نقد و بررسي بازي هاي psp

نظر شما در مورد این تاپیک چیست؟

• عالی

رای‌ها: 58 61.1%
  • خوب

رای‌ها: 21 22.1%
  • متوسط

رای‌ها: 5 5.3%
  • بد

رای‌ها: 2 2.1%
  • خیلی بد

رای‌ها: 9 9.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    95

ped4am

کاربر سایت
Jul 30, 2007
113
نام
پدرام
300

March To Glory
300
-------------------------
i4589_snap000.jpg

داستان=5/10
داستان همانطور که از اسم بازی پیداست مربوط به فیلم 300 می باشد.اگر فیلم را دیده باشید می دانید که 300 اسپارتانی به جنگ میلیونها !!!!!!!!! سرباز ایرانی می روند.از داستان بازی چیزی نمی گویم چون اغلب شما فیلم را دیده اید.(اگرهم ندیدین چیز زیادی از دست ندادین)

گیم پلی=5/10
بایداینطور بگویم، بازی 300 آنقدرها هم بازی بدی نیست،ولی احتمالا آنچیزی هم نیست که شما را راضی کند.بازی مانند فیلم از مبارزات زیادی با بردگان و حتی فیل های عظیم الجثه برخوردار است،ولی کشتن راحت دشمنان بازی زیادی توی ذوق شما میزند.پس اگر شما دنبال مبارزاتی به سختی شاهکار Devil May Cry می گردید اصلا به این بازی فکر نکنید.

گرافیک=4.5/10

i4590_snap002.jpg

گرافیک بازی چنگی به دل نمی زند،البته بازی هایی بدتر از این گرافیک هم در بازی های PSP پیدا می شود،ولی اگر شما به گرافیک بازی ها اهمیت می دهید این بازی شما نیست.

i4591_snap003.jpg

طراحی محیط و دشمنان بد است،حتی خود سربازان اسپارتانی و لی .حرکات کاراکتر ها بد نیست.بازی هیچ میان پرده ای ندارد که این واقعا بد است.

صداگذاری و موسیقی=5/10
آهنگ های بازی اغلب همانهایی است که در فیلم شنیده اید،آهنگها زیبا هستند و همه تمی شرقی دارند.صداگذاری بازی هم بد نیست و صدای محیط و کاراکترها وضوح خوبی دارند.

جذابیت=6/10
همانطور که گفتم بازی آنچنان هم بد نیست،اگر شما می توانید با ایراداتی که ذکر کردم کنار بیایید، می توانید از این بازی لذت ببرید.

ped4am

کاربر سایت
Jul 30, 2007
113
نام
پدرام
Ridge Racer

Ridge Racer
--------------------------
i4602_92077960513front.jpg

Ridge Racer محصول شرکت نامکو یکی از بهترین بازی های سبک Racing می باشد.در ادامه بیشتر در مورد این بازی زیبا خواهم گفت.

داستان=10/----
بدون داستان

گیم پلی=10/10
عالی است.شما باید با اتوموبیلتان که بسیار خوش دست است و Handling بسیار خوبی دارد در پیست بازی جولان بدهید.شما حتی به یک نیش ترمز هم احتیاجی ندارید،چون این ماشین ها برای Drift ساخته شده اند.Replay ها عالی هستند،به نحوی که شما دلتان می خواهد هر بار که بازی را تمام کرده اید یک نگاهی هم به آن بیندازید.

گرافیک=9.5/10

i4603_92077920050517screen001.jpg

شاید باورتان نشود ولی باید بگویم که این بازی محصول سال 2005 میلادی می باشد،با این حال گرافیک بازی خیره کننده است،حتی در سال 2009:eek:
در همان سالها هم که تازه PSP به بازار آمده بود همه از این گرافیک بر روی این کنسول کوچک ولی پرقدرت شگفت زده می شدند،زیرا این بازی گرافیکی برای سالهای دورتر را در خود داشت ولی در سال 2005 ریلیز شده بود.

i4605_92077920050517screen002.jpg

خوب بپردازیم به گرافیک بازی.طراحی اتوموبیل ها خیلی خوب هستند،بازتاب های نور بر روی بدنه ماشین شما را شگفت زده می کند.آسفالت با نور خورشید برق می زند که ما آن را فقط در بازی های Next Gen کنسول های جدید می توانستیم ببینیم.نورپردازی هم خیلی خوب است.محیط اطراف هم خوب است ولی بدون نقص نیست ولی در کل گرافیک عالی است.

i4604_92077920050517screen019.jpg

ممکن است شمابگویید که هم اکنون بازی های گرافیکی تر از این هم در بازار هست ولی باید یادآوری کنم که این بازی برای بیشتر از4 سال پیش است.

موزیک و صداگذاری=9/10
آهنگ های زیادی در بازی وجود دارند که همگی زیبا و جذاب هستند،صداگذاری هم بدون نقص است و صدای اتوموبیل ها و گوینده بازی بسیار خوب است.پس نمره بالایی از این بخش نصیب بازی می شود.

جذابیت=9/10
همانطور که حتما حدس زده اید بازی جذابیت زیادی دارد،مخصوصا وقتی در داخل اتوبوس یا مترو توجه بقیه را با این گرافیک خفن جلب می کنید.:laughing:

آخرین ویرایش:

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
G.I.Joe-The.Rise.of.the.Cobra

این بازی اقتباسی از رویه یک فیلم تقریبا موفق هست.اول فیلم اومد و بعدش بازی.
برای تمامی کنسولها عرضه شده.

gi-joe-riseofthecobra.jpg

داستان:
اگر داستان رو درست متوجه شده باشم از این قراره (اخه اینقدر مسخره هست که هیچ میلی حتی به دیدن دموهاش هم نداشتم.)
برای مقابله با بمبهای اتمی و جنگهای مختلف یک شرکت دست به ساخت نوعی رباط میزند که قدرتهای زیادی داسته باشد.
در اصل میتوان گفت شخصیتها کاملا شبیه کاراکتر اصلی crysis هست.از جمله قدرت سریع دویدن.قدرت زیاد در پرش.زد ضربه بودن.شباهت زیاد و ...
این رباطها در اصل تغییر یافته افراد هستند.

گرافیک:
گرافیک دموها بدک نیست ولی گرافیک بازی بسیار کم است.
بازی در اصل سبک استراتژِی-اکشن-سوم شخص دارد.
گرافیک محیط زیاد خوب نیست.کاراکترها هم از فاصله دور دیده میشوند از این رو چیزی باری گفتن ندارند!

گیم پلی:
گیم پلی تقریبا روان است ولی نشانه روی بسیار بد کار شده و بسیار سخت است.
هوش مصنوعی افراد خودی چنگی به دل نمیزند.هوش مصنوعی دشمنان فاجعه است!

موزیک و صداگذاری:
موزیک ها تقریبا جذاب و زیبا.صداگذاری خوب در بعضی اصلحه ها.

جذابیت:
من که پیشنهاد میکنم این بازی رو اصلا تو ارشیوتون هم نداشته باشین.اصلا جالب نیست.
اگه قرار بود من بهش نمره برای ارزش بدم میدادم 1!!!!!!
واقعا رو اعصابه.

متاسفانه شاتی از بازی پیدا نکرد واستون بذارم.

نمره از 10 به بازی:

داستان:8
گرافیک:5
گیم پلی:4
موزیک و صداگذاری:6
جذابیت:4

در کل هیچ گونه پیشنهادی برای انجام ای بازی نمیکنم.

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
سلام
بلاخره هم Adsl م شارژ شد هم ورژن دستگام رفت بالا
البته تمام بازی های جدید رو که نقدیدید:biggrin1:اما هنوز یک بازی قدیمی مطرح هم مونده:
zdy2q34y.jpg

این بازی رو فراموش کرده بودین
داستان بازی:
مثل تمام نسخه های این بازی دزدی - جنگ - فرار از دست پلیس و انجام معموریت هایی برای افراد مختلف برای رسیدن به هدف اصلی خود یعنی سرقت بزرگ

بررسی بازی:
گیم پلی:
گیم پلی جالب و روان.تعداد سلاح های زیاد-ماشین های جالب با کنترلی جالب-بعضی ماموریت ها جالب و بعضی دیگر مسخره-قابلیت شنا و پرواز با هلیکوپتکر و رانندگی با ماشین-مدت زمان اتمام بازی نسبتا طولانی است-مولتی پلیر بازی خیلی جذاب ولی فقط با Wlan امکان پذیر است-در کل شهر ها و مکان ها بزرگ است اما بعد از چند مدت بازی کراری می شود-بعضی ماموریت ها خیلی خسته کننده و سخت

گرافیک:
عالی اما با مشکلاتی اندک-نور پردازی و گرافیک خوب است و رنگ ها هم به طور متناسب کار شده اند.گرافیک ماشین ها عالی ولی محیط بعضی جاها با مشکلای کوچک-جزییات زیاد نسبت به Psp و ... در کل این بازی گرافیک خوبی دارد

موسیقی و صدا گذاری:
پایه و اساس gta بر روی آهنگاشه:biggrin1:این نسخه هم آهنگ ها و صداگذاری خوبی داره.البته تعداد آهنگ ها خیلی کمه و در کل رادیو خیلی جالب کار نشده

جذابیت و داستان:
جذابیت زیاد مخصوصا در مولتی پلیر-داستان نچندان جالب و سرگرم کننده

اینم چند عکس که البته زاویش خوب نی:
http://pspmedia.ign.com/psp/image/a...o-vice-city-stories-20061030062020915-000.jpg
http://pspmedia.ign.com/psp/image/a...-vice-city-stories-20061030062302289_640w.jpg

نمره به این بازی از 10:
گیم پلی:9
گرافیک:9.5
موسیقی و صداگذاری:8
جذابیت و داستان:7
جمع نمرات و نمره کلی:8.3

apoosh

کاربر سایت
Jan 12, 2008
64
از نقدها بسیار ممنونم اما به نظر من بهتره بازیهایی نقد بشه که هم ارزش معرفی دارند و هم ارزش بازی کردن. اینکه یه بازی نقد کنیم و آخرش بگیم خیلی به درد نخوره خب نقدش هم میشه به درد نخور!
یه چیزی را نقد کنید که بعدش فکر کنیم آیا بازیش کنیم یا نه؟! (البته منظورم بیشتر به نقد بازیه G.I.Joe-The.Rise.of.the.Cobra بود)

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
از نقدها بسیار ممنونم اما به نظر من بهتره بازیهایی نقد بشه که هم ارزش معرفی دارند و هم ارزش بازی کردن. اینکه یه بازی نقد کنیم و آخرش بگیم خیلی به درد نخوره خب نقدش هم میشه به درد نخور!
یه چیزی را نقد کنید که بعدش فکر کنیم آیا بازیش کنیم یا نه؟! (البته منظورم بیشتر به نقد بازیه G.I.Joe-The.Rise.of.the.Cobra بود)
شاید حق با شما باشه ولی همه ی بازیها ارزش بازی ندارن.مثلا یه بازی از نظر من ارزش بازی داره ولی از نظر یکی دیگه بی ارزشه و فقط وقت تلف کردنه!!!!پس بر اساس این قانون یا نظریه نمیشه نقد گذاشت.

بعضی نقدها رو هم باید بذاریم تا افراد نظر منی که این بازی رو انجام دادم رو بدونن و بفهمن که ایا بازی ارزش داره یا نه!!!!
ما سعی خودمون رو میکنیم برای نقد تابع این قوانین باشیم:
اول از همه بازی باید جدید باشد.یعنی در وحله اول به بازی های جدید برسیم.
دوم بازیهای قدیمی ولی زیبا.

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
ممنون از نظرتون
اما ما بیشتر نقد می کنیم نه برای این که بگیم این بازی خوبه بلکه برای اینه که بگیم ارزش داره یا نه و در واقع این ارزش بیشتر وقتی معلوم میشه که بدون بازی خوبه یا نه و نمیشه که فقط بازی های خوب رو نقد کرد و بیشتر هم بازی های مسخره مهمه که کسی که شناختی از بازی نداره الکی نره بگیرش

apoosh

کاربر سایت
Jan 12, 2008
64
ممنون از نظرتون
اما ما بیشتر نقد می کنیم نه برای این که بگیم این بازی خوبه بلکه برای اینه که بگیم ارزش داره یا نه و در واقع این ارزش بیشتر وقتی معلوم میشه که بدون بازی خوبه یا نه و نمیشه که فقط بازی های خوب رو نقد کرد و بیشتر هم بازی های مسخره مهمه که کسی که شناختی از بازی نداره الکی نره بگیرش
این حرف شما درسته اما یه بازی واسه نقد کردن باید شرایطی داشته باشه. این در همه موارد صادق هست و نه فقط بازی. مثلا در صنعت فیلمسازی، تعدادفیلمهای درجه چندم انقدر زیاده که تعدادشون چندبرابره فیلمهای خوبه اما هیچ نشریه یا سایت معتبری اونها را نقد نمیکنه چون ارزش ندارن(به این هم فکر نمیکنن که یکی ممکنه اونها را بخره!)
در مورد psp هم تعداد بازیهای غیرمعروف و بیخودیش انقدر زیاده که ما اگه بخوایم نقدشون کنیم یه کتاب میشن! من میگم بازیهایی نقد بشه که اگه حتی بد هم بودند اما بخاطر سازنده و یا عنوانش ارزش نقد شدن را داشته باشن.

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
این حرف شما درسته اما یه بازی واسه نقد کردن باید شرایطی داشته باشه. این در همه موارد صادق هست و نه فقط بازی. مثلا در صنعت فیلمسازی، تعدادفیلمهای درجه چندم انقدر زیاده که تعدادشون چندبرابره فیلمهای خوبه اما هیچ نشریه یا سایت معتبری اونها را نقد نمیکنه چون ارزش ندارن(به این هم فکر نمیکنن که یکی ممکنه اونها را بخره!)
در مورد psp هم تعداد بازیهای غیرمعروف و بیخودیش انقدر زیاده که ما اگه بخوایم نقدشون کنیم یه کتاب میشن! من میگم بازیهایی نقد بشه که اگه حتی بد هم بودند اما بخاطر سازنده و یا عنوانش ارزش نقد شدن را داشته باشن.
حرف شما متین
ولی ما کاری به این چیزا نداریم و هدفمون اینه که تمام بازی های psp رو نقد کنیم حالا چه خوب چه بد

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
سلام
دیشب من و حمید داشتیم ی دست مولتی پلیر metal gear solid peace walker می زدیم:biggrin1:که من به ذهنم رسید کارهایی که در تریلر ها انجام میدن انجام بدم که خوشبختانه خیلی هاش به نتیجه رسید.من حالا تصمیم گرفتم این بازی رو هر چند نسخه ی دمو باز هم بررسی کنم و خوبی هاش رو نشون بدم و البته آموزش بدم(هر چند 150 mb بیشتر نیست اما نکات خیلی جالبی داره):
بیشتر من به co op می پردازم آخه تعداد زیادی از کارها در co op امکان پذیر ولی در single player نیست:

1.شما می تونید خودتون رو در بین چمن ها و مکان های مختلف پنهان کنید و دشمن حتی اگر از کنار شما رد بشود هم شما رو نمی بیند فقط کافیه در یک جا که هم رنگ لباستونه یا تقریبا هم رنگه بشینید یا دراز بکشید یا پشت یک تنه ی درخت یا هر چیز دیگر بشینید تا شما را نبینند

960566_20090602_790screen003.jpg
2.قابلیت جالب دیگر اینه که شما می تونید زیر جعبه خودتون رو پنهان کنید و در حینی که اون زیر هستید حرکت هم بکنید.به علاوه می تونید دو نفر زیر یک جعبه باشید.برای اوردن جعبه باید چپ رو بگیرید و یک از اونجا می تونید جعبه رو انتخاب کنید.برای این که دو نفری برید زیر جعبه باید نفر دوم که زیر جعبه نیست بره پیش جعبه و بالا بزنه.

960566_20090819_790screen010.jpg
3.شما می توانیداز سلاح یارتون هم استفده کنید البته اگه خودش اسلحه دستش نباشه:biggrin1:یعنی شما می توانید با یک نفر سلاح دو نفر را به دست بگیرید.

4.می تونید از کول هم بالا برید:biggrin1:مثلا می تونید برید روی کول هم و از دیوار برید بالا:biggrin1:

960566_20090819_790screen004.jpg
5.قابلیت بسیار جالب اینه که شما می توانید دشمنان را تسلیم کنید.برای این کار باید دست به کلت شوید:biggrin1:می توانید از پشت دشمنان را در حینی که کلت دستتان است به زمین بکوبید و قبل از این که بلند بشن تسلیمشون کنید.برای این که این کارو بکنید باید در حینی که کلت دستتونه نشسته به سمت دشمن بروید و R بزنید تا دشمنو به زمین بکوبه و بعدش قبل از این که بلند بشه با کلت روش هدف بگیرید و شاهد تسلیم شدنش باشین.یا بذارین بلند شه و از پشت روش هدف بگیرین تسلیم میشه.

6.شما می توانید هر کدام از 4 شخصیت را می خواهید انتخاب کنید و حالشو ببرید:biggrin1:

7.در مولتی پلیر و در دمو ها هر شخصی زاویه دوربین خود را می بیند و در واقع هر شخص خود را جلو تر می بیند و در ضمن هر کسی چهره ی یار خود را به صورت یک کماندو می بیند

960566_20090716_790screen005.jpg
8.همون طور که در ویدیو های اولی دیده بودیم می تونستید به دشمنان بالن وصل کنین و به هوا بفرستینشون.حالا برای این که این کارو بکنید کافیه همون طور که گفتم دشمنان رو تسلیم کنین و چپو بگیرین و بالن رو انتخاب کنید و با زدن بالا دشمن رو به آسمون بفرستید.واقعا کار لذت بخشیه:biggrin1:

9.شما می تونید وقتی که دوستتون مرده برید پیشش و بعد از چند ثانیه دوباره زندش کنید:biggrin1:ولی اگر هر دو بمیرید باید مرحله رو از اول بازی کنید.

960566_20090819_790screen001.jpg

10.رگبار هایی که در گوشه و اطراف هستند در اختیار شما هستند تا اگر اراده کنید دس به رگبار شوید.در بازی تعداد زیادی سلاح وجود دارد و هر شخص سلاح های مخصوص خود را دارد.مثلا یک نفر Rpg و دیگری تک تیر انداز داره.

960566_20090819_790screen008.jpg
11.شما می تونید با استفاده از زدن start و رفتن به گزینه سوم از چپ و بعد با دکمه های psp خود(مربع-مثلث و ...)برای یارتون پیام بدین که البته به درد ما نمی خوره تا زمانی که شاید نسخه ی انگلیسی بیاد:biggrin1:شما می تونید به دوستتون پیام بدین و دوستتون هم اگر بخواد جواب میده.

من به جرات می تونم بگم شاید اساسی ترین مشکل بازی لود زیاد بازیه که امیدوارم در نسخه اصلی کمتر بشه و به جز این بازی مشکلات کمی دارد.این ها همه مربوط به نسخه دمو بازی بود و شاید در نسخه اصلی بهترتر هم بشه:biggrin1:تازه این نسخه دمو بود و اینقدر نکته داشت که تازه خیلی هاشم من نمی دونم و یا نگفتم.دیگه خودتون حساب کنید ورژن اصلی چی بشه؟

من هم حرف کوجیما رو تایید می کنم و میگم این بازی کاری می کنه که شما برید به فروشگاه و یک psp بخرید!!!!!
به نظر من بعد از metal gear 4 این بازی بهترین metal gearه!!!!!
این بازی رو به شما توصیه می کنم هر چند نسخه ی دموی این بازی!!
راستی بیشتر چیزهایی که گفتم رو می تونید در تریلر ببینید البته بعد از دانلود (البته قدیمیه):
WMV (66MB)
MP4 for iPod (50MB)
Quicktime (63.9MB)
download کنین حتما

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر