نقد و بررسي بازي هاي psp

نظر شما در مورد این تاپیک چیست؟

• عالی

رای‌ها: 58 61.1%
  • خوب

رای‌ها: 21 22.1%
  • متوسط

رای‌ها: 5 5.3%
  • بد

رای‌ها: 2 2.1%
  • خیلی بد

رای‌ها: 9 9.5%

• مجموع رای دهنده‌ها
    95

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
گرافیک:
یکی از مشکلاتی که بازی دارد گرافیک بد بازی است که البته مناسب با بازی است اما این که فقط با مکان ها و خطهایی سیاه و سفید رو به رو هستید شما را آزار می دهد.البته قصد سازندگان این بوده که مانند خود بازی گرافیک هم اشکال هندسی را به نمایش بگذارند و شما را به دنیای محاسبات ببرند.ولی باز هم گرافیک بازی خوب نیست.
شما فكر مي كني اگر بازي گرافيكي جز اين داشت قابل بازي بود؟؟؟
اصلا تمام معماهاي بازي وابسته به همين گرافيكه......
تمام قسمتهاي بازي عالي هستم و تنها وشكل اون موسيقي تكراريه اونه... همين و بس

S.V.R

کاربر سایت
Dec 12, 2008
541
موسیقی و صداگذاری:
موسیقی که در بازی وجود ندارد و صداگذاری هم به چندین صدا مخفف می شود.البته در این نوع بازی ها موسیقی و این جور چیز ها خیلی لازم نیست.
:biggrin1: گوشات سنگینه؟ :biggrin1: عزیز موسیقی داره :biggrin1:

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
شما فكر مي كني اگر بازي گرافيكي جز اين داشت قابل بازي بود؟؟؟
اصلا تمام معماهاي بازي وابسته به همين گرافيكه......
تمام قسمتهاي بازي عالي هستم و تنها وشكل اون موسيقي تكراريه اونه... همين و بس
منظورم این بود که حداقل اگه رنگی بود بهتر بود مثل نسخه ی جدیدش که داره میاد.

:biggrin1: گوشات سنگینه؟ :biggrin1: عزیز موسیقی داره :biggrin1:
منظورم این بود که موسیقی خاصی نداره و موسیقی هایی که هست رو موسیقی نخونیم بهتره چون تعداد خیلی کمی داره و خیلی بد هستند.ببخشید اگه منظورم رو بد رسوندم.

دوستان درسته که من خودم نقد می کنم. ولی ممکنه نقد هام هم مشکل داشته باشه و شما بخواهید از نقدام نقد کنید . (چی گفتم) اما اگه امکان داره یکم از خشونتتون بکاهید.:biggrin1:

S.V.R

کاربر سایت
Dec 12, 2008
541
من غلط بکنم خشونت داشته باشم :cheesygri من با شوخی گفتم ولی خدایی موسیقیش قشنگه من که خیلی خوشم میاد :cheesygri اصلا من به خاطر موسیقیش بازی میکنم فکر کنم یک موسیقیه :cheesygri بازم ببخشید اگه ناراحت شدی . لطفا ببخش :(

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
من غلط بکنم خشونت داشته باشم :cheesygri من با شوخی گفتم ولی خدایی موسیقیش قشنگه من که خیلی خوشم میاد :cheesygri اصلا من به خاطر موسیقیش بازی میکنم فکر کنم یک موسیقیه :cheesygri بازم ببخشید اگه ناراحت شدی . لطفا ببخش :(
نه بابا ناراحت نشدم
نقد و بررسی بعدی mortal kombat

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
نه بابا ناراحت نشدم
نقد و بررسی بعدی mortal kombat
سلام ...عزیز{اسمت رو هم اگه میشه بگو}حسابی داری زحمت میکشی ها!!!
دمت گرم
میتونی اولویت نقد بازیها رو با بازی های جدید و پر فروش قرار بدی؟
بازیهایی مثله مانستر هانتر و....
من خودم زیاد بازی جدید ندارم,ولی از همون قدیمیها عنوانهای شاخ و خوبی هست که در اسرع وقت میزارم

Empty Box

کاربر سایت
May 2, 2009
1,190
نام
محمدرضا
ممنون از نقدهایی که گذاشتید.
بعد از مدت ها نقد بعدیم echochrome :

echochrome.jpg

داستان بازی :
بازی داستانی ندارد و فقط یک بازی با مراحلی که فکر و محاسبات منطقی شما را خواستار است.

بررسی بازی :
گیم پلی:
شاهکاری که در آن تنوع زیادی نسبت به بازی های دیگر در آن وجود دارد و خلاقیت زیادی در آن به کار رفته است.شما باید زاویه دوربین را طوری تنظیم کنید که شخصیت اصلی بتواند از راه ها عبور کند و برای این کار باید بسیار فکر و تمرکز و دقت کنید تا بلاخره به نتیجه برسید.بعضی مراحل به سادگی رد می شوند و بعضی دیگر باید وقت زیادی را صرفشان کنید تا رد بشوند.گیم پلی بازی کلا خیلی خوب است.

گرافیک:

یکی از مشکلاتی که بازی دارد گرافیک بد بازی است که البته مناسب با بازی است اما این که فقط با مکان ها و خطهایی سیاه و سفید رو به رو هستید شما را آزار می دهد.البته قصد سازندگان این بوده که مانند خود بازی گرافیک هم اشکال هندسی را به نمایش بگذارند و شما را به دنیای محاسبات ببرند.ولی باز هم گرافیک بازی خوب نیست.

موسیقی و صداگذاری:

موسیقی که در بازی وجود ندارد و صداگذاری هم به چندین صدا مخفف می شود.:biggrin1:البته در این نوع بازی ها موسیقی و این جور چیز ها خیلی لازم نیست.

جذابیت و داستان:

جذابیت بازی خوب است و بازی به اندازه کافی جذابیت دارد.با وجود این که در این نوع بازی ها داستان چندان خاصی لازم نیست اما اگر سازندگان این بازی داستانی را برای این بازی در نظر می گرفتند بهتر بود.

نمره از 10 :
گیم پلی:9.5
گرافیک:4.5
موسقی و صداگذاری:5
جذابیت و داستان:7
جمع نمرات و نمره کلی :​

ممنون از نقد خوبت , به غير از قسمت موسيقيش ! چون خوده بازي بدجوري رو موخه آدم راه ميره !

اگه موسيقيش غير از اين بود ديگه هيچي مخه من يكي كه ميتركيد ......!

M0HAMAD

کاربر سایت
Jul 1, 2009
842
نام
محمد
ممنون از نقد خوبت , به غير از قسمت موسيقيش ! چون خوده بازي بدجوري رو موخه آدم راه ميره !

اگه موسيقيش غير از اين بود ديگه هيچي مخه من يكي كه ميتركيد ......!
البته اگه آدم مخ داشته باشه
ولی به نظر من هم موسیقیش زیاد جالب نیست
آدم خوابش میبره
ولی آخرت نو آوری و ایده محسوب میشه

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
3799-orig.jpg

داستان:

داستان بامزه و عجیب و غریب بازی از این قرار است که با به هم خوردن تعطیلات "رچت و کلنک" به خاطر دزدیده شدن خبرنگاری به نام "لونا" اغاز شده و با کشف توطئه ای جدید پیش میرود.

گرافیک:

گرافیک بازی بسیار قابل فبول است.رنگ امیزی شاد و زیبا و بعلاوه جلوهای بصری عالی.

موزیک و صداگذاری:

موزیک جالب و با نمک و همچنین دیالوگهای طنز امیز بازی را جذاب و با ارزش کرده.

گیم پلی:

گیم پلی کامل و تمام عیار گرچه اشکالاتی در دوربین وجود دارد.چرخش دوربین با دکمه های L وR انجام میگیرد و با دایره میتوان شلیک کرد.

جذابیت و داستان:

جذابیت بازی به دلیل داستان زیبا و شخصیت پردازی طنز امیز و همچنین غولهای خنده دار و جالب و سبک شوتر و بامزه ی ان جذابیت بالایی را در افراد ایجاد خواهد کرد.

چندتا اسکرین شات:

نمره از 10:

داستان:9

موزیک و صدا گذاری:9

گرافیک:9

گیم پلی:9

جذابیت و داستان:9

آخرین ویرایش:

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
681337_GS_L_F.jpg

داستان:

در اصل داستان بازی از بعد از قسمت 4 یعنی duble agent اغاز میشود.
سم فیشر یک سال بعد از مرگ دخترش بر مزار او امده و توسط نیروهای امنیتی دستگیر میشود.
فضای داستانی بازی مثل black به بازجویی از سم فیشر میگذرد و در ابتدای هر مرحله بخشی از بازجویی دیده میشود.

ماموریتها عموما از قسمتهای قبلی و duble agent انتخاب شده اند.

گرافیک:
گرافیک بازی چنگی به دل نمی زند.حالت شبکه شبکه ای دارد و در بشتر مراحل تاریک است.شخصیت پردازی ضعیف.

موزیک و صداگذاری:
دوبله جالب کار شده.موزیک کمی گم است.

گیم پلی:
دوربین بسیار بد . برای چرخاندن دوربین میباست دکمه ی دایره را نگه داشته و بعد با انالوگ شروع بع چرخاندن دوربین کنید که این در جنک ها فقط اعصاب شما را خورد خواهد کرد.
در حین تیر انازی دوربین به حالت اول شخص در خواهد امد.

قابلیت ذخیره بازی در هر نقطه و هر جای مرحله.
زمان لودها کمی اعصاب خورد کن است.میشه گفت حدود 20 تا 30 ثانیه!!!

جذابیت و داستان:
جذابیت خوب است ولی کمی دوربین بازی از جذابیت ان کم خواهد کرد.
ماموریت های تکراری و از قسمتهای اشنا باعث بالا رفتن جذابیت بازی شده.

چندتا شات:
http://pspmedia.ign.com/psp/image/a...r-cell-essentials--20060208095015875_640w.jpg
http://pspmedia.ign.com/psp/image/a...r-cell-essentials--20060321000223835_640w.jpg
http://l.yimg.com/jh/content/p/3/84...l-essentials--20060321000216148_screen001.jpg
http://img.qj.net/uploads/articles_module/12205/SCPSP_Columbia_HumanShield.jpg

نمره از 10:

داستان:9

گرافیک:6.5

موزیک و صداگذازی:8

گیم پلی:6

جذابیت:7

nero1371

کاربر سایت
Nov 2, 2008
1,494
نام
hamid
MonsterHunter.jpg

monster_hunter_freedom_2_coverart.png

داستان:
ماجرای بازی در یک محیط باستانی رخ میدهد جایی که مردم با صلح و سفا در دهکده ای کوچک در دل طبیعت زندگی می کنند.
در ابتدای بازی شما شخصیت خود را میسازید.گزینه های چندان متنوع ندارد اما وقتی قرار است قهرمان ما زیر خروارها سلاح زره چهرهای مخفی داشته باشد دیگر ظاهر او چندان تفاوتی نخواهد داشت.

گرافیک:
فضای شاخته شده در بازی بسیار با کیفیت و زیبا کار شده اند.و تنها زمان لود بازی در هنگام سفر از یک شهر به شهر دیگر ازاردهنده و طولانی است.
همچنین دموها با کیفیت کار شده اند.

موزیک و صداگذاری:
جالب و جذاب!!

گیم پلی:
دوربین بازی ازاد است!!یعنی شما در هر دفعه که میخواهید زاویه دید خود را عوض کنید باید زاویه دورین را هم خودتان عوض کنید.
گیم پلی عالی و جذاب.

جذابیت و داستان:
با این همه اسلحه و زره مگه میشه جذابیت نداشته باشه؟؟!؟!!!!!!

در نسخه دوم بازی حدود 450 ماموریت در انتظار شماست.همچنین شما در بازی میتوانید ماهیگیری-اشپزی-جمع اوری گیاهان دارویی و... را انجام دهید.
امکان بازی تا 4 نفر در بازی جذابیت ان را دو چندان کرده.
در نسخه اول بازی حدود "7" سری اسلحه داشتید ولی حال به "11" سری افزایش یافته است.در این "11" مجموعه اسلحه 700 عنوان سلاح وجود دارد.
و وقتی "140" زره را به این اعداد اضافه کنیم مخ شما سوت خواهد کشید!!!!!!!!

اینم چندتا شات:
http://ratus13.files.wordpress.com/2008/09/monster-hunter-freedom-6.jpg
http://pspmedia.ign.com/psp/image/a...r-hunter-freedom-2-20070712085354091_640w.jpg
http://pspmedia.gamespy.com/psp/ima...onster-hunter-freedom-2-20070228005330613.jpg

نمره از 10:

داستان:8

موزیک و صداگذازی:8

گیم پلی:8

جذابیت:9

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
سلام ...عزیز{اسمت رو هم اگه میشه بگو}حسابی داری زحمت میکشی ها!!!
دمت گرم
میتونی اولویت نقد بازیها رو با بازی های جدید و پر فروش قرار بدی؟
بازیهایی مثله مانستر هانتر و....
من خودم زیاد بازی جدید ندارم,ولی از همون قدیمیها عنوانهای شاخ و خوبی هست که در اسرع وقت میزارم
اسمم مهدی هست.
ممنون
قرار شده که آقا حمید (nero1371) بیشتر بازی هایی که پر فروش هستند و بازی هایی که شما می خواهید رو بذاره و من هم بیشتر بازی های قدیمی و بازی هایی که جالب تر هستند رو قرار بدم.
ممنونم

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
نقد و بررسی بازی mortal kombat unchained :
box-l.jpg

داستان بازی :
داستان بازی همان داستان نسخه ی بازی deception است که همان طور که از اسمش پیداست مربوط به فریب خوردگی می شود.داستان از این قرار است که فردی به نام شوجینکو مورد فریب خوردگی دشمنان قرار می گیرد و باعث می شود که دشمنان قدرت مند شوند و بر جنگجویان غلبه پیدا کنند.در این بازی هم مانند tekken هر شخصیت داستان جداگانه ای دارد ولی بعضی دیگر داستانشان مربوط به داستان اصلی می شود.

بررسی بازی :
گیم پلی:
همان گیم پلی deception که تنها تفاوت هایی کمی در آن به وجود آمده است.هنوز تعداد زیادی fatality و finisher :biggrin1: در بازی موجود است که می توانید برای تمام کردن کار دشمنان از آن ها استفاده کنید.هنوز قسمت های دیگر بازی مثل شطرنج و conqest موجود است (البته تا جایی که یادمه آخه خیلی وقته بازی نکردم)هنوز افرادی که در deception بودند باقی مانده اند و سه شخصیت به آن اضافه شده اند(البته من یک یا دو تاش رو بیشتر ندیدم ولی فکر کنم یک جوری بشه به شخصیت ها اضافشون کرد.)گیم پلی همان گیم پلی deception است که البته تغییرای کرده است.

گرافیک:
گرافیک خیلی عالی است ولی باز هم در بعضی مکان ها مشکلات گرافیکی دیده می شود.ولی گرافیک بازی باز هم برای psp خیلی خوب می باشد.

موسیقی و صداگذاری:
من چیز زیادی در مورد موسیقی یادم نمی یاد اما یادمه که چندین موسیقی و یا حداقل موسیقی های کوتاه در بازی وجود داشت(البته قطعا موسیقی هم وجود داشت):biggrin1:
صداگذاری هم خیلی خوب بود و خوب کار شده بود و هر شخصیت صدایی مناسب با خود داشت.

جذابیت و داستان:
جذابیت بازی بد نیست اما تعداد زیادی از کسانی که این بازی را بازی کرده اند بعد از مدت کوتاهی که این بازی را بازی کرده اند خسته می شدند و بازی را پاک می کردند.البته با این وجود باز هم این بازی طرفداران خود را دارد.

ببخشید ولی به دلیلی که گفته بودم (ADSL من داره تموم میشه ) نمی تونم عکس بذارم خیلی شرمنده ام

نمره از 10:
گیم پلی:7.5
موسیقی و صداگذاری:8
جذابیت و داستان:6.5
شاید بگید نمره کم دادم ولی بر عقیده ی خیلی ها این نمره متناسب با بازی است و تازه زیادیشم هست و البته فقط بعضی ها

Sweet Lucifer

کاربر سایت
Nov 20, 2008
1,976
نام
مجتبی
با سلام.این اولین نقد من تو عمرم هست که تقدیر این طور بوده که من از بازی های psp شروع کنم.من چند روزی بیشتر نیست که psp خریدم،بخاطر همین تا الان نقدی نکردم.به هر حال این نقد پر از اشتباه و به بزرگی خودتون ببخشید و پای نادونی من بگذارید.

بسم الله الرحمن الرحیم​

نقد midnight club la remix​

945896_101681_front.jpg

بازی midnight club:la remix در 20 اکتبر سال 2008 میلادی برای پلت فرم های 360 و ps3 و psp به بازار عرضه شد و یک ماه بعد بازی nfs:under cover که خیلی ها بهش امیدوار بودن به بازار اومد و مثل سالهای اخیر خود شکست خورد چون که بازی mc:la remix اصالت خود را یدک کشیده و همین طور نوآوری جالبی داشت در نقطه ی مقابل بازی nfs:uc به جای اینکه نوآواری داشته باشد بسیار شبیه به nfs:mw بود.​

945896_20081007_790screen007.jpg

بازی عرضه شد و نوآوریی داشت که تا آخر بازی به چشم به خورد.این نوآواری این بود که در مسابقه ها چیزی به نام مسیر وجود نداشت وهرکس راه خود را که فکر می کرد درست است پیش می گرفت تا به نقاط زرد یا قرمز رنگ برسد و مسیر از پیش تعیین شده که بازی مثل پیست شود نبود و واقعی مانند کورس وجود داشت.به همین منظور بازی کمی سخت می شد چون هوش مصنوعی بازی می دانست که آسان ترین راه کدام است و ما کمی گیج می شدیم.در صورتی که اگر بخواهیم به دنبال یکی از آنها برویم بازم نمی شد چون هر کدام به سمتی میرفتند.به همین دلیل برای یک بار بردن در یک بازی چندین بار مجبور به ری استارت مسابقه می شدید.اما این ری استارت اصلا اعصاب خورد کن نبود بلکه به شما انگیزه می داد انگار که تا این ریس را به اتمام نرسانید شبتان صبح نمیشود.​

945896_20081007_790screen012.jpg

داستان بازی ساده اما جذاب است.داستان از انجا شروع میشود که پسری جوان به شهر لس آنجلس سفر کرده و دوست دارد که با مسابقه دادن محبوبیت به دست بیاورد.​

بازی در دو شهر لس آنجلس و توکیو دنبال می شود.شهر های لس آنجلس و توکیو به خوبی نمایش داده شده اند و دیدن آنها از دور بسیار چشم نواز است و حرکت بین آسمان خراش های شهر لس آنجلس و توکیو بسیار حس خوبی به آدم می ده که باعث می شود اگر هم قصد مسابقه دادن ندارد گشتن توی شهر برای چند ساعت اصلا خسته کننده نیست.گاهی مواقع فکر می کنید که در حال بازی کردن gta هستید چون که سازنده ی بازی راک استار هست،بخاطر همین گاهی مواقع شهر شبیه شهر ها در gta می شود.​

همچنین بازی دارای آب و هوا هم هست و شب و روز.قابلیت شب و روز به سه دسته تقسیم می شود که عبارت اند از روز،غروب و شب.در آب هوای بارانی قطرات باران به دوربین می خورند و حس جالبی رو به بازی کننده می دهند.همچنین در آب و هوای بارانی زمین های خیس از گرافیک بالای برخورداند و جالب اینجاست که در باران زمین ها لیز می شوند.​

مسابقات به سه دسته ی آسان با رنگ سبز و متوسط با رنگ زرد و سخت با رنگ قرمز تقسیم می شود.که در مسابقات سخت هیجان بازی به شدت افزایش پیدا می کند و رقابت تنگاتنگ می شود.در مسابقات آسان و متوسط هم جذابیت ها متفاوت است به طوری که در مسابقات آسان جذابیت زیادی وجود ندارد و شما همیشه دوست دارید که مسابقات سخت رو انجام بدهید.​

گیم پلی هم خوب است.دوربین بازی به خوبی کار شده و میتوانید آن را به هر شکلی که دوست دارید تغییر دهید اگر دوست دارید هوای طرفین خود را خوب داشته باشید باید از دوربین دور استفاده کنید.درضمن بازی دارای چیزی مانند آینه هست که پشت شما رو کامل نشان نمی دهد بلکه چراغ ماشین های حریف را نشان می دهد که تا چه حد به شما نزدیک شده اند.در یک کلام گیم پلی عالی است.​

کنترل بازی عالی است.اگر به سری nfs عادت کرده اید بهتر است که جای دکمه ی ترمز رو عوض کنید چون که به جای مربع،مثلت است و این کمی در اوایل بازی آزار دهنده است چون که شما میخواهید ترمز بگیرید تا به دیوار نخوردید اشتباهی دکمه ی مربع را زده که در بیشتر بازی های هم سبک ترمز است اما ناقافل می فهمید که این دکمه،دکمه ی نیتروژن بوده و با شدتی دیوار را بوسه می زنید.​

هوش مصنوعی بازی نسبتا خوب است رقیب ها سر سخت هستند و نباید آنها رو دست کم گرفت.اما بدترین قسمت هوش مصنوعی پلیس ها هستند که دو یا سه تا بیشتر پلیس توی شهر وجود ندارد.همیشه آنها از مقابل شما آژیر کشان رد می شوند انگار که به دنبال کسی هستند ولی کسی وجود ندارد و اینکه اگر هم به دنبال شما بیفتند شما اگر هم با سرعت کم هم حرکت کنید شما رو ول کرده و به محل قبلی خوب بازی می گردند تا در lap بعدی شما رو بگیرند اما باز هم اتفاق قبلی رخ می دهد.بعضی مواقع هم خیاباتی را می بندند که اصلا ربطی به مسر شما ندارند و بعضی وقت ها هم که تو خیابانی که می شود 4 یا 5 ماشین پلیس رو وایسوند 2 ماشین پلیس می ایستند.که اگر چشم بسته بروید احتمال اینکه بدون برخورد رد بشوید زیاد است.​

گرافیک بازی بسیار قابل تحسین است و یک بازی پر گرافیکی را در کنسول تجربه خواهیم کرد.کم پیش می آید که در گرافیک شکستگی ببینیم.گرافیک ماشین ها ساختمان ها و شهر چشم نواز است.بعضی مواقع به جای حرکت برای دیدن غروب زیبایی که در بازی کار شده متوقف میشوید.اگر به ماشینی بزنید که صحنه اسلوموشن بشود و دوربین خوب زاویه ی خوبی داشته باشد و شانس خوبی داشته باشید پخش شدن شیشه ی ماشین بسیار چشم نواز است.در هر نظر گرفیک عالی هست و نسبت به نسخه ی قبلی در این کنسول پیشترفت داشته است.​

ماشین ها متنوع هستند،در ضمن اگر از موتور هم خوشتون می آید این بازی دارای موتور های خوش رو و خوش دستی هست.شما به خوبی میتوانید ماشین یا موتورتون رو اسپرت کنید. سپر،از این هایی که می گذارند رو کاپوت یا رو طاق،نقاب،چراغ ها،رنگ جلو پنجره و توی چراغ ها و همه چی،حتی رنگ نیتروژن!به هر حال اسپرت کردن ماشین ها و موتور ها هر کسی رو راضی نگه می داره!​

945896_20081007_790screen015.jpg

موسیقی در این جور بازی ها نقش مهمی دارد.اما راک استار اینقدر آهنگ برای بازی گذاشته که اگر بخواهید به یک آهنگ برسید باید ده ها آهنگ رو عوض کنید.اگر هم دوست دارید صدای گاز دادن ماشینتون رو بشنوید می توانید music off رو انتخاب کنید.صدا گذاری هم خوب است.ماشین ها صدای خوب دارد و برخورد ها هم از صدای بسیار خوبی برخوردار هستند.صدای شخصیت ها که با شما از طریق تلفن صحبت میکنند با عکسسشون که پایین تصویر میاد شباهت زیادی دارد.صدای شخصیت اول بازی هم دارای جذابیت خاصی هست.​

همچنین بازی دارای قابلیت مولتی پلیر هست که اگر از بازی کردن با هوش مصنوعی خسته شدید میتوانید با دوستانتان به بازی بنشینید و این قابلیت بازی میتواند تا 16 نفر را پشتیبانی کند.برای بیشتر لذت بردن از بازی حتما یک بار بخش مولتی پلیر را امتحان کنید!​

البته گل بی خار خداست.و هر چیزی عیب و ایرادی دارند.مثلا در بازی بعضی مواقع پیش می آید که خیابانی رو با وسایلی مانند چوب بسته اند که جای رفت و آمد موتور یا دوچرخه هم موجود ندارند و رفت و آمد تو اون خیابان ممنوع هست اما یک دفعه می بینیم که کامیون یا ماشینی از خیابان و موانع رد میشوند بدون اینکه موانع آسیبی ببینند یا بیفتند اما وقتی شما رد می شوید اون ها می شکنند!​

بازی دارای جذابیت زیادی است و این سخت بودن آن اصلا اعصاب خورد کن نیست،بلکه به بازی زیبایی خاصی می دهد.رفته رفته با مسابقات جدید آشنا خواهید شد و حریف هایتان هم سرسخت تر می شوند.درست است که بازی با بقیه ی کنسول ها فرقی دارد مثلا برای کم کردن حجم بازی رفت و آمد عابر پیاده حذف شده است یا اینکه نقشه ی سه بعدی در بازی وجود ندارد اما از این مشکلات می توان با دیدن گیم پلی و گرافیک و کنترل عالی چشم پوشی کرد و بازی ارزش بیش از یک بار تمام کردن را دارد!​

اگر بازی در سبک racing در سالهای اخیر برای کنسول psp منتشر شده باشد و خود را در حد عالی بالا کشیده باشد بی شک midnight club la remix است.به همه ی شما این بازی زیبا رو توصیه میکنم.​

خب این نقد یک چیز کم داشت که یکی از دوستان خوبم بهم گوش زد کرد.از محمد جان بخاطر نکته ای که اشاره کردن خیلی تشکر می کنم!

گیم پلی:8.5
کنترل:8
موسیقی و صدا گذاری:9
جذابیت:9
داستان:7.5
نمره ی کل:8.5
ارزش بازی:*****
میزان سختی:****

ممنون که این نقد پر اشتباه و پر غلط رو تحمل کردید.من رو از نظرات و انتقادات خود محروم نفرمایید!
باتشکر!​

آخرین ویرایش:

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
با سلام.این اولین نقد من تو عمرم هست که تقدیر این طور بوده که من از بازی های psp شروع کنم.من چند روزی بیشتر نیست که psp خریدم،بخاطر همین تا الان نقدی نکردم.به هر حال این نقد پر از اشتباه و به بزرگی خودتون ببخشید و پای نادونی من بگذارید.

بسم الله الرحمن الرحیم

نقد midnight club la remix

945896_101681_front.jpg

بازی midnight club:la remix در 20 اکتبر سال 2008 میلادی برای پلت فرم های 360 و ps3 و psp به بازار عرضه شد و یک ماه بعد بازی nfs:under cover که خیلی ها بهش امیدوار بودن به بازار اومد و مثل سالهای اخیر خود شکست خورد چون که بازی mc:la remix اصالت خود را یدک کشیده و همین طور نوآوری جالبی داشت در نقطه ی مقابل بازی nfs:uc به جای اینکه نوآواری داشته باشد بسیار شبیه به nfs:mw بود.

945896_20081007_790screen007.jpg

بازی عرضه شد و نوآوریی داشت که تا آخر بازی به چشم به خورد.این نوآواری این بود که در مسابقه ها چیزی به نام مسیر وجود نداشت وهرکس راه خود را که فکر می کرد درست است پیش می گرفت تا به نقاط زرد یا قرمز رنگ برسد و مسیر از پیش تعیین شده که بازی مثل پیست شود نبود و واقعی مانند کورس وجود داشت.به همین منظور بازی کمی سخت می شد چون هوش مصنوعی بازی می دانست که آسان ترین راه کدام است و ما کمی گیج می شدیم.در صورتی که اگر بخواهیم به دنبال یکی از آنها برویم بازم نمی شد چون هر کدام به سمتی میرفتند.به همین دلیل برای یک بار بردن در یک بازی چندین بار مجبور به ری استارت مسابقه می شدید.اما این ری استارت اصلا اعصاب خورد کن نبود بلکه به شما انگیزه می داد انگار که تا این ریس را به اتمام نرسانید شبتان صبح نمیشود.

945896_20081007_790screen012.jpg

داستان بازی ساده اما جذاب است.داستان از انجا شروع میشود که پسری جوان به شهر لس آنجلس سفر کرده و دوست دارد که با مسابقه دادن محبوبیت به دست بیاورد.

بازی در دو شهر لس آنجلس و توکیو دنبال می شود.شهر های لس آنجلس و توکیو به خوبی نمایش داده شده اند و دیدن آنها از دور بسیار چشم نواز است و حرکت بین آسمان خراش های شهر لس آنجلس و توکیو بسیار حس خوبی به آدم می ده که باعث می شود اگر هم قصد مسابقه دادن ندارد گشتن توی شهر برای چند ساعت اصلا خسته کننده نیست.گاهی مواقع فکر می کنید که در حال بازی کردن gta هستید چون که سازنده ی بازی راک استار هست،بخاطر همین گاهی مواقع شهر شبیه شهر ها در gta می شود.

همچنین بازی دارای آب و هوا هم هست و شب و روز.قابلیت شب و روز به سه دسته تقسیم می شود که عبارت اند از روز،غروب و شب.در آب هوای بارانی قطرات باران به دوربین می خورند و حس جالبی رو به بازی کننده می دهند.همچنین در آب و هوای بارانی زمین های خیس از گرافیک بالای برخورداند و جالب اینجاست که در باران زمین ها لیز می شوند.

مسابقات به سه دسته ی آسان با رنگ سبز و متوسط با رنگ زرد و سخت با رنگ قرمز تقسیم می شود.که در مسابقات سخت هیجان بازی به شدت افزایش پیدا می کند و رقابت تنگاتنگ می شود.در مسابقات آسان و متوسط هم جذابیت ها متفاوت است به طوری که در مسابقات آسان جذابیت زیادی وجود ندارد و شما همیشه دوست دارید که مسابقات سخت رو انجام بدهید.

گیم پلی هم خوب است.دوربین بازی به خوبی کار شده و میتوانید آن را به هر شکلی که دوست دارید تغییر دهید اگر دوست دارید هوای طرفین خود را خوب داشته باشید باید از دوربین دور استفاده کنید.درضمن بازی دارای چیزی مانند آینه هست که پشت شما رو کامل نشان نمی دهد بلکه چراغ ماشین های حریف را نشان می دهد که تا چه حد به شما نزدیک شده اند.در یک کلام گیم پلی عالی است.

کنترل بازی عالی است.اگر به سری nfs عادت کرده اید بهتر است که جای دکمه ی ترمز رو عوض کنید چون که به جای مربع،مثلت است و این کمی در اوایل بازی آزار دهنده است چون که شما میخواهید ترمز بگیرید تا به دیوار نخوردید اشتباهی دکمه ی مربع را زده که در بیشتر بازی های هم سبک ترمز است اما ناقافل می فهمید که این دکمه،دکمه ی نیتروژن بوده و با شدتی دیوار را بوسه می زنید.

هوش مصنوعی بازی نسبتا خوب است رقیب ها سر سخت هستند و نباید آنها رو دست کم گرفت.اما بدترین قسمت هوش مصنوعی پلیس ها هستند که دو یا سه تا بیشتر پلیس توی شهر وجود ندارد.همیشه آنها از مقابل شما آژیر کشان رد می شوند انگار که به دنبال کسی هستند ولی کسی وجود ندارد و اینکه اگر هم به دنبال شما بیفتند شما اگر هم با سرعت کم هم حرکت کنید شما رو ول کرده و به محل قبلی خوب بازی می گردند تا در بعدی شما رو بگیرند اما باز هم اتفاق قبلی رخ می دهد.بعضی مواقع هم خیاباتی را می بندند که اصلا ربطی به مسر شما ندارند و بعضی وقت ها هم که تو خیابانی که می شود 4 یا 5 ماشین پلیس رو وایسوند 2 ماشین پلیس می ایستند.که اگر چشم بسته بروید احتمال اینکه بدون برخورد رد بشوید زیاد است.

گرافیک بازی بسیار قابل تحسین است و یک بازی پر گرافیکی را در کنسول تجربه خواهیم کرد.کم پیش می آید که در گرافیک شکستگی ببینیم.گرافیک ماشین ها ساختمان ها و شهر چشم نواز است.بعضی مواقع به جای حرکت برای دیدن غروب زیبایی که در بازی کار شده متوقف میشوید.اگر به ماشینی بزنید که صحنه اسلوموشن بشود و دوربین خوب زاویه ی خوبی داشته باشد و شانس خوبی داشته باشید پخش شدن شیشه ی ماشین بسیار چشم نواز است.در هر نظر گرفیک عالی هست و نسبت به نسخه ی قبلی در این کنسول پیشترفت داشته است.

ماشین ها متنوع هستند،در ضمن اگر از موتور هم خوشتون می آید این بازی دارای موتور های خوش رو و خوش دستی هست.شما به خوبی میتوانید ماشین یا موتورتون رو اسپرت کنید. سپر،از این هایی که می گذارند رو کاپوت یا رو طاق،نقاب،چراغ ها،رنگ جلو پنجره و توی چراغ ها و همه چی،حتی رنگ نیتروژن!به هر حال اسپرت کردن ماشین ها و موتور ها هر کسی رو راضی نگه می داره!

945896_20081007_790screen015.jpg

موسیقی در این جور بازی ها نقش مهمی دارد.اما راک استار اینقدر آهنگ برای بازی گذاشته که اگر بخواهید به یک آهنگ برسید باید ده ها آهنگ رو عوض کنید.اگر هم دوست دارید صدای گاز دادن ماشینتون رو بشنوید می توانید music off رو انتخاب کنید.صدا گذاری هم خوب است.ماشین ها صدای خوب دارد و برخورد ها هم از صدای بسیار خوبی برخوردار هستند.صدای شخصیت ها که با شما از طریق تلفن صحبت میکنند با عکسسشون که پایین تصویر میاد شباهت زیادی دارد.صدای شخصیت اول بازی هم دارای جذابیت خاصی هست.

همچنین بازی دارای قابلیت مولتی پلیر هست که اگر از بازی کردن با هوش مصنوعی خسته شدید میتوانید با دوستانتان به بازی بنشینید و این قابلیت بازی میتواند تا 16 نفر را پشتیبانی کند.برای بیشتر لذت بردن از بازی حتما یک بار بخش مولتی پلیر را امتحان کنید!

البته گل بی خار خداست.و هر چیزی عیب و ایرادی دارند.مثلا در بازی بعضی مواقع پیش می آید که خیابانی رو با وسایلی مانند چوب بسته اند که جای رفت و آمد موتور یا دوچرخه هم موجود ندارند و رفت و آمد تو اون خیابان ممنوع هست اما یک دفعه می بینیم که کامیون یا ماشینی از خیابان و موانع رد میشوند بدون اینکه موانع آسیبی ببینند یا بیفتند اما وقتی شما رد می شوید اون ها می شکنند!

بازی دارای جذابیت زیادی است و این سخت بودن آن اصلا اعصاب خورد کن نیست،بلکه به بازی زیبایی خاصی می دهد.رفته رفته با مسابقات جدید آشنا خواهید شد و حریف هایتان هم سرسخت تر می شوند.درست است که بازی با بقیه ی کنسول ها فرقی دارد مثلا برای کم کردن حجم بازی رفت و آمد عابر پیاده حذف شده است یا اینکه نقشه ی سه بعدی در بازی وجود ندارد اما از این مشکلات می توان با دیدن گیم پلی و گرافیک و کنترل عالی چشم پوشی کرد و بازی ارزش بیش از یک بار تمام کردن را دارد!

اگر بازی در سبک racing در سالهای اخیر برای کنسول psp منتشر شده باشد و خود را در حد عالی بالا کشیده باشد بی شک midnight club la remix است.به همه ی شما این بازی زیبا رو توصیه میکنم.

ممنون که این نقد پر اشتباه و پر غلط رو تحمل کردید.من رو از نظرات و انتقادات خود محروم نفرمایید!
باتشکر!

ایول ایول دستت درد نکنه
بازم ادامه بده

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر