اتصال همزمان کابل AV و HDMI TO DVI (کاملا حرفه ای)

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
سلام برو بچ... می دونم قبلا در این مورد بحث شده اما این یکی یه چیز کاملا جدید و ابتکاریه (توسط خودم...);)

اون شخص خارجی که اومده بود کل پوشش کابل AV رو جدا کرده بود تا بتونه HDMI رو هم جا بندازه به نظرم باعث شد که کابل کلا از ریخت و قیافه بیافته.. از اونجایی که برام ظاهر و زیبایی چیزا اهمیت بسزایی داره تصمیم گرفتم قبل از اینکه دل و روده کابلمو بریزم بیرون یه کار ابتکاری بکنم و جواب هم داد... با این کاری که کردم خیلی راحت کابل HDMI زیر کابل AV پنهان میشه و اصلا معلوم هم نمیشه که از کابل دستکاری شده.. ببینید: ;)

2ymtz6o.jpg

کابل استفاده شده از این سه فیشه هاست یعنی کامپوزیت.. نه مشکل ریست شدن داره نه هیچی... اگه نمی دونید که چطور درستش کنین من بهتون می گم.. فعلا...

اگه مدیرای محترم لطف کنن و این تاپیک رو استیکی کنن ممنون میشم.. می خوام همه از این روش استفاده کنن حالشو ببرن.. البته اگه قسمت استیکی شلوغ پلوغ نباشه..

آخرین ویرایش:

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
اوکی... بهترین وسیله ای که پیشنهاد میشه اره آهن بره... با اره آهن بر دو طرف بر چسب رو مطابق شکل اره می کنی بعدش اون دو قسمت دیگه ای که اره جا نمی افته رو می تونی با یه چاقویی که کهنه باشه و نیازی بهش نداری رو اجاقی جایی داغ کنی بعد دو طرف رو با دقت برش بدی.. به این ترتیب قطعه پلاستیکی روش در میاد و دیگه نیازی نیست که کلشو در بیاری و کابل از ریخت بیافته...;)

MAHABCO86

کاربر سایت
Dec 31, 2007
2,082
نام
بهنام
سرنوشت جان دستت درد نکه عجب روش باحالی من کابل این طوری کردم عالی خداییش کارت درسته اینم عکس من
aw5fs6.jpg
اینم بگم من سلیقه به خرج دادم اونجا که بازی مونده بود با مقوا بستمش

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
سرنوشت جان دستت درد نکه عجب روش باحالی من کابل این طوری کردم عالی خداییش کارت درسته اینم عکس من

اینم بگم من سلیقه به خرج دادم اونجا که بازی مونده بود با مقوا بستمش
خواهش می کنم عزیز...

راستش می خواستم همین کار رو هم بکنم. می خواستم 3 قطعه فلزی یا پلاستیکی درست کنم و به صورت حرفه ای بپوشونمش اما به دو دلیل این کارو نکردم..

1. تازه 360 خریده بودم و هیجان زده بودم.:p
2. با خودم گفتم دیگه نیازی به این کار نیست چون کابل HD کاملا جلوشو می گیره و چیزی هم مشخص نمی شه.;)

ولی به هر حال کار خیلی قشنگی کردی. عالی بود.. شاید بعدا درستش کردم و عکسشو بذارم.. فعلا..

یه چیز دیگه... این کابل نسبت به کابل مخصوصش می تونه یه مزیت دیگه هم داشته باشه و اونم اینه که خروجی تصویر هم داره و اگه نیاز باشه می شه رو تلوزیون هم بازی کرد.. دیگه نیاز نیست چند تا کابل مخصوص داشته باشیم و هر لحظه بخوایم عوض کنیم.. الان دیگه شد Multiple Cable;)

با این روش می شه از اون خروجی صدا اپتیکال استفاده کرد ؟
راستش متوجه منظورتون نشدم..

Nothing

کاربر سایت
Jan 27, 2007
982
نام
mohammad140 سابق !
راستش متوجه منظورتون نشدم..
فکر کنم مدل های ارکید ندارند واسه همین متوجه نشدید
کنار کابل کامپوننت همون جایی که با اره جدا کردی یه خروجی مربعی شکل هست برای صدای اپتیک.
می خواستم ببینم اونم کار می کنه من بزنم پدر این کابل رو دربیارم ؟!

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
سرنوشت جان
اخر یه عکس از مانیتورت در حال اجرای بازی نذاشتی
از دانشگاه بر گشتم یه چند تا عکس میذارم تو قسمت یه عکس از بازی تون بگیرید و بذارید اینجا..;)
اما هنوز بازی ایده + آل ندارم..;)

فکر کنم مدل های ارکید ندارند واسه همین متوجه نشدید
کنار کابل کامپوننت همون جایی که با اره جدا کردی یه خروجی مربعی شکل هست برای صدای اپتیک.
می خواستم ببینم اونم کار می کنه من بزنم پدر این کابل رو دربیارم ؟!
محمد جان یه لحظه فکر کردم باید منظورتون این باشه... میشه یه عکس از زاویه درست بگیری و بذاری من ببینم..

راستی این خروجی صدای اپتیک مزایاش چیه ؟

Nothing

کاربر سایت
Jan 27, 2007
982
نام
mohammad140 سابق !
از دانشگاه بر گشتم یه چند تا عکس میذارم تو قسمت یه عکس از بازی تون بگیرید و بذارید اینجا..;)
اما هنوز بازی ایده + آل ندارم..;)

محمد جان یه لحظه فکر کردم باید منظورتون این باشه... میشه یه عکس از زاویه درست بگیری و بذاری من ببینم..

راستی این خروجی صدای اپتیک مزایاش چیه ؟
صدا رو با کیفیت دالبی پخش می کنی.
خیلی اطلاعات ندارم.برو توی تاپیک High Defention (اگه اشتباهه شرمنده ) توی بخش اخبار سوال بپرس اونجا اساتید جواب میدند
تا یه چند ساعتی دیگه یه عکس می ذارم.
ویرایش :
به اون مربع سیاه رنگ توجه کنی مشخصه.دیگه حوصلم نشد از کابل خودم عکس بگیرم :

A_XBox360HDAVCable02_b.jpg

آخرین ویرایش:

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
خب.. میشه اما یه مشکلیه. تا اونجاییه که فهمیدم اینجور کابل ها بعد از انجام این کار براشون مشکل ریست شدن پیش میاد... باید یه قطعه سیاه رنگ رو از توش برداری.. فکر کنم توشون یه سیم کوتاه مشکی هستش که باید برش داشت تا این مشکل براش پیش نیاد..
اینجا رو بخون..
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=14231

به هر حال دستکاری این کابل پیشنهاد نمیشه... به نظرم بهتره یه کابل کامپوزیت تهیه کنی.

سرنوشت جان
اخر یه عکس از مانیتورت در حال اجرای بازی نذاشتی

دوست عزیز اینم عکس:

http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=417537&postcount=207

Nothing

کاربر سایت
Jan 27, 2007
982
نام
mohammad140 سابق !
خب.. میشه اما یه مشکلیه. تا اونجاییه که فهمیدم اینجور کابل ها بعد از انجام این کار براشون مشکل ریست شدن پیش میاد... باید یه قطعه سیاه رنگ رو از توش برداری.. فکر کنم توشون یه سیم کوتاه مشکی هستش که باید برش داشت تا این مشکل براش پیش نیاد..
اینجا رو بخون..
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=14231

به هر حال دستکاری این کابل پیشنهاد نمیشه... به نظرم بهتره یه کابل کامپوزیت تهیه کنی.

دوست عزیز اینم عکس:

http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=417537&postcount=207
خوب کابل کامپوزیت که خروجی صدای دالبی نداره ؟!
باید برم از اون کابل های الایت بخرم.
نمی دونم مایکروسافت خدا چی کارت کنه :evil: :sick: :mad:

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
خب اون کابل های الیت هم خروجی اپتیک ندارن دیگه... راستی 360 به غیر از کابل کامپوننتش از جای دیگه نمیشه خروجی اپتیک گرفت ؟

Nothing

کاربر سایت
Jan 27, 2007
982
نام
mohammad140 سابق !
خب اون کابل های الیت هم خروجی اپتیک ندارن دیگه... راستی 360 به غیر از کابل کامپوننتش از جای دیگه نمیشه خروجی اپتیک گرفت ؟
چرا دارند.روی الایت ها اون کابل HDMI هست که یه کابل دیگه هم همراهش هست برای همین صدا.
توی اون تاپیک که نشونم دادی هست برو ببین.

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
من منظورم این بود که امکان داره به غیر از خروجی AV بتونی از خروجی دیگه صدای اپتیک بگیری ؟ اگه اینطور باشه که دیگه مشکلی نداری...;) دیگه لازم نیست کابلتو خراب کنی..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر