تاثیر فن در بقای کنسول Xbox 360

وضعیت کنسول شما با فن یا بدون فن

• با وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 40 10.8%
  • بدون وجود فن از ابتدا ، کنسولم دچار مشکل چراغ قرمز شده

رای‌ها: 45 12.2%
  • کنسول من مشکل چراغ قرمز نداشته

رای‌ها: 285 77.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    370

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اين كاري كه شما مي گي خيلي خوبه و من مي خوام اين كارو بكنم ولي چندتا سوال دارم :
1. من يه پاور دارم ... 20 تومن خريدمش ... نميشه هر 6 تا فن رو با اين پاور به آخرين قدرت رسوند ؟
2. مدل فن هات رو بگو... ماله PC يه ديگه ؟اگه ماله سي پي يو هست ... پنتيوم چند ؟

با پاور نمیشه از حداکثر دور فن استفاده کرد اونم 6 تا فن فن ها هم سعی کنید آمپر بالا باشند (25 /0میلی خوبه )فن ها هم مال کیس هستند(c z f) . آداپتور هم که گفتم هر فن یه دونه 500 میلی آمپر تا حداکثر توان رو داشته باشین که خیلی هم مهمه و بعدش متصل کردن فنها به کنسول به طوریکه هیچ منفذی بین اونها و کنسول نباشه تا قط هوا رو از داخل کنسول بکشه در مورد فن زیر کنسول (عمودی) باید بگم من خودم درست کرده بودم که عکسش هم توی پستهای قبلی میتونید ببینید ولی مطمئن باشید نبود اونها خیلی بهتر از وجودشونه .اختلال توی گردش هوا توی کنسول اونو گرمتر میکنه .
در ضمن rainbow جان وقتی قطعات گرم باشن چطور بدنه میتونه سرد باشه و یا باد سرد بیاد بیرون چون اون هوای گرمو گرمای قطعات بوجود میارن و هوای سرد نشاندهنده اینه که قطعات هم بسیار گرمای متعادلی دارن . بهر حال من که از نظر حرارتی هیچ مشکلی ندارم و نگران اون نیستم چون کنسولم سرده سرده .

آخرین ویرایش:

iwes

کاربر سایت
Sep 2, 2006
1,707
نام
محمد
اخه بعضی ها چرا اینقدر خالی میبندند کنسول داره کار میکنه فنها هم داره کار میکنه اونوقت فن ها باد سرد میدن بیرون من خودم دو تا فن با قدرت 12 ولت زدم همش هوای گرم میدن بیرون این همون هوای گرم داخل کنسول هست

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
اخه بعضی ها چرا اینقدر خالی میبندند کنسول داره کار میکنه فنها هم داره کار میکنه اونوقت فن ها باد سرد میدن بیرون من خودم دو تا فن با قدرت 12 ولت زدم همش هوای گرم میدن بیرون این همون هوای گرم داخل کنسول هست

اگه بعضی ها منم باید ب
گم که منظور از باد سرد این نیست که کاملاً سرد باشه ولی در مقابل بادی که از فنهای خود کنسول یا اینتر کولر بیرون میاد خیلی سردتره در ضمن توجه داشته باش من 6 تا فن که هر کدام بایه آداپتور 500 میلی کار میکنن وصل کردم ولی جنابعالی همچین میگی دو تا فن با قدرت 12 ولت که انگار موتور توربو جت گذاشتی برا کنسولت . بهر حال من که خیالم از بابت گرما راحته شما هم فکر کن ما خالی میبندیم ;)

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
آقا مهدی من باید جواب چندتا از پست هاتون رو بدم!

در ضمن rainbow جان وقتی قطعات گرم باشن چطور بدنه میتونه سرد باشه و یا باد سرد بیاد بیرون چون اون هوای گرمو گرمای قطعات بوجود میارن و هوای سرد نشاندهنده اینه که قطعات هم بسیار گرمای متعادلی دارن . بهر حال من که از نظر حرارتی هیچ مشکلی ندارم و نگران اون نیستم چون کنسولم سرده سرده .

اول اینکه بدنه ( قسمت پلاستیکی ) هیچ ارتباط مستقیمی با قطعات نداره! و گرمای قطعات از طریق مولکول های هوا به بدنه منتقل میشن! با اضافه کردن فنهای مکنده ما تراکم رو کم کردیم که باعث میشه بدنه رو سرد تر احساس کنیم!
اگر یکم عمیق تر فکر کنیم می بینیم که این تراکم کمتر باعث میشه که گرمای قطعات هم خوب منتقل نشن! خوب که این یعنی مشکل تهویه!
پس میشه قطعات گرم باشن و بدنه سرد!
پس توصیه میشه در صورت اضافه کردن فنهای مکنده ، فنهای دمدنه رو هم استفاده کنید ، به دلایل بالا! باز نیای مثل این پستت بگی که گذاشتن فن زیر کنسول اشتباهه! اول پستها رو دقیقا بخون بعد جواب بده!

به تمام دوستان توصیه میکنم از گذاشتن فن کنار هارد زیر کنسول (در حالت عمودی) پرهیز کنند چون باعث گردش نادرست هوا در کنسول میشن و اونو بیشتر گرم میکنن (تمام این حالتها رو امتحان کردم )

هیچ گردش نادرستی بوجود نمیاره!
از همون طرفی که هوا وارد میشه ما هم هوا وارد می کنیم!
به نوعی ، تقویت تهویه است و نه تغییر جریان تهویه!
در رابطه با اینکه کنسول گرمتر میشه بالا جوابتون رو دادم! این ظاهر قضیه است! چون گرما قطعات داره به بدنه منتقل میشه و از اونجا دفع میشه! یعنی قطعات خنکتر و بدنه گرمتر!
حالا بگو ببینم قطعات گرمتر بشن بهتره یا بدنه؟!

نتیجه گیری کلی : در صورتی که می خوای از فنهای اضافه استفاده کنین حتما از هر دو مورد دمنده و مکنده با هم استفاده کنین! چون در صورتی که فقط از یکیشون استفاده کنین یا دچار تراکم پایین میشین یا عدم تخلیه هوای گرم ، که هر دو مضر هستن!
=============================

من این مسائل رو چند دفعه تکرار کردم!
دوستان دیگر هم توضیح دادن!
ولی باز شاهد این جور پستها هستیم!

t123

کاربر سایت
Jun 27, 2007
110
اقا يك اينتر كول 3فنه بزاريم كافيه
يا بازم فن بزاريم؟
اگه بازم بايد بزاريم
بگيد كجاي كنسول بايد بزاريم؟
سريع جواب بديد

MEHDIMDI

کاربر سایت
Apr 20, 2007
1,929
نام
مهدی
آقا مهدی من باید جواب چندتا از پست هاتون رو بدم!

اول اینکه بدنه ( قسمت پلاستیکی ) هیچ ارتباط مستقیمی با قطعات نداره! و گرمای قطعات از طریق مولکول های هوا به بدنه منتقل میشن! با اضافه کردن فنهای مکنده ما تراکم رو کم کردیم که باعث میشه بدنه رو سرد تر احساس کنیم!
اگر یکم عمیق تر فکر کنیم می بینیم که این تراکم کمتر باعث میشه که گرمای قطعات هم خوب منتقل نشن! خوب که این یعنی مشکل تهویه!
پس میشه قطعات گرم باشن و بدنه سرد!
پس توصیه میشه در صورت اضافه کردن فنهای مکنده ، فنهای دمدنه رو هم استفاده کنید ، به دلایل بالا! باز نیای مثل این پستت بگی که گذاشتن فن زیر کنسول اشتباهه! اول پستها رو دقیقا بخون بعد جواب بده!

هیچ گردش نادرستی بوجود نمیاره!
از همون طرفی که هوا وارد میشه ما هم هوا وارد می کنیم!
به نوعی ، تقویت تهویه است و نه تغییر جریان تهویه!
در رابطه با اینکه کنسول گرمتر میشه بالا جوابتون رو دادم! این ظاهر قضیه است! چون گرما قطعات داره به بدنه منتقل میشه و از اونجا دفع میشه! یعنی قطعات خنکتر و بدنه گرمتر!
حالا بگو ببینم قطعات گرمتر بشن بهتره یا بدنه؟!

نتیجه گیری کلی : در صورتی که می خوای از فنهای اضافه استفاده کنین حتما از هر دو مورد دمنده و مکنده با هم استفاده کنین! چون در صورتی که فقط از یکیشون استفاده کنین یا دچار تراکم پایین میشین یا عدم تخلیه هوای گرم ، که هر دو مضر هستن!
=============================

من این مسائل رو چند دفعه تکرار کردم!
دوستان دیگر هم توضیح دادن!
ولی باز شاهد این جور پستها هستیم!

نمیدونم چرا مسئله به این واضحی رو اینقدر بزرگ میکنی و میپیچونی شما میگی بدنه کنسول با قطعات ارتباط مستقیم نداره ، درسته ولی این قطعاتی که میفرمایید در این محفظه قرار گرفته که این فضا توسط سوراخهای جانبی و کنار هارد و همچنین زیر کنسول (عمودی) با بیرون تبادل هوا میکنه . وقتی که فنهای پشت قوی باشه هوا رو با سرعت بیشتری از این سوراخها به داخل کنسول میکشه (با قرار دادن دست روی این سوراخها کاملاً محسوسه) ورود سریع هوا (ولی طبیعی) و خروج اون توسط فنهای قوی باعث ایجاد گردش مناسب هوا درون کنسول میشه . گردش درست و سریع درون کنسول باعث عبور هوای خنکتری از روی قطعات درون کنسول میشه و نتیجه آن خنک شدن قطعات و همچنین بدنه کنسول میشه حالا شما با فشار میخواهید هوا رو درون کنسول تزریق کنید که به ولاه غلطه . این کار باعث ایجاد اختلال درگردش هوا میشه . شما میگید تراکم رو کم میکنید که با وجود سوراخهای متعدد روی کنسول بهیچ وجه قابل قبول نمیتونه باشه . شما در نظر بگیرید توی یه اتاق گذاشتنتون که از یه طرف به شدت هوا داخل میشه و از طرف دیگه یه تهویه هوا رو بخواد بیرون کنه این کار باعث ایجاد اختلال در تنفس شما و همچنین کار اون تهویه خواهد شد. یا اینکه موقعی که ماشین داره حرکت میکنه سرتون رو از پنجره بیرون بیارید آیا راحت میتونید نفس بکشید ؟(کاری که شما با گذاشتن فن اضافه میکنید). شما همچنین میگید از طریق ملوکولها گرمابه بدنه منتقل میشه که انگار ما نمیدونیم و چند واحد شیمی دبیرستان رو پاس نکردیم . سردی بدنه=سردی فضای داخل کنسول . وقتی هوای گرمی داخل کنسول نمونه و هوای سرد جریان داشته باشه دیگه بدنه گرم نمیشه. شما که هی میگید فن اضافه، لطف کنید پستهای قبلی منو توی چندین صفحه قبل ببینید (مخصوصاً عکس فن استند)بعلاوه فن کنار هارد که البته از اون عکس نگرفتم من خودم تمام راهها رو امتحان کردم تا به این نتیجه رسیدم . شما بعد از اون پستها اومدی و طرحت رو که اشکالات فراوانی هم داشت مطرح کردی از جمله بستن فنها مکنده زیر کنسول:بازم میگم گذاشتن فن جایی غیر از پشت کنسول اشتباه محضه چون تجربه کردم.

آخرین ویرایش:

imtamir

کاربر سایت
Apr 12, 2007
101
نام
امیررضا
کسی نبود . :-"

سلام آقا
راجع به دو تا تغییراتی که روی 360 دادن نوشتن. اولی راجع به یک فن اضافی هستش که درجه حرارت رو 5-3 درجه میاره پائین و ال ای دی به رنگ آبی هم داره. ادعا کردن که این بهترین راه کم کردن درجه حرارت 360 بدون اضافه کردن سر و صدای اضافی فنهای خارجی هستش.
دومین تغییر برای دستگاههای کریستال، یک روکش روی دی وی دی هیتاچی درست کردن که وقتی دی وی دی حرکت میکنه چرخشش دیده میشه.

imtamir

کاربر سایت
Apr 12, 2007
101
نام
امیررضا
این یه نمونه از فنهای مخصوص 360 هست که اینجا میفروشن. کسی راجع به مشخصات فنی این نوع اطلاعاتی داره؟ از شکلش میشه چیزی فهمید؟ به نظر میاد 2 تا فن باشه و پشت دستگاه وصل میشه. پاورش رو از کجا میگیره؟ قیمتش هم تقریبا 25000 تومان به پول ایران درمیاد.

49861414_1.jpg

S.W.A.T

کاربر سایت
Dec 26, 2006
80
نام
sajad
این یه نمونه از فنهای مخصوص 360 هست که اینجا میفروشن. کسی راجع به مشخصات فنی این نوع اطلاعاتی داره؟ از شکلش میشه چیزی فهمید؟ به نظر میاد 2 تا فن باشه و پشت دستگاه وصل میشه. پاورش رو از کجا میگیره؟ قیمتش هم تقریبا 25000 تومان به پول ایران درمیاد.

49861414_1.jpg

فن ضعیفی به نظر میرسه اولا اینکه 2 تا فن داره (نیکو اینتر کالر سه فن داره)
دوما این که برقشو از usb میگیره ولی نیکو از خود کابل پشت دستگاه

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
اقا يك اينتر كول 3فنه بزاريم كافيه
يا بازم فن بزاريم؟
اگه بازم بايد بزاريم
بگيد كجاي كنسول بايد بزاريم؟
سريع جواب بديد

شما باید برای تقویت فن ها یک فن هم زیر کنسول بزارین که دمنده باشه یعنی هوا از زیر وارد کنسول میشه و از پشت خارج .

0080492608646_215X215.jpg

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
سلام آقا
راجع به دو تا تغییراتی که روی 360 دادن نوشتن. اولی راجع به یک فن اضافی هستش که درجه حرارت رو 5-3 درجه میاره پائین و ال ای دی به رنگ آبی هم داره. ادعا کردن که این بهترین راه کم کردن درجه حرارت 360 بدون اضافه کردن سر و صدای اضافی فنهای خارجی هستش.
دومین تغییر برای دستگاههای کریستال، یک روکش روی دی وی دی هیتاچی درست کردن که وقتی دی وی دی حرکت میکنه چرخشش دیده میشه.

شما که انگلیسیت خوبه یه سر به اینجا بزن .

http://www.teamxtender.com/news/archive.php?show=month&month=July&year=2006

imtamir

کاربر سایت
Apr 12, 2007
101
نام
امیررضا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر