نقد و بررسي بازي هاي psp

نظر شما در مورد این تاپیک چیست؟

• عالی

رای‌ها: 58 61.1%
  • خوب

رای‌ها: 21 22.1%
  • متوسط

رای‌ها: 5 5.3%
  • بد

رای‌ها: 2 2.1%
  • خیلی بد

رای‌ها: 9 9.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    95

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
بالاخره این تاپیک هم با همکاری شبانه روزی خودم و مهدی و محمد و اشکان و دوستان دیگر به حق خودش رسید.
این تاپیک به یک تاپیک مهم تبدیل شد.:laughing::love::blushing::biggrin1:
این تاپیک با پیگیری مهدی و کمک مدیر konami به این عنوان دست یافت.
حالا دیگه کارمون سختتر شد.از اشکان و محمد و دوستان دیگر درخواست این رو دارم که دوباره هر نقدی رو میتونن بذارن.ما هم کوتاهی نمیکنیم.

نماز و روزه ها قبول.ممنون.​

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
نقد و بررسی smack down vs raw 2008 و 2008 با همدیگه:

wwebox.jpg

smackdown-2009-psp-games.jpg

داستان بازی:
بدون شرح(جنگ برای پیروزی در کشتی کج)

بررسی بازی:
گیم پلی:
همان گیم پلی کنسول های دیگر.گیم پلی خوب و روان که خوشبختانه سازندگان توانستد کمبود L2 و L1 و آنالوگ psp را به خوبی برطرف کنند و جای دکمه ها را به خوبی در psp قرار دهند.گیم پلی 2008 و 2009 با هم خیلی فرق نمی کند و فقط در نکات کمی مثل تغییر چند فن و اضافه شدن چند شخصیت در 2009 با هم متفاوتند.در کل گیم پلی 2008 بهتر است و کمبود های 2009 بیشتر است.مراحل متفاوت و مسابقه های متفاوت بازی را جالب کرده است.بازی دارای چند بخش مبارزه مختلف است که چند تاش شامل مسابقه با یک نفر و یا مسابقه با چند نفر است.در کل بازی گیم پلی تقریبا خوبی دارد.بازی بخش مولتی پلیر هم دارد!

گرافیک:
گرافیک بازی قطعا از نسخه های کنسولی دیگر کمتر است و این طبیعی است اما این دو بازی از حداکثر قدرت psp استفاده نکرده اند و گرافیک متوسطی دارند.گرافیک هر دو قسمت تقریبا شبیه هم است ولی مقدار کمی گرافیک 2009 از 2008 بیشتر است اما مشکلات گرافیک زیادی در 2009 وجود دارد.در کل با وجود مشکلات گرافیک نچندان کم در هر دو قسمت گرافیک بازی تقریبا متوسط می باشد.

موسیقی و صداگذاری:
تعداد موسیقی ها زیاد است و جالب هستند و صداگذاری هم بد نیست.در کل این بخش از بازی به کنسول های دیگر نزدیک تر است.مشکلات موسیقی و صداگذاری 2009 بیشتر از 2009 است اما باز هم با چشم پوشی از بعضی موارد صداگذاری هر دو قسمت تقریبا خوب است.

جذابیت و داستان:
جذابیت بازی در بعضی مسابقات خیلی بالا است اما بعضی مسابقات و بعضی موارد جذابیت بازی خیلی پایین است.داستان هم که معلوم است اما قسمت داستانی هم موجود است ولی جالب نیست و تقریبا داستان همه جنگ برای به دست آوردن پیروزی می باشد غیر از شخصیت های اندکی که داستانی کمی جالب تر دارند اما در کل اصلا جذاب نمی باشد.جذابیت مولتی پلیر هم تقریبا بالا است.

اینم چندتا عکس از 2008:
http://i.neoseeker.com/p/Games/PSP/...ng/wwe_smackdown_vs_raw_2008_profilelarge.jpg
http://a248.e.akamai.net/f/248/5462/2h/images.gamezone.com/screens/32/2/5/s32205_psp_25.jpg

و اینم یک عکس از 2009:
http://pspmedia.ign.com/psp/image/a...ckdown-vs-raw-2009-20080915092658151_640w.jpg

نمره به قسمت 2008 این بازی از 10:
گیم پلی:8.2
گرافیک:7.3
موسیقی و صداگذاری:9
جذابیت و داستان:8
جمع نمرات و نمره کلی:8.1

نمره به قسمت 2009 این بازی از 10:
گیم پلی:7.5
گرافیک:7.5
موسیقی و صداگذاری:6.3
جذابیت و داستان:7.2
جمع نمره ها و نمره کلی:7.1

این دو بازی هم به لیست صفحه اول اضافه شده اند.
بعد از نوشتن این همه نقد و بررسی حداقل یک تشکر بکنید خوبه!!

آخرین ویرایش:

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
بالاخره این تاپیک هم با همکاری شبانه روزی خودم و مهدی و محمد و اشکان و دوستان دیگر به حق خودش رسید.
این تاپیک به یک تاپیک مهم تبدیل شد.:laughing::love::blushing::biggrin1:
این تاپیک با پیگیری مهدی و کمک مدیر konami به این عنوان دست یافت.
حالا دیگه کارمون سختتر شد.از اشکان و محمد و دوستان دیگر درخواست این رو دارم که دوباره هر نقدی رو میتونن بذارن.ما هم کوتاهی نمیکنیم.

نماز و روزه ها قبول.ممنون.​
ممنون.
درسته که این روزا خیلی برای psp بازی نمیاد ولی سعی کنید همین چندتا جدیدی که اومده یا قدیمی ها رو نقد کنید تا آبان برسه و بازی های جدید و توپ.:biggrin1:من هم از آقا محمد و اشکان و آقا حمید درخواست دارم مثل قدیم نقد بزارن و من رو تنها نگذارند.
نقد و بررسی بعدی flow

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
نقد و بررسی flow
907bd2678a2d56eacdb208db68e7a265.jpg

داستان بازی:
اعماق دریا و زندگی جانوران از ماهی تا کرم و چگونگی رشد آن ها البته به صورت فانتزی و کمی تخیلی!!

بررسی بازی:
گیم پلی:
گیم پلی بسیار جذاب و جالب و اما کوتاه.شما با چند جانور دریایی بازی را دنبال می کنید و باید موجودات را بخورید تا بزرگ شوید و اجازه ندهید موجودات دیگر شما را بخورند.باید با خوردن موجودات رنگی قرمز و آبی به پایین بروید.نسبت به حجم خیلی کم بازی بسیار جذاب می باشد و من پیشنهاد می کنم که اگر هنوز این بازی رو انجام ندادید حتما یک دفعه بازی کنید و مطمین هستم خوشتون میاد.بازی با وجود کوتاه بودن اما جذابیت بسیار بالایی دارد و با وجود درجه سختی کم باز هم جذابیت خاص خودش را دارد.

گرافیک:
واقعا با حجم بسیار کمی که دارد گرافیک خیلی خوبی دارد.رنگ های بعضی مراحل با هم فرق می کند و برای فانتزی شدن بازی بعضی مراحل دریایی آبی و بعضی مواقع قرمز دارد که بعضی مواقع بازی را جالب و گرافیک بازی خوب می کنند و بعضی مواقع چشم را آزار می دهند.موجودات متفاوت با گرافیک های جالب.در کل گرافیک بازی قابل قبول هست!

موسیقی و صداگذاری:
با وجود اینکه در بازی آهنگ های زیادی وجود ندارد و صدای خاصی نمی شنوید اما اگر خوب توجه کنید آهنگی ملایم و صداهای فانتزی و جالب به گوشتان می رسد.در کل به غیر از یک آهنگ و چند صدا دیگر چیز خاصی شنیده نمی شود و البته برای یک بازی در این سبک و البته به این کوتاهی بیشتر از این هم موسیقی و صداگذاری مهم نیست!!!

جذابیت و داستان:
داستان موجودات دریایی و چگونگی رشد آنها با جذابیتی زیاد.شاید یکی از جالب ترین و جذاب ترین بازی های psp همین بازی یا شاید باید گفت مینی گیم flow می باشد که جذابیت خیلی خوبی دارد.البته این بازی مشکلات خودش را دارد اما در مقابل خوبی ها مشکلات خیلی نیستند!

اینم چندتا عکس از بازی:
http://cdn1.gamepro.com/screens/141872/169648-13-2.jpg
http://pspmedia.ign.com/psp/image/article/856/856787/flow-20080304010915531.jpg
http://www.videogamesblogger.com/wp-content/uploads/2007/02/flow-on-ps3.jpg
http://loot-ninja.com/wp-content/uploads/2008/02/fl0w-psp.jpg

نمره به این بازی از 10:
گیم پلی:9.4
گرافیک:8.6
موسیقی و صداگذاری:8.9
جذابیت و داستان:8.7
جمع نمرات و نمره کلی:8.9

نقد و بررسی بعدی : kill zone liberation !

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
340630ps_500h.jpg

داستان:
طبق معمول بازیهای psp داستان انچنان مورد توجه نیست.داستانی شبیه به most wanted دارد که میبایست تعدادی از رقیبها را از پیش رو بردارید.

گرافیک:
گرافیک ماشینها کمی بچهگانه و شبیه اسباب بازی است!گرافیک محیط خوب است ولی افت رزولوشن کمی ان را زشت کرده.

گیم پلی:
گیم پلی عالی و بسیار روان.یکی از بهترین گیم پلی های بازیهای psp است که کاملا گیم پلی روان و اسان و دلپسندی دارد!
چرخش ماشینها سر پیچ راحت و بدون هیچ مشکلی انجام میپذیرد.
حس سرعت به شما وارد میشود!
تخریپ پذیذری ماشینها مشکل دارد .

موزیک و صداگذاری:
صدا گذاریها زیاد و عالی هستد.ولی مشکلی که وجود دارد موزیکهای ان است که زیاد جذاب و حس حرکت را به بازیباز وارد نمیکند.

جذابیت:
با توجه به این گیم پلی زیبا حتما جذاب است.من که خودم خیلی خوشم اومد.
گرافیک هم انچنان بد نیست که از جذابیت بازی بکاهد.فقط موزیک ها کمی شکل دارند.

اینم چندتا شات:
http://i31.tinypic.com/2lxxqgo.jpg
http://megapic.ir/images/hyg05rp82uogycp86p.png

نمره از 10 به بازی:
داستان:7
گرافیک:8
گیم پلی:10
موزیک و صداگذازی:8
جذابیت:9

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
ممنون از آقا حمید.
دوستان اگه بخواد اینطوری باشه که نمیشه فقط میاین می خونین و میرین.ی نظری چیزی
دو بازی بالا هم به لیست صفحه اول اضافه شد.

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
[FONT=&quot]اینم از نقد و بررسی kill zone liberation[/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]
[FONT=&quot]
sthm.jpg
[/FONT]
[FONT=&quot]
داستان بازی:
[/FONT]​
[FONT=&quot]جنگ برای مقابله با دشمنان بیگانه البته نچندان رضایت بخش و زیبا.[/FONT]​

[FONT=&quot]بررسی بازی:[/FONT]​
[FONT=&quot]گیم پلی:[/FONT]
[FONT=&quot]گیم پلی خسته کننده و بد زاویه دوربین به صورت دید از بالا و در واقع به صورت استراتژی(اگه درست نوشته باشم.)درجه ی سختی بازی سخت است و تمام کردن بازی خیلی سخت.نسبت به حجم بازی هیچ نکته ی قابل تحسین خاصی دیده نمی شود.سبک بازی بیشتر چیزی در سبک rpg و فینال فانتزی است است یک بازی شوتینگ آن هم به عظمت کیلزون.گیم پلی بازی نکته ی خاصی ندارد و اصلا گیم پلی جالبی نیست.[/FONT]

گرافیک:

گرافیک بازی بد نیست و قابل قبول است اما رنگ خاصی به غیر چند رنگ انگشت شمار در بازی دیده نمی شود و از نظر رنگ گرافیک بازی خیلی خوب نیست.نور پردازی هم خوب است و گرافیک محیط و شخصیت ها هم خوب می باشد.

موسیقی و صداگذاری:
موسیقی های کم و مسخره.صداگذاری نچندان خوب و ... صداگذاری این بازی را هم بد کرده اند.در بین صداها اندک صدایی شنیده می شود که جالب باشد و خوب صداگذاری شده باشد و آهنگ ها هم یا شنیده نمی شوند یا اگر بشنوید و باشد بسی چرت است.

جذابیت و داستان:
همان داستان killzone البته با جذابیتی بسیار پایین.این بازی حتی ارزش یک بار تمام کردن هم ندارد.

چند عکس از بازی:
http://purepsp.net/blog/wp-content/uploads/2007/05/screenshot-16.jpg
http://static2.filefront.com/images/tgzeqtwjxd.jpg
http://freepspdemos.files.wordpress.com/2008/07/killzone.jpg

نمره به بازی از 10:
گیم پلی:6
گرافیک:6.7
موسیقی و صداگذاری:4
جذابیت و داستان:2.7
جمع نمرات و نمره کلی:4.8

لیست صفحه اول ویرایش شد!!

آخرین ویرایش:

Ashkan#90

کاربر سایت
Jun 3, 2008
506
نام
اشكان
GTA: Liberty city stories

GTALCS_Fbox_M_Final2005-ratedboxart_160w.jpg

پیش نمایش: این بازی همان بازی GTA III است که حالا با افکت ها و صدا گذاری بهتر به روی کنسول دستی راه یافته و بسیار گسترده تر نسبت به نسخه اصلی شده.
این بازی در سال 2005 به روی این کنسول راه یافت و موفقیت بسیار زیادی رو کسب کرد که یک سال بعد نسخه stories vice city عرضه کردند اما موفقیت این نسخه را پیدا نکرد...
در ضمن جالب است بدانید که این دو بازی بعد از اینکه رو PSP موفق شدند بعد از نسخه Sanadreas بر روی کنسول PS2 نیز عزضه شدند.
حا بپردازیم به قسمت های مختلف این بازی:

grand-theft-auto-liberty-city-stories-20051021015650685_thumb_ign.jpg
grand-theft-auto-liberty-city-stories-20051014052359486_thumb_ign.jpg
grand-theft-auto-liberty-city-stories-20051021015651122_thumb_ign.jpg

موضوع 9/10: موضوع بازی در مورد یک خلافکار به نام تونی است که عضو گروه لیونی بوده و بعد از مدتی دوباره بر میگردد و میبیند که جایگاهش در گروه لیونی به شخص دیگری داده شده و او سعی میکند تا دوباره جایگاهش را پس بگیرد و کم کم در شهر به جایی برسد و ثروت مند شود...

گرافیک 10/10: گرافیک بازی بسیار بالا است و حتی نسبت به نسخه GTA III دارای افکت های بهتری میباشد... این بازی بسیار پر جزیات و در عین حال دارای طراحی ها ساده بوده و شما هیچ گاه احساسی روی کوچک بودن صفحه PSP ندارید و گرافیک بازی بسیار چشم نواز است... اما با وجود سبکی مدل ها و غیره گاهی اوقات شاهد افت فریم هستیم مخصوصا اگر بازی را به صورت CSO بازی کنید... اما در مجوع بازی روانی است.

grand-theft-auto-liberty-city-stories-20050928074016637_640w.jpg

موسیقی متن و صدا گذاری 10/10: این بازی دارای موسیقی متن نمیباشد و فقط میتوانید آهنگ هایی را از رادیو ماشین گوش دهید که رادیو ها بسیار متنوع هستند و گاهی اوقات از رادیو خبر هایی رو در مورد کار هایی که خودتان انجام دادید میشنوید!!. اما صدا گذاری محیط جای خالی نبود موسیقی متن را پر کرده... از صدای موتو و ماشین ها، حرف های مردم و ... احساس وجود در یک شهر واقعی را به شما میدهد که بسیار لذت بخش است.

گیم پلی 9/10: گیم پلی بازی بسیار روان و نرم است و شما به راحتی میتوانید بدون نشانه گیری دقیق بازی کنید!
بازی از نظر طراحی مراحل بسیار عالی است و حتی اگر خط داستانی بازی را تمام کنید باز هم کار برای انجام دادن در شهر لیبرتی دارید.
از شرکت در مسابقات خیابانی گرفته تا فروش موتور سیکلت و مسافر کشی با تاکسی دزدیتان و ...
تنها قسمت ضعیف این بازی وجود دوربین بد و آزار دهنده است.

grand-theft-auto-liberty-city-stories-20050928074018012_640w.jpg

حرف آخر 9.8/10: این بازی یک بازی واقعا جالب و سر گرم کننده است و شمارا برای مدت بسیار زیادی به خود مشغول خواهد کرد و جالب است بدانید این بازی در حالت فشرده حجمی حدود 600 مگ برای دانلود دارد و واقعا اگر این بازی رو ندارید توصیه می کنم حتما دانلود کنید...

نقشه شهر:
libertycity.jpg

نقد بعدی: GTA: Vice city stories

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
GTALCS_Fbox_M_Final2005-ratedboxart_160w.jpg

پیش نمایش: این بازی همان بازی GTA III است که حالا با افکت ها و صدا گذاری بهتر به روی کنسول دستی راه یافته و بسیار گسترده تر نسبت به نسخه اصلی شده.
این بازی در سال 2005 به روی این کنسول راه یافت و موفقیت بسیار زیادی رو کسب کرد که یک سال بعد نسخه stories vice city عرضه کردند اما موفقیت این نسخه را پیدا نکرد...
در ضمن جالب است بدانید که این دو بازی بعد از اینکه رو PSP موفق شدند بعد از نسخه Sanadreas بر روی کنسول PS2 نیز عزضه شدند.
حا بپردازیم به قسمت های مختلف این بازی:

grand-theft-auto-liberty-city-stories-20051021015650685_thumb_ign.jpg
grand-theft-auto-liberty-city-stories-20051014052359486_thumb_ign.jpg
grand-theft-auto-liberty-city-stories-20051021015651122_thumb_ign.jpg

موضوع 9/10: موضوع بازی در مورد یک خلافکار به نام تونی است که عضو گروه لیونی بوده و بعد از مدتی دوباره بر میگردد و میبیند که جایگاهش در گروه لیونی به شخص دیگری داده شده و او سعی میکند تا دوباره جایگاهش را پس بگیرد و کم کم در شهر به جایی برسد و ثروت مند شود...

گرافیک 10/10: گرافیک بازی بسیار بالا است و حتی نسبت به نسخه GTA III دارای افکت های بهتری میباشد... این بازی بسیار پر جزیات و در عین حال دارای طراحی ها ساده بوده و شما هیچ گاه احساسی روی کوچک بودن صفحه PSP ندارید و گرافیک بازی بسیار چشم نواز است... اما با وجود سبکی مدل ها و غیره گاهی اوقات شاهد افت فریم هستیم مخصوصا اگر بازی را به صورت CSO بازی کنید... اما در مجوع بازی روانی است.

grand-theft-auto-liberty-city-stories-20050928074016637_640w.jpg

موسیقی متن و صدا گذاری 10/10: این بازی دارای موسیقی متن نمیباشد و فقط میتوانید آهنگ هایی را از رادیو ماشین گوش دهید که رادیو ها بسیار متنوع هستند و گاهی اوقات از رادیو خبر هایی رو در مورد کار هایی که خودتان انجام دادید میشنوید!!. اما صدا گذاری محیط جای خالی نبود موسیقی متن را پر کرده... از صدای موتو و ماشین ها، حرف های مردم و ... احساس وجود در یک شهر واقعی را به شما میدهد که بسیار لذت بخش است.

گیم پلی 9/10: گیم پلی بازی بسیار روان و نرم است و شما به راحتی میتوانید بدون نشانه گیری دقیق بازی کنید!
بازی از نظر طراحی مراحل بسیار عالی است و حتی اگر خط داستانی بازی را تمام کنید باز هم کار برای انجام دادن در شهر لیبرتی دارید.
از شرکت در مسابقات خیابانی گرفته تا فروش موتور سیکلت و مسافر کشی با تاکسی دزدیتان و ...
تنها قسمت ضعیف این بازی وجود دوربین بد و آزار دهنده است.

grand-theft-auto-liberty-city-stories-20050928074018012_640w.jpg

حرف آخر 9.8/10: این بازی یک بازی واقعا جالب و سر گرم کننده است و شمارا برای مدت بسیار زیادی به خود مشغول خواهد کرد و جالب است بدانید این بازی در حالت فشرده حجمی حدود 600 مگ برای دانلود دارد و واقعا اگر این بازی رو ندارید توصیه می کنم حتما دانلود کنید...

نقشه شهر:
libertycity.jpg

نقد بعدی: GTA: Vice city stories

واقعا ممنون خیلی جالب بود.امیدوارم همچنان نقد بزاری.اما همیشه خیلی نمره میدی همش 9.5 به بالا:biggrin1:
باز هم ممنون

Ashkan#90

کاربر سایت
Jun 3, 2008
506
نام
اشكان
واقعا ممنون خیلی جالب بود.امیدوارم همچنان نقد بزاری.اما همیشه خیلی نمره میدی همش 9.5 به بالا:biggrin1:
باز هم ممنون

خب بازیهای خوبین به این بازی 10 داده گیمزپات ... مگه من آنباند ساگا و اینا زیر 7 ندادم؟!!

LordSuperBoys

کاربر سایت
Aug 8, 2007
375
نام
حسام
[FONT=&quot]
sthm.jpg

ماشالاه شما چه پدر کشتگی بااین بازی دارین که با این نقدتون شاید باعث بشین خیلی ادمااز انجام بازی بی نظیری مثل کیلزونو ازمنصرف بشن
[/FONT]
[FONT="]داستان بازی:[/FONT]
[FONT="]جنگ برای مقابله با دشمنان بیگانه البته نچندان رضایت بخش و زیبا.[/FONT]​

بله درسته که داستان یکم کمرنگ شده ولی نه تا این حد که شما میگین
[FONT="]گیم پلی:[/FONT]
[FONT="]گیم پلی خسته کننده و بد زاویه دوربین به صورت دید از بالا و در واقع به صورت استراتژی(اگه درست نوشته باشم.)درجه ی سختی بازی سخت است و تمام کردن بازی خیلی سخت.نسبت به حجم بازی هیچ نکته ی قابل تحسین خاصی دیده نمی شود.سبک بازی بیشتر چیزی در سبک rpg و فینال فانتزی است است یک بازی شوتینگ آن هم به عظمت کیلزون.گیم پلی بازی نکته ی خاصی ندارد و اصلا گیم پلی جالبی نیست.[/FONT]

گیم پلی این بازی یکی از بی نظیرترین و بهترین بازی هاست با این که دوربین به صورت ایزو متریک هست ولی بازی به صورت عالی خوش دست هست و من حتی یک بار هم نشد در مورد شلیک یا موارد دیگه با بازی مشکل پیدا کنم و گیم پلی این بازی در مواردی که به مبارزه با boss ها میرید بسیار جذاب میشه
در مورد سختی بازی هم بگم بازی در درجه متوسطیه و من تمام مرحله ها رو روی Sخت ترین درجه تموم کردم مراحل فرعیشم همشو طلا گرفتم و در تمام مدت سختی بازی نتنها منو اذیت نکرد بلکه باعث جذابتر شدن بازی هم شد.
در مورد سبک بازی باید بگم اصلاً شباهتی به Rpg نداره! این بازی یک بازی اکشن سوم شخص هست که در بعضی جاها بازی از المن های steath (مخفی کاری) هم دور نیست و بعضی مواقع برای اینکه لشکری از هلگاستها به شما هجوم نیاورند باید انهارا به صورت تکی و مخفیانه بکشید.
در مورد تنوع سلاحهای بازی باید بگم تنوع خوبی دارند و با رفتن مراحل فرعی گلوله ها بینهایت میشوند در بازی شما قابلیت حمل نارنجک تا 3 تتا را نیز دارا میباشید که برای کشتن دشمنان بسیار کارامد هست
بازی برای راحتر کردن کشتن دشمنان با قرار دادن بشکه ها و بمب ها کار شما را اسانتر کرده است
بازی یک امکان فوق العاده هم دارد که دوست عزیزمون به اون اشاره نکردن امکان استفاده از تانکها و سلاحهای ثابت مثل توپ یا مسلسلهای قدرت مند که هم به تنوع بازی کمک میکنه و هم چالش جدیدی در بازی ایجاد میکنه
در مورد هوش مصنوعی بازی باید بگم واقعاً خوب عمل میکنه چه در مورد خودی ها که میتوانید به انها دستور دهید و چه در مورد دشمنان که برای یک کنسول دستی واقعاً عالیه و اگه با بعضی بازیها مقایسه کنید حرف را تایید میکنید
گرافیک:

گرافیک بازی بد نیست و قابل قبول است اما رنگ خاصی به غیر چند رنگ انگشت شمار در بازی دیده نمی شود و از نظر رنگ گرافیک بازی خیلی خوب نیست.نور پردازی هم خوب است و گرافیک محیط و شخصیت ها هم خوب می باشد.

گرافیک بازی خوب و عالیه اگه دقت کنین زیبایی و جزیات صحنه خیلی زیاده و در انفجارها واقعاً عالی عمل میکنه و از اون گذشته اگه دقت کنین میبینین برای زیبای و پردازش چند ضلعی ها تو بازی چقدر زحمت کشیده شده وقت گذاشته شده و طراحی عالی چند ضلعی ها تو کمتر بازی psp دیده میشه و از نظر رنگ صحنه ها هم باید بگم بازی میخواد صحنه ی جنگ رو به بازی کننده القا کنه نمیتونه که صحنه رو رنگارنگ کنه اونوقت فرض کنید در محیط locoroco دارید killzone بازی میکنید. ولی در حالت کلی اگه تو مرحله های مختلف بحث کنی از همه جور رنگی پیدا میشه شما تو اون مرحله ها که اب هست دقت کنید ببینید چقدر زیبا بازی جزئیات به تصویر میکشه

موسیقی و صداگذاری:
موسیقی های کم و مسخره.صداگذاری نچندان خوب و ... صداگذاری این بازی را هم بد کرده اند.در بین صداها اندک صدایی شنیده می شود که جالب باشد و خوب صداگذاری شده باشد و آهنگ ها هم یا شنیده نمی شوند یا اگر بشنوید و باشد بسی چرت است.
در مورد صدا گذاری هم باید بگم نه تنها ضعیف عمل نکرده بلکه خوب هم هست شما صداگذاری در موارد مختلف رو در نظر بگیر در مواقع شلیک در مواقع انفجار ... متوجه میشی چقدر دقیق و خوب هست موسیقی هم در حد قابل قبولی هست و انقدر در بازی غرق میشوید که شاید موسیقی ان را نشنوید
جذابیت و داستان:
همان داستان killzone البته با جذابیتی بسیار پایین.این بازی حتی ارزش یک بار تمام کردن هم ندارد.
این بازی ارزش بارها و بارها بازی کردن داره و وقتی که به بازی میگذارید واقعاً تلف نمیشود و مزه ی بازی تا مدتها زیر زبانتان خواهد ماند و من به دوست عزیزم اقای big warior توصیه میکنم یکبار دیگر بازی را با دقت بیشتری انجام دهند مطمئنناً ایشان نیز حرفهای بنده را تایید خواهد کرد
قابلیت بازی چند نفره و co-op بازی بسیار زیبا و اعتیاد اور است و کافی است شما نیز یک بار بازی را با دوستانتان بازی کنید تا مدتها درگیر این بازی خواهید شد
این بازی از سایتهای بزرگ و معتبر مثل game spot , ign , ... امتیاز خوبی گرفته و در لیست 25 بازی برتر کنسول psp در سایت ign قرار دارد
به این عکسها هم نگاه کنید
http://image.com.com/gamespot/images/2006/110/931635_20060421_790screen006.jpg
http://image.com.com/gamespot/images/2006/129/931635_20060510_790screen001.jpg
http://image.com.com/gamespot/images/2006/127/931635_20060508_embed002.jpg
http://image.com.com/gamespot/images/2006/127/931635_20060508_embed007.jpg
http://img98.com/images/yqwntbhtf58dmzkkrnfh.jpg
در پایان باید بگم من علاقه ای به نقد بازی بصورت جدا کردن نقد به بخش های مختلف مثل گیم پلی یا گرافیک یا صدا گذاری موسیقی و ... ندارم اما این بار مجبور شدم و از دوست عزیزم big warior به خاطر نقدی که رو نقدشون نوشتم معذرت میخوام ولی خواهشاً ایشون هم اگه دلیلی برای رد حرفهای بنده دارند بگن خوشحال میشم و از دوستان دیگه هم خواهش دارم نقد بازی رو بصورت کامل انجام بدین و به چند خط نوشتن اکتفا نکنید.
نقد و بررسی از حسام الدین یوسفی

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
[FONT=&quot]
sthm.jpg

ماشالاه شما چه پدر کشتگی بااین بازی دارین که با این نقدتون شاید باعث بشین خیلی ادمااز انجام بازی بی نظیری مثل کیلزونو ازمنصرف بشن
[/FONT]
[/COLOR]
گیم پلی این بازی یکی از بی نظیرترین و بهترین بازی هاست با این که دوربین به صورت ایزو متریک هست ولی بازی به صورت عالی خوش دست هست و من حتی یک بار هم نشد در مورد شلیک یا موارد دیگه با بازی مشکل پیدا کنم و گیم پلی این بازی در مواردی که به مبارزه با boss ها میرید بسیار جذاب میشه
در مورد سختی بازی هم بگم بازی در درجه متوسطیه و من تمام مرحله ها رو روی Sخت ترین درجه تموم کردم مراحل فرعیشم همشو طلا گرفتم و در تمام مدت سختی بازی نتنها منو اذیت نکرد بلکه باعث جذابتر شدن بازی هم شد.
در مورد سبک بازی باید بگم اصلاً شباهتی به Rpg نداره! این بازی یک بازی اکشن سوم شخص هست که در بعضی جاها بازی از المن های steath (مخفی کاری) هم دور نیست و بعضی مواقع برای اینکه لشکری از هلگاستها به شما هجوم نیاورند باید انهارا به صورت تکی و مخفیانه بکشید.
در مورد تنوع سلاحهای بازی باید بگم تنوع خوبی دارند و با رفتن مراحل فرعی گلوله ها بینهایت میشوند در بازی شما قابلیت حمل نارنجک تا 3 تتا را نیز دارا میباشید که برای کشتن دشمنان بسیار کارامد هست
بازی برای راحتر کردن کشتن دشمنان با قرار دادن بشکه ها و بمب ها کار شما را اسانتر کرده است
بازی یک امکان فوق العاده هم دارد که دوست عزیزمون به اون اشاره نکردن امکان استفاده از تانکها و سلاحهای ثابت مثل توپ یا مسلسلهای قدرت مند که هم به تنوع بازی کمک میکنه و هم چالش جدیدی در بازی ایجاد میکنه
در مورد هوش مصنوعی بازی باید بگم واقعاً خوب عمل میکنه چه در مورد خودی ها که میتوانید به انها دستور دهید و چه در مورد دشمنان که برای یک کنسول دستی واقعاً عالیه و اگه با بعضی بازیها مقایسه کنید حرف را تایید میکنید
[/FONT]
گرافیک بازی خوب و عالیه اگه دقت کنین زیبایی و جزیات صحنه خیلی زیاده و در انفجارها واقعاً عالی عمل میکنه و از اون گذشته اگه دقت کنین میبینین برای زیبای و پردازش چند ضلعی ها تو بازی چقدر زحمت کشیده شده وقت گذاشته شده و طراحی عالی چند ضلعی ها تو کمتر بازی psp دیده میشه و از نظر رنگ صحنه ها هم باید بگم بازی میخواد صحنه ی جنگ رو به بازی کننده القا کنه نمیتونه که صحنه رو رنگارنگ کنه اونوقت فرض کنید در محیط locoroco دارید killzone بازی میکنید. ولی در حالت کلی اگه تو مرحله های مختلف بحث کنی از همه جور رنگی پیدا میشه شما تو اون مرحله ها که اب هست دقت کنید ببینید چقدر زیبا بازی جزئیات به تصویر میکشه
[/FONT]
در مورد صدا گذاری هم باید بگم نه تنها ضعیف عمل نکرده بلکه خوب هم هست شما صداگذاری در موارد مختلف رو در نظر بگیر در مواقع شلیک در مواقع انفجار ... متوجه میشی چقدر دقیق و خوب هست موسیقی هم در حد قابل قبولی هست و انقدر در بازی غرق میشوید که شاید موسیقی ان را نشنوید

این بازی ارزش بارها و بارها بازی کردن داره و وقتی که به بازی میگذارید واقعاً تلف نمیشود و مزه ی بازی تا مدتها زیر زبانتان خواهد ماند و من به دوست عزیزم اقای big warior توصیه میکنم یکبار دیگر بازی را با دقت بیشتری انجام دهند مطمئنناً ایشان نیز حرفهای بنده را تایید خواهد کرد
قابلیت بازی چند نفره و co-op بازی بسیار زیبا و اعتیاد اور است و کافی است شما نیز یک بار بازی را با دوستانتان بازی کنید تا مدتها درگیر این بازی خواهید شد
این بازی از سایتهای بزرگ و معتبر مثل game spot , ign , ... امتیاز خوبی گرفته و در لیست 25 بازی برتر کنسول psp در سایت ign قرار دارد
در پایان باید بگم من علاقه ای به نقد بازی بصورت جدا کردن نقد به بخش های مختلف مثل گیم پلی یا گرافیک یا صدا گذاری موسیقی و ... ندارم اما این بار مجبور شدم و از دوست عزیزم big warior به خاطر نقدی که رو نقدشون نوشتم معذرت میخوام ولی خواهشاً ایشون هم اگه دلیلی برای رد حرفهای بنده دارند بگن خوشحال میشم و از دوستان دیگه هم خواهش دارم نقد بازی رو بصورت کامل انجام بدین و به چند خط نوشتن اکتفا نکنید.

به به عزیز من ناراحت که نشدم هیچ خوشحالم شدم.شما که انقدر در نقد نوشتم مهارت داری بیا اینجا دو تا نقد بنویس خوش حال میشم.حالا بریم سر دلایل من:
من کلا در تعریف کردن داستان ماهر نیستم:biggrin1:و در واقع حوصلم نشد داستان رو کامل بنویسم:biggrin1:.
در مورد گیم پلی من منظورم این نبود که سبکش Rpg هست بلکه منظورم این بود که بعضی مواقع مثل سبک Rpg مجبور هستید تیر بخورید و راه فراری ندارید البته فقط بعضی جاها. من هنوزم میگم درجه ی سختی این بازی بالاه.من سخت ترین بازی های Psp رو به آسونی تموم کردم اما کیلزون رو نتونستم تموم کنم.البته بخاطر این که بازی رو تموم نکردم نمی خواستم نقد بذارم اما صفحات قبلی چند بار درخواست شده بود ولی کسی نمی ذاشت و منم دیگه گذاشتم.اما من این دفعه سعی داشتم بیشتر نقد کنم تا بررسی چون کلا از این بازی خیلی خوشم نمیاد برای همینم بیشتر نکات منفی بازی رو نوشتم.

گرافیکش می تونست خیلی از این بهتر باشه و به نظر شخصی من حقش بیشتر از این نیست.

صداگذاری بازی هم خوب هست اما نه در سطح 800 mb:biggrin1:و در ضمن این که آهنگ بازی رو نمی شنویم بخاطر غرق شدن در بازی نیست بلکه بخاطر اینه که انگار داری آهنگ Echochrome رو گوش میدی(شوخی کردم).در ضمن عزیز به من حق بده من این بازی رو حدود 3-4 ماه پیش بازی کردم و الان یادم نمیاد دیروز چی خوردم چه برسه به این که آهنگش رو درست یادم بیاد.

من هنوزم میگم ارزش یک بار بازی هم نداره البته این نظر منه.این که شما از این بازی خوشت میاد دست من نیست اما من خوشم نمیاد و البته کسان زیادی می شناسم که خوششون نیومده.

از من ایراد نگیرید که چرا بازی که تموم نکردی نقدش رو گذاشتی.چون شما کسی که میای نقدها رو می خونی و میری و هیچ کمکی نمی کنی و البته چیز های بیشتر در مورد بازی هایی که من می ذارم می دونی بخاطر همین مجبور میشم تعداد زیادی از نقد ها رو خود من بذارم و ممکنه این اتفاقا بیفته.

حالا از شما خواهش می کنم دیگه این بحث رو کش ندید چون دیگه حوصله ندارم این همه بخونم و جواب بدم:biggrin1:در آخر هم بگم من هنوز میگم نقدم کاملا درسته و این نه تنها نظر من نیست که این بازی جالب نیست بلکه نظر تعداد زیادی از بازیباز ها است.شرمنده از این که جواب دادم ولی خواهشا دیگه کشش نده.در ضمن دیگه از زمان عرضه این بازی خیلی وقت گذشته و همه بازی کردن و دیگه نقد من یا شما روشون تاثیری نداره.

نظر من نظر منه نظر شما هم نظر شما.اگه دوست دارید نظر شما جای نظرات منو بگیره به جای این که از نقدام ایراد بگیرید دو تا نقد درست و حسابی بذارید!

ممنونم

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
[FONT=&quot]
sthm.jpg

[/FONT]
[/COLOR]
[/FONT]
[/FONT]

عالی بود.
من که این بازی رو انجام ندادم ولی با این تفاسیر اون طور هم که میکن بد نیست.
ممنون از نقد تو نقدتون!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر