کدام کنسول نسل جدید؟

کدام کنسول را انتخاب می کنید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    433

waggle

کاربر سایت
Jun 7, 2006
16
تفاقا دریمکست وضعش خیلی بهتر از 360 بود .

16ljlmv.gif

موقعی که دریمکست اومد سگا یه دوره ی کامل رو با موفقیت گذرونده بود و با ساترن هم به یه جاهایی رسیده بود در ضمن دو سال زودتر از PS2 هم اومده بود تقریبا همه ی کمپانی ها ژاپنی چسبیده بودن بهش و داشتن براش بازی می ساختن .

16ljmvm.jpg

Don't Fuck up when U don't know shit of what Ur talking about!

در مورد تبلیغات هم بگم بیشتر این چندیدن بیلیون دلار ضرری که مایکروسافت کرده بخاطر تبلیغاتی هست که نتیجه نداده حتی اگه این تبلیغات نتیجه بده و فروش 360 هم بیشتر از PS3 باشه ( که خیلی بعیده) باز هم پروژه ی Xbox برای مایکروسافت یه ضرر تمام عیار بوده چون چندین بیلیون ضرر تو کت هیشکی نمی ره .

16ljm38.jpg

بیل گیتس هم از مایکروسافت کناره گرفته و ممکن ساپورت مالی قبلی رو به مایکروسافت نکنه .
16ljoua.jpg

مایکروویو ببخشید مایکروسافت

FU.gif

اصولا شکست عظیم مایکروسافت توی نسل ششم کنسول ها یه آبروریزی تمام عیار بوده حالا حالا ها زمان می بره تا جای خالی که این شکست ایجاد کرده رو پر کنن
16ljvj8.jpg

PS3 رو فقط گیمر ها نمی خرن بلکه فیلم بین ها هم می خرن وقتی می بینن یه BDPlayer خوب 800 دلاره خوب می رن یه PS3 می خرن که یه BD Player سونی داره .
16ljvyf.gif

not a great market!

آمار 360 رو حتی نمی تونی با آمار ابتدایی PS2 مقایسه کنی .

DSC_2931.JPG

"By next month, we will have sold over 5 million Xbox 360 consoles. More than the original Xbox, the PS1, the PS2, or any other console at that stage in the lifecycle." The sales slide ain't half bad -- Tufte would be proud. The Xbox 360's sales curve is steeper than the competition and steeper than the iPod, a device many consider to be the gold standard of
consumer electronics devices.

9ماه از اومدن این کنسول می گذره ولی تا حالا فقط 3 تا بازی داشته که فروش بالای 1 میلیون دلار داشتن که هر سه هم بازی ها مشترک با کنسول های دیگه بودن .
16ljvo0.jpg

تبریک. افاضات شما به عنوان جوک های قرن انتخاب شدند Congratulation Sir!

دسترسی کاربر خاطی به انجمن ها قطع شد.
از ارسال هر گونه پست تمسخر امیز جدا خوداری کنید.
از این پس با اینگونه پست ها با شدت عمل بیشتری برخورد خواهد شد.

Ali_Mojarad

آخرین ویرایش:

mt3691

کاربر سایت
Dec 10, 2005
740
نام
محمد
مدرک برای فروش میخواستین اینم مدرک:
ا wikipedia رو که همه قبول دارن
By year's end Microsoft had sold only 1.5 million units; including 900,000 in North America, 500,000 in Europe, and 100,000 in Japan
اینم لینک ماکروسافت
Microsoft FY2006 Quarter 2 report, page 14
1z15rer.jpg

اینم لینک سه میلیونو دویست بازم مال wikipedia تا مارچ 2006
لینک

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
به فرض که P$3 اومد و یکی دو میلیارد واحد! بیشتر از 360 فروخت
من کاری ندارم مایکروسافت ضرر کنه یا نه
من اینو میگم که من که می خرم 360 رو من ضرر نمی کنم
و اونی که p$3 میخره ضرر می کنه
حالا چیکار دارید به فروش کارخونه ها
بعدش هم به مایکروسافت میگید میکروویو بهتون بگم که هیچ کس جرات توهین به این غول را نداره
ناسلامتی غول ترین سیستم عامل دنیا...
مساله ضرر زمانی معلوم می شه که فروش کنسول ها معلوم بشه چون کنسولی که کمترین فروش رو بکنه از دور خارج می شه و دیگه کسی براش بازی نمی سازه
در ضمن به مایکروسافت و هفت جد و اباد مسئولاش توهین می کنم ببینم اون بیل گیتس یا پیتر مور می تونن کاری بکنن یا نه

دریمکست بود که بود !
دریمکست نصف امکانات PS2 رو هم نداشت و در همون اوایل ورود PS2 از رده خارج شد ...

دلیل فروش خیلی خوب PS2 در اوایل اومدنش کاملا مشخصه چی بود ... داشتن DVD ROM و قابلیت پخش فیلمهای DVD که اون موقع فرمت غالب بازار شده بود

ولی الان وضعیت هیچ ربطی به اون موقع نداره که شما داری مقایسه میکنی
اگه الانم مثلا HD DVD فرمت غالب شده بود و X360 هم با HD DVD Drive منتشر میشد وضعیت فروش کنسول خیلی با الان فرق داشت (البته اگه چندماهی که 360 توی بازار نبودو در نظر نگیریم)

الان خیلیا نمیخوان ریسک کنن و سیستمی رو بخرن که بعدا نتونن ازش نهایت استفاده رو ببرن ... برای همین صبر میکنن تا وضعیت کاملا روشن بشه و بعد برای خرید اقدام میکنن

ولی سالی که PS2 اومد وضعیت کاملا روشن بود ... DVD فرمت غالب بود (و تا چند سال آینده هم فرمت برتر باقی میموند) ، PS2 فیلمهای DVD رو پخش میکرد و رقیب دیگه ای هم توی بازار نبود ... دریمکست هم که گفتم توان رقابت با PS2 رو نداشت ... در نتیجه همه بدون نگرانی PS2 رو خریدن
همون موقع تو بازیدات هم قانع نمی شدی چی کارت کنم بهزادی دیگه
ولی اون ساپورت اون زمان دریمکست رو PS2 نداشت
خوب الان هم 360 با اومدن PS3 بازار زیادی رو از دست می ده چون اون BD داره و BD هم ساپورترهای زیادی داره و از همه مهم تر 360 فقط DVD Rom یعنی برای خرید HD Drive باید کم کم 150 دلار پیاده شی تازه هر دو تا PS3 ها هارد دارن ولی 360 یه هارد 40 داره نسخه ی Pre و برای اضافه کردن هارد باید یه 50 دلار دیگه پیاد شی تازه یه شایعاتی شده که می خواد یه دسته ی موشن سنسینگ هم بزنه اونم 100 دلار
از هم مسخره تر اینه که تا شعاع دو متری کنسول پر از ابزار و کنسول هست در حالی که PS3 همه ی این وسایل رو توی یه کنسول داره پس هر جور حساب کنیم اونی که می خواد کنسول بخره با یه نگاه دقیق میره PS3 می خره

خوب سینا جون وقتی من یا رفقا میاییم امار از فروش 360 میزاریم هی شما میاد میگی که این امار غلطه . ولی ما نگیم که 4 بیلون غلطه. حالا بخواد ضرر کنه یا نه به من ریطی نداره. من فقط یه کنسول میبینم که داره تو یه بازاره رقابتی کاری میکنه که هیچ کس ازش انتظار نداشت.
من نگفتم غلطه کیانوس گفت
در ضمن من همه جا گفتم فروش 6 ماه 360 در حدود 3.2 میلیون یونیت بوده

این لینکی که گذاشتیرو کامل بخون ms تا اخر 2005 فقط یک بیلیون دلار ضرر داده --4بیلیون رو کنسول ضرر داده ولی رو بازی ها جبران شده ولی تونسته برای خودش یه جای پا تو بازار کنسول پیدا کنه و برای خودش طرفدار جمع کنه که به نظر من ارزش این هزینه رو داره و الان موقشه که سونی رو پشت سر بزاره با کنسول جدیدش
چه خبره سر جمع فروش کل بازیای Xbox به 1 میلیارد دلار نمی رسه بعد چطوری 4 بیلیون ضرر رو جبران کرده در ضمن حتی اگه یه بیلیون هم ضرر کرده باشه فکر می کنی 1 بیلیون کمه

این پست اخر صفحه رو هم دقیق نگرفتم چی شد من اون فروش 3.2 میلیون رو قبول دارم خبر جدیدی هم نیست اون آمار هم قدیمی هست و همش در مورد فروش نیست

gameware

کاربر سایت
May 5, 2006
1,393
نام
مهبد
ببینید من نمیگم P$3 بد هست
ولی خوب...
ببینین من از قیافه 360 بیشتر خوشم میاد
از دسته Ps2 خسته شدم دیگه حالم بهم میخوره
نگران گرونی بازیهاش هستم
کپی خور نشد چی؟
در ضمن قدرتش هم که با 360 برابری می کنه
و مهمترین دلیلم اینه که من چون Pc باز هستم 360 خیلی با سلیقه من جور در میاد
راستی Ps3 چند ماهه دیگه میاد؟
من فقط از این میترسم که فروشش کم شه بازی نسازن واسش

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
مساله ضرر زمانی معلوم می شه که فروش کنسول ها معلوم بشه چون کنسولی که کمترین فروش رو بکنه از دور خارج می شه و دیگه کسی براش بازی نمی سازه
مایکروسافت تا حالا ضرر داده به ما چه؟!
مایکروسافت تا حالا 100 تا دونه دستگاه بیشتر نفروخته به ما چه؟!
مایکروسافت دستگاهاش رو دستش باد کرده به ما چه؟!
مایکروسافت دزده به ما چه؟!
...
ولی اگه شما به این خیال هستی که مایکروسافت فروشش کم می شه و از دور خارج می شه سخت در اشتباهی و با یک خیال واهی داری به خودت امید می دی. پشتوانه 360 مایکروسافته نه سگا!! این شرکت انقدر قدرت داره که حتی اگه کامل شکست هم بخوره باز برای کم نیاوردن جلوی رقیب دست از این کنسول بر نمی داره اینو شما خیالت راحت باشه!!! همان طور که با وجود شکست کامل xbox جلوی ps2 از بازی هایی که برای این کنسول ساخته شد هیچی حذف نشد و هنوز هم براش بازی ساخته می شه!

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
مایکروسافت تا حالا ضرر داده به ما چه؟!
مایکروسافت تا حالا 100 تا دونه دستگاه بیشتر نفروخته به ما چه؟!
مایکروسافت دستگاهاش رو دستش باد کرده به ما چه؟!
مایکروسافت دزده به ما چه؟!
...
ولی اگه شما به این خیال هستی که مایکروسافت فروشش کم می شه و از دور خارج می شه سخت در اشتباهی و با یک خیال واهی داری به خودت امید می دی. پشتوانه 360 مایکروسافته نه سگا!! این شرکت انقدر قدرت داره که حتی اگه کامل شکست هم بخوره باز برای کم نیاوردن جلوی رقیب دست از این کنسول بر نمی داره اینو شما خیالت راحت باشه!!! همان طور که با وجود شکست کامل xbox جلوی ps2 از بازی هایی که برای این کنسول ساخته شد هیچی حذف نشد و هنوز هم براش بازی ساخته می شه!
قبولت دارم ولی من اون جمله رو در جواب دوستی گفتم که می گفت کسی که 360 می خره سود کرده و کسی که PS3 می خره ضرر می کنه
در ضمن می شه چنتا بازی جدید برای XB بهم معرفی کنی که زورم نگیره 250 تومن ریختم دور

Behzad

Come on it's time to go
Administrator
Sep 22, 2005
5,824
نام
بهزاد
همون موقع تو بازیدات هم قانع نمی شدی چی کارت کنم بهزادی دیگه
ولی اون ساپورت اون زمان دریمکست رو PS2 نداشت
خوب الان هم 360 با اومدن PS3 بازار زیادی رو از دست می ده چون اون BD داره و BD هم ساپورترهای زیادی داره و از همه مهم تر 360 فقط DVD Rom یعنی برای خرید HD Drive باید کم کم 150 دلار پیاده شی تازه هر دو تا PS3 ها هارد دارن ولی 360 یه هارد 40 داره نسخه ی Pre و برای اضافه کردن هارد باید یه 50 دلار دیگه پیاد شی تازه یه شایعاتی شده که می خواد یه دسته ی موشن سنسینگ هم بزنه اونم 100 دلار
از هم مسخره تر اینه که تا شعاع دو متری کنسول پر از ابزار و کنسول هست در حالی که PS3 همه ی این وسایل رو توی یه کنسول داره پس هر جور حساب کنیم اونی که می خواد کنسول بخره با یه نگاه دقیق میره PS3 می خره

قانع نمیشم چون دلایلی که میاری قانع کننده نیست !
تو داری فروش اولیه ی PS2 رو با فروش اولیه 360 مقایسه میکنی منم میگم این مقایسه درست نیست چون شرایط اون زمان با شرایط الان فرق داره و فکر کنم خیلی واضح منظورمو رسونده باشم ... حالا PS3 هر چند میلیون یونیتی که میخواد بفروشه بفروشه اصلا نه برای من مهمه نه ربطی به من داره
حرف من در حال حاضر اینه که مقایسه ی فروش اولیه PS2 با فروش اولیه ی 360 و بعد گرفتن این نتیجه که PS2 از 360 بهتر فروش کرده ، درست نیست چون شرایط بازارشون یکسان نبوده
اگه فروش اولیه ی PS2 از فروش اولیه 360 بهتر بوده تنها دلیلش اینه که شرایط بازار اون زمان برای فروش PS2 مناسب بوده

شما میخوای از فروش اولیه ی پایین 360 نتیجه گیری کنی که کسی به 360 توجهی نداره و همه منتظرن تا PS3 بیاد و بدون ذره ای فکر برن بخرنش و منم میگم که از این خبرا نیست !

monster kane

کاربر سایت
Jan 13, 2006
108
نام
علی تبریزی
خیلی ها قدرت سونی و ماکروسافت رو یکی میدونن بدون اینکه در این مورد تحقیق کنن امروز این امارو دیدم و راستشو بخواین خودمم تعجب کردم شما هم ببینین
Let's keep with the tradition of including data from Forbes Global 2000 yearly updates. The most recent numbers are as of March 3, 2006.

Sales
Microsoft: $41.36 billion
Nintendo: $4.81 billion
Sony: $66.80 billion
Electronic Arts: $2.86 billion

Profits
Microsoft: $13.06 billion
Nintendo: $0.82 billion
Sony: $1.53 billion
Electronic Arts: $0.26 billion

Assets
Microsoft: $67.26 billion
Nintendo: $10.47 billion
Sony: $86.38 billion
Electronic Arts: $4.33 billion

Market Value
Microsoft: $279.02 billion
Nintendo: $19.06 billion
Sony: $47.75 billion
Electronic Arts: $15.75 billion

سود و ارزش بازار ماکروسافت قابل مقایسه با سونی نیست!
فروش سونی بالاس ولی سودش خیلی کمه!
اونموقع بعضی ها نگران 1 بیلیون ضرر ماکروسافت هستن

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
waggle
این رو هم پای بی شعوری بعضی ها که سلاحی جز توهین ندارن

بهزاد اصلا هر چی تو می گی اما اینو قبول کن که تو این هشت ماه هم 360 حتی نتونسته هارکورهاش رو جذب کنه کار به بازار نداشته باش یه نگاه بکن به اینکه کدوم کنسول بازی های جذابتری داره و البته اینم باید اضافه کنم که بازی های 360 حدود 80 درصدشون مشترک هست و
البته برای یه PC Gamer مثل شما 360 جذابتره
راستی بهزاد تو که نمی خوای کنسول بخری چرا جوش می زنی

در مورد پست آخر صفحه هم بگم مارکت سونی خیلی بزرگتر از مایکروسافت هست چون هم تو کار فیلم ، موسیقی ، لوازم خانگی هست ه تو کار سخت و نرم افزار پس اون آمار رو من قبول ندارم ولی خوب من در آمد اصلی مایکروسافت هم ویندوز و مخلفاتش هست نه Xbox

پ.ن: اگر یخ بار دیگه ببینم کسی جای PS نوشت $P منم 360 رو مسخره می کنم

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
در ضمن می شه چنتا بازی جدید برای XB بهم معرفی کنی که زورم نگیره 250 تومن ریختم دور
ببین سینا جان من کاری ندارم که این کننول خوبه یا بده یا بازی جالب داره یا نداره. ولی این نکته کاملا مسلم است که کسی به xbox به نگاه یک کنسول شکست خورده نگاه نمی کنه و اگه بازی ای براش تصویب شه سریع ساختش آغاز می شه!
اگر یخ بار دیگه ببینم کسی جای PS نوشت $P منم 360 رو مسخره می کنم
این نوع نوشتن رو هم فکر کنم PS بازا مد کردن که می نوشتن: Micro$oft

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
بنطر من بی ارزش ترین و بی منطق ترین بحثی که تا حالا توی عمرم دیدم همین بحث مقدار فروش کنسولها و فرمت اونهاست ! چیزی که هنوز خود بیل گیتس و بزرگای دیگه توش موندن.
منم اصلا حال و حوصله بحثی که هیچ سودی به نفع کسی نداره رو ندارم.ولی خب بعضی حرفاست که باید گفته که بعضیها زیاد خوش خیال نباشن.

مشکل شماها و سونی میدونی چیه ؟ فکر میکنید چون سونی اومده از فرمت BD استفاده کرده حتما برندس ! و فکر میکنید قضیه فرمت DVD پی اس 2 دوباره واسه سونی با استفاده از BD تکرار میشه و برنده میشه !!!
عزیز من مایکروسافت که مغز خر نخورده بیاد از فرمت BD استفاده نکنه ولی بزاره سونی به راحتی استفاده کنه که به خودش ضرر بزنه ! سیاستی که مایکروسافت در این جنگ بکار برده قرار نیست منو شما بدونیم.شما فکر میکنید که مایکروسافت که از فرمت BD در کنسولش استفاده نکرده لابد زورش نرسیده ! :)
کنسول قبلی مایکروسافت اگه زیاد موفق نشد بخاطر این بود که موفقیت PS2 از قبل تضمین شده بود و 1سال هم با PS2 تاخیر داشت ولی حالا قرار نیست این موضوع دوباره واسه سونی تکرار بشه چون X360 یک سال زودتر از P$3 عرضه شده و کاملا برعکس شده , و تا حالا خیلی از طرفدارای سونی رو به شک انداخته و این موضوع شاید باعث شده باشه خیلی از طرفدارای سونی به 360 علاقه مند شده باشن و یا حتی اقدام به خریدش هم کرده باشن (شما که احیانا علم از غیب نداری بیایی بگی نه اینطور نیست ؟!) و بنظر من این فکر زیاد دور از منطق هم نیست و همینطور هم که قبلا گفتم دلیلش تاخیر 12 ماهه کنسول سونی با مایکروسافت هست.
ضمنا , اینو یادت باشه در هیچ شرایطی سیاست مایکروسافت رو با سونی مقایسه نکن.
خوب الان هم 360 با اومدن PS3 بازار زیادی رو از دست می ده چون اون BD داره و BD هم ساپورترهای زیادی داره و از همه مهم تر 360 فقط DVD Rom یعنی برای خرید HD Drive باید کم کم 150 دلار پیاده شی
فرمت BD P$3 رو تا الان بیشتر فقط کمپانی های فیلم سازی قراره ساپورت کنن نه شرکتهای بازیسازی.
دوست عزیز چند بار بگیم , P$3 یک کنسول بازیه نه فیلم ! استفاده BD رو که قرار نیست فقط روی کنسول سونی support بشه.1تا 2 ماه بعدش همون رقیبش panasonic یک دستگاه (نه کنسول بازی) میسازه که به راحتی BD رو ساپورت میکنه با قیمتی که ضرر بزرگی سونی روی کنسولش بکنه.و اونوقته که دیگه هیچ کس نمیره واسه فرمت BD 600$ 500$ هزینه کنه ! و این موضوع کاملا قابل درکه.اگه قرار باشه هر کس که میخواد فیلم رو روی BD نگاه کنه و بره 600$ هزینه کنه , نه اینکه هیچ آدم سالمی اینکارو نمیکنه بلکه فرمت BD هم شکست میخوره و شرکتهایی مثل توشیبا و غیره که قراره از این فرمت برای نسل جدید سی دی هاشون استفاده کنن هم بیکار میمونن...

در موردی هم که گفتی HD-Drive 360 کمه کم 150$ قیمت داره !!! :eek: خدا کنه این حرف رو از روی منطق و مدرک زده باشی !!! و اگه نزدی , خیلی مچکرم که قیمت HD dirve رو تعیین کردی و اینهمه مردم رو راحت کردی و از نگرانی بیرون آوردی !!!

خواهشا هر حرفی که میزنید رو هوا نباشه و قبلشم ضرر نداره یه خورده روش فکر کنید !
شما مطمعنی اصلا HD Drive فقط قراره جداگونه عرضه بشه ؟!! من که هرچی فکر میکنم میبینم دلیلی نداره این کارو بکنن !
مایکروسافت میتونه 360هایی که جدیدا عرضه میکنه اون فرمت رو توش جا بده و همون مدل پرمیوم رو که قراره قیمتشو بیاره پایین ثابت بمونه ولی بجاش HD ساپورت باشه:)و میتونه HD-drive جداگونه هم عرضه کنه که حق انتخاب بده به مردم.
بعدم اگه میشه شما زیاد جوش 360 نزن.شما برو نرخ تعیین کن تا مردم از نگرانی بیان بیرون.
البته قبل اینکه از لفظ P$3 استفاده شه،خیلی وقت بود که عبارت Micro$oft رایج بود
عماد اینچیزی که نوشتی هیچ ربطی نداره ! مثل اینکه بجای عبارت P$3 بگی مثلا Ne$tle !!! :) چون اینقدر با هم فاصله داشتن و بی ربط بود...
عبارت P$3 کاملا روی کنسول سونی همخونی داره چون واقا گرون هست.حتما لابد میخوای بگی مایکروسافت هم کنسولش گرون هست که نوشتم Micro$oft !!! :cheesygri
البته ببخشید که من جملم رو کامل ننوشتم ! اگه بخواین بصورت تئوری و کامل بفهمید این میشه ::)
P $ 3 - B l u e R a y D i $ k

sepul

کاربر سایت
Apr 26, 2006
132
در مورد پست آخر صفحه هم بگم مارکت سونی خیلی بزرگتر از مایکروسافت هست چون هم تو کار فیلم ، موسیقی ، لوازم خانگی هست ه تو کار سخت و نرم افزار پس اون آمار رو من قبول ندارم ولی خوب من در آمد اصلی مایکروسافت هم ویندوز و مخلفاتش هست نه Xbox
به خاطر همين مارکت هست که PS3 داره به يک کنسول همه کاره و "هيچ کاره" تبديل می شه، بدون تمرکز روی چيز خاصی و طراحی درست حسابی فقط دارن به اون feature اضافه می کنن.
XBox Live ----> Sony Unified Network
Wii motion sense controller -------> Sony Motion sense controller
PC --------> Sony says You don't need a PC with PS3

همونطور که می بينی سونی هيچ تمرکزی روی هيچ بخشی از کنسولش نداره، آخه کنسول چجوری جای PC روی می گيره ؟
دسته Wii کجاش قابل مقايسه با دسته PS3 هست از نظر طراحی و کاربرد ؟
Xboxlive هم که هيچی، مايکروسافت اصلا تمرکز و تخصص اش در اين زمينه هست.

پردازنده CELL که در PS3 استفاده می شه، در اصل برای بازی سازی طراحی نشده ، و سونی از اين پردازنده می خواهد برای محصولات ديگه خودش مثل تلويزيون ديجيتال و چيزهای ديگه استفاده کنه (بر خلاف پردازنده x360 که مايکروسافت همراه با IBM اون رو صرفا برای کنسول طراحی کردن) ، برای همينه که برنامه نويسی برای پردازنده سونی بسيار مشکل هست و بازی ساز ها رو دچار مشکل خواهد کرد،
قضيه BD هم که دقيقا تحت تأثير بخش فيلم و موسيقی اون هست و برای فروش کردن محصولات اونها داره به کار برده می شه ، که مثلا همون spider man و 100 تا فيلم قديمی ديگه رو ايندفعه با کيفيت "HD" به مردم قالب کنند (بازی Gran turismo HD همينجوريه ، نه ؟ )
انگار نه انگار که کنسول رو دارن برای بازی می سازن، دلايل اينکه چرا DVD برای بازی ها کافی هست رو در پست های قبلی نوشتم.

همه اينها باعث شده که قيمت PS3 زياد بشه، بدون اينکه برتری خاصی در بازی ها داشته باشه.
در مورد اينکه مارکت سونی بيشتر هست، درسته ولی سود مايکروسافت بسيار بيشتر از سونی هست و کلا کمپانی پولدارتری هست. ( البته اين يکی رو مطمئن نيستم)

در ضمن من نمی دونم طرفدار های PS3 از کجا دائما ميان می گن که PS3 از بقيه کنسول ها بهتره ، مگه اومده ؟ اگر هم فکر می کنين بهتر هست چرا دليل نميارين و دائما می گين که PS2 زياد فروخته ؟ يا تبليغات آقای kataradavagi رو تکرار می کنين؟ خودم هم ps2 دارم، چه ربطی به ps2 داره ؟

مورد ديگه هم يک آناليست ديگه از Gamepot پيش بينی کرده که کنسول ps3 در بين سه کنسول آخرين رتبه خواهد شد ! دليل اصليش هم قيمت هست ، اين هم لينک :
http://www.gamespot.com/news/6153458.html

آخرین ویرایش:

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
البته Micro$oft هم کاملا بجاس!بالاخره بیل گیتس و مایه داری و این حرفا!!
دیگه نبینم چیزی به BD بگینا!!کاش حوصله داشتم همه اینارو جم میکردم تا شهریور سال 86 که BD در بدبینانه ترین حالت ممکن سهم مساوی از بازار داشت و قیمتش کاملا تعدیل شده بود نشونتون میدادم!!تا اینجا که وضع BD بسیار بهتر از HD بوده و من فکر میکنم که HD تل مرز خلرج از رده شدن هم بره!تازه BD هنوز هندلشو نزدن!همونطور که قبلا گفتم شما شرایط سونی رو با شرایط توشیبا اگه مقایسه کنین،میبینین که BD اگه فرمت غالب نشه،حداقل بیشتر از نصف بازار رو در اختیار میگیره.
تبلیغ عیر اخلاقی هم خیلی خدا بود!!!پس احتمالا فیلمهایی که روی BD عرضه میشن هم غیر اخلاقین و ارزشی ندارن.
بازم میگم،60 درصد سینما اگه BD رو ساپورت کنن،ولی هیچ بازیی روی BD عرضه نشه و همه بازیها روی HD عرضه شن،در مدت کمتر از دوماه HD چنان تموم میشه که حتی اسمشم نمیمونه!!و کلا خط تولید HD کنسل میشه!!
اون وقته که شما اگه بخواین یه فیلم ببینین،باید برین BD Player بخرین و برای بازیPS3.
در ضمن BD مال سونیه و فکر نکنم مایکروسافت در هیچ شرایطی از BD استفاده بکنه!!چون سونی نمیذاره!!!!
اگه BD فرمت غالب شه،اونوقت DVD مثل یه کارتریج میشه جلوی CD.یعنی فروش بیش از 100 میلیون PS1 جلوی فروش 32 میلیونیه N64.تازه وضیعت اون موقع N64 خیلی از الان X360 بهتر بود،چون سونی تازه وارد بازار شده بود.
در مورد HD Drive هم باید بگم تا اونجا که میدونم سری اول این درایو ها که واسه PC عرضه میشن،بیا 250 تا 300دلار قیمت دارن که کاملا قیمت معقولیه و شما بهتره با سری اول DVD درایو ها مقایسش کنین،پس قیمت 150-200دلار برای HD Drive ای که قراره واسه X360 بیاداگه پایین نباشه،مشخصا زیاد نیس.
در ضمن اگه مایکروسافت تو سریهای بعدیه X360 از HD Drive به عنوان یه استاندارد استفاده کنه،همون قدر احمقانس که کوتاراگی گفته بود میخواد هر سال PS3 رو آپگرید کنه!!!!
در مورد سیستم آنلاین،چیزی که مشخصه اینه که تعداد Sony Fanboy هایی که با PS2 آنلاین بازی میکردن،بیشتر از Xboy هایی بود که با XBOX آنلاین بازی میکردن.
پس تنها مشکل سونی تو این قسمت اینه که داره برای اولین بار از سیستم آنلاین یکپارجه استفاده میکنه،که اونم با توجه به موردی که گفتم،خیلی طول نمیکشه که کاربراش به کاربرای XBL برسن.مایکروسافتم هیچ تخصصی در این زمینه نداره!!فقط تو نسل قبلی تنها کنسولی بود که این سیستم رو داشت.ه جوری میگین تخصص مثل اینکه چند نسل از کنسول ها هستش که همه این سیستمو دارن،ولی هیچکدوم به اندازه مایکروسافت یوزر جذب نکردن!!
همونطور که گفتم،اگه BD فرمت غالب شه،چه توسط فیلم یا موسیقی یا بازی یا هر چی،اون موقع بقیه فرمت ها فرمت مغلوب میشن،اصلا هم مهم نیست چی قالب میکنن،مهم اینه که مردم بپسندن یا نه،که با توجه به وضیعت فعلی گویا باید! بپسندن!و اگر پسندیدن،یعنی X360 از فرمت های قدیمی یا مغلوب استفاده میکنه،و این یعنی بزرگترین شکست.
اگه DVD واسه بازی کافیه،لطفا برین به سازنگدان eM و N3 هم این دلایل رو بگین که بتونن بازی شون رو روی DVD 9 عرضه کنن!
قیمت رو هم قبلا گفتم،یه بادیه که خواهد خوابید.مثل اینه که شما با همین وضیعت مالیتون،یه کنسول با قیمت 70 هزار تومن باشه،یکی با قیمت150 تومن و اون یکی با قیمت 200تومن.مسلما شما هیچوقت نمیگی که من 200هزار تومن ندارم بدم پای کنسول.اگه دلایل دیگه راضیت کنه که PS3 بگیری،اصلا به قیمت فکر نمیکنی.

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
میگم،60 درصد سینما اگه BD رو ساپورت کنن،ولی هیچ بازیی روی BD عرضه نشه و همه بازیها روی HD عرضه شن،در مدت کمتر از دوماه HD چنان تموم میشه که حتی اسمشم نمیمونه!!و کلا خط تولید HD کنسل میشه!!
میگم اگه تمام بازیها روی HD عرضه بشن اونوقت چه اتفاقی میوفته ؟؟؟!!!!! :)عماد 2 دقیقه فرصت داری فکر کنی !...
اونوقته که دیگه سونی شکست میخوره !!! چون تمام بازیها رو روی HD زدن و قادتا P$3 هم نباید HD ساپورت کنه درسته ؟ :) و اون موقع هست که مردم همه میرن BD Player میخرن نه P$3 !!! و از طرف دیگه ام همه میرن X360 میخرن چون به قول خودت تمامه بازیها رو روی HD ساپورت کردن !
و در آخر هیچ دلیلی نمیمونه سونی موفق بشه !
عماد از طرف من برو به سونی بگو بجای P$3 ...
Blue Ray Di$k خالی عرضه کنه...
در ضمن BD مال سونیه و فکر نکنم مایکروسافت در هیچ شرایطی از BD استفاده بکنه!!چون سونی نمیذاره!!!!
مایکروسافت اصلا به خودش اجازه اینکارا رو نمیده ! اگه میخواست از این فرمت استفاده کنه میتونست از روز اول اینکارو بکنه و خودش میدونه که اصلا این فرمتو لازم نداره.
میدونه که بعد ها شرکت های کوچیک کوچیک میان BD Player رو میزنن با قیمت ارزون و اونوقته که افغانی ها هم توی خونشون BD Player پیدا میشه ! و دیگه هیچ دلیلی نداره کسی واسه نگاه کردن فیلم خالی بره 600$ P$3 بخره...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر