توضیحاتی در مورد نحوه عملکرد سیستم Trophy در بازیهای PS3

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
همونطور که میدونید Sony در آخرین Firmware خود برای PS3 سیستمی شبیه به سیستم Achievement در X360 راه اندازی کرده ، به اسم Trophy .

این سیستم احتمالا تمام بازیهایی که از این به بعد برای PS3 عرضه میشه رو ساپورت میکنه . همچنین تعداد محدودی از بازیهای قبلی مثل Uncharted - Burnout - Warhawk و ... هم قراره بزودی بوسیله Patch امکان استفاده از این سیستم رو داشته باشن .

اما در حال حاضر Trophy فقط در یکی از بازیهای Arcade که به صورت انحصاری برای PS3 عرضه شده فعال میباشد .
این بازی Super Stardust HD هست که میتونید به قیمت 10 دلار از PS Store بخرید .

من شخصا نحوه عملکرد Trophy خیلی برام روشن و واضح نبود و چون بازی SS HD رو داشتم تونستم تقریبا بطور کامل آشنا بشم با این سیستم .

هر بازی دارای یک مقیاس درصدی برای Trophy ها میباشد ( 0 تا 100 درصد ) .
و همچنین دارای تعدادی Trophy ( بستگی داره به هر بازی ، مثلا SS HD دارای 17 Trophy ) میباشد در چهار ارزش مختلف : Platinum ( بالاترین ارزش ) - Gold ( دوم ) - Silver ( سوم ) و Bronze ( پایین ترین ارزش )

Trophy ها دارای تعریفی هستند که طبق اون تعریف باید کاری رو توی بازی انجام بدید تا Trophy رو Unlock کنید .
این تعاریف ( کارهایی که باید توی بازی انجام بدید ) هر چی سخت تر باشه دارای Trophy با ارزش تری هست .
و هر چی Trophy با ارزش تر باشه درصد بیشتری از مقیاس بازی جلوتر میره .
مثلا SS HD دارای 9 برنز - 6 نقره - و 2 طلا میباشد ( Trophy خیلی سختی نداشته که بهش Platinum بدن و ممکنه یک بازی هم Trophy آسون نداشته باشه که Bronze بدن بهش )
همونطور که در عکس ها میبیند مثلا من یک Trophy که Bronze بوده گرفتم و 3 % از کل Trophy های بازی با این Bronze جلو رفته .

288m2vm.jpg

2ykmcsh.jpg

قسمت Profile هر شخص در PSN به یک کارت تبدیل شده که دارای 3 صفحه میباشد ( با R1 و L1 صفحه ها عوض میشه ) دو صفحه مربوط به Trophy و Level شخص . یک صفحه هم اطلاعاتی جزئی از هر شخص .

در صفحه اول از این کارت دو مورد نمایش داده میشه :

1- تعداد کل Trophy های گرفته شده .
2- Level شخص که با توجه به تعداد و جنس Trophy ها پیشرفت میکنه ( هر Level Bar که پر بشه یک عدد به Level اضافه میشه )

2yo518w.jpg

صفحه دوم هم به صورت کامل تر تعداد و جنس Trophy های گرفته شده رو نشون میده .

2qb6ogy.jpg

koorosh

کاربر سایت
Jun 22, 2007
3,167
نام
El Duderino
بابط توضیح ها بسیار ممنون
خوبی این سیستم اینه که دیگه مثل بازی های x360 نیست که اواتار رو مثلا تموم کنی تو دو دقیقه همه ی امتیازاتشو بده و یه بازی دیگه یک که یک هفته روش وقت گزاشتی برابر باشه این امتیازاش

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
دورد
دقیقا همون چیزی بود که از روی عکسهای برداشت کرده بودم، البته بجر جریان GamerCard!!.
نیما جون Sound Effect داره به سلامتی! زمان Unlock کردن Trophy ها؟
ممنون

salardevilking

کاربر سایت
Nov 13, 2005
230
نام
سالار
اکه اجازه بدین من یکم کاملترش کنم
بازی دارای 17 Trophy هست که
1 Gold 4 تا silver
13 تا bronze
که برای Unlock کردن 5 تای آنها باید Add-on بازی رو داشته باشین(فک کنم این که نیما جون هم گرفته Add-on میخواد (؟))
SS hd Trophys

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
1 Gold 4 تا silver
13 تا bronze
که برای Unlock کردن 5 تای آنها باید Add-on بازی رو داشته باشین(فک کنم این که نیما جون هم گرفته Add-on میخواد (؟))
SS hd Trophys
سالار جون این لینکی که دادی خیلی خیلی خیلی شبیه .xbox360achievements :D است. حتی غالب و فرم ش هم دقیقا همونه فقط رنگش قرمزه بجای سبز:D.
به به... :D
ویرایش:
ریشه این اپ دیت کنده شد از سایت پلی استیشن اروپا:D.
untitled.jpg

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
1 Gold 4 تا silver
13 تا bronze
SS hd Trophys

اون تعداد و نوع Trophy ها همونی هست که من گفتم ، یعنی 9 تا برنز - 6 تا نقره - 2 تا طلا که جمعا میشه 17 تا .

Add-On هم درسته ، باید گرفته بشه ، کم من چون از قبل گرفته بودم دقت نکردم بهش ....

سالار جون این لینکی که دادی خیلی خیلی خیلی شبیه .xbox360achievements :D است. حتی غالب و فرم ش هم دقیقا همونه فقط رنگش قرمزه بجای سبز:D.
به به... :D
ویرایش:
ریشه این اپ دیت کنده شد از سایت پلی استیشن اروپا:D.

آره این سایت دقیقا معادل همون هست و همون کار رو هم میکنه ف البته فکر کنم سازنده هاش یکی باشن ، چون لینک Xbox360Achievement رو هم داده به عنوان Sister Site

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071

آره این سایت دقیقا معادل همون هست و همون کار رو هم میکنه ف البته فکر کنم سازنده هاش یکی باشن ، چون لینک Xbox360Achievement رو هم داده به عنوان Sister Site

مشکلی با این قضیه ندارم ولی قبول کن، خیلی شبیه بود اخه :D. برای بار اول همه تعجب میزنن.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
خدایش چیز جالبیه-ولی یکمی زیاد اینا رو جو نگرفته
حد اقل یکی دوتا چیز میزاشتن ادم غالب بشه برای بار دوم-سوم یا بیشتر هم بازی رو تموم کنه
ولی این پلاتینیومشون منو کشته خیلی توپ بو
پ.ن:بیشتر به جدول رقابتی جام جهانی شبیه بود تا المپیک

Last edited by a moderator:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
خدایش چیز جالبیه-ولی یکمی زیاد اینا رو جو نگرفته
حد اقل یکی دوتا چیز میزاشتن ادم غالب بشه برای بار دوم-سوم یا بیشتر هم بازی رو تموم کنه
ولی این پلاتینیومشون منو کشته خیلی توپ بو
پ.ن:بیشتر به جدول رقابتی جام جهانی شبیه بود تا المپیک

خب این موضوع که حتما توی بازیها خواهد بود !!! منظورتون چیه دقیقا ؟

کلا ممکنه بازیها Trophy هایی داشته باشند که شما مجبور بشید 3 - 4 بار یک بازی رو کامل بازی کنید تا trophy ها رو کامل بگیرید ! ( همونطور که اگه با Achievement های 360 آشنا باشید این قضیه براتون روشن میشه )

آخرین ویرایش:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
:((
اقا نیما اینجا دیگه شما شتباه چاپی داشتی
پ.ن:من کلا منظور خاصی نداشتم-بچه خوبیم :biggrin1:
گفتم یک چیزی میزاشتم ادم رو ترغیب کنه چند بار بازی رو تموم کنه

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
کلا هدف اصلی و تنها دلیلی که باعث شد این سیستم اضافه بشه همینه دیگه.

• ایجاد هدف و انگیزه برای بازیباز.
  • باارزش کردن بازی.
  • تکمیل کلکسیون .... های سونی:D.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما

تصحیحش کردم ، اشتباه شده بود ...

خب دقیقا یکی از هدفهای اصلی Achievement و حالا هم Trophy اینه که شما راغب بشی چند بار بازی رو تموم کنی .

یعنی دقیقا چیزی که شما میخوای .

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
خب سایت Playfire سیستمی شبیه GamerCard های 360 رو برای PS3 درست کرده
که همه ی مشخصات شما از جمله Trophy, Level و Gamer picture رو نمایش میده
می تونید با رفتن به این سایت Gamer Card خودتونو بسازید
البته یه بدی که داری اینه که الکی هم می تونید برای خودتون Level و Trophy ثبت کنید :D در کل چیز کاملا بیخودیه

نمونه ی Gamer Card
playfire_psn_gc1.png

آخرین ویرایش:

میلادzax030

کاربر سایت
Jan 29, 2008
233
نام
milad
نیما جان بسیار عالی بود.....

2- Level شخص که با توجه به تعداد و جنس Trophy ها پیشرفت میکنه ( هر Level Bar که پر بشه یک عدد به Level اضافه میشه

من سوال دارم ، level که گفتی واسه هر بازی جداگانه هستش یا نه ؟؟؟ منظورم این هستش که یک total نداره که میانگین هر بازی رو بگیره ؟؟ و به اون درصد total leve هر شخصی رو در psn

بالا ببره و ثبت بشه ؟؟؟

نمیدونم سوالم واضح بود یا نه ؟؟

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
نیما جان بسیار عالی بود.....

2- Level شخص که با توجه به تعداد و جنس Trophy ها پیشرفت میکنه ( هر Level Bar که پر بشه یک عدد به Level اضافه میشه

من سوال دارم ، level که گفتی واسه هر بازی جداگانه هستش یا نه ؟؟؟ منظورم این هستش که یک total نداره که میانگین هر بازی رو بگیره ؟؟ و به اون درصد total leve هر شخصی رو در psn

بالا ببره و ثبت بشه ؟؟؟

نمیدونم سوالم واضح بود یا نه ؟؟
LEVEL یک چیز کلی هست و ربطی به یک بازی نداره. level با توجه به تعداد جام هایی که در بازی های مختلف می گیری بالا می ره. مثل همون gamerscore هست در 360 فقط به جای اینکه عدد به شما نشون بده level نشون می ده.
خوبی این سیستم اینه که دیگه مثل بازی های x360 نیست که اواتار رو مثلا تموم کنی تو دو دقیقه همه ی امتیازاتشو بده و یه بازی دیگه یک که یک هفته روش وقت گزاشتی برابر باشه این امتیازاش
البته بازم فرق خاصی نمی کنه چون تعداد و نحوه توزیع trophy ها در بازی دست خود سازنده هست و مثلا سازنده AVATAR می تونه بیاد 5 تا دونه جام Gold در بازیش فقط قرار بده که به راحتی باز بشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر