Dark Messiah: Might and Magic

206c48y.jpg

همان طور که میدانید امسال با بازی های زیاد نقش آفرینی مواجه شدیم که بهنرین آنها را میتوان ابلیوین دانست البطه اگر بتوانیم ابلیوین را در دسته ی بازی های سبک RPG قرار دهیم.بازی Dark Messiah: Might & Magic نیز یک بازی تمام عیار هست که سبک نقش افرینی و اکشن را یدک میکشد.در واقع از جهاتی به سبک نقش آفرینی شباهت دارد و از جهاتی به اکشن مثلآ شما میتوانید چهره و تمام خصوصیات بازیکن خود را بسازی و یا از جادوهایی در بازی استفاده کنید که اینها همگی از خصوصیات سبک نقش افرینی هست اما گیم پلی بازی چیز دیگری را میگود.
بازی Dark Messiah: Might & Magic را میتوان رقیبی سرسخت برای Oblivion دانست همان طور که میدانید ابلیوین در دنیایی به نام ترمینال به وقوع میپیوست و حالا شما باید در دنیایی به مراتب وحشی تر و وحشتناک تراز ترمینال به نام آشن (ASHAN) بازی کنید.
206c3gn.jpg

داستان بازی را میتوان کلیشه ای ترین قسمت بازی دانست درواقع شما در نقش یک جوان به نام سارس باید جهان را از فساد و تباهی ای که گرفتارش شده است را نجات داده و از تحول بیش از حد جهان جلوگیری کنید.
بهتره بریم به سراغ گرافیک بازی:گرافیک بازی بسیار عالی کار شده و تحول جهان زنده به مرده را بطور واضحی به شما مینمایاند بطوریکه شما در این بازی رنگ و بویی از زندگی را نخواهید دید تمام پنجره ها عنکبوتو شده هستند دیوار ها ترک برداشته و درها پوسیده شده اند در هر خانه ارک های خونخوار وجود دارند.یکی از زیبا ترین جلو های گرافیکی بازی افکت های تصویری امواج دریا و همچنین سایه های بازیست بطوریکه شما را غرق بازی میکند.
چهره ی شخصیت ها بسیار خوب کار شده است و تمام ریزه کاری های یک چهره ی طبیعی را دارا میباشد. در واقع هر چه از این گرافیک فوق الاعاده ی بازی بگوییم کم گفتیم.
206c4sk.jpg

فیزیک بازی باور نکردنی هست مثلآ شما میتوانید پل های چوبی بازی را بشکنید و دشمنانی را که بر روی آن قرار دارند را درون دریا بریزید.همچنین شما میتوانید از ساختمان های بلند مانند بازی پرنس بر روی دشمنان خود پریده و با یک ضربه ی جانانه دخل دشمنان را بیاورید و یا مانند بازی تام رایدر از طناب های موجود در بازی آویزان شده و از یک مکان با پرشی بلند به مکانی دیگر بروید! در واقع شما از این جهت هیچ محدودیتی ندارید و بازی انعطاف پذیری فوق العاده ای دارد همچنین شما میتوانید تمام قسمت های پای خود را نیز ببینید که این امر امروزه در بعضی از بازیها رعایت نمیشود و هنگامی که موس را به طرف پایینگرفته میشود پای بازیکن دیده نمیشودانگار که بازیکن در هوا معلق است ولی این مهم در این بازی به خوبی رعایت شده است. ولی از آنجایی که از اخبار بازی بر میآی شما آنچنان هم آزاد نیستی چوند بازی بصورت مرحله ای هست ومراحل بازی نیز بسیار بزرگ و گسترده هستند.( البطه به نظر بنده بازیهایی که مرحله ای باشند باعث گیجی و سردرگمی در بازیکن نمیشوند)
206c3rd.jpg

گیم پلی بازی واقعآ عالیست. بازی بصورت اول شخص روایت میشود و تمام حرکات بازیکن بسیار نرم و حساب شده هست همچنین شما در طول بازی میتواند از تمام اسلحه های خود به بهترین وجه استفاده کنید مثلآ شما میتوانید علاوه بر شمشیر زدن همان شمشیر را مانند تیر کمان به طرف دشمن پرتاب کنید یا شمشیر خود را بصورت عمود درون شکم دشمنان فرو بکنید و کار آن را تمام کنید و یا اگر بصورت مخفیانه به پشت سر دشمن بروید میتوانید با یک ضربه ی چاقو به گردن دشمن مانند بازی Thief - Deadly Shadows کار آن را بسازید.
همانند بسیاری از بازیهای سبک نقش افرینی شما میتوانید از جادوهایی در بازی بهره ببرید که بسیاری از آنها را در بازی ابلیوین دیده اید مثل آتش وجرقه وبسیاری دیگر ولی یکی از جادوهای تازه ی بازی یخ زدن دشمنان هست که شما بدین ترتیب میتوانید با یک ضربه دشمن را بشکنید یا از پیشروی ان جلوگیری کنید.
206c410.jpg

هوش مصنوعی بازی فوق العاده هست مثلآ در بعضی از تریلرهای بازی دیده میشد که دو ارک به طرف شما میآیند که بلافاصله یکی از آنها به پشت شما حرکت میکند و به یکباره هر دو به سمت شما حمله ور میشوند و وقتی تعدادشان اندک میشوند یا یارانشان کشته میشوند فرار را بر قرار ترجیه میدهند.و یا در بعضی از صحنه ها ی بازی آنها پل را میشکنند تا شما در دره بیفتید بطوریکه شما فکر میکنید که انها دارای قوه ی تفکر هستند.
هنوز اطلاعت زیاد از موسیقی بازی در دست نیست ولی همانگونه که از تریلر های بازی بر میآید مشخص هست که عالی کار شده اند و بازیکن را در حال و هوای محیط بازی قرار میدهد مثلآ در مکان هایی که شما باید با مخفیکاری جلو بروید موسیقی بسیار آرام و در مواقع درگیری موسیقی تند و دلهره آو رپخش میشود همچنین صدای بهم خوردن شمشیرها و سپر ها و صدای جادوهای مختلف هم بسیار طبیعی هستند و هیچگونه باگی ندارند.
206c41h.jpg

همان طور که در اوایل گفتم بازیهای زیاد هم سبک وجود دارند و حتی خواهند آمد ولی به نظر بنده بازی Dark Messiah: Might & Magic یک سر و گردن از هر لحاظ از بازیهای موجود بهتر است البطه باید به انتظار بازی زیبای هم سبک یعنی Gothic 3 هم بود.
بازی Dark Messiah: Might & Magic بوسیله ی یکی از زیرمجموعه های فرانسوی شرکت یوبی یعنی Arkane Studios در سپتامبر سال 2006 به بازار عرضه خواهد شد و علاقمندان تقریبآ باید 2 ماهه دیگر یعنی تا شهریور ماه به انتظار این بازی خوش ساخت بنشینند.
206c6qc.jpg

این هم تریلرهای بازی در ضمن تمام تربیلر های بازی کم حجم هستند و اگر دانلود کنید واقعآ لذت خواهید برد
دريافت تریلرگیم پلی بازی
دريافت تریلر E3
دريافت تریلر 1
دريافت تریلر 2
دريافت تریلر 3
هر گونه کپی برداری از این اثر با ذکر نام بازیسنتر و نویسنده (علی کریمی) بلامانع است.

در ضمن ما میتوانیم اخبار و بحث و تبادل نظر در مورد این بازی را در همین تایپیک ادامه دهیم البطه با همکاری دوستان.

James Bond 007

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,373
برای استفاده از cheat ها برید توی options بعد پایین راهنمای کلید ها advanced رو بزنید و گزینه رو فعال کنید وارد بازی بشین و کنسول رو بزنید و بنویسید sv_cheats 1 سپس:

mm_player_add_skillpoint (#) adds that amount of skillpoints
mm_player_add_adrenaline X Adds X amount of adrenaline
mm_player_add_skillpoints X Adds X amount of skillpoints
Buddha Allows player to live after 0 hp.
God God Mode
mm_player_stamina_megasprint_cost_per_second X How many stamina points are lost per second when sprinting
arrows_unlimited 1 Infinite arrows
Noclip No clipping
Give Spawn an item
mm_player_throwforce X X amount of object throwing force

-----------------------------------------------------

کمک کنید: من موقعی که مرحله ی سوم دنبال غوله می رم یجا که می رسم loading میده بعد از چند ثانیه کامپیوتر standby میشه چیکار کنم!؟

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,800
نام
امین
برای استفاده از cheat ها برید توی options بعد پایین راهنمای کلید ها advanced رو بزنید و گزینه رو فعال کنید وارد بازی بشین و کنسول رو بزنید و بنویسید sv_cheats 1 سپس:

mm_player_add_skillpoint (#) adds that amount of skillpoints
mm_player_add_adrenaline X Adds X amount of adrenaline
mm_player_add_skillpoints X Adds X amount of skillpoints
Buddha Allows player to live after 0 hp.
God God Mode
mm_player_stamina_megasprint_cost_per_second X How many stamina points are lost per second when sprinting
arrows_unlimited 1 Infinite arrows
Noclip No clipping
Give Spawn an item
mm_player_throwforce X X amount of object throwing force

-----------------------------------------------------

کمک کنید: من موقعی که مرحله ی سوم دنبال غوله می رم یجا که می رسم loading میده بعد از چند ثانیه کامپیوتر standby میشه چیکار کنم!؟
Dark Messiah of Might and Magi...

Ientenx

کاربر سایت
Oct 7, 2006
289
نام
امیر
با عرض سلام خدم شما بازیباز ها.

این هم مقداری توضیح درباره گیم .( که قطعا هنوز بعضی از شما ها نمی دانید )

--------------------------------------
اين بازي قطعا تجربه كاملا جديدي از يك بازي اكشن براي شما خواهد بود. بازي از نسخه بهبود يافته‌اي از موتور گرافيكي Valve’s Half Life 2 Source بهره مي‌گيرد. محل انجام بازي همان دنياي اسرارآميز Might & Magic مي‌باشد و شما نبردي وحشيانه را در دنيايي تاريك و خيالي تجربه خواهيد كرد. بر اساس انتخاب‌هايي كه خواهيد داشت، در طي مراحل بازي به يك جنگجو، يك جادوگر و يا يك قاتل پليد تبديل خواهيد شد. در هر حال، مجموعه بسيار گسترده‌اي از سلاح‌ها و جادوهاي گوناگون در اختيار خواهيد داشت كه از آنها در موقعيت مناسب بايد بر عليه دشمنان و قربانيان خود در اين سرزمين افسانه‌اي استفاده كنيد.

در اين بازي شما نقش Sareth، شاگرد جوان Phenrig، جادوگر مشهور و قدرتمند را ايفا خواهيد كرد. اين جادوگر شما را تنها براي يك هدف آموزش داده است. او تمام هنرهاي نظامي و جادويي را به Sareth خواهد آموخت. در ابتداي بازي Sareth به شهر Stonehelm فرستاده خواهد شد، به خانه جادوگري به نام Menelag كه از دوستان Phenrig مي‌باشد. وظيفه Sareth اين است كه به Menelag كمك كند تا Skull of Shadows را دوباره بدست آورد. اين Skull of Shadows باستاني‌ترين و قدرتمند‌ترين و در عين حال تنها ابزار جادويي است كه از زمان Sar Elam، نخستين و بزرگترين جادوگر Ashan وجود داشته است. جادوگر Sar Elam در گذشته‌هاي دور از اين جمجمه براي ساخت زنداني استفاده مي‌كرده است تا بوسيله آن لشكريان هيولا را محبوس سازد. تنها همين جمجمه است كه مي‌تواند دريچه آن زندان‌ها را قفل كرده يا قفل آنها را بگشايد و هيولاها را آزاد سازد. با كمك Menelag، حاكم Stonhelm و دختر برادر او به نام Lenna كه خود جادوگر جواني مي‌باشد، Sareth ماجراي يافتن اين جمجمه جادويي را آغاز خواهد نمود. با اين حال يافتن محل جمجمه چندان ساده نيست و لشكريان Undead ها هر دم به Stonehelm يورش مي‌آورند. نقشه و هدف اصلي آنها از اين هجوم‌ها نامشخص است، اما سايه ارباب تاريك هر لحظه بزرگتر مي‌گردد و دنياي Ashan، اسير شده در چنگال سرما و وحشت گرفتار آمده است.

ويژگي‌هاي بازي:

Cutting-edge technology: بازي از نسخه‌اي پيشرفته از موتور گرافيكي مشهور به Source بهره مي‌گيرد كه به آن اجازه خلق محيط‌هاي كاملا بديع و با جلوه‌هاي ويژه باورنكردني را داده است.

Never-ending action: اين بازي اول شخص نبردهايي با شيطاين در قالب 12 مرحله مي‌باشد كه در مجموع بيش از سي نوع سلاح مختلف را به همراه جادوهاي بسيار در اختيار شما قرار خواهد داد. سلاح‌هاي شما شامل انواع شمشيرها، خنجرها، نيزه‌ها، كمان‌ها و غيره مي‌باشد.

Evolve your character: امكانات بازي به شما اجازه مي‌دهد تا بدون هيچ محدوديت خاصي بر اساس سليقه و اهداف مورد نظرتان، شخصيت مورد علاقه خود را طراحي كنيد. قدرت جادو‌ها و توانايي‌هاي نظامي اين ارباب تاريك پس از طي هر مرحله افزايش خواهد يافت.
------------
منبع:Www.Oxogame.Com

coolboy

کاربر سایت
Dec 7, 2006
1
کمک

آقا من رسیدم اون مرحله که آولش یه دراگونو میکشید بعد دختره یه راه باز میکنه ... رفتم تا رسیدم به ارک ها ... آخر میرسه به یه در که قفله .. چیکار کنم ؟

راستی یه آسنسور هم هست که کار نمیکنه ...

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,800
نام
امین
امین این چه ربطی به standby شدن کامپیوتر وسط بازی یا اون چیتهایی که من گذاشتم داره؟:biggrin1:

چه زود جواب دادم:biggrin1:
اسم چیت اومد گفتم ترینرش رو هم بزارم دیگه:cheesygri

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
راستی اگه گفتید این چیه؟!
24.gif

نمی دونم برای چی بعضی ها از این بازی خیلی بد میگند
184.gif
من که تا حالا بازی کردم عیب و ایرادی توش پیدا نکردم. اگه زحمتی نیست ما رو هم توجیه کنید که چرا این همه از این بازی عیب و ایراد میگیرند. حداقل چندتاشو بگید!
252.gif

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
برای رفتن به پایین احتمالا زنجیر آویزون هست تا بتونی بگیریش و اگر نیست ببین چوبی چیزی بالای سرت داری تا بتوی با تیر کمانRopBow ازش کمک بگیری.
زنجیر داره .
=====
منم 3 تا از کریستالها رو پیدا کردم . چهارمی بدجوری حالم رو گرفته . ( من کریستال دوم از پایین رو گیر نیاوردم )
اخرین کریستال انجایی که پله می خوره پایین می ره بالای دیواره چسبیده که باید با جادو بدست بیاریش
خوب تو این مرحه پله زیاد هست . میشه دقیقتر بگی که کدوم قسمتش ؟

m.ali.ps3.x360.wii

کاربر سایت
Aug 8, 2006
26
سلام ما که آخر نتو نستیم دمو این بازی رو ببینیم اصلا حال نمی ده ما این بازی رو روی دو تا سیستم ضعیف و متوسط بازی کردیم رو دو تاش لود ها از 2 دقیقه بیشتر طول نمیه کشه
سیستم ضعیف
cpu:2.4 سلرون
ram:512
vga:5200
سیستم متوسط
cpu:3000 full
ram:1g
vga:6800
من دمو ها را binkpleyr نگاه می کونم
اگر کسی راه حلی برای دیدن دموها توی خود بازی دارد به من بگوید من اون پچ 20مگابیتی را هم دنلود کردم هیچی نشد

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
خشونت واقعی رو فقط اینجا تجربه کنید!!
اینطور که از حرفاشون سر در آوردم می گفتند: اینجا مکانی برای پرستش مردگانه!! شبیه یک آزمایشگاه هم است! زیر این مکان یک سردابی بود که توش آبی پر از خون جریان داشت جسد مرده ها هم توش ریخته بود حالا هر کی جرات داره بره توی اون سرداب!

Hashem

کاربر سایت
Apr 28, 2006
872
نام
هاشم
مگه بعضی ها میذارن هی میگن ما رفتیم بازی هم کردیم به قولی برای کی داری رانندگی میکنی همه که خوابند ما هم گفتیم بدرک!!
220.gif
ولی از اینجا اصلا نمیشد گذشت!
221.gif

نگاه کن بعد از این که توی معبد دیوار رو با کنده شکوندی میری پایین یک تابوت هم وسطه همین جا دو تا موجود که تند حرکت میکنند و روی چهار دست وپا حرکت میکنند و بعد مومیایی ها بهت حمله میکنند از دستشون رار میکنی میری سمت چپ یک لودینگی میشه بعد محیطی میرسی که روی سکو ی وسطش یک سلاحی هست. قبل از اینکه برش داری و مومیایی ها بهت حمله کنند به بالای دیوار روبروت نگاه میکنی نگاه میکنی یک برلیان زردرنگی میدرخشه زیر همین دیوار هم یک پله است که میره توی یک سرداب.
194.gif
خب میری روی پله ها بالای سرت تخته هایی به سقف چسبیدند با تیر کمونت که طناب برات پرت میکنی به تخته ها شلیک کن بعد برو برش دار اصلا هم لازم نیست با مومیایی ها بجنگی هر جا دیدیشون از دستشون فرار کن. چون بعضی جا پشت سرهم تولید میشن!!
192.gif

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر