Smash Court Tennis 3

Metal Gear Solid

کاربر سایت
Sep 30, 2005
1,147
logo.jpg

بالاخره یکی از بهترین اتفاقاتی که منتظرش بودم افتاد و سایت X360allachievements این بازی به لیست رسمی بازیهایی که قرار است برای X360 منتظر بشوند اضافه کرد.البته از اوایل تابستان که نسخه PSP بازی عرضه شد ، صحبت شده بود که احتمالا" این بازی برای X360 هم ابتدا در Live برای دانلود در ازای پرداخت MS Point قرار می گیرد و پس از آن عرضه می شود ( مثل Tomb Raider : Anniversary ) ولی دیگر خبری نشد تا همین امروز که سایت فوق الذکر این بازی را Game Added کرد.چک که کردم لیست اچیومنتهای بازی شامل 28 اچیومنت و در کل 1000G می شود اما هنوز متن توضیح اچیومنت ها گذاشته نشده است ولی از روی چند لغت کلیدی که در جملات خودنمایی می کنند و عنوان اچیومنت ها ، پیداست که بازی همین حال و هوای شماره دوم را دارد و از عناصر موفقیت Power Smash 3 هم استفاده شده است.البته به غیر از این موارد تقریبا" همه چیز بازی نامشخص است ! تاریخ عرضه بازی نامعلوم و عجیب تر از همه اینکه وجود قسمت Live در بازی ، هنوز تایید نشده است ! البته با توجه به اینکه نسخه PSP از Wi-Fi پشتیبانی می کرد ، یحتمل SCT 3 هم قسمت آنلاین خواهد داشت.اصلا" Namco Bandai غلط می کند که قسمت Live ـی برای این شاهکار طراحی نکند ! ولی به دور از شوخی ، محبوبیت و موفقیت بازیهای سبک Sport کنسول X360 به تنوع و جذابیت قسمت Live آنها بستگی دارد.الان حداقل مشخص است که ناشر بازی در اروپا و امریکا خود Namco Bandai که سازنده بازی هم هست می باشد.

خب...فکر کنم این سوال برایتان پیش آمده است که چرا اینقدر با لحن هیجان انگیز و از خود بیخود شده دارم در مورد Smash Court Tennis 3 صحبت میکنم.دلیل اصلی اش به سال پیش برمی گردد که من از پاییز 85 تا بهار 86 برای کنکوری که در تابستان امسال دادم درس می خواندم.آن موقع PC نداشتم و تنها وسیله ای که همه چیز من بود PS2 عزیزم بود.البته زیاد هم باهاش بازی نمی کردم ولی اوقات فراغتم را بخوبی پر میکرد.یک بار که به بازار رفته بودم برای اولین بار در عمرم یک بازی تنیس خریدم و آن بازی ای نبود به غیر از Smash Court Tennis 2 : Pro Tournament ... البته این بازی مال سال 2004 بود و بنا به توفیق اجباری کمبود بازی PS2 موجود در بازار ، گویا این شانس نصیب من شده بود که این بازی را بخرم.دقیق یادم نیست که از کی بازی رو شروع کردم ولی بخوبی یادم است که من در روز فقط دو بازی PS2 انجام می دادم ؛ یکی Bully بود و دیگری همین SCT 2 : PT .خلاصه برایتان بگویم که دمو GoW II و خود GoW II کامل هم آمدند ولی من تا این 2 بازی را تمام نکردم مشغول GoW II نشدم.وضع بشدت فجیعی بود و توصیفش بسیار سخت است ! صبح ساعت 7 پا می شدم و PS2 را روشن می کردم تا ساعت 12:30 ظهر...در طی این مدت همش SCT 2 : PT بازی می کردم ، آن هم چه بازی کردنی !!! مادرم از دیدن رفتارهای من در آن برهه از زمان شوکه شده بود ! ساعتی نبود که بخاطر از دست دادن یک Point به خودم و بازی فحش ندهم.:D البته این رو هم بگم که اون موقع بشدت دچار n00b ـیسم در این سبک بودم و الان که به کارهایی که اون موقع در بازی انجام دادم درست نگاه میکنم حیرت میکنم.مثلا" Rank تنیسور من 58 بود و در دور دوم ویمبیلدون به یک آمریکایی خوردم که 13 ـم رده بندی جهانی بود.به خاطر ندارم ولی حدود 57-58 بار مسابقه این مرحله رو لود کردم تا توانستم آخرش 3-2 اون رو ببرم !!! همین تعداد مسابقه را ضربدر 7-8 کنید تا بفهمید من چقدر به خودم و بازی فحش می دادم اون موقع و سر فقط یک تورنمنت ! :D البته الان که به سبک بازی اون تنیسور نگاه میکنم می فهمم که Hard Hitter واقعا خفنی رو بردم.ولی از حق نگذریم بازی بسیار سختی بود و این هم بیشتر به سیستم انتخابی بازی مربوط میشد.این سیستم به نوعی بود که ست اول را براساس رتبه تنیسورها به تنیسوری که رده اش بالاتر است می داد و در ست دوم ماموریت هایی در یک گیم رندوم به شما می داد که باید آنها رو انجام می دادید تا برنده آن ست باشید و به همین ترتیب بود برای ست های بعدی...البته پیش میومد که بازی وسط ست اول که 3-2 جلویید یا 3-3 مساوی و یا 3-2 باخته ، هم به شما ماموریت بدهد و براساس اون ماموریت بود که ست دوم هم یا می بردید یا واگذار می کردید.از جمله این ماموریت ها چند مورد به خصوص یادم است که برای مثال باید در یک گیم که سرویس دست شماست 3 تا Ace یا Smash بزنید ، در گیم دیگری در شرایطی که 40-0 عقب هستید باید گیم را از آن خود کنید و مانند این خفن ماموریت ها !!! بازی هم گرافیک زمین خیلی عالی ای با توجه به سطح توانایی گرافیکی PS2 داشت ، تماشاگران هم دو بعدی بودند ، تکنیک های زیادی و ضربات جذابی هم در بازی وجود داشت که به نظر من مهمترین شان Smash پرشی و Lob عرضی-پرشی بودند.SCT 2 : PT نسبت به بازیهای تنیس دیگر PS2 از جمله Top Spin , Perfect Ace 2 , Aggasi,s Tennis Generation یک اتفاق مهم به حساب میومد.

Box Shot های SCT 3 نسخه PSP :
boxshot_us_large.jpg
boxshot_uk_large.jpg

Box Shot های SCT 2 : PT :
boxshot_us_large.jpg
boxshot_uk_large.jpg

Box Shot های SCT :
boxshot_us_large.jpg
boxshot_uk_large.jpg

متاسفانه نسخه اول بازی را بازی نکرده ام.سازنده و ناشر نسخه اول خود Namco Bandai و ناشر نسخه دوم SCEE ( بخش اروپای Sony ) بوده اند.در ضمن دو نسخه اول قسمت آنلاین نداشتند و همین من رو کمی نگران کرده بود ، البته برای ما در اون موقع فرقی نمی کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر