Street Fighter IV - Xbox360

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
من این بازی رو تازه خریدم هیچی از کومبوها حالیم نمیشه.
توی کومبولیستش یه چیزهایی نوشته که منظورش رو نمیفهمم.
اگه میشه بهم بگید چی کار کنم؟:(
صفحه های 7 8 توضیح دادن
خب واسه ریو اینطوریه(Ryu)
یک چهارم دایره جلو و مشت فایربال ول میکنه
یک چهارم دایره عقب و لګد Hurricane kick (رو هوا هم میشه رفت)
جلو و ربع دایره جلو Shoryuken
B و Y با هم Focus Attack
X و A با هم Grab
دو بار ربع دایره و مشت Super Combo (نوار سوپر کومبو با ضربه زدن پر میشه)
دوبار ربع دایره جلو و LB میشه Ultra (نوار اولترا با دریافت ضربه پر میشه)
بازم میګم صفحه های قبل کامل توضیح دادن

dante360360

کاربر سایت
Sep 20, 2007
350
نام
داریوش
دوستان چطور باید شخصیت های مخفی بازیو ازاد کنیم؟
این عکس های مشت پا منظورش چیه؟ اگه میشه یه توضیحی بدین ممنون

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
طریقه ی باز کردن کاراکتر ها:

552fyo.jpg

hossein 2

کاربر سایت
Sep 14, 2008
529
نام
حسین
صفحه های 7 8 توضیح دادن
خب واسه ریو اینطوریه(Ryu)
یک چهارم دایره جلو و مشت فایربال ول میکنه
یک چهارم دایره عقب و لګد Hurricane kick (رو هوا هم میشه رفت)
جلو و ربع دایره جلو Shoryuken
B و Y با هم Focus Attack
X و A با هم Grab
دو بار ربع دایره و مشت Super Combo (نوار سوپر کومبو با ضربه زدن پر میشه)
دوبار ربع دایره جلو و LB میشه Ultra (نوار اولترا با دریافت ضربه پر میشه)
بازم میګم صفحه های قبل کامل توضیح دادن
ممنون.
ولی خیلی سخته
من روی درجه یeasiestتوی مبارزه باسومین نفر k.oشدم.:((

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
سلام دوستان .میشه یه نفر بگه چطوری باید fake kick ساگات رو زد؟من هر کاری میکنم نمیتونم.
اصولا روی پد مخصوصا وایرلس fake kick یکم سخت میشه
هیچی تنها راهش رو پد اینه که HK یا همون RT رو اینقدر تند تند بزنی تا یبار بگیره:)

dante360360

کاربر سایت
Sep 20, 2007
350
نام
داریوش
دوستان این کمبوkenچطوریه؟
زدهL PUNCHجلوH PUNCHاما هرچی میزنم جواب نمیده چطوری باید انجامشون بدیم؟
یا معنی اون شارژ ها تو کمبو های دیگر بازیکنها چیه؟

LiQuiD SnakE

کاربر سایت
Jun 3, 2007
274
نام
ارسلان
SF Mini Guide

خوب این چه ربطی به نمره بازی داره؟:biggrin1:
کلا این بازی بیشتر سعی داشته طرفدارای قدیمیشو راضی کنه و اکثر کسایی که قبلا SF بازی میکردن با این فن ها آشنایی کامل رو دارن...حالا این وسط اگه کـسـی بخواد تازه شروع کنه باید بره اینا رو یاد بگیره.
-------------------------------------
من خودم که دیگه فعلا X360 ندارم(3 چراغ) و هنوز بازیش نکردم.ولی این راهنما رو ایـــنـــجا پیدا کردم.
خوب ببینید SF کلا 6 تا حرکت اصلی داره که عبارتند از:
Light Kick: LK لگد ضعیف
Medium Kick: MK لگد معمولی
Heavy Kick: HK لگد قوی
Light Punch: LP مشت ضعیف
Medium Punch: MP مشت معمولی
Heavy Punch: HP مشت قوی

خوب حالا تو این Guide اگه مثلا زده بود
sf3_punch_light.png
این یعنی Light Punch
یا مثلا
sf3_kick_medium.png
یعنی Medium Kick
حالا شما باید برید توی قسمت Controls ــه Option ببینید دکمه ها چه جوری تنظیم شدن...

اکثر این Combo ها با جهت دادن به D-pad(دکمه های جهت دار) صورت میگرن که کلا این حرکــات SF بر پایه ی ربع دایره - نیم دایره تعریف شدن.برای مثال اگه با Ken بخواید Fireball (توپ آتشین!:biggrin1:) بندازید باید این کارو بکنید...
sf3_punch.png
sf3_joy_right.png
sf3_joy_downright.png
sf3_joy_down.png

خوب حتما دفعه ی اول که اینو می بینید فــک میکنید که بایر 4 تا دکمه رو بزنید ولی اینجوری نیس.. فقط کافیه یه ربع دایره بزنید روی Dpad که این ربع دایره تون شروعش از پایینه و در جهت راست تموم میشه...سریع انگشتتونو توی این مسیر بچرخونید...و بعد یه Punch (حالا LP یا MP یا HK فرقی نمیکنه کدوم باشه) بزنید.امیدوترم زیاد گیج نشده باشید:smile:
کلا سعی کنید اول با کاراکترایی مثل Ryu یا Ken شروع کنید و توی بخش Challenge Mode خوب تمرین کنید باهاشون.واسه بقیه کاراکترها هم از همون جا که اول گفتم کمک بگیرید.
سعی هم نکنید که با تند تند فشاردادن دکمه ها بازی کنید...با فــکــر بازی کنید!
البته اینم بگم که مشکل اصلی شما همون دسته ی X360 هس..تقریبا با D-pad ــه اون هیچ کاری نمیشه کرد.

پ.ن:SFIV میخــــــــوام :((

نه خو.
باید سه تا پانچ رو با هم بزنی. البته به خاطر اینکه این کار روی گیم‌پد خیلی سخته، خودشون یه کمکی کردن و یه دکمه به عنوان 3P هم گذاشتن (باید RB باشه روی دسته‌ی 360، آره؟)
یعنی دو بار ربع دایره بزن، بعد یه بار RB رو بزن.

Super Art و Ultra Combo ی Chun Li هم اونقدرا سخت نیست. فقط باید بدونی چه جوری باید از کاراکترهای شارژی استفاده کنی. فلسفه‌ی بازی کردن با اینجور کاراکترها، با فلسفه‌ی کاراکترهای معمولی کاملاً فرق داره.

الان این امکان برام موجود نیست که SF4 بازی کنم. بعداً که این امکان برام به‌وجود اومد، کسایی که میخوان این گیم رو یاد بگیرن و بیشتر راهنمایی می‌کنم.

فقط می‌تونم بگم که وقتی که یه نفر یاد گرفت هر کدوم از حرکتها (یعنی Special Move ها، Super Combo ها و Ultra Combo ها) رو چه جوری بزنه، تازه تبدیل میشه یه بازیکن مبتدی. بچه‌هایی که باهاشون توی GGPO استریت فایتر 3 بازی میکنیم این مطلب رو خوب میدونن.

شارژ کردنِ یه جهت، یعنی اینکه اون جهت رو برای حدود 1 یا 1.5 ثانیه نیگه داری. توی راهنماها اکثراً نوشتن 2 ثانیه، ولی خو کمتر از 2 ثانیه لازم هست که شارژ کنی. خو حالا چه جوری باید استفاده کنی مثلاً:

فرض کن با همین Chun Li، برای Fireball زدن، این حرکت رو باید انجام بدی:

Charge back, forward + Punch

یعنی 2 ثانیه عقب رو نیگه داری، بعد جلو و مشت رو با هم بزنی. با هر مشتی که بزنی، فایربال پرتاب میکنه منتها نوع مشتی که استفاده کردی، سرعت و قدرت فایربال رو تعیین میکنه.

حالا، Chun Li یه حرکت شارژی دیگه هم داره: Spinning Bird Kick که ابرای انجامش باید این رو بزنی:

Charge down, up + Kick

یعنی پایین رو 2 ثانیه نیگه داری و بعد بالا و لگد رو با هم بزنی.

یه مقدار سخت به نظر میاد، نه؟ خو اولش با خودت میگی: حالا وسط دعوا کی میتونه 2 ثانیه یه جهت رو نیگه داره تا شارژ کنه و آماده بشه برای "یه دونه" حرکت! اما نکاتی هست که خیلی کمکت میکنه:

اول اینکه تو اگه downback رو نیگه داری، هم down واست شارژ میشه، هم back. یعنی تو اگه 2 ثانیه downback رو نیگه داری، هم برای زدن فایربال آماده هستی هم برای زدن Spinning Bird Kick.

دوم اینکه تو مثلاً وقتی در حال پرش هستی یعنی وقتی وسط هوا هستی هم میتونی شروع کنی به شارژ کردنِ جهتها. یعنی مثلاً وقتی داری فرود میای رو زمین، شروع کنی به شارژ کردنِ downback، و تقریباً به محض اینکه وقتی به زمین رسیدی، مثلاً Spinning Bird Kick بزنی.
مواقع دیگه هم میتونی شروع به شارژ کردن بکنی. مثلاً وقتی پخش زمین شدی هم میتونی شروع به شارژ کردن بکنی و به محض اینکه از رو زمین بلند شدی، EX Spinning Bird Kick بزنی.

اگه ADSL داری و دوست هم داری که SF بزنی، میتونی بیای با هم توی GGPO بازی کنی. البته SF4 نه، SF3. و خو SF3 هم خیلی فرق داره با SF4 اما بازم خیلی میتونه کمکت بکنه.
اول بشینید اینا رو بخونید بعد برید Challenge Mode.. هر کاراکتری رو که خواستید بردارید و فن هاشو تمرین کنید.
--------------
یه تورنمنت SFIV جدیدا بوده که میتونید از اینجــا برید ببینید بازیاشونو..لینک youtubeـشون رو اونجا گذاشته.کلا بازیاشون در سطح حرفه ای ـه..مخصوصا این یارو جاپونیه lyo

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
با اینکه خیلیا از این بازی تعریف می کنن ولی نمی دونم چرا من وقتی بازی کردم خوشم نیومد !
فکر کنم بار اولت باشه که SF بازی کردی
اونایی که از همون قدیم دوست نداشتن الانم دوست ندارن.
یکم بازی کنی و قوانین و نحوه ی اجرای فنون رو یاد بګیری کم کم خوشت میاد
الکی که نیست! استریت فایتره!

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
ممنون.
ولی خیلی سخته
من روی درجه یeasiestتوی مبارزه باسومین نفر k.oشدم.:((
سعی نکن حرکات خاصی بکنی کافیه با ضربات مشت و پا معمولی K.O شون کنی
حرکات ویژه رو تو بخش Training یا Challange تمرین کن

دوستان شکل زدن التیمات فینیش اکوما چطوریه؟
ماله بیسون و گایل هم بگین چطوریه ممنونتون میشم:smile:
منظورت Ultra Combo ؟
Guile به این شکله: db~df, db, uf + All Kicks
(پایین عقب یا پایین جلو شارژ میکنی بعد سریع ـ پایین عقب ـ و بعد از اون RT و بالا جلو رو با هم باید بزنی . باید خیلی سریع انجام بدی)

M.bison : کمی آسونتره :Nightmare Buster: b~f, b, f + All Kicks
(پایین یا جلو شارژ میکنی بعد عقب و جلو با RT)

اولترای آکوما : Shin Raging Demon: (Light Punch)x2, b, Light Kick, Hard Punch
Subtitle's for deaf or hard to hear!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر