بحث پيرامون پردازنده هاي intel core due 2

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام.اين تاپيك رو زدم كه ديگه در مورده اين پردازنده ها همين جا بحث بشه و بيخودي توي تاپيك هاي ديگه در موردش بحث نشه.
اول جوباب سينا جان رو ميدم.
سوال سينا:توی اون سایتی که معرفی کرده بودی فیمت 6300 حدود 190 دلار است که که اگه تا رسیدن به ایران حساب کنیم 200 بیشتر نمیشه(البته فکر کنم)
پس قابل تحمل هستش
ولی سوال اینه که توانی های core 2 duo به حدی است که فیچر های ای ام دی رو پشت سر بگزارد ؟
میشه یک کم بیشتر در مورد توانایی های core 2 duo توضیح بدی ؟

jadogar

کاربر سایت
Sep 24, 2005
287
نام
سینا
من تمام مغاله بالا رو خوندم ولی توی مغاله هیچ اشاره ای به به واحد های پردازش 3 بعدی آی ام دی نشده بود
پس با این حساب باید انتظار داشت که ای ام دی هنوز توی کار های 3 بعدی سنگین بتونه از اینتل جلو بزنه ولی با این مغاله ای که من خوندم فکر کنم غیر از این یک مورد باید اینتل برتری قابل ملاحظه ای داشته باشیم
شما نتایج بنچمارک های پردازنده های این دو شرکت در رده قیمت زیر 250 دلار رو نداری؟
مخصوصا کار های گرافیکی 3 بعدی رو
اگه پیدا کردی لینکش رو هم بزاری ممنون میشم

tire_khalass

کاربر سایت
Feb 28, 2006
228
ایجا به هرپی شبیه غیر از موضوعش کارت گرافیک
ای ام دی تنها میتونه با کاهش قیمت از شکست بگریزد من طرفدار اینتل هستم و از این شرکت تعریف میکنم فکر کنم ای ام دی تو سایت نیست که با من مخالفت کنه.;) ;)

jadogar

کاربر سایت
Sep 24, 2005
287
نام
سینا
ایجا به هرپی شبیه غیر از موضوعش کارت گرافیک
ای ام دی تنها میتونه با کاهش قیمت از شکست بگریزد من طرفدار اینتل هستم و از این شرکت تعریف میکنم فکر کنم ای ام دی تو سایت نیست که با من مخالفت کنه.;)
من خودم هم ای ام دی دارم و هم طرفدارش هستم.
اگر core 2 ها نبودند فکر نمی کنم اینتل دوباره می تونست جلوی ای ام دی در بیاد
الان هم توی قیمت های پایینتر در قیمت مشابه ای ام دی بهتره
ولی وقتی می رسیم به قیمت های core 2 ای ام دی دیگه حرفی برای گفتن نداره

tire_khalass

کاربر سایت
Feb 28, 2006
228
ای ام دی فقط برای گرافیک از اینتل بهتر ولی برای برنامه نویسی که کار من و شاید خیلی از دوستان باشه اینتل اصلآ ای ام دی رو حساب نمی کنه.
اینتل در محاسبات از ای ام دی قدرتمندتره شک نکنید ای ام دی برای ساخت از تکنولوژی 130 نانومتری استفاده میکنه ولی اینتل الان از تکنولوژی 65 نانومتری استفاده میکنه.
قطر ویروس ایدز 120 نانومتر است حالا درک میکنید می کنید از چه فناوری استفاده میشه؟

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
ببخشيد دوسته عزيز پردازنده هاي اي ام دي الان با تكلونوزي 90 نانو ساخته ميشن كه قراره تا اخره امسال و اوايل 2007 به 65 نانو كوچ كنند.
اينو بگم كه اي ام دي هنوز در بازار ارزون قيمت در دو هسته اي برندست ولي كور دو در قيمت بالا بهتره.
پردازنده هاي قديم اينتل موسوم به نت برست كه اصلا جلوي اي ام دي حرفي براي گفتن ندارند.
اي ام دي قراره اكثره سي پي يو هاش رو با انرزي افيشينت 65-35 روانه ي بازار كنه كه خيلي از مصرف برق كاهش ميابد.
ولي اينو نميشه منكر شد كه در حال حاضر قدرت دست اينتل كور دو ميباشد.البته كور دو براي كاهاي گرافيكي هم از اي ام دي بهتره ولي اين كه ميگين اي ام دي واسه گرافيك و اينتل واسه ي برنامه غلطه.مگه همين اپترون ها نبودند كه بازاره زعون رو از بين بردند؟

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
حرف محمد رضا درسته من تمام بنچ مارک های Core Due & Extreme رو با ای ام دی مقایسه و بررسی کردم. واقعا باید به اینتل تبریک گفت با این کاری که کرده. البته هنوز هم بگم که اگه شما میخوایین سی پی وی بگیرین ببینین که قیمتش با کور دو برابر هست یا نه اگه که بود تو خرید اینتل شک نکنید. اگر نه که برین طرف ای ام دی.

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
به نظره من توي قيمتهاي پايين هم كور دو حرف اول رو ميزنه به شرطي كه طرف قطد اور كردن داشته باشه.
مثلا ميشه يع 6300 رو تا 3500 بالا برد با بيگ تايفون كه اين مقدار كلاك خيلي بالاس و خيلي راحت 6800 رو رد ميكنه

tire_khalass

کاربر سایت
Feb 28, 2006
228
البته كور دو براي كاهاي گرافيكي هم از اي ام دي بهتره ولي اين كه ميگين اي ام دي واسه گرافيك و اينتل واسه ي برنامه غلطه.
من نگفتم کور دو در گرافیک کم هست.
این که در قبل از کور دو سی پی یو های ای ام دی فقط برای پردازش سه بعدی استفاده می شدن رو من نمی گم خیلی از افراد میگن محاسبات رو اینتل بهتر انجام میداد
من نگفتم فقط کارهای گرافیکی و یا محاسباتی بلکه توانایشون در این ضمین بیشتر است.
در ضمن فکر نکنم ای ام دی بتواند به راحتی به مقابل با پردازنده های 4 هسته که قرار 3ماه ی اول سال 2007 بیاد مبارزه کند حتی اگر تکنولوزی ساخت 65 نانو متری استفاده کنه.
در ضمن اینتل بزودی از تکنولوزی 45 نانومتری استفاده میکند.
بچه ها شما گول اینکه ای ام دی بتونه با اینتل رقابت کند رو نکنید چون اگه عظمت و قدرت اینتل رو درک کنید این حرف رو نمی زنید.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام
يه سوال دارم در مورد Core Due.
آيا ويندوز قابليت استفاده از اين 2هسته اي بودن رو داره؟
آيا برنامه هاي شما اين قابليت رو بايد ساپورت كنند؟
چون قديم تر ها كه مادربرد باcpu 2 بود، بايد برنامه شما اينو ساپورت ميكرد.
ميخوام بدونم آيا اين 2هسته اي تو همه برنامه ها تاثير داره يا فقط روي يه سري خاص؟
مرسي.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر