مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
ضمن عرض پوزش از ناظمان عزیز، اما همینجا میگم که تمومش کنیم دیگه!

این چه نوع روش کولینگیه؟؟؟میشه یکمی مختصر توضیح بدید!!!

کولینگ نیست. یه نوشته از آقا میثم که یکی از بهترین تعمیرکاران ایکسباکس هستن را براتون میزارم تا متوجه بشین.

هيت سينكهاي روي چيپ gpu و cpu به وسيله دو تا تيكه فلز ارتجاعي كه به شكل x هستن نگه داشته شدن

كه به اون دوتا تيكه فلز ميگن xclamp.
وقتي كنسول داره كار ميكنه شدت گرما بالا ميره و به علت طراحي افتضاح برد 360 و طراحي افتضاح تره نوع تهويه هوا ، گرماي توي كنسول مدت زيادي روي قطعات ميمونه و يكي از همين قطعات xclamp ها هستن و اونها خاصيت ارتجاعي خودشون رو از دست ميدن و شل ميشن.شل شدن اونها باعث ميشه كه سينكها از سطح چيپها فاصله بگيرن.اين فاصله صدم ميليمتر هست و همين فاصله باعث ميشه كه گرماي توليدي در چيپها به درستي به سينكها منتقل نشه و روي سطح چيپ پخش بشه و به مرور زمان عامل بوجود اومدن سه چراغ ميشه.حالا براي جلوگيري از اين واقعه ميان xclampها رو در ميارن

• Like
Reactions: nimaazmayesh

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
منم جسپر رو گرفتم-واقعا خدایش تفاوت کار رو احساس کردم!!!
واقعا جسپر بود-گرمای پشتی خیلی کمه و پشت درایو به اونصورتی گرم نمیشه!!!

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
دوستان یکی به من بگه تا حالا جاسپرا خرابی 3چاغه داشتن یا نه؟ آخه احتمالا شنبه یکیش رو بگیرم این میشه سومین 360 که گرفتم میترسم اینم بعد چند مدت 3چراغه بشه . نمیخوام چیزی هم بهش وصل کنم کلا نمیخوام 12 ولت و..... بکنم.حالا موندم بدونه استراحت چند ساعت یه بند یشه باحاش بازی کرد.

FC Barcelona

کاربر سایت
Nov 3, 2008
929
نام
مصطفی
دوستان یکی به من بگه تا حالا جاسپرا خرابی 3چاغه داشتن یا نه؟ آخه احتمالا شنبه یکیش رو بگیرم این میشه سومین 360 که گرفتم میترسم اینم بعد چند مدت 3چراغه بشه . نمیخوام چیزی هم بهش وصل کنم کلا نمیخوام 12 ولت و..... بکنم.حالا موندم بدونه استراحت چند ساعت یه بند یشه باحاش بازی کرد.

کنسول کسی از بچه های سایت تاحالا سه چراغه نشده. و خیلی بهتر از سری فالکون هستند.

اگه هم کولینگ ها را روش انجام بدید ( سه کار ساده ) خیلی خیلی بهتر میشه!

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,012
نام
خلیل

behdad_judo

کاربر سایت
Mar 16, 2009
88
نام
بهداد
سلام دوستان عزیز
من اینجا تو شهرستان تا حالا 2 مورد سه چراغ شدن مادربرد جاسپر رو تعمیر کردم که هر 2 مورد خطا ی 0001 داشت

silent_hill54

کاربر سایت
Jan 6, 2008
913
سلام دوستان عزیز
من اینجا تو شهرستان تا حالا 2 مورد سه چراغ شدن مادربرد جاسپر رو تعمیر کردم که هر 2 مورد خطا ی 0001 داشت
داداش 0001 همون 3چراغه اصلیه؟ ازشون نپرسیدی چند ساعت بدونه استراحت ار کنسول کار کشیدن؟

emad_tava

کاربر سایت
Aug 25, 2009
63
نام
عماد
مادربردهای جدید با 512 mb داخلی یه کم فرق کرده. خازن های اطراف cpu gpu جامد شده که طول عمر بیشتری داره و نسبت به حرارت مقاوم تره

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دوستان -برای جسپر-شرود و 12 ولت و کانال کشی کافیه؟؟؟میخواستم xها رو هم رام درست کنه
به چند نفر گفتم-همشون گفتن باعث میشه مادربردت تاب برداره منم بی خیال شدم-

-دوستان من اداپتورم رو 175wکردم تا بتونم از داخل اداپتور برای 12 ولت کردن فنها کمک بگیرم-به دستگاه که فشاری نمیاره؟(یک اداپتور فالکون انداختم روش):-"

emad_tava

کاربر سایت
Aug 25, 2009
63
نام
عماد
یه سوال داشتم : کیفیت ساخت جاسپر 256 با 512 تغییر کرده یا نه فقط مموری رو بیشتر کردن؟؟

مادربردهای جدید با 512 mb داخلی یه کم فرق کرده. خازن های اطراف cpu gpu جامد شده که طول عمر بیشتری داره و نسبت به حرارت مقاوم تره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر