آموزش Dark_Alex's Universal Unbricker

amir_333

کاربر سایت
Jul 5, 2008
226
من هر چی آموزش شما رو خوندم نفهمیدم کی باید از PSP دوم استفاده کنم کی از PSP اول . اگه میشه ترتیب استفاده از PSP ها رو بگید که باطری و مموری خودمونو باید Pandora کنیم یا برای دوستمونو؟ ضمنا میخواستم بدونم امکانش هست Full Brick بشه یا نه؟

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
دوست عزیز کاملا مشخصه ، باطری و مموری رو با PSP کپی خور شده می سازید و بعد میزارید توی PSP کپی خور نشده .
موفق باشید .

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
آپدیت : Despertar del Cementerio 7 اضافه شد .

------

سلام دوستان ، ممکنه خیلی هاتون در مواقع زیادی بخواید نسخه ای که الان دارید رو کپی خور کنید ، یا اینکه ازش راضی نیستید و میخواید برش گردونید به نسخه های قبلی و یا جدید تر ، و یا اینکه PSP خودتون رو Brick کرده باشید .

از این روش میتونید تمامی انواع PSP رو Unbrick کنید .

دوستان دقت کنید برای برگردوندن PSP به ورژن 4.01M33-2 فقط یه PSP لازمه ولی برای Unbrick و کپی خور کردن PSP به 2 عدد PSP احتیاج دارید که مثلا میتونید مال دوستتونو برای مدتی کمی ازش قرض کنید .

احتیاجات :

یک عدد PSP با یکی از ورژن های OE و یا M33 .
یک عدد مموری کارد Stick Pro Duo که حد اقل 128 مگابایت باشد .

باطری های سازگار با این روش :

*
Sony PSP 1800mAh Battery Pack
* Datel PSP Battery 3600mAh 2X
* Datel PSP Battery 1800 MaxPower
* Sony PSP-280 2200mAh
* Atomic Battery Pack 3.6v 1800 mAh

طریقه ی ساختن Magic Memory Stick :

اول اگه PSP روشنه به طور کامل خاموشش کنید ( دکمه ی Power رو تا زمانی که PSP خودش خاموش شه بالا نگه دارید ) .
دکمه ی R رو بگیرید و PSP رو روشن کنید ، وقتی که به منوی Recovery وارد شدید ، به قسمت Configuration رفته و Game Folder Homebrew رو بر روی 3.x تنظیم کنید .
از منوی Recovery خارج شوید .
مموری کارد رو درون PSP قرار بدید .
به قسمت System Settings برید و گزینه ی Format Memory Stick رو انتخاب کنید و مموری کارد خود رو توسط PSP فرمت کنید .
کابل USB رو به PSP وصل کنید و از قسمت USB Connection ارتباط USB رو فعال کنید .
این فایل رو دانلود کنید :

Hellcat's Pandora Installer for 3.XX Rev 3b
Code:
http://exophase.com/files/psp/pan3xxr3b.rar
این فایل رو توسط WinRAR و یا هر برنامه ی دیگه ای Extract کنید .
فولدر pan3xx رو از درون این فایل به شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .
اتصال USB رو غیر فعال کنید .
از درون PSP به قسمت Game-->Memory Stick برید و برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو توسط PSP اجرا کنید .
محیط این برنامه این شکلیه :

snap006a.jpg

دکمه های R + X رو بزنید .
سپس دکمه های R + L + X رو بزنید .
PSP رو خاموش و روشن کنید و دوباره اتصال USB رو فعال کنید .
درون مموری کارد فولدری به اسم PSP درست کنید ( با حروف بزرگ ) ، وارد این پوشه شوید و درون آن فولدری به اسم GAME ( با حروف بزرگ ) بسازید .
یک بار دیگه پوشه ی pan3xx رو از اون فایلی که دانلود کردید به درون مموری کارد و در قسمت PSP/GAME کپی کنید .

1.50update:
Code:
http://exophase.com/files/psp/150.PBP
اسم این فایل رو به UPDATE.PBP تغییر دهید ( با حروف بزرگ ) .
این فایل ( یعنی UPDATE.PBP ) رو به درون شاخه ی اصلی مموری کارد ( مثلا F:) کپی کنید .
اتصال USB رو غیر فعال کنید و از درون PSP به قسمت Game-->Memory Stick رفته و برنامه ی Hellcat's Pandora Installer for 3.XX Rev 3b رو بار دیگر اجرا کنید .
دکمه ی X رو بزنید و وقتی عملیات تمام شد ( چند دقیقه ای طول میکشه ) ، دکمه ی L + X رو بزنید .
سپس توسط دکمه ی مثلث از برنامه خارج شید .
دوباره اتصال USB رو فعال کنید .
Time Machine v0.1 رو از اینجا دانلود کنید :
Code:
http://exophase.com/files/psp/timemachine_0.1.rar
`فایل رو از حالت فشرده خارج کنید و پوشه ی TIMEMACHINE رو از درون این فایل به پوشه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .
به قسمت Game --> Memory Stick رفته و Time Machine رو اجرا کنید .
محیط این برنامه بدین شکل هست :
snap014.jpg

گزینه ی Install IPL loader on PSP MS boot sector و سپس Convert Pandora/DC1-DC4 IPL into TM format رو از درون این برنامه انتخاب کرده و بعد از اینکه عملیات تموم شد از برنامه خارج شید .

Despertar del Cementerio v7:
Code:
http://exophase.com/files/psp/despertar7.rar
توسط WinRAR و یا هر برنامه ی مشابه دیگه این فایل رو نیز Extract کنید .
درون این فایل ، فولدری به اسم DC7 هست ، این فولدر رو به درون شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .
فایل EBOOT مربوط به نسخه ی 4.01 رو از اینجا دانلود کنید :
Code:
http://exophase.com/files/psp/401.PBP
این فایل رو به شاخه ی اصلی مموری کارد کپی کنید .
اتصال USB رو غیر فعال کنید ، درون PSP به قسمت Game-->Memory Stick برید و برنامه ی Despertar del Cementerio رو اجرا کنید .

snap004.jpg

برنامه شروع می کنه به کارهایی رو انجام بده .

وسط نصب ازتون میخواد که یه دکمه رو برای اجرای DC انتخاب کنید ، دکمه ی جهت بالا ( UP ) رو نگه دارید .

dc63.jpg

برنامه بعد از اینکه کارش تموم شد به طور اتوماتیک بسته میشه .
مراحل ساختن Magic Memory Stick تمام شد .

طریقه ی ساختن باطری Pandora :

مجددا برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو از قسمت Game-->Memory Stick درون PSP اجرا کنید .
وقتی برنامه اجرا شد دکمه های R + O رو بزنید .
دکمه ی O رو بزنید .

اکنون شما Magic Memory Stick و باطری Pandora رو ساختید ، با قرار دادن این مموری و باطری در هر PSP میتونید اون PSP رو کپی خور ، Unbrick و یا به ورژن 4.01M33-2 برگردونید .

مموری را درون PSP قرار داده ، دکمه ی بالا ( UP ) رو نگه دارید و باطری رو حین نگه داشتن این دکمه درون دستگاه قرار دهید .
وقتی که PSP روشن شد یه برنامه باز میشه ، قسمت Install 4.01 M33 رو انتخاب کنید .
وقتی که عملیات تموم شد ( که معمولا چند دقیقه طول میکشه ) حتما دکمه ی X رو بزنید .

مموری کارد و باطری رو از PSP خارج کنید و PSP رو توسط شارژر به برق وصل کنید .
PSP رو روشن کنید .
اگر یه صفحه ی آبی با نوشته های ژاپنی دیدید دکمه ی O رو بزنید .
وقتی وارد محیط PSP شدید ، باطری و مموری کارد رو دوباره درون PSP قرار بدید و به قسمت Game-->Memory Stick رفته و برنامه Hellcat's Pandora Installer رو اجرا کنید .
وقتی برنامه باز شد دکمه ی R رو با دکمه ی مربع با هم فشار بدید .
اکنون باطری شما به یک باطری نرمال تبدیل شد .
توسط دکمه ی مثلث از برنامه خارج شید و به قسمت System Settings برید و گزینه ی Format Memory Stick رو انتخاب کنید و حتما مموری کارد رو فرمت کنید .

اکنون تمامی مراحل انجام شد و شما تونستید PSP خودتون رو کپی خور ، Unbrick و یا دانگرید کنید .

مشکلی بود در خدمت دوستان هستم .
قربان همگی ، ساسان .

Lloyd banks

کاربر سایت
Aug 12, 2008
232
بچه ها من يه مشكل خفن دارم از همون اولم نبايد به 4.1 تبديل ميكردم حالا ميخوام برگردونم
به 3.80 وقتي hellcat را اجرا ميكنم x را ميزنم همون جوري ميموني يه ساعتم صبر كني
كارش تموم نميشه و هيچ دكمه اي كار نميكنم خلاصه هنگ ميكنه despertar_cementerio
را هم اجرا ميكنم ارور ميده مياد بيرون :(:mad:
در ضمن اقا ساسان گفته بود اول game folder homebrew را رو 3.xx تنظيم كنيم مال من كه
اينو نداره بجاش 4.xx را داره من 8 ساعت طول كشيد با ديال اپ ايبوتا رو دانلود كنم
يكي كمك كنه يا حداقل يه لينك سالم براي 4.1 m33-2 بده:((

zidane

کاربر سایت
Feb 17, 2007
2
سلام دوستان
من تازه واردم چند تا سوال دارم:book:

1 - برای کپی خور کردن پی اس پی حتما باید یه پی اس پی کپی خور باشه؟
2 - اگه برای اینکار حتما باید یه پی اس پی دیگه باشه میشه من دوستم اسلیم کپی خور (از همین باریکا)داره ولی پی اس خودم قدیمی هاست :( یعنی حدود دو سال میشه خریدم ) اسمشو نمی دونم چیه میشه از طریق اسلیم پی اس پی خودم رو کپی خور کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید:blushing:

Lloyd banks

کاربر سایت
Aug 12, 2008
232
سلام دوستان

2 - اگه برای اینکار حتما باید یه پی اس پی دیگه باشه میشه من دوستم اسلیم کپی خور (از همین باریکا)داره ولی پی اس خودم قدیمی هاست :( یعنی حدود دو سال میشه خریدم ) اسمشو نمی دونم چیه میشه از طریق اسلیم پی اس پی خودم رو کپی خور کرد؟

بله بايد يه پي اس پي كپي خور شده داشته باشي:cool:
ببين جواب سوال دومت يه ذره سخته:confused: چون من شنيدم باطري فت به اسليم نميخوره
تو امتحان كن اگه باطري ها به هم خوردند فكر كنم بشه ولي اگه نه متاسفم:((
يه مطلبي از روي كنجكاوي اگه پي اس پيت فت هست تو اين همه مدت وقتي كپي خور نشده چجوري با هاش بازي ميكردي فقط umd ميخريدي:eek:
در ضمن من بد جوري گير هر كي ميتوني جواب سوال بالامو بده
راستي اگه كارت با پي اس پي دوستت راه نيفتاد و پي اس پي ديگري نداري بده بيرون كپي خورش كنند 10/15 تومن بيشتر نيست و همه جا ريحته:biggrin1:

Lloyd banks

کاربر سایت
Aug 12, 2008
232
بچه ها من يه مشكل خفن دارم از همون اولم نبايد به 4.1 تبديل ميكردم حالا ميخوام برگردونم
در ضمن اقا ساسان گفته بود اول game folder homebrew را رو 3.xx تنظيم كنيم مال من كه

اقا ساسان كجايي پدرم در اومد كسي كمك نميكنه:(

zidane

کاربر سایت
Feb 17, 2007
2
ببين جواب سوال دومت يه ذره سخته چون من شنيدم باطري فت به اسليم نميخوره
درسته منم الان امتحان کردم باطری فت به اسلیم نمی خوره:((

يه مطلبي از روي كنجكاوي اگه پي اس پيت فت هست تو اين همه مدت وقتي كپي خور نشده چجوري با هاش بازي ميكردي فقط umd ميخريدي
من ایران نیستم دور و بر ما هم خبری از این حرفها نیست . دوستمم هم از ایران گرفته . تابستون که ایران بوده بهش گفتن پی اس پی های ایران کپی خورن و میشه بازی از نت اورد ریخت تو مموریش اینم و شوق واشتیاق خریده بود:cheesygri خودم وقتی پی اس پی خریدم دو بازی(umd)همراهش داشت.هر وقت هم از بازیها خسته میشم یه مغازه ای هست بازی باهاش مبادله میکنی البته یه پولی کمی هم میدی:(
مدتی هست که کنار گذاشته بود الان که پی اس پی دوستم و اینجا رو دیدم انرژی گرفتم و به فکر چاره افتادم:neutral:
و ممنون از شما که راهنمایی کردید:neutral:

Lloyd banks

کاربر سایت
Aug 12, 2008
232
درسته منم الان امتحان کردم باطری فت به اسلیم نمی خوره:((

من ایران نیستم دور و بر ما هم خبری از این حرفها نیست . دوستمم هم از ایران گرفته . تابستون که ایران بوده بهش گفتن پی اس پی های ایران کپی خورن و میشه بازی از نت اورد ریخت تو مموریش اینم و شوق واشتیاق خریده بود:cheesygri خودم وقتی پی اس پی خریدم دو بازی(umd)همراهش داشت.هر وقت هم از بازیها خسته میشم یه مغازه ای هست بازی باهاش مبادله میکنی البته یه پولی کمی هم میدی:(
مدتی هست که کنار گذاشته بود الان که پی اس پی دوستم و اینجا رو دیدم انرژی گرفتم و به فکر چاره افتادم:neutral:
و ممنون از شما که راهنمایی کردید:neutral:
خواهش ميكنم :laughing:
خوش بحالت حتما اونجايي كه زندگي ميكني سرعت اينترنت بالاست اگه تو امريكا باشي
كه خيلي بالاست:cheesygri
يعني هيچ وقت ايران نمي ياي اگه اينورا اومدي بدي بيرون راحت كپي خورش ميكنم
ولي من فكر ميكردم كه جا هاي ديگر هم راحت كپي خور ميكنن
راستي هيچ كس جواب سوال بالاي منو نميدونه سوال خيلي خفنه يا شما ها حال نداريد جواب بديد

Lloyd banks

کاربر سایت
Aug 12, 2008
232
:confused::eek::-"

ebikhafan

کاربر سایت
Jul 11, 2008
75
سلام دوستان

1. بله حتما بايد باشه. چون با پي اس پي اي كه كپي خور نباشه نمي توني اون برنامه ها رو اجرا كني.

2. فكر كنم بشه ولي بهتره باتري فت خودت رو بذاري رو اسليم دوستت و بعد اونو پاندورا كني. درسته يكم سخت جا مي ره ولي مي شه (آخه كسي كه براي من كپي خور كرد همين كار رو كرد) احتياجي هم نيست كه درش رو بذاري چون باتري هاي فت يه مقدار قطور تر هستن. اين رو هم كه مي گم باتري فت رو بذار به اين خاطره كه با اين روش سازگارتره ولي با باتري اسليم هم مشكلي پيش نمي ياد

Lloyd banks

کاربر سایت
Aug 12, 2008
232
سوالو نديديد يكي جواب بده ديگه:-"

ebikhafan

کاربر سایت
Jul 11, 2008
75
من فكر نمي كنم مشكلي داشته باشه شما مطمئنيد كه طبق آموزش پيش رفتي. يعني اون فايل 150.PBP رو به UPDATE.PBP تبديل كردي و بذاريش توي روت مموري.

نمي دونم ولي يه سر به اين جا هم بزني بد نيست.
http://www.bazicenter.com/forums/showthread.php?t=17214

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر