مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,287
نام
سروش
آقای اینتل کار ندارم ولی برا برین کارمی کنیید یا نه Connect3d آخه کجا با ایسوس یکیه نباید مقایسش کرد
بعدشم sapphire بهترین برند ati هست

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
یکی من رو هم تحویل بگیره!!!
دوست عزیز ، بهترین انتخاب شما Geforce 8600GT DDR3 هست،حالا 256 باشه یا 512 بسته به خودتون داره که بتونید یه مقدار بالاتر هزینه کنید یا نه.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
من شنبه تو ایران قیمت گرفتم xfx 8600 512 نود و چهارتومن بود.1Gig هم 114 تومن.نگفتین این DDR3 چه مزایایی داره؟مادربورد خاصی میخواد؟اگه بازی بیاد که 512 vga بخواد اونوقت باید انداختش دور؟این 256 تا چند سال جواب میده؟یا الان بازیهای روز و چطور اجرا می کنه؟لطفا جامع تر توضیح بدین من زیاد سرم نمی شه.ممنون
خوب اون 512mb که شما قیمت گرفتی ddr2 بوده 1gb هم که اصلا ddr3 نداره. خوب ddr2 ها کاراییشون نسبت به مدل های ddr3 پایین تره و بخاطر همین هم قیمت کمتری دارن به خاطر استفاده از حافظه های ارزون تر.
اخر ما نفهمیدیم حافظه مهمتره یا اینکه DDR3 بودن
هیچ کدوم مهمترین معیار (بطور کلی میگم) برای انتخاب کارت گرافیک gpuش هستش که نشون میده قدرت کارت چقدره.
خوب تو این رنج بهترین انتخاب میتونه 8600gt باشه من 256mbش رو پیشنهاد میکنم الان حدودا 110 115 تومن هستش.

Payman-m

کاربر سایت
Nov 22, 2006
139

دوست من اگه این دو سه صفحه رو میخوندی میفهمیدی که 8600GT قیمت حدود 110 تومان (شاید یه ذره کمتر) البته نمایندگیهای XFX معمولا برند XFX رو خیلی ارزونتر میفروشن تا بقیه ، سعی کن از نمایندگیش بگیری

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,620
نام
محمدرضا
من الان 2 تا HD 4850 گرفتم و CrossFire کردم.میشه یکی بگه دقیقا چطور باید CF کرد؟؟؟در ضمن الان که CRYSIS رو اجرا میکنم تا بازی لود میشه و میرم تو بازیاز بازی میاد بیرون چکار کنم؟؟؟
resolution:1440*900
همه چیز هم VeryHigh گذاشتم این طور شد.High هم گذاشتم همینطور شد.
این هم مشخصات دستگاه:
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
RAM 3.00 GB

در ضمن همون موقع که این اتفاق می افته درصد استفاده از CPU صفر میشه...

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
از لحاظ کارایی و کیفیت به پایه بقیه برند ها می رسن این دو مدل
فکر کنم his بهتر باشه نه؟؟
هردو کیفیت خوبی دارن ولی من his رو پیشنهاد میکنم.
تو بازار رضا Club گیر میاد یا حتما باید برم ایران ؟؟؟
گیر اومدنش که گیر میاد ولی ایران بری فک کنم بهتر باشه همونجا هم باید نمایندگی داشته باشه.

Payman-m

کاربر سایت
Nov 22, 2006
139
من الان 2 تا HD 4850 گرفتم و CrossFire کردم.میشه یکی بگه دقیقا چطور باید CF کرد؟؟؟در شمن الان که CRYSIS رو اجرا میکنم تا بازی لود میشه و میرم تو بازیاز بازی میاد بیرون چکار کنم؟؟؟
resolution:1440*900
همه چیز هم VeryHigh گذاشتم این طور شد.High هم گذاشتم همینطور شد.
این هم مشخصات دستگاه:
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz
RAM 3.00 GB

آموزش Crossfire (هرچند که نیاز به آموزش نداره) http://www.google.com/url?sa=t&ct=r...X5p40HIXZcT-sbXAA&sig2=5AUZ8U-ijBbfDeSAhmpTfQ

واسه Crysis ممکنه ایراد از کرکت باشه (برو اینجا کرک ها رو به ترتیب دانلود کن ، حتماً یکیش خوب در میاد www.gamecopyworld.com)

این درایور رو نصب کن http://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&questionID=35298

موفق باشی

Payman-m

کاربر سایت
Nov 22, 2006
139
دوستان من یدونه 4850 ATI مارک Clube دارم . تو محیط ویندوز بدون هیچگونه استفاده ای از کارتم دماش 80 درجه سانتیگراده ؟ و Fan Speed=27% ، کسی نمیدونه چرا ؟

اینم عکس

2v8k6qv.jpg

فهمیدم

من امتحان کردم . عمل کرد مثله آب خوردن

اول باید تو Catalyst Control Center یه Profile بسازیم بعد کارهای زیر رو بکنیم .

According to bretware, a user needs to follow these simple steps:

1. In Catalyst Control Centre, make sure clock and memory settings are correct and turn on Overdrive
2. Create a Catalyst Control Centre profile called "fanspeed"
3. Navigate to C:\Users\UserName\AppData\Local\ATI\ACE\ and you'll find an XML file titled "fanspeed", open the file in Notepad or your preferred editor. The file should resemble the following:

تغییرات را در فایلی که به نام پروفایل جدیدی که ساختیم ایجاد میکنیم نه فایلی که اسمش Profile هست .

<Feature name="FanSpeedAlgorithm_0">
<Property name="FanSpeedAlgorithm" value="Manual" />
</Feature>
<Feature name="FanSpeedRPMTarget_0">
<Property name="Want" value="0" />
</Feature>
<Feature name="FanSpeedPercentTarget_0">
<Property name="Want" value="65" />

4. As shown above, change the "FanSpeedAlgorithm" value to Manual and the "FanSpeedPercentTarget" value to 65 (or your preferred fan speed in percentage)
5. Save the file and reload the "fanspeed" profile in Catalyst Control Centre.

If you're unable to locate the XML file, you may be required to set your operating system to show hidden/system files.

بنابراین وقتی که کامپیوتر idle هستش سرعت فن روی 65% درصد هست و دمای کارت تقریباً 50 درجه (پس عالیه)

بعد از اینکار باید یه بار برنامه Catalyst Control Center رو اجرا کنیم و از منوهای بالا روی گزینه Profile سپس Active Profile و همون پروفایلی رو که تغییر دادیم رو انتخاب میکنیم . همین

اینم از عکس با برنامه GPU-Z بعد از انجام کار بالا

24no8sn.jpg

اینطوری که من متوجه شدم 4870 هم همینطوریه .

البته مطمئناً با ارائه ورژن اصلی درایور کارتهای سری 4800 بطور اتوماتیک این مشکل برطرف میشه .

موفق باشید

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر