معرفی روش های cooling و تعمیر سه چراغ قرمز

Igneous

کاربر سایت
Nov 14, 2009
31
آره برد فالکون, کنسول ایلایت.
من 1سال و 4 ماه که کنسولو دارم ولی تقریبا 1 سال اول به دلیل پاره ای مشکلات
زیاد ازش کار نمی کشیدم ولی این 4-5 ماه آخر وقتم آزاد شد و حسابی تلافی اون یکسال و دراوردم.
وقتی هم متوجه شدم که آموزش روشهای کولینگ رو زحمت کشیدین و قرار دادید, وقتو تلف نکردم
زدم تو گوشش :cheesygri
پیشگیری بهتر از درمان, گفتم کاری کنم که یه روز حصرت نخورم که چرا نکردم.

badcompany

کاربر سایت
Sep 15, 2009
277
با عرض سلام خدمت دوستان. یه سوال داشتم ولی نمیدونم اینجا جاش هست یا نه. اگه نیس به بزرگی خودتون ببخشید. من دیروز یه آرکید جاسپر از فروشگاه فتحی گرفتم ماله برج 7 میلادی هست. می خواستم بدونم لازمه که کولینگ واسش انجام بدم با 12 ولت یا نه. اگه لازمه یه نفر قابل اطمینان که کارش درسته به من معرفی کنید ممنون می شم.:smile:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
با عرض سلام خدمت دوستان. یه سوال داشتم ولی نمیدونم اینجا جاش هست یا نه. اگه نیس به بزرگی خودتون ببخشید. من دیروز یه آرکید جاسپر از فروشگاه فتحی گرفتم ماله برج 7 میلادی هست. می خواستم بدونم لازمه که کولینگ واسش انجام بدم با 12 ولت یا نه. اگه لازمه یه نفر قابل اطمینان که کارش درسته به من معرفی کنید ممنون می شم.:smile:

همیشه انجام روش های کولینگ جزء دسته کارهای برای بهینه سازی تهویه ی بهتر و سریعتر کنسول معمولاً پیشنهاد میشه.
http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=737382&postcount=1774
این کارها یک مکمل برای تهویه ی اصلی کنسول هستش و هیچ وقت جنبه ی توصیه ای نداشته است.
یعنی با انجام اون فقط به قدرت تهویه ی کنسول کمک میکنید در تمام برد ها* و عملاً هیچ گونه ضرری برای کنسول در بر نخواهد داشت
و به نحوی شما درجه حرارت کنسول رو کنترل و ثابت می کنید و میتوانید ساعات بیشتری بازی کنید.

*در تمام بردها: در تمام بردهای کنسول تهویه ی کنسول بدون تغییرات اصلی در چهارچوب خودش باقی مانده...پس شرایط تهویه ای که در برد 4 سال پیش بوده الان تقریباً در برد های جدید هم چنین است.
تفاوت اصلی که میان برد جدید و بردهای قدیمی وجود داره، قرار دادن نوع سینک های بهتر و تکنولوژی جدید قسمت های سخت افزاری کنسول و دو پردازنده های اصلی کنسول می باشد(65nm که حرارت کمتری دارند)، سایر شرایط محیطی کنسول تقریباً دست نخورده است.

در نهایت اگر دوست دارید که با اطمینان بیشتری بازی کنید و ساعات بیشتری از کنسول خود لذت ببرید
میتوانید با انجام چند روش ساده کولینگ توسط یک فرد خبره، بیشتر از قبل و با اطمینان خاطر از کنسول لذت ببرید.

در غیر این صورت، همان تهویه ی استاندارد کنسول میتواند برای شما کافی باشد و با توجه به تفاوت اصلی بردهای جدید که دربالا عرض کردم میتوانید کنسول همیشه پایداری داشته باشید.

برای انجام روش های کولینگ در تهران، بهترین کسی که میتوانم معرفی کنم میثم قربانی است که در کولینگ کنسول یکی از استادان و جزء صاحبنظران است و میتوانید مشاوره بگیرید.

http://www.bazicenter.com/forums/member.php?u=13432
شماره تماس و ادرس فروشگاه ایشون در امضاء ـشون قرار دارد (پخش درباره من)

P30GAME4U

کاربر سایت
Oct 27, 2009
23
نام
مهدی
سلام
من به دنبال یک تعمییر کار حرفه ای تو اصفهان یا تهران میگردم نه رابط می خواهم با تعمییر کار در ارتباط باشم
سفارشات زیاذی برای تعمییر دارم الطفا من را راهنمایی کنید :cool:
09134119560

mother_of_game

کاربر سایت
Nov 19, 2009
18
دوستان من یک فن کامپیوتر خریدم و اون به usb تبدیل کردم بعد از اون وصلش کردم به اکس باکس گذاشتمش سمت راستش وقتی خاموش کردمش فن داشت کار میکرد خواستم بدونم که اگه روشن بمونه برای دستگاه ضرر نداره که؟ و این که اگه تعداد فن ها رو بیشتر کنم چی؟واین که اصلا تاثیر داره یا نه؟:cheesygri:confused:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
دوستان من یک فن کامپیوتر خریدم و اون به usb تبدیل کردم بعد از اون وصلش کردم به اکس باکس گذاشتمش سمت راستش وقتی خاموش کردمش فن داشت کار میکرد خواستم بدونم که اگه روشن بمونه برای دستگاه ضرر نداره که؟ و این که اگه تعداد فن ها رو بیشتر کنم چی؟واین که اصلا تاثیر داره یا نه؟:cheesygri:confused:

اول یک الی دو تصویر خوب از نمونه کار خودتون قرار بدید، تا در مورد کاری که کردید بیشتر صحبت کنیم

mother_of_game

کاربر سایت
Nov 19, 2009
18
اول یک الی دو تصویر خوب از نمونه کار خودتون قرار بدید، تا در مورد کاری که کردید بیشتر صحبت کنیم
من نتونستم عکس وارد کنم ولی اگر خواستین توضیح میدم
ولی با این کار تونستم مقدار گرمایی را که از پشت دستگاه میومد را کمش کنم.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل

اگر نظر من رو میخواید، من از روی تصویر باید نظر بدم، توضیحات نوشتاری تحت تاثیر ذهنیت شما قرار میگیره و نمیشه به جزئیات دلخواه رسید.

اگر هم نظر من رو نمیخواید و فقط قصد داشتید بگید که من این کار رو کردم و این تاثیر رو داشت، خوب اون یک بحث دیگه هستش و خودمون رو خسته نکنیم.

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی

ای کاش میتونستی عکس بزاری ، مقدار گرمایی که از پشت دستگاه میاد بیرون بیشتر باشه بد نیست چون به معنی اینه که گرما داره خارج میشه و نمیمونه داخل، در واقع بوسیله کولینگ شما میزان گرمای تولید شده توسط دستگاه رو که کم نمیکنید بلکه خارج شدنش رو تسریع و تسهیل میکنید ، پس هر جقدر که گرمای بیشتری از فنها خارج بشه بهتره ، در مورد فنی که قرار دادید هم اینطوری نمیشه نظر داد ولی به نظرم این فن باید هوا ده به داخل کنسول باشه چون منافذ کناری کنسول در واقع محل ورود هوا به داخل اون هستند و اگر فن رو به صورت هواکش قرار بدید نتیجه عکس خواهید گرفت ، دوستان و آقا خلیل اگر اشتباه هست این استدلال گوشزد کنند لطفا.

mother_of_game

کاربر سایت
Nov 19, 2009
18
ای کاش میتونستی عکس بزاری ، مقدار گرمایی که از پشت دستگاه میاد بیرون بیشتر باشه بد نیست چون به معنی اینه که گرما داره خارج میشه و نمیمونه داخل، در واقع بوسیله کولینگ شما میزان گرمای تولید شده توسط دستگاه رو که کم نمیکنید بلکه خارج شدنش رو تسریع و تسهیل میکنید ، پس هر جقدر که گرمای بیشتری از فنها خارج بشه بهتره ، در مورد فنی که قرار دادید هم اینطوری نمیشه نظر داد ولی به نظرم این فن باید هوا ده به داخل کنسول باشه چون منافذ کناری کنسول در واقع محل ورود هوا به داخل اون هستند و اگر فن رو به صورت هواکش قرار بدید نتیجه عکس خواهید گرفت ، دوستان و آقا خلیل اگر اشتباه هست این استدلال گوشزد کنند لطفا.
منظور من اون نبود که باد کمتری بیرون میاد این بود که دمای کمتری بیرون بیاد.

alirgame

کاربر سایت
Nov 5, 2005
92
سلام
یه سوال در مورد سه چراغ دارم که نمیدونم جاش اینجا هست یا نه
بنده یک کنسول دست دوم تهیه کردم
تمامی موارد جسپر بودن اعم از تاریخ ساخت و توان پاور و کاننکتور پاور و . . .رو چک کردم.
سریال پشت دستگاه هم با اونی که از داشبورد خونده میشه یکیه

امروز وسط بازی NBA 2k10 در حالت 720p یه بار هنگ کرد که داداشم خاموشش کرد.

2 3 ساعت بعد وسط بازی صفحه سیاه شد و سه چراغ قرمز چشمک زن داد ، بدون اینکه پیغام خطایی بده

بعد از اون هم که روشنش کردم بدون هیچ مشکلی داشبورد بالا اومد . (دیگه تو بازی تستش نکردم دوباره)

کلا تاحالا به اندازه شارژ 4 تا باتری قلمی معمولی باهاش بازی شده بود و تا الان با این مشکل مواجه نشده بودیم.

علتش چیه ؟

و
امکان داره جا نرفتن صحیح کابل پاور (جا نرفتن اون خار که صدا میده و کابل پاور فیت جا میره )منجر به بروز این مشکل در وسط بازی بشه ؟

ممنون.

آخرین ویرایش:

.ASHKAN.

کاربر سایت
Mar 20, 2009
32
تکرار مکررات.!

روش های پیشنهادی Cooling کنسول X360 برای کاربران آماتور تا نمیه حرفه ای

method 1
1. انجام روش 12 ولت کردن فن های کنسول به صورت خارجی
2. انجام روش های Airflow Mod که شامل Shroud، Divider و درز گیری می شود

method 2
3. نصب سینک برروی دو چیپ Ram و چیپ های Southbridge، HANA و TSOP (NAND)
4. بریدن توری فلزی و پلاستیکی پشت فن های کنسول

method 3
5. نصب فن 60mm برروی سینک دوم GPU
6. بریدن یک دایره به قطر 50mm در مرکز پشت قاب کنسول و نصب دو فن 40mm پشت سر هم در مرکز X-Clamp های پشت برد کنسول

method 4
2. انجام روش های Airflow Mod که شامل Divider و درز گیری می شود
5. نصب فن 80mm برروی سینک دوم GPU و سینک CPU به گونه ای که هر دوی این سینک ها رو به خوبی ساپورت کنه.
6. انجام روش X-Clamp Replacement
7. بریدن کامل قسمت X-Clamp پشت برد و نصب یک فن 60mm و یا 80mm
8. خارج کردن DvD-Rom از کنسول
9. نصب یک فن 60mm برروی قاب کنسول در مقابل Heatsinks GPU به صورت کمی مایل که کانال کشی شده باشه برای متمرکز شدن جریان هوا
10. نصب سینک برروی 4 چیپ Ram در پشت برد کنسول
11. نصب پایه فلزی در زیر قاب کنسول برای فاصله داشتن کنسول از زمین در حالت افقی و یا عمودی

نکته: مورد 11 در method 4 برای تمامی روش ها نیز باید انجام گیرد.

method پیشنهادی 1
6. نصب پایه فلزی در زیر قاب کنسول برای فاصله داشتن کنسول از زمین در حالت افقی و یا عمودی

method پیشنهادی 2
6. انجام روش X-Clamp Replacement
7. بریدن کامل قسمت X-Clamp پشت برد و نصب یک فن 60mm و یا 80mm
8. نصب سینک برروی 4 چیپ Ram در پشت برد کنسول
9. نصب پایه فلزی در زیر قاب کنسول برای فاصله داشتن کنسول از زمین در حالت افقی و یا عمودی

موفق باشید

حق نگهدار

خلیل جان x-clamp رو به روشی پیشنهادی اول (قسمت آبی) اضافه کنیم چطوره ؟؟
با توجه به اینکه جاسپر نو دارم میگیرم، کلا x-clamp هم بکنم بهتره یا نکنم و فقط روشهای 1 ؟؟
شرمنده زیاد سوال میکنم !!
آخه یه کم از ترس سه جراغ حساس شدم رو این قضیه!!!;)
چاکرییم.:love:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
خلیل جان x-clamp رو به روشی پیشنهادی اول (قسمت آبی) اضافه کنیم چطوره ؟؟
با توجه به اینکه جاسپر نو دارم میگیرم، کلا x-clamp هم بکنم بهتره یا نکنم و فقط روشهای 1 ؟؟
شرمنده زیاد سوال میکنم !!
آخه یه کم از ترس سه جراغ حساس شدم رو این قضیه!!!;)
چاکرییم.:love:

اگر خودتون تجربه ی X-Clamp کنسول نو رو دارید، من اگر باشم برای کنسول خودم (هنوز کنسول ندارم) حتماً X-Clamp رو انجام میدم...حتی اگر جسپر باشه...برای من یکی از المان های کولینگ کنسول هستش

ولی اگر تجربه و مهارت X-Clamp رو ندارید بهتره بیخال بشید و یا بدید بیرون که یک شخصی که کارش کولینگ هستش (نه فقط تعمیر کنسول) براتون کولینگ رو انجام بده.

اگر هم کسی رو ندارید...این مورد رو از لیست کارها خط بزنید

من برای کنسولی که ندارم و قراره بخرم 7 گان روش کولینگ رو براش در نظر گرفتم که نوع ارتقاء یافته ی روش های هستش که نوشتم.

در مورد حساسیت روی جسپر این امار رو ببنید
http://xbox360.ign.com/articles/102/1021096p1.html
percent_1251933324.jpg

این پست رو هم توی همین صفحه بخوانید http://www.bazicenter.com/forums/showpost.php?p=870780&postcount=1848

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر