نقد و بررسي بازي هاي psp

نظر شما در مورد این تاپیک چیست؟

• عالی

رای‌ها: 58 61.1%
  • خوب

رای‌ها: 21 22.1%
  • متوسط

رای‌ها: 5 5.3%
  • بد

رای‌ها: 2 2.1%
  • خیلی بد

رای‌ها: 9 9.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    95

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
اولا از نقدهای فوق العادتون تشکر میکنم
این چندوقته انقدره بازی داره واسه psp میاد که من موندم کدومو دانلود کنم!! البته با این سرعت اینترنت پیزوریه ما هر بازی 3 روزی طول میکشه تا دانلود شه! اما فکر کنم این obscure ارزشش را داره. داشتم motorstorm را میگرفتم که انگار باید بیخیالش بشم فعلا!
انتخابت کاملا درسته چون obscur خط داستانی داره و همین ارزشش رو نسبت به یه بازی ماشینی فاقد داستان بیشتر میکنه.
به نظر من اگه خواستی بعد از obscur بازیه دیگه ای دانلود کنی همین motorstorm رو دانلود کن که خیلی زیباست.

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
اقا علی حرفه شما واسه ما سنده.ویرایش شد ولی بسشتر از 8.5 نمی تونم بدم چون به gt دادم 9!!
شاید هم شما درست میگید!!!
ولی بازم به نظرم کمی اشتباه میکنید!!
958335_20090818_790screen001.jpg

عزیز من این عکس در حالی گرفته شده که موتور چسبیده به صفحه هست.اگه یکی از بچه ها بیاد بگه تو بازی هم اینجوریه و موتور لایتیکش این اندازه لبه داره من بهش 1 میدم.اما داخل بازی این شکلی نیست اگه قرار باشه از روی عکس نمره بدیم من عکس هایی از gt دیدم و تو همون تاپیکشم هست که در حد سگا هست پس 0 بدیم:confused::confused::confused:اما داخل بازی چیز دیگه ای بوده.نمونش:http://pspmedia.ign.com/psp/image/a...an-turismo-screens-20090602024625528_640w.jpg

آخرین ویرایش:

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
عزیز من این عکس در حالی گرفته شده که موتور چسبیده به صفحه هست.اگه یکی از بچه ها بیاد بگه تو بازی هم اینجوریه و موتور لایتیکش این اندازه لبه داره من بهش 1 میدم.اما داخل بازی این شکلی نیست اگه قرار باشه از روی عکس نمره بدیم من عکس هایی از gt دیدم و تو همون تاپیکشم هست که در حد سگا هست پس 0 بدیم:confused::confused::confused:اما داخل بازی چیز دیگه ای بوده.نمونش:http://pspmedia.ign.com/psp/image/a...an-turismo-screens-20090602024625528_640w.jpg
اگه نقده من رو کامل خونده بودی این رو نمیگفتی.من هم گفتم وسایل و افراد از نزدیک خیلی بد هستن ولی از از دور خوبن!
به این اندازه لبه دار نیست ولی تعداد چند ضلعیهاش خیلی کمه.
این نقدهایی که من میذارم همه رو بازی کردم و از نزدیک دیدم از رو عکس که نمره نمیدم پسر گل!
حالا دیگه چرا اینقدر کشش میاری؟!!؟؟؟به gt دادم 9 به ms دادم8.5 که واقعا دیگه این نمره حقشه و بیشتر از این نمیتونم بدم.
اصلا این دوتا رو بازی کزدی؟:confused:

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
اگه نقده من رو کامل خونده بودی این رو نمیگفتی.من هم گفتم وسایل و افراد از نزدیک خیلی بد هستن ولی از از دور خوبن!
به این اندازه لبه دار نیست ولی تعداد چند ضلعیهاش خیلی کمه.
این نقدهایی که من میذارم همه رو بازی کردم و از نزدیک دیدم از رو عکس که نمره نمیدم پسر گل!
حالا دیگه چرا اینقدر کشش میاری؟!!؟؟؟به gt دادم 9 به ms دادم8.5 که واقعا دیگه این نمره حقشه و بیشتر از این نمیتونم بدم.
اصلا این دوتا رو بازی کزدی؟:confused:

آره بابا بازی کردم:cheesygriاما نمره شما از یه لحاظ درسته و نمره من از یه لحاظ دیگه نمره من:
گرافیک محیط:به علت محیط خیلی بزرگ و زیبا 9/5
گرافیک ماشین ها:7/5
گرافیک در مجموع8/5 که نمره ی شماست اما محیط رو جدا کردم:laughing:این طوری بهتره:blushing::cheesygri

ped4am

کاربر سایت
Jul 30, 2007
113
نام
پدرام
Dead Head Fred

سلام
----------------------
i4254_32423432.jpg

با دیدن فعالیت خوب بچه های این تاپیک ، من هم بر آن شدم تا جایی که می تونم در این تاپیک فعالیت داشته باشم.
امیدوارم همه عزیزان به خاطر کم و کاستی ها ، من رو ببخشن.

دوستان در مورد بازی Dead Head Fred نوشته بودن،ولی به نظر من حق مطلب در مورد این بازی ادا نشد.حالا من بر آن شدم با اجازه دوستان به نکات ناگفته بازی پیردازم.
داستان بازی :
داستان بازی در شهری به نام Hope Falls شروع می شود که در آن شخص طماعی به نام Pittبه کمک فردی به نام دکتر Steiner به ساخت نیرو گاه اتمی در شهر اقدام می کند، و لی در آن هیچ گونه استاندارد ایمنی را رعایت نمی کند.به زودی به دلیل تشعشعات ساطعه از نیروگاه ، تغییراتی در شهر بوجود می آید.
هدف نهایی pitt حکومت کامل بر شهر بود،به همین دلیل ، به کشتن شخص پرنفوذی در شهر به نام Vinni Rossini اقدام کرد.
دختر او Jeanne Rossini در پی انتقام پدر بود ، به همین دلیل، دوست پسرش به نام کاراگاه Fred Neuman را مامور پیدا کردن قاتل پدر کرد.Fred با تحقیقات خود ،به جرایم pitt نزدیک شد،ولی قبل از رو کردن دست حریف ، توسط pitt کشته شده و سرش از بدنش جدا می شود.
Pitt قصد داشت سر Fred را در اتاقش به عنوان یک فتح بزرگ به دیوار بزند ، به همین خاطر سر را به دکتر Steiner برای تاکسیدرمی میدهد. ولی Steiner که دیگر دل خوشی از Pitt ندارد، مغز و چشمهای fred را در ظرفی با مایع سبز رنگ نگه می دارد و سر تاکسیدرمی را به Pitt می دهد.Steiner این سر را به Fred پیوند میزند و از اینجاست که بازی شروع می شود.

گیم پلی: :
گیم پلی بازی بسیار روان و جذاب است.
سرهای مختلفی برای Fred در نظر گرفته شده است ( 8 سر ) + 1. .هر کدام از سرها ویژگیهای خاصی دارند که برای کشتن یک نوع از دشمن ها مناسبتر است و همچنین در حل معماهای بازی کاربرد دارند.
مثلا سر مرده ها ، می تواند از هوا یا مایعات پر شود و با آن برخی معماهای بازی را حل کرد.
بازی همچنین ماموریتهای جانبی ریادی دارد که این باعث می شود هنگامی که بازی تمام هم شود باز انگیزه ی خوبی برای ادامه بازی باشد.

گرافیک: :
گرافیک بازی خوب و قابل قبول است ، طراحان مخصوصا بر روی انیمیشن حرکات Fred سنگ تمام گذاشته اند ، هر سر برای خود حرکات خاص خود را دارد که واقعا بسیار زیباست.
CG های بازی همه از جنس گرافیک داخل بازی و از قبل رندر شده نیستند.
i4256_Untitled9.jpg
i4255_Untitled7.jpg

موزیک و صداگذاری: :
صداگذاری بازی بسیار خوب انجام شده است ،صدای Fred به دل می نشیند،بازی پر است از شوخی های Fred که در طول بازی آنها را می شنوید،حتی زمانی که Game over می شوید.
آهنگهای بازی هم در حد قابل قبول است و مشکل خاصی ندارد.هر منطقه از بازی موسیقی خاص خود را دارد.

جذابیت: :
مطمئن باشید با یکی از جذابترین بازی های PSP طرف هستید.

نمره از 10 به بازی:

داستان:9
گرافیک:8
گیم پلی:10
موزیک7 . صداگذاری:9
جذابیت:10

آخرین ویرایش:

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
سلام
----------------------
i4254_32423432.jpg

با دیدن فعالیت خوب بچه های این تاپیک ، من هم بر آن شدم تا جایی که می تونم در این تاپیک فعالیت داشته باشم.

دوستان در مورد بازی Dead Head Fred نوشته بودن،ولی به نظر من حق مطلب در مورد این بازی ادا نشد.حالا من بر آن شدم با اجازه دوستان به نکات ناگفته بازی پیردازم.
داستان بازی :
داستان بازی در شهری به نام Hope Falls شروع می شود که در آن شخص طماعی به نام Pittبه کمک فردی به نام دکتر Steiner به ساخت نیرو گاه اتمی در شهر اقدام می کند، و لی در آن هیچ گونه استاندارد ایمنی را رعایت نمی کند.به زودی به دلیل تشعشعات ساطعه از نیروگاه ، تغییراتی در شهر بوجود می آید.
هدف نهایی pitt حکومت کامل بر شهر بود،به همین دلیل ، به کشتن شخص پرنفوذی در شهر به نام Vinni Rossini اقدام کرد.
دختر او Jeanne Rossini در پی انتقام پدر بود ، به همین دلیل، دوست پسرش به نام کاراگاه Fred Neuman را مامور پیدا کردن قاتل پدر کرد.Fred با تحقیقات خود ،به جرایم pitt نزدیک شد،ولی قبل از رو کردن دست حریف ، توسط pitt کشته شده و سرش از بدنش جدا می شود.
Pitt قصد داشت سر Fred را در اتاقش به عنوان یک فتح بزرگ به دیوار بزند ، به همین خاطر سر را به دکتر Steiner برای تاکسیدرمی میدهد. ولی Steiner که دیگر دل خوشی از Pitt ندارد، مغز و چشمهای fred را در ظرفی با مایع سبز رنگ نگه می دارد و سر تاکسیدرمی را به Pitt می دهد.Steiner این سر را به Fred پیوند میزند و از اینجاست که بازی شروع می شود.

سرهای مختلفی برای Fred در نظر گرفته شده است ( 8 سر ) + 1. .هر کدام از سرها ویژگیهای خاصی دارند که برای کشتن یک نوع از دشمن ها مناسبتر است و همچنین در حل معماهای بازی کاربرد دارند.
مثلا سر مرده ها ، می تواند از هوا یا مایعات پر شود و با آن برخی معماهای بازی را حل کرد.
بازی همچنین ماموریتهای جانبی ریادی دارد که این باعث می شود هنگامی که بازی تمام هم شود باز انگیزه ی خوبی برای ادامه بازی باشد.

گرافیک بازی خوب و قابل قبول است ، طراحان مخصوصا بر روی انیمیشن حرکات Fred سنگ تمام گذاشته اند ، هر سر برای خود حرکات خاص خود را دارد که واقعا بسیار زیباست.
i4256_Untitled9.jpg
i4255_Untitled7.jpg

صداگذاری بازی بسیار خوب انجام شده است ،صدای Fred به دل می نشیند،بازی پر است از شوخی های Fred که در طول بازی آنها را می شنوید،حتی زمانی که Game over می شوید.
آهنگهای بازی هم در حد قابل قبول است و مشکل خاصی ندارد.هر منطقه از بازی موسیقی خاص خود را دارد.

نمره از 10 به بازی:

از نقدتون بسیار متشکرم ولی اینو قبلا گذاشته بودم.
بازم بسیار متشکر منتظر نقدهای بعدیتون هستیم.

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
سلام
----------------------
i4254_32423432.jpg

داستان بازی :

i4256_Untitled9.jpg
i4255_Untitled7.jpg

نمره از 10 به بازی:

خیلی ممنون از نقد عالیت
لیست صفحه اول به روز گردید

ped4am

کاربر سایت
Jul 30, 2007
113
نام
پدرام
Secret Agent Clank

Secret Agent Clank
--------------------------
i4318_snap002.jpg

داستان:
رچت به یک موزه دست برد می زند و یکی از اشیای موزه به نام (چشم ابدیت) را به سرقت میبرد.به همین دلیل توسط ماموران موزه بازداشت شده و به زندان می افتد.
کلانک به موضوع پی می برد ولی نمی تواند باور کند که دوست قدیمیش به این کار دست زده باشد..ولی اسکن های انجام شده بر روی رچت ، هویت وی را تایید می کند.کلانک هنوز هم مطمئن بود که رفیق دیرینه اش گناهی در این زمینه نداشته است.به همین خاطر برای اثبات بی گناهی رچت ، ماموریت خود را آغار می کند.
در این حین قهرمان قلابی و همین طور دوست داشتنی ای به نام کوارک،مشغول تعریف کردن داستانهای شگفت انگیز خود برای رباتش به نام بارنی است و او نیز به ثبت این خاطرات می پردازد.

کنترل:
کنترل بازی بسیار اسان و روان است.جوی استیک برای حرکت، مثلث برای عوض کردن سلاح،ضربدر برای پرش،دایره برای شلیک، مربع برای ضربه زدن با دست خالی و L و R برای چرخاندن دوربین.

گیم پلی:
بازی از چهار حالت مختلف تشکیل شده است.
1.سبک پلت فرمینگ/مخفیانه
2.مسابقه ای
3.کنترل ربات ها
4.زدن کلیدها به سبک God Of War

-در سبک مخفیانه شما باید با استفاده از محیط و همین طور وسایل جاسوسی با مزه کلانک ماموریتها رو به پایان برسونید. برای بازی مخفیانه شما امتیازاتی هم در نظر گرفته شده است.
همین طور شما در بعضی مراحل کنترل کوارک را به عهده می گیرید که طبق معمول به تعریف کردن خیال پردازی های خود می پردازد و شما این خیال پردازی ها را بازی می کنید.

- درسبک مسابقه ای که بسیار لذت بخش هم است طعم سرعت را هم در این بازی می چشید. مثلا در یکی از مراحل شما با یک اسنو برد از دست دشمنان فرار می کنید.

-کنترل ربات ها به وسیله یکی از ابزارهای جاسوسی جالب کلانک که یک دوربین عکاسی است انجام می شود،به وسیله این دوربین می توان یک بدل از رباتی که جلویتان سبز شده بسازید و با کنترل ربات از جلوی دشمنان دیگر بدون ترس رد شد.

-کلید زدن به سبک God Of War را هم که همه گیمرهابا اون اشنا هستن،شما باید کلیدهایی که روی صفحه ظاهر میشه را به موقع بزنید تا کلانک کارهایش را درست انجام بدهد.

i4319_snap003.jpg

گرافیک:
گرافیک بازی چنگی به دل نمی زند. ، طراحی دشمنان و همینطور محیط بازی بسیار ساده طراحی شده است ، ولی قابل تحمل است.

i4317_snap000.jpg

موزیک و صداگذاری:
صدا گذاری شخصیت های بازی بسیار خوب است،صدای کلانک با لهجه بریتانیش جالب کار شده.در کل مشکلی در صداگذاری بازی نیست.موسیقی جای کار بیشتری داشت ولی به نسبه خوب می باشد.

جذابیت:
بازی در جذب مخاطب موفق عمل کرده است،عوض کردن سبک بازی در برخی از ماموریت ها باعث می شود بازی تکراری نشود که تکراری شدن برای بازی ها سم مهلکی میباشد.پس بازی جذاب است،شک نکنید.

نمره از 10 به بازی:

داستان:7
گرافیک:5
گیم پلی:8
موزیک و صداگذاری:6
جذابیت:9

آخرین ویرایش:

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
ممنون از نقدتون.ped4am
اگه میتونی به پست اول نگاه کن و اگر بازی ای که خواستی بذاری تویه اون لیست بود لطفا نذار!چون یه جور دوگانگی بوجود میاد.بازم ممنون.(از این به بعد رو میگم تا الن که کولاک کردی)

ped4am

کاربر سایت
Jul 30, 2007
113
نام
پدرام
ممنون از نقدتون.ped4am
اگه میتونی به پست اول نگاه کن و اگر بازی ای که خواستی بذاری تویه اون لیست بود لطفا نذار!چون یه جور دوگانگی بوجود میاد.بازم ممنون.(از این به بعد رو میگم تا الن که کولاک کردی)

سلام nero 1371 جان (ببخشید اسمتونو نمی دونستم)
اتفاقا ایندفعه نگاه کردم،شما بازی ratchet رو زحمت کشیدین نقد کردین و منم چون دیدم این بازی نقد نشده ، جسارت کردم و این ماحصلش شد.

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
سلام nero 1371 جان (ببخشید اسمتونو نمی دونستم)
اتفاقا ایندفعه نگاه کردم،شما بازی ratchet رو زحمت کشیدین نقد کردین و منم چون دیدم این بازی نقد نشده ، جسارت کردم و این ماحصلش شد.
اسم من "حمید" هست.;)
ممنونم از اینکه ملاحظه میکنید.
کارت بسیار عالیه.خوشحال میشیم به گروه تحریریه ما شما هم وارد میشید.

ped4am

کاربر سایت
Jul 30, 2007
113
نام
پدرام
WipEout Pulse

WipEout Pulse
----------------------------
i4366_snap001.jpg

بازی هایی که از ضرب آهنگ تندی برخوردارند معمولا با استقبال گیمرها مواجه می شوند،یکی از این بازی ها ، بازی خوب Wipeout است که در سبک مسابقه ای و با سفینه های پرنده است.
داستان:
طبق معمول بازی های سبک Racing ، بازی فاقد داستان است.

کنترل
کنترل بازی مشکل خاصی ندارد.ضربدر برای گاز،مربع برای شلیک،مثلث برای دیدن عقب و L و R برای ترمز.

گیم پلی:
روند بازی بسیار سر راست است.بازی از یک سری مسابقات یا همان Campaign تشکیل شده است.شما با ورود به آن متوجه می شوید که بازی به چهارقسمت تشکیل شده است.
-دور سرعتی
-رکورد گیری
-رقابتی
-ناحیه ای
مسابقات بسیار هیجان انگیز هستند.سفینه ها بسیار نزدیک به زمین حرکت می کنند،مسیر مسابقات نیز بسیار باریک است،بنابراین حواس شما باید کاملا جمع باشد که در گوشه های مسیر به موقع از ترمزهای هوایی سفینه استفاده کنید تا به سفینه تان اسیبی وارد نشود.
در مسابقات رقابتی ، شما همچنین توانایی شلیک به دیگر سفینه ها را پیدا می کنید . مهمات هم در طول مسیر مسابقه به وفور یافت می شود.

گرافیک:

i4367_snap003.jpg

سفینه های بازی بسیار خوب طراحی شده اند.همراه با تکستچرهای رنگارنگ که جلوه خاصی به آنها بخشیده است.شما همچنین می توانید با رفتن به سایت بازی ،پوسته های دلخواه خود را برای سفینه تان بسازید

i4368_snap004.jpg

همین طور طراحی محیط خوب و قابل قبول است.

موسیقی
تعداد آهنگ های بازی زیاد نیست و در خیلی از آنها هیجان کافی برای این بازی با این سرعت بالا نیست که جای کار بیشتری داشت.

جذابیت:
در یک کلام می گویم با یک بازی پر جاذبه طرف هستید.

نمره از 10 به بازی:

داستان:---
گرافیک:7.5
گیم پلی:7
موزیک و صداگذاری:6
جذابیت:8

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر