؟؟؟
بعد میشه بگین علت این مشکل چیه؟؟؟

اول باید دید که دلیل Freeze شدن اون چی هستش، و بعد اقدام کرد
فریز شدن بازی میتونه از دیسک و یا حتی خود بازی هم باشه، نمیشه مستقیم انگشت اشاره گرفت سمت خراب شدن کنسول و بخصوص ترس از سه چراغ قرمز.!

اگر فقط این مشکل را در همین یک بازی دارید، بازی را برروی دیسک بهتری و از فروشگاه دیگری
تهیه کنید و ببنید این مشکل همچنان باقی است.

از قابلیت کپی بازی در هارد کنسول در داشبورد جدید نیز استفاده کنید و بازی را از روی هارد اجرا کنید

اگر مشکل از سوی درایو و یا بازی باشد باشد می توانید در موقع فریز شدن در بازی برروی کلید Eject
کنسول بزنید و ببنید از بازی خارج می شود و به محیط داشبورد برمیگردید یا نه.!
برگشت به محیط داشبورد می توان مشکل را به سمت درایو و یا بازی جهت داد.

در مورد انجام روش های کولینگ هم به صورت کلی این روش ها توصیه میشه حتی برای کنسول تازه خریداری شده

پست چهارم این تاپیک را بخوانید، معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

چی کار کنم؟؟

کسی با انجام این کارهایی که مدت هاست تست شده اند کنسول به یک باره سه چراغ قرمز نداده.!

اول موارد بالا که گفته شد رو بررسی کنید و ببنید مشکل از چی است
و در صورت تمایل برای کولینگ کنسول سری به این تاپیک های آموزشی بزنید
آموزش 12 ولت کردن فن های کنسول Xbox 360 (به سه روش)
آموزش پیاده سازی روش های Airflow Mod برروی کنسول Xbox 360
آموزش نصب سینک (Heatsinks)برروی چیپ های RAM و چیپ Southbridge کنسول Xbox 360

در نهایت چند صفحه ی انتهایی این تاپیک را بخوانید معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

+-------------------------------+

فکر کنم تقریباً جواب های سه صفحه اخیر رو داده باشم که بی جواب بودند
خوانندگان پست 4224 خسته نباشید

موفق باشید

حق نگهدار

آخرین ویرایش:

rod

کاربر سایت
Mar 11, 2006
1,226
نام
rodney
الان دیگه open try نمیده اما وقتی که میرم تو بازی همون اول فیریز میشه فقطم چنتا بازی درست کار میکنه :((

آخرین ویرایش:

SASAN-BSE

کاربر سایت
Mar 1, 2007
1,378
نام
ساسان
سلام،
چجوری اطلاعات یه پروفایل رو به یه پروفایل دیگه انتقال بدم!!

نمیشه! یا کسی بلد نیست؟!
بابا ایول به تاپیک ، قدیما یادمه یکی یه سوال میپرسید 1 ساعت نشده یکی بهش یچیزی میگفت!!!!!!!

خواستیم یبار آنلاین بزنما!!!!!:(:(

rod

کاربر سایت
Mar 11, 2006
1,226
نام
rodney
حالا دستگام رشن میشه بدونه تصویر خاموشش میکنم هاردو درمیارم جا میزنم درست میشه اما دوباره بعد از چندبار رشنو خاموش کردن دوباره ........ :evil::((:mad:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
چجوری میشه یه profile رو پاک کرد؟
به راحتی! برید در قسمت setting کنسول و game profile را انتخاب کنید و هر پروفایلی را انتخاب کنید سه گزینه بهتون میده move،copy؛delete بهتون می ده که گزینه پاک کردن رو انتخاب کنید.

سلام،
چجوری اطلاعات یه پروفایل رو به یه پروفایل دیگه انتقال بدم!!
نمی شه! اطلاعات یه پروفایل فقط مربوط به یه پروفایله!

آخرین ویرایش:

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
حالا دستگام رشن میشه بدونه تصویر خاموشش میکنم هاردو درمیارم جا میزنم درست میشه اما دوباره بعد از چندبار رشنو خاموش کردن دوباره ........ :evil::((:mad:
در حین بازی کنسولت فریز کرده؟متاسفانه این مشکل یکی از پیش زمینه هایی برای سه چراغه!
شما که ید طولایی در سه چراغ کردن دارید چه نرفتید روش ها کولینگ رو انجام بدید؟!!

TRIPLE - H

کاربر سایت
Jul 2, 2009
39
کمک!!
بازی جدید که میگرم تو بازی نمیاد
وقتی dvd رو میزارم یه عکس آرم xbox 360 میاد
از فروشنده که پرسیدم میگه مشکل از آپدیت و کپی خور ....
درسته ؟
ممنون

rod

کاربر سایت
Mar 11, 2006
1,226
نام
rodney
در حین بازی کنسولت فریز کرده؟متاسفانه این مشکل یکی از پیش زمینه هایی برای سه چراغه!
شما که ید طولایی در سه چراغ کردن دارید چه نرفتید روش ها کولینگ رو انجام بدید؟!!

من دستگاهام تاالان هیچکدوم 3چراق ندادن ! e74 دادن
این دستگاهم از وقتی که درایوش اسیب دید اینجوری شد
به نظرتون پیشه کی ببرمش برای عوض کردن درایو

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر