Homebrew Channel

Mrmii

کاربر سایت
Jan 14, 2008
94
×خودم هنوز تست نكردم، عواقبش با خودتون×
** خطر خراب شدن غير قابل تعمير (بريك) شدن وجود دارد**

Homebrew Channel
با نصب اين چنل مي تونيد برنامه هاي غير رسمي رو (اموليتورها، شطرنج،...) از روي كارت sd
اجرا كنيد.
http://hbc.hackmii.com

در صورت داشتن wii با چيپ (قابليت اجراي كپي) مي تونيد فايل ISO متناسب با ريجن دستگاهتون رو روي دوي دي رايت و اين چنل رو مستقيما روي wii نصب كنيد

در صورت نداشتن چيپ بايد بوسيله Twilight Hack اينكارو بكنيد.

حداقل ورژن سيستم عامل مورد نياز 2.5 (خودش گفته 2.1 ولي شنيدم كه با 2.1 كار نكرده)

اگه wii شما از طريق اينترنت آپديت ميشه، ممكنه نينتندو براتون مشكل ايجاد كنه (در آپديت هاي بعد از 3.5)

×خودم هنوز تست نكردم، عواقبش با خودتون×

** خطر خراب شدن غير قابل تعمير (بريك) شدن وجود دارد**

آخرین ویرایش:

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
خب من هم بالاخره این Hombrew Channel رو نصب کردم!

همونطور که Mrmii عزیز گفت خیلی آسون نصب میشه اگه فیرمور پایین تر از 3.3 باشه و مادچیپ داشته باشید. (که تقریبا وضعیت همه ی ما اینجوری ـه!)

اگه فیرمور 3.3 باشه یا مادچیپ نداشته باشید یه کم طولانی میشه و باید از راه Twilight Hack بریزیدش.
---------------------------
خیلی راحت از این لینک ؛ ISO ی مربوط به ریجن دستگاه خودتون رو دانلود کنید و روی DVD رایت کنید با ImgBurn بعد بذارید تو Wii و تمام!

http://hbc.hackmii.com/download/

*اون فایلی رو که دانلود میکنید رو با WinRAR باید Extract کنید تا به installer.iso برسید.

برای اجرای برنامه ها احتیاج به یه SD card دارید. تو ویندوز با FAT16 فرمتش کنید.(اگه FAT32 باشه Wii نمیشناسه)

*حتما باید کارت SD باشه، Wii ؛ MMC ها رو نمیشناسه.

تا قبل از اینکه یه Custom Firmware درست و حسابی برای Wii بیاد ؛ این Homebrew Channel خیلی میتونه کمک کنه. توی فیرمور 3.3 بازی هایی که با Trucha یا Freeloader اجرا میشدن دیگه اجرا نمیشن. اما با Gecko Region Free که از توی Homebrew Channel اجرا میشه میتونید اون بازی ها رو اجرا کنید!

اگه فیرمور دستگاهتون 3.3 باشه فقط از روش Twilight Hack میشه این Homebrew Channel رو ریخت. فکر نکنم کسی از بچه ها اینجا فیرمورش 3.3 باشه ولی اون رو هم بعدا مینویسم.

بهتره همین حالا نصبش کنید؛ مهمترین چیزش برای ما همون Gecko Region Free هست که خیالمون از اجرا شدن بیشتر بازی ها راحت میشه...

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
فقط این SD Card باید خالی توی دستگاه باشه ؟
بعد از اینکه این Homebrew Channel رو ریختید؛ توی SD میتونید برنامه هایی که میخواید رو بریزید و تو محیط Homebrew Channel اجراش کنید.

بلافاصله بعد از اینکه توی این Channel میرید؛ از روی SD ؛ Load میکنه و لیست برنامه های موجود توی کارت رو میاره.

توی همون لینک بالایی ؛ یه پک نرم افزارهای مهم (از جمله Gecko Region Free) رو گذاشته که فقط کافیه توی SD کپی و اجرا کنید.

SD هم باید همیشه توی Wii بمونه اگر میخواید همیشه از برنامه هاش استفاده کنید. برنامه ها هم از روی حافظه ی داخلی Wii اجرا نمیشن و فقط باید از روی SD خونده بشن...

Mrmii

کاربر سایت
Jan 14, 2008
94
روش نصب برنامه ها:
بعد از نصب Homebrew Channel، داخل شاخه اصلي root (در sd) يك پوشه به اسم apps ميسازيد.
براي هر برنامه يك پوشه جدا داخل پوشه فوق بسازيد و برنامه مورد نظر را در پوشه خودش قرار دهيد (به همراه آيكون و فايل توضيحات، اگه داشته باشه)
اسم فايل اصلي برنامه رو كه با پصسوند dol يا elf هست به boot تغيير دهيد. مثلا quake.dol رو به boot.dol تغيير اسم ميديد.
الان برنامه ها در Homebrew Channel ميان و قابل اجرا هستند.

بعصي برنامه ها نيازدارند تا فايل هاي اضافي خودشون رو در يك پوشه ديگه معمولا در root بريزيد، كه بايد قبلش فايل راهنماي برنامه مورد نظر رو نگاه كنيد.

فرمت sd شما حتمي بايد fat 16 باشه (توي ويندوز xp بهش fat خالي گفته) fat 32 يا غيره كار نمني كنه.

Black Hand

کاربر سایت
Aug 19, 2007
420
نام
Kian
خیلی جالبه ! بسیار ممنون Mrmii جان به خاطر لینک بسیار مفیدی که دادی فقط دو تا سوال :
توی اون لیست یه عالمه Emulator بود میخاستم بدونم اونا درست کار میکنه ( کسی تست کرده ؟ ) و اینکه میشه با Homebrow بازی های Virtual console رو اجرا کرد ؟
پ.ن : یه خواهش از دوستان داشتم لطف کنین برای تشکر پست ندین برای من خیلی پیش اومده که دوستان چیز های مفیدی میزارن که واقعا" ارزش تشکر کردن داره ولی اینجور پست ها باعث شلوقی تاپیک میشه اگه توجه کنین ممنون میشم ...

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
خب من هم بالاخره این Hombrew Channel رو نصب کردم!

همونطور که Mrmii عزیز گفت خیلی آسون نصب میشه اگه فیرمور پایین تر از 3.3 باشه و مادچیپ داشته باشید. (که تقریبا وضعیت همه ی ما اینجوری ـه!)

اگه فیرمور 3.3 باشه یا مادچیپ نداشته باشید یه کم طولانی میشه و باید از راه Twilight Hack بریزیدش.
---------------------------
خیلی راحت از این لینک ؛ ISO ی مربوط به ریجن دستگاه خودتون رو دانلود کنید و روی DVD رایت کنید با ImgBurn بعد بذارید تو Wii و تمام!

*اون فایلی رو که دانلود میکنید رو با WinRAR باید Extract کنید تا به installer.iso برسید.

برای اجرای برنامه ها احتیاج به یه SD card دارید. تو ویندوز با FAT16 فرمتش کنید.(اگه FAT32 باشه Wii نمیشناسه)

*حتما باید کارت SD باشه، Wii ؛ MMC ها رو نمیشناسه.

تا قبل از اینکه یه Custom Firmware درست و حسابی برای Wii بیاد ؛ این Homebrew Channel خیلی میتونه کمک کنه. توی فیرمور 3.3 بازی هایی که با Trucha یا Freeloader اجرا میشدن دیگه اجرا نمیشن. اما با Gecko Region Free که از توی Homebrew Channel اجرا میشه میتونید اون بازی ها رو اجرا کنید!

اگه فیرمور دستگاهتون 3.3 باشه فقط از روش Twilight Hack میشه این Homebrew Channel رو ریخت. فکر نکنم کسی از بچه ها اینجا فیرمورش 3.3 باشه ولی اون رو هم بعدا مینویسم.

بهتره همین حالا نصبش کنید؛ مهمترین چیزش برای ما همون Gecko Region Free هست که خیالمون از اجرا شدن بیشتر بازی ها راحت میشه...
آقا لینک برنامه های GeckoFree region و Homebrew Channel رو می دی؟؟
این لینکت معلوم نیست چرا دانلود نمی کنه.:mad:

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
سلام
ببخشید یک سوال
کنسول من uc هست که گوش شیطون کر نه مشکل ارور 001 رو دارم و نه مشکل تغییر زبان بازی
به نظر شما من هم این نرم افزار رو بریزم؟؟امکانش هست به کارم بیاد؟؟؟
من موقع دانلود متوجه شدم این برنامه هنوز بتا هست( نسخه بتا8 هست) ایا بعد از این که این برنامه کاملش اومد امکان ان زیپ کردنش وجود داره که بعد بخوام نسخه کاملشو بریزم؟؟
و سوال اخر
کدوم برنامه هارو پیشنهاد میکنید که دانلود کنیم و تو رم SD بریزیم؟؟
اقا بهنام گفتم برنامه Gecko Region Free مهمی هست که اونو بریزید تو رم و اجرا کنید ایا بقیه هم مهم هستن؟؟رو ریختنشون پیشنهاد میشه؟؟
من تو اینترنت که سرچ کردم 2 تا لینک از برنامه Gecko Region Free هست یکی بدون پچ چده یکی پنچ شده به نظرتون کدوم یکی رو دانلود کنم؟؟
این هم لینک دانلود Gecko Region Free

این Gecko Region Free چه کاری میکنه اگر برنامه دیگری رو هم باید دانلود کنیم ممنون میشم بگین اون برنامه هم چه کارایی داره!!
باتشکر

آخرین ویرایش:

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
توی اون لیست یه عالمه Emulator بود میخاستم بدونم اونا درست کار میکنه ( کسی تست کرده ؟ ) و اینکه میشه با Homebrow بازی های Virtual console رو اجرا کرد ؟
اون Emulator ها یکی ـش توی همون pack خود سایت Homebrew Channel هست! واسه Nintendo 64 ـه. اما مثل اینکه حتما باید دسته ی GameCube (یا کلاسیک) داشته باشیم تا اجرا بشن. واسه من که Wii remote اصلا جواب نداد! /:)
بازی های VC رو هم میشه از توی همین Channel اجرا کرد اما هنوز نمیدونم چجوری ؟! ;) اشکان یادمه بازی های VC رو هم نصب کرده بود.
-----------------------------------
اشکان جون اگه زحمتی نیست لینک اون بازی های VC رو هم بذار!

آقا لینک برنامه های GeckoFree region و Homebrew Channel رو می دی؟؟
این لینکت معلوم نیست چرا دانلود نمی کنه.
حالا چرا عصبانی میشی؟! ;)

از تو همون صفحه اینا رو میتونید دانلود کنید:

ISO ی مربوط به ریجن J:

http://hbc.hackmii.com/dist/the_homebrew_channel-beta_8-iso-JAP.tar.gz

ISO ی مربوط به ریجن U/C:

http://hbc.hackmii.com/dist/the_homebrew_channel-beta_8-iso-USA.tar.gz

اینم همون پک که نرم افزارهای خوبش رو یکجا جمع کرده:

http://hbc.hackmii.com/dist/hbc_apps.tar.gz

The included applications are:

GameCube Linux v0.4

ScummVM rev32231

Tetris v1.2a

Wii64 Wii Tiizer Edition

Gecko Region Free v1.5

سلام
ببخشید یک سوال
کنسول من uc هست که گوش شیطون کر نه مشکل ارور 001 رو دارم و نه مشکل تغییر زبان بازی
به نظر شما من هم این نرم افزار رو بریزم؟؟امکانش هست به کارم بیاد؟؟؟
من موقع دانلود متوجه شدم این برنامه هنوز بتا هست( نسخه بتا8 هست) ایا بعد از این که این برنامه کاملش اومد امکان ان زیپ کردنش وجود داره که بعد بخوام نسخه کاملشو بریزم؟؟
و سوال اخر
کدوم برنامه هارو پیشنهاد میکنید که دانلود کنیم و تو رم SD بریزیم؟؟
اقا بهنام گفتم برنامه Gecko Region Free مهمی هست که اونو بریزید تو رم و اجرا کنید ایا بقیه هم مهم هستن؟؟رو ریختنشون پیشنهاد میشه؟؟
من تو اینترنت که سرچ کردم 2 تا لینک از برنامه Gecko Region Free هست یکی بدون پچ چده یکی پنچ شده به نظرتون کدوم یکی رو دانلود کنم؟؟
prince جان از فیرمور 3.3 به بعد؛ دیگه نمیشه از روی اون Disk Channel بازی هایی که دستکاری کردیم رو اجرا کرد! ممکنه نینتندو کاری بکنه که حتی دیگه نشه این Homebrew Channel رو هم ریخت! همونطور که توی 3.3 این کارو کرد اما خوشبختانه دوباره تونستن روی این فیرمور هم نصبش کنن.
بهتره که الان نصبش کنی. این حالت نصب کردن ؛ کامل ترین و بی دردسر ترین حالته! نگران اون Beta هم نباش چون اگه ورژن های جدیدش بیاد راحت میتونیم ارتقا بدیم ـش.
بهتره همون Apps Package که لینکش بالا هست رو دانلود کنی فعلا. 100% برنامه ها و Emulator های بهتری هم پیدا میشن که همینجا لینکشون رو میذاریم...

Tiik_Taak24

کاربر سایت
Sep 17, 2006
1,106
نام
Mohammad
خوب مثل اینکه باید دست به کار بشم و یه رم SD هم بگیرم فقط 2 تا سوال
ببخشید wii تا چند گیگ رم SD رو بدون مشکل ساپورت میکنه؟؟؟
پیشنهاد شما تا چه ظرفیتی هست؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر