مقایسه برند های LCD توسط کاربران (Sony,Samsung,LG,Philips,...)

jamil.A

کاربر سایت
Mar 31, 2009
484
نام
جمیل
سلام
من خیلی توی نت دنبال این مسئله گشتم و فقط یک سری Review گیر آوردم که فقط راجع به امکانات بحث کرده بودن و کسی نبود که بعد از استفاده و مقایسه مثلآ دو مدل اونا رو بیان کرده باشه .
من یک متن پیدا کردم که ترجمه کردم و اینجا میزارم که شروعی بشه برای جلو بردن این تاپیک .
با اجازه .

چگونه یک LCD خوب و مناسب با انتظاراتمان بخریم ؟

4 تا از تاپ ترین برند هایی که LCD تولید می کنن Sony , Samsung , Lg , Philips هستن. همه این تلویزیون های دارای قابلیت های منحصر به فردی هستند . من به دنبال این هستم که نکات مثبت و منفی رو در مورد هر کدوم از این برندها پیدا کنم . ممکنه مسائلی معمولی باشن و یک سری از اونها هم جا افتاده باشه اما ممکنه نظر شما رو در مورد خرید LCD تغییر بده . ممکنه نظرات من نظرات شما نباشه اما این تمام چیزیه که من دیدم و خوندم و شنیدم .
عمومآ تمام برند ها یک چیز مشترک دارن و اون ارائه کردن بهترین کیفیت هست . امکاناتی زیادی هست که حتی بعضی از اونها به لحاظ تکنولوژی پیشرفته نیستن .مطمعنآ با یک HDTV که از تکنولوژی روز کمتری بهره گرفته
با هزینه کمتری قابل تهیه خواهد بود تا یک HDTV با تمامی امکانات و تکنولوژی روز . بعضی از این امکانات ممکنه اصلآ برای شما کارآمد نباشه و به درد شما نخوره ، پس شما مبتونید مدلی رو انتخاب کنید که بجای امکانات اضافی کیفیت و قیمت بهتری رو داشته باشه .

(در ترجمه اضافه کردم) به عنوان مثال : LED های جدید از حجم کمتری برخوردار هستن اما امکان اتصال به شبکه اینترنت اونها برای ما ایرانی ها کاربردی نداره .

در دید کلی پرفروش ترین تلویزیون Samsung ، اما پر تکنولوژی ترین و پیشرفته ترین تلویزیون Sony هستند .

Sony مقداری گران تر و ممکنه باعث بشه شما چند صد دلاری بیشتر خرج کنید تا یک LCD سامسونگی که همون امکانات رو داره . اما کیفیت تصاویر و فاکتورهای کوچک دیگری Sony رو به یک انتخاب بهتر برای کسانی که خواهان کیفیت و امکانات بیشتری هستند تبدیل کرده . اگر شما به دنبال تجربه یک تلویزیون عالی هستید و مشکلی با هزینه بالا ندارید Sony بهترین انتخاب هست . Sony با داشتن بیشترین تجهیزات پیشررفته و آخرین تکنولوژی و نوآوری ها همیشه در پیش روی شماست .

اما وقتی شما نمی خواهید که اون چند صد دلار اضافی رو بپردازید سامسونگ بهترین اولویت است . ارزش پولی که برای سامسونگ پرداخت میکنید خیلی بیشتر از هر چیز دیگه ای هست که ممکنه برند های دیگه به شما میدن .

راحت تر بگم ، قیمت قابل توجه تره .

و اما دیگر برند های تولید کننده تلویزیون که شامل LG و Philips میشن . هر دوی این ها خوب هستند و تصویر و صدای خوبی رو به شما میدن . بر خلاف Sony بشدت برای خرید مناسب هستند . بله ، اینجا هم شما باید برای تصویر و تجربه دید خودتون تا حدی پرداخت کنید . نصیحت محکم ما این هست که برای خرید تلویزیون برندهای موجود در فروشگاه رو مورد به مورد با هم مقایسه کنید .شما کیفیت های متفاوتی رو خواهید دید ، صدا و مسائل بیشتری رو وقتی که تلویزیون ها جلوی شما باشند .

منبع : Squidoo
ترجمه : من

یک مصئله جالبی که من توی نت که میگشتم پیدا کردم این بود :

LG actually makes quite a few parts for other manufacturers "they own the digital tuner technology"a این بعنی LG بخشی از قطعات رو برای سازنده های دیگه تهیه میکنه. ( اونا صاحب امتیاز digital tuner technology هستند)
و
LG provides all the LCD's to Sony.
و یکی دیگه اینکه : LG اسکرین ها رو برای Sony تهیه میکنه . (منظور همون صفحه های LCD هست)

desprado

کاربر سایت
Sep 16, 2006
1,431
نام
محمد
منم یه چیزایی بگم :
به نظر من اگه LG بگیرین خیلی بهتره... من خودم یکی از بهترین tv های 32 اینچ سونی
رو دارم (شاید بهترین ) 32w400 و تغریبا وقتی گرفتیم گرون ترین tv 32 اینچ بود ... اما
الان به این نتیجه رسیدم که اشتباه کردم اینو گرفتم ... اولا تفاوت کیفیتش نسبت به
مدل های lg و samsung فقط توی فیلمای hd یا full hd مشخصه اونم خیلی خیلی خیلی
کم .... تازه تو پخش تصاویر بی کیفیت مثل شبکه های صدا و سیما به نظرم از اونا
ضعیف تر هم هست ... اما lg به نظرم هم خیلی کیفیت خوبی داره (مخصوصا سری اسکارلت)
هم خیلی خیلی شیک و با کلاسه (خداییش سونی خیلی بد سلیقست) هم بیشترشون
هارد و ماشین زمان دارن که خیلی کارآمده ...به نظرم این اعداد کنتراست هم کاملا
تبلیغاتیه تلوزیون ما کنتراستش چند ده هزاره ولی تفاوت چندانی با سامسونگ 8 هزار نداره...
کلا به نظرم شرکت lg این چند ساله خیلی پیشرفت کرده ... تو همه ی زمینه ها
حتی موبایل !! (شاید ندونید ولی الان بهترین camera phone رو lg میزنه !! kc910
الانم که باریک ترین تلوزیون led جهان رو ساخته ... کلا من خیلی این شرکت رو
قبول دارم:love:

jamil.A

کاربر سایت
Mar 31, 2009
484
نام
جمیل
منم یه چیزایی بگم :
به نظر من اگه LG بگیرین خیلی بهتره... من خودم یکی از بهترین tv های 32 اینچ سونی
رو دارم (شاید بهترین ) 32w400 و تغریبا وقتی گرفتیم گرون ترین tv 32 اینچ بود ... اما
الان به این نتیجه رسیدم که اشتباه کردم اینو گرفتم ... اولا تفاوت کیفیتش نسبت به
مدل های lg و samsung فقط توی فیلمای hd یا full hd مشخصه اونم خیلی خیلی خیلی
کم .... تازه تو پخش تصاویر بی کیفیت مثل شبکه های صدا و سیما به نظرم از اونا
ضعیف تر هم هست ... اما lg به نظرم هم خیلی کیفیت خوبی داره (مخصوصا سری اسکارلت)
هم خیلی خیلی شیک و با کلاسه (خداییش سونی خیلی بد سلیقست) هم بیشترشون
هارد و ماشین زمان دارن که خیلی کارآمده ...به نظرم این اعداد کنتراست هم کاملا
تبلیغاتیه تلوزیون ما کنتراستش چند ده هزاره ولی تفاوت چندانی با سامسونگ 8 هزار نداره...
کلا به نظرم شرکت lg این چند ساله خیلی پیشرفت کرده ... تو همه ی زمینه ها
حتی موبایل !! (شاید ندونید ولی الان بهترین camera phone رو lg میزنه !! kc910
الانم که باریک ترین تلوزیون led جهان رو ساخته ... کلا من خیلی این شرکت رو
قبول دارم:love:
خیلی ممنون.
مثل اینکه داره استقبال میشه .
یه چیز دیگه ای که من توی نت پیدا کردم این بود که LCD های کوچیک یعنی 32 اینچ به پایین برای بند های مختلف هیچ تفاوتی ندارن . و تفاوت ها بین برند ها در مدل های بزرگ 40 اینچ به بالا قابل تشخیص هست .

از دوستان درخواست دارم هر کی هر برندی رو داره بیاد و مزایا و معایبش رو بگه تا بشه یه مقایسه ی خوب داشت .

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
من خودم سونی 40 اینچ دارم مدل W400 واقعا ار لحاظ کیفیت با سامسونگ و ال جی خیلی تفاوت داره
توی خانواده ی ما انواع LCD هست و وقتی میری اینور اونور میتونی مقایسه کنی
کیفیت برندها مختلف واقعا با هم تفاوت داره و توی یه ساعت و دو ساعت متوجه نمیشی وقتی مدت زیادی بشینی پاش، باهاش ور بری و انواع و اقسام برنامه، کانال، گیم و .... باهاش تماشا کنی کیفیت معلوم میشه

Xavi

کاربر سایت
May 29, 2009
624
نام
فرشاد
به نظر من سونی حرف نداره ولی همون طور که دوستمو گفت دیزاین سونی خیلی بده برعکس دستگاه های دیگش که دیزاین عالی ای دارن

jamil.A

کاربر سایت
Mar 31, 2009
484
نام
جمیل
یک نظر شخصی : اگر میخواید مدل حرفه ای بخرید و یا اگر میخواید سونی بخرید برید سراغ مدل های
X450 و Z450 و مدل های بالا تر .
اگر نه میخواید مدل های معمولی و ارزون تر بخرید نظر من اینه که فرق چندانی نداره که سونی یا سامسونگ یا ال جی بخرید . پس بهتره برید سراغ ال جی مدل های Scarlet 606 , 707 , 808 که من 707 رو بیشتر قبول دارم .

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
من فقط با اجازه در مورد سامسونگ یه چیزی بگم:
تا اونجایی که میتونید این مدل رو نگیرید مگر اینکه کلا از خارج وارد شه و تو ایران مونتاژ نشه
یه بابایی که تو بخش مونتاژ کار میکرد بهم وقتی داشتم میرفتم یه lcd tv بگیرم این نصیحتو کرد من گوش نکردم
گفت یک قطعه نا مرغوب میزارن توشون که هر 2 سال یکبار lcd tv بره تعمیرگاه
من یک سال و نیم پیش یک سامسونگ 40 اینچ خریدم همین دو هفته پیش رفت تعمیرگاه

desprado

کاربر سایت
Sep 16, 2006
1,431
نام
محمد
من خودم سونی 40 اینچ دارم مدل W400 واقعا ار لحاظ کیفیت با سامسونگ و ال جی خیلی تفاوت داره
توی خانواده ی ما انواع LCD هست و وقتی میری اینور اونور میتونی مقایسه کنی
کیفیت برندها مختلف واقعا با هم تفاوت داره و توی یه ساعت و دو ساعت متوجه نمیشی وقتی مدت زیادی بشینی پاش، باهاش ور بری و انواع و اقسام برنامه، کانال، گیم و .... باهاش تماشا کنی کیفیت معلوم میشه

به نظر من دارین اشتباه میکنید ... منم w400 دارم .. اشتباه شما اینه که میای یه مدل رو
با یه برند مقایسه میکنی ... تلوزیون شما یکی از تلوزیون های خوب سونی هست
باید با تلوزیون های هم قیمت و هم کلاس دیگر برندها مقایسه بشه نه با مدل های پایین
سامسونگ و LG ... مثلا همین w400 رو با a650 سامسونگ(فکر کنم همین بود) مقایسه کنید
w400 حدود 150 تومن گرون تره (تازه مدل سامسونگ اشانتیون هم داره) اما
کیفیتشون واقعا به سختی و در ویدیو های با کیفیت بسیار بالا قابل تشخیصه
کنتراست w400 33000 هست و مال a650 15000...(البته 32 اینچش)
ولی انصافا صدا تو سونی بی رقیبه ... مخصوصا سری x

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
به نظرم سامسونگ این مدل های جدیدش خوبه ! خود ما 37B570 داریم ! و نسبت به A550 خیلی بهتره !

و یه نکته بگم که من از یه بابایی که خودش نمایندگی ال جی بود پرسیدم قضیه lg چیه ! گفت والله lg تو شیراز منتاژ میشه و البته فقط صفحه های کریستالیش از اونور میاد و وقتی tv تکمیل شد یه دور میره دبی و برمیگرده که چی قیمتش بره بالا !

rezidentevilone

کاربر سایت
Sep 10, 2008
433
نام
نیما
سونی براویا که کیفیت تصویر و تفکیک رنگش بسیار بارز و قابل توجه هست.. همینطور قیمتش..

به شخصه بین lg و samsung سامسونگ رو انتخاب می کنم... پنل کره ای و قیمت پایین + کنتراست بالای واقعی از مشخصاتی هست که lg نداره..

رو مانیتور های 17 lg جدیدا من 50.000:1 رو دیدم... که هر آدمی که صاحب عقل باشه متوجه می شه که dfc هست و فقط برای تبلیغات...

من که شخصا" از آدم حقه باز مثل lg خرید نمی کنم...

توی مانیتور benq هم کیفیتش بالاست و قیمتش مناسب..

من خودم 2 ساله مانیتور lcd سامسونگ دارم... حتی یک پیکسل سوخته هم گوش شیطور کر نداره چون پنلش کره ای هست...

اینا تجربیات من بود..
-------------------------------

پیشنهاد اینه که بریم تو فاز بهترین انتخاب برای گیم اینگ..

jamil.A

کاربر سایت
Mar 31, 2009
484
نام
جمیل
این اعدادی که برای کنتراست میزارن همش اعداد نمایشی و Dynamic هست .
و اگر دقت کرده باشید توی Detail های این Lcd ها که برید کنتراست واقعی رو زده .
مثلآ همین w400 سونی کنتراست داینامیک 33000 هست و کنتراست استاتیک 3000:1 هست .

یه توصیه ی دیگه از من به شما : اگر میخواین مشخصات یک LCD رو ببینید حتمآ توی یک سایت تخصصی مثل CNET یا وب سایت خود تولید کننده برید و ببینید و اصلآ توی فروشگاه ها و سایت های مخصوصآ ایرانی دنبالش نباشید . چون حداقل اونایی که من دیدم یک سری چیزا رو یا نزدن یا یک سری چیز اضافه کردن برای خودشون .
توی Cnet خیلی عال بررسی شدن و امتیاز گرفتن LCD ها .
توی مدل های LG مدل 707 برای بازی و فیلم نظر منو جلب کرد .
توی مدل های سونی هم همونطور که گفتم باید رفت سراغ سری X و Z
سامسونگ چیزی سراغ ندارم .
اما از مدل های شارپ و فیلیپس توی Cnet خیلی تعریف شده که متاسفانه اینجا نیست .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر