اطلاعاتی در مورد سرویس Adsl

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
من خطم رو واسه رانژه داده بودم .بعد از 20 و خورده ای روز
(که گفتن یه هفته ای وصل میشه:mad:)بهم زنگ زدن که خططون ردیفه!!
ولی الآن می خوایم خونه رو بنایی و ...کنیم(یه هویی پیش اومد)
تا دو ماه نمی تونم به اینتر نت وصل بشم(مگر توی کافی نت)
حالا که بهم زنگ زدن و من هم گفتم که نمی خوام؛می گن که 3 هزار تومن
پول باید به حسابمون بریزید!!(پول زور:evil::cheesygri)
حالا می خوستم ببیینم راهی هست که بشه خط رو سیو کرد؟؟
در ضمن اگه پول رو نریزم؛ممکنه مشکلی واسم پیش میاد|؟؟
کسی نبود کمک کنه؟؟
چی باید میپرسیدم؟
آخه تهران با این همه امکانات و تجهیزات و... هنوز بسیاری از پیش شماره ها
توسط شرکت ها ساپوزت نمیشه
اونوقت یه جور شسوال کردی انگار شونصد تا شرکت توی اراک هستش و فقط شماره شما...
ساپورت نمیشه!
حالا پیش شمارت رو دقیق بگو شاید بتونم کاری برات انجام بدم:love:
ولی شاید نرسم زود جوابت رو بدم چون اثاث کشی داریم:laughing::laughing:

Humason

کاربر سایت
Oct 28, 2006
826
حالا پیش شمارت رو دقیق بگو شاید بتونم کاری برات انجام بدم
ولی شاید نرسم زود جوابت رو بدم چون اثاث کشی داریم
26.gif
26.gif
26.gif

پیش شماره طرف ملک 22 هست.یا 221.
24.gif

منم عجله ندارم.مرسی
241.gif

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,583
نام
امید
سلام دوستان
لطف میکنین به ایجا یه نگاه بندازین ؟
http://www.shabdiznet.com/tariffs/adsl/#Free

بنظرتون 128 معمولی بگیرم یا سرویس ارزان که اونم 128 ؟
انگار فقط ترافیک ماهیانش فرق داره که معمولیه نامحدوده و ارزونه 3 گیگ .
اگه از جهات دیگه فرقی ندارن ارزون بگیرم با 2 گیگ اضافی که بشه 5 گیگ ( برای بازی توی Xbox Live کافیه ؟ )

مرسی

جواب نمیدین ؟

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
جواب نمیدین ؟

سلام

آخه ماها که نباید بگیم
به خودت نگاه می کنه که چی می خوای و چقدر حاضری هزینه کنی

نظر منو می خوای ؟؟؟
Unlimited بگیر
چون دست و دلت نمی لزره
الان من خیلی ها رو می شناسم که اشتراک محدود دارن، دستشون برا دانلود یه آلبوم آهنگ 100 مگی میلرزه

ولی من، بوده تا حالا 800-900 مگ هم توی خونه دانلود کردم، بعد خوشم نیومده پاکش کردم
چرا ؟؟؟
چون محدودیت، بی محدودیت

یه نکته هم بگم و اون اینکه این 3 گیگ مجموع آپلود و دانلودت هستش
یعنی کمتر میشه
و نمی تونی از اینترنت اون لذتی رو که باید، ببری

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
سلام

آخه ماها که نباید بگیم
به خودت نگاه می کنه که چی می خوای و چقدر حاضری هزینه کنی

نظر منو می خوای ؟؟؟
Unlimited بگیر
چون دست و دلت نمی لزره
الان من خیلی ها رو می شناسم که اشتراک محدود دارن، دستشون برا دانلود یه آلبوم آهنگ 100 مگی میلرزه

ولی من، بوده تا حالا 800-900 مگ هم توی خونه دانلود کردم، بعد خوشم نیومده پاکش کردم
چرا ؟؟؟
چون محدودیت، بی محدودیت

یه نکته هم بگم و اون اینکه این 3 گیگ مجموع آپلود و دانلودت هستش
یعنی کمتر میشه
و نمی تونی از اینترنت اون لذتی رو که باید، ببری __________________
من بهت توصیه می کنم که از یه شرکت پدر مادر دار بگیر
واقعا "تفاوت رو احساس می کنی"
من به خاطر یه کم پول کمت دادن رفتم توی چاه افتادم از یه شرکت آشغال گرفتم!!
اونوقت الآن پشیمون شدم!!ایشون هم درست می گن نامحدود خیلی بهتره!

SamFisher

کاربر سایت
Sep 30, 2005
3,583
نام
امید
من بهت توصیه می کنم که از یه شرکت پدر مادر دار بگیر
واقعا "تفاوت رو احساس می کنی"
من به خاطر یه کم پول کمت دادن رفتم توی چاه افتادم از یه شرکت آشغال گرفتم!!
اونوقت الآن پشیمون شدم!!ایشون هم درست می گن نامحدود خیلی بهتره!
نه ! انگار شبدیز خوبه
از چند نفر پرس و جو کردم راضی بودن .
البته فعلا منطقه ما ( 270 ) در حال نصب تجهیزاته ! :)

cruiser

کاربر سایت
Dec 17, 2006
74
دوستان سلام.من اولین باره که تو این بخش از سایت اومدم و گفتم که یه توضیح کلی در مورد سرویسای adsl تا اونجایی که سواتم میکشه بدم.
اول از همه بهتون بگم که مهمترین چیزی که تو adsl مهمه محدودیت حجمی نیستش. بلکه سرعت سرویس شماست که تجربه متفاوتی از اینترنت رو به شما نشون میده. پس سعی کنین از شرکتی سرویس بگیرین که به شما بالاترین سرعت رو بده.
در مورد مودمهای adsl باید بگم که بهترین روش اینه که یه مودم دارای اترنت که علاوه بر سرویس bridge از پروتکل pppoe هم پشتیبانی کنه بگیرین.مودمای usb سرعت پایینتری رو نسبت به مودمای اترنت پشتیبانی میکنن.البته اگه سرعت سرویس شما از 256k پایینتره عملا مودم usb و اترنت تفاوتی با هم ندارن(با چشم پوشی از این موضوع که راحتی کار با اترنت و خطاهای اون نسبت به usb خیلی پایینتره).
در ضمن اگه میخواین از سرویستون بصورت اشتراکی با یکی از دوستاتون استفاده کنین بهتره از مودمی که router هم باشه استفاده کنین. این باعث میشه که هر کدوم از کامپیوترهای متصل به مودم بدون وابستگی به سایر کامپیوترهای شبکه بتونن بصورت مجزا به اینترنت وصل بشن. ولی اگه router نباشه شما باید تو شبکه حتما یکی از کامپیوترها رو سرور کنین و 24 ساعته هم باید روشن باشه تا بقیه کامپیوترای شبکه بتونن به اینترنت وصل شن
در مورد pppoe همونطوری که تو پستای قبلی دوستان گفتن باعث میشه که کامپیوتر شما به محض اومدن داخل ویندوز به اینترنت وصل باشه و نیازی نباشه که شما کانکشن بسازین و خودتون کامپیوترو به نت وصل کنین. البته اگه قصد دارین از سرویسای حجمی adsl استفاده کنین بهتره که تنظیمات مودمتونو روی bridge بزارین. چونکه در حالت pppoe یه سری از برنامه ها و همچنین خود ویندوز بدون اینکه شما بخواین خود به خود شروع به آپدیت و دانلود فایل میکنن و از حجم اکانت شما کم میشه.(البته این حجم خیلی نمیشه و به نظر من داشتن یه سیستم همیشه به روز و آپدیت شده به اون مقدار حجم می ارزه. مگه اینکه شما اصفهانی باشین و به خاطر 1 meg حجم حاضر باشین آدم بکشین :cheesygri )
خلاصه حرف اینکه یه مودم دارای اترنت-پشتیبانی از pppoe-و ترجیحا دارای router بخرین.
مودم من asus am602 هستش و تمومی این خصوصیات رو داره و من اونو 50000 تومن خریدم.
این نکته رو هم بگم که شما مجبور نیستین که حتما مودم معرفی شده توسط شرکتی که ازش اینترنت میگیرین رو بخرین و به نظر من بهتره که خودتون برین و اون مودمی که بیشتر به کارتون میاد رو بخرین. من خودم که این کارو کردم. و شرکت سرویس دهنده من فقط مودم dlink اونم با قیمتی که نمی ارزه میداد و من خودم رفتم asus خریدم. فقط شما حتما حتما باید دقت کنین که مودمی که میخرین با محدوده vpi و vci مورد پشتیبانی سرویس دهنده شما سازگار هست یا نه. اکثر شرکتا از محدوده 35-0 پشتیبانی میکنن. ولی مثلا شرکتی مثل داتک محدوده متفاوتی داره.

راستی تا یادم نرفته بگم که یه سری شرکتای انحصار طلب مثل پارس آنلاین برای اینکه فقط مودمای خودشون فروش بره میگن که حتما باید مودم رو از خودشون بخرین.پس تو این موارد متاسفانه شما مجبورین چه مودمه خوب باشه و چه بد اونو بخرین:(
در مورد شبکه کردن کامپیوترها برای استفاده گروهی از یه اشتراک dsl اگه سوالی داشتین بهم mail بزنین که اگه بلت بودم کمکتون کنم. mail من اینه: vahid_cruise@hotmail.com

خوب حالا بریم سراغ بحث سرعت.
بهترین سرویس، سرویسی هستش که تو پر ترافیک ترین کارا کم نیاره که اون کارا عبارتن از دیدن فیلم-دانلود-بازی کردن آنلاین.(من که خودم میمیرم واسه بازی آنلاین به کمک برنامه hamachi :p که اونم واسه خودش یه بحث جدا داره) بعضی شرکتا مثلا میگن سرعت سرویس ما 128 هستش ولی الکیه و سرعت شاید فقط 64 باشه. ولی بعضی شرکتای خل و چل مثل شرکتی که من ازش سرویس میگیرم میگه سرعتم 256 هستش ولی سرعت واقعیش بیشتر از اونیه که میگه(speed down:350 kbps و speed up: 100 kbps ) .برای اینکه بفهمید کی بهتون راست میگه و کی دروغ میتونین به یه سری سایتا برین که سرعت adsl شما رو حساب میکنه که چقدره.یکی از این سایتا: http://www.thinkbroadband.com/speedtest.html هستش.
به این نکته دقت کنین که وقتی دارین سرعتتون رو تست میکنین نباید کار دیگه ای مثل باز کردن page یا دانلود انجام بدین. وگرنه سرعت واقعیتون رو نمایش نمیده.

یه موضوع ناراحت کننده هم به طرفدارای بازی آنلاین بگم. شما اگه بخواین تموم بازیها رو خیلی راحت و بدون اینکه گیر بکنه آنلاین بازی کنین باید یه اشتراک با سرعت حداقل 512kbps داشته باشین. مثلا من خودم با سرعت 380kbps داشتم بازی pro evolution soccer 4 رو با دوستم که اونم شرعت مشابه منو داشت بازی میکردم ولی کلی پوستم کنده شد و وسط بازی گیر میکرد. البته بازیهای کم حجم تری مثل کانتر رو راحت با این سرعت میتونین بازی کنین.

و در آخر بحث قیمت. به این نکته توجه کنین که بعضی تقریبا همه شرکتا تو تبلیغاتشون فقط قیمت پایه رو اعلام میکنن. در حالی که قیمت نهایی هر سرویس adsl =قیمت پایه+6 درصد کل قیمت پایه(که بعنوان مالیات دریافت میشه)+ 3000 تومان آبونمان مخابرات
مثلا اگه شرکتی تو تبلیغش گفته adslماهیانه 10000 تومن قیمت نهایی که شما باید پرداخت کنین میشه 13600 تومن. پس مواظب باشین که گول تبلیغات رو نخورین.
در ضمن حجم سرویسایی که ارائه میشه با هم فرق داره. معمولا شما میتونین سرویس 2 گیگابایت در ماه رو با قیمت 14000 تومن بخرین و سرویس 5 گیگابایت رو 19000 تومن.

من که خودم از شرکت صبا (http://www.sabaonline.ir) سرویس میگیرم. سرویس 2 گیگ این شرکت ماهیانه 13500 تومنه(با احتساب مالیات و آبونمان) و سرعتشم بر خلاف اونچه میگه 256 نیست بلکه حدود 350 هستش. در ضمن ساعت 3 شب تا 7 صبح میتونی با یه user و pass دیگه وارد شی و بدون اینکه از حجمت کم بشه بری و حال اینترنتو ببری. این ساعتا خوراکه برای دانلود کردن. البته اگه تا اون ساعت بیدار باشی. من که خودم اسمشه سرویس 2 گیگ در ماه میگیرم. ولی عملا هر ماه 15-10 گیگی رو دانلود میکنم.:cheesygri
بازم بهتون توصیه میکنم بیشتر دنبال سرعت بالا باشین نه چیزای دیگه.
از دوستای عزیز میخوام اگه تو تهران شرکتی پیدا کردن که سرعت بالای 350kbps رو تو حدود قیمتی 20000 تومن سرویس میده یه سوتی بزنه تا منم به فیض برسم.

شرمنده که انقدر سرتونو خوردم. :blushing:

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
مودم من d-link هست و روش نوشته adsl2+router و با دوستم اشتراکی به وسیل هشبکه کردن استفاده می کنیم می خواستم بدونم چون مودمم روتر داره چجوری میشه من سیستمم رو خاموش کنم و اون از اینترنت استفاده منه؟ آیا باید تنظیمات خاصی انجام بدم؟
یا علی مدد

cruiser

کاربر سایت
Dec 17, 2006
74
سلام
مودم من d-link هست و روش نوشته adsl2+router و با دوستم اشتراکی به وسیل هشبکه کردن استفاده می کنیم می خواستم بدونم چون مودمم روتر داره چجوری میشه من سیستمم رو خاموش کنم و اون از اینترنت استفاده منه؟ آیا باید تنظیمات خاصی انجام بدم؟
یا علی مدد

شما باید مودمت رو بزاری رو حالت pppoe. با این کار در عمل مودم شما میشه سرور.
کامپیوتر خودت و دوستت و همچنین مودمت رو باید به یه hub یا switch(هر کدومشو که دوست داری) وصل کنی. تو این حالت اگه 1000 تا کامپیوترم به hubیا switch شما وصل باشه متصل به اینترنت هستش.
به همین راحتی ;)

Blast

عضو جدید
May 12, 2007
183
سلام اقا كسي از بهترين سرويسهاي Adsl در قم اطلاعاتي داره براي دانلود مي خوام +يه مودم خوبم معرفي كنيد ممنون:(

آخرین ویرایش:

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
کسی نبود کمک کنه؟؟
هزینه مخابرات و به اندازه ه چند ماهی که می خواهید خط رانژه بمونه پرداخت کنید.
مثلامی خواهید خط 2 ماه رانژه بمونه کافیه 6 هزارتومان پرداخت کنید.

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
شما باید مودمت رو بزاری رو حالت pppoe. با این کار در عمل مودم شما میشه سرور.
کامپیوتر خودت و دوستت و همچنین مودمت رو باید به یه hub یا switch(هر کدومشو که دوست داری) وصل کنی. تو این حالت اگه 1000 تا کامپیوترم به hubیا switch شما وصل باشه متصل به اینترنت هستش.
به همین راحتی ;)

سلام
قیمت swich یا hub چنده؟
یا علی مدد

vahidrezi16

کاربر سایت
Oct 4, 2005
864
نام
وحید
هزینه مخابرات و به اندازه ه چند ماهی که می خواهید خط رانژه بمونه پرداخت کنید.
مثلامی خواهید خط 2 ماه رانژه بمونه کافیه 6 هزارتومان پرداخت کنید.
]
ولی این شرکته میگه 3 تومن رو بده و خط رو قطع کنیم!!
من هرچی التماس کردمن راهی باشه واسه رانژه موندن ؛نشد!!
ولی داتک می گفت هرچه قدر می خوای بگو خط رو سیو واست نگه دارم!!
فرق شرکت خوب با شرکت **** همینه دیگ:laughing:ه
مثلا روز اول داتک می گفت شما مدارکت رو واسم پیک کن
پول پیک با ما!!ولی این شرکت که اسمش تهران دات نت هستش
گفت**پول پیک واسه شما زیاد در نمیاد؟؟:p
اول از همه بهتون بگم که مهمترین چیزی که تو adsl مهمه محدودیت حجمی نیستش. بلکه سرعت سرویس شماست که تجربه متفاوتی از اینترنت رو به شما نشون میده. پس سعی کنین از شرکتی سرویس بگیرین که به شما بالاترین سرعت رو بده.
در مورد مودمهای adsl باید بگم که بهترین روش اینه که یه مودم دارای اترنت که علاوه بر سرویس bridge از پروتکل pppoe هم پشتیبانی کنه بگیرین.مودمای usb سرعت پایینتری رو نسبت به مودمای اترنت پشتیبانی میکنن.البته اگه سرعت سرویس شما از 256k پایینتره عملا مودم usb و اترنت تفاوتی با هم ندارن(با چشم پوشی از این موضوع که راحتی کار با اترنت و خطاهای اون نسبت به usb خیلی پایینتره).
من با حرف شما آقا وحید موافق نیستم
به نظر من کم دان کن همیشه دان کن!نه اینکه دست و پات به خاطر یه فایل ویدئو بلرزه!!

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,900
من از وقتی که adsl گرفتم خواهرم نمیتونه با کامپیوتر خودش از دیال آپ استفاده کنه همش خش خش میکنه و قطع میشه حالا میکروفیلتر گرفتم ولی بدتر شده اگه میشه روش نصب میکروفیلتر رو بگید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر