بدترین ها

بازی های کنسل شده خالق GTA

برای مشاهده آیتم بازی های کنسل شده خالق GTA در یوتوب کلیک کنید

طی سالهای اخیر، Rockstar  اسم استودیوی خود را به عنوان یکی از موفق‌ترین سازندگان در صنعت بازهای ویدویی مطرح کرده است. این شرکت بیشتر بخاطر دو عنوان محبوب خود Grand Theft Auto و Red Dead Redemption شناخته می شود اما حتی عناوین دیگر این استودیو که کمتر عامه پسند هستند مانند  Manhunt،Bully و L.A Noire همچنان طرفداران سرسخت خود را دارند.

 Rockstar همچنین برای صرف زمان طولانی در ساخت بازی های خود شهره است که این دلیل اصلی بالا بودن کیفیت بازهای این استودیو به شمار می‌آید هرچند همین امر منجر به کنسل شدن تعدادی از بازی های آن ها شده است.

امروز نگاهی خواهیم انداخت به عناوینی که راکستار به دلایل مختلف ساخت آنها  را متوقف کرد، عناوینی که به احتمال زیاد هرگز منتشر نخواهند شد. این درست است که از عبارت “هرگز” نمی توان در صنعت بازهای ویدیویی استفاده کرد اما این عناوین ، بازهایی از Rockstar هستند که شما احتمالاً موفق به بازی کردن آنها نخواهید شد.

Agent

احتمال میرفت که این عنوان یک معامله ای بزرگ برای Rockstar باشد، و حتی گمان می رفت مراحل ساخت آن بخوبی پیش می رود.

 Agent اولین بار در سال 2009 بعنوان یک بازی انحصاری برای کنسول پلی استیشن 3 معرفی شد و از آن موقع تا به امروز اطلاعات و اخبار مختلفی در مورد آن درز کرده.  به نظر می رسد  Agent بطور کامل توسط Rockstar و شرکت مادر آن Take-Two Interactive رها شده چناچه در سال 2018 نماد تجاری آن منقضی شد.

قبل از اینکه Rockstar تصمیم به کنسل شدن بازی بگیرد ، Agent بعنوان یک بازی اکشن منحصر به فرد تبلیغ میشد که داستان آن در طول جنگ سرد رخ میداد. این عنوان بازیکن را عازم یک “سفر پارانویایی به دنیای ضدجاسوسی، جاسوسی و ترور شخصیت های سیاسی می کند.” Ben Feder رئیس وقت  Take-Two در آن زمان گفت که عنوان Agent “بازی است که ما همیشه آرزوی ساخت آن را داشتیم” یک بازی با اتمسفری اکشن و مهیج و داستانی که در یک دوره ی بسیار خاص رخ میدهد.”

مشخص نیست چرا ساخت بازی Agent متوقف شد، اگرچه بعضی از منابع خبری این باور را دارند که موفقیت GTA5 و ساخت بازی Red Dead Redemption 2  باعث اتمام بودجه مورد نظر برای ساخت این بازی شده. به نظر می رسد تمام چیزی که از این بازی دست داریم تنها عکس هایی است که از آن درز کرده است.


Bully 2

از تمامی بازی هایی که در این لیست قرار دارند، Bully 2 عنوانی است که شانس ساخت آن هنوز هم وجود دارد. اولین بازی هواردارن زیادی را برای خود دست و پا کرد و منابع خبری متعدد اعلام کرده¬اند که نسخه دوم بولی در حال ساخت است. ساخت Bully 2 ظاهراً یک تا حد یک دموی قابل بازی پیشرفت داشته اما Rockstar مراحل تولید این عنوان را متوقف می‌کند.

به گفته سایت خبری Metro، استودیوی Rockstar New England که بر روی نسخه ی Bully: Scholarship کار کرده بود سازنده اصلی نسخه دوم این بازی بوده است. گفته شده صحنه های آغازین نوشته شده و طرح کلی بازی کامل بوده است Bully 2. قرار بوده روایتگر ادامه داستان Jimmy ، شخصیت اصلی اولین بازی باشد ، اما اینجاست که جزئیات بیشتر از این بازی شروع به محو شدن می‌کنند. به نظر میرسد تیم سازنده نگران بوده‌اند که Bully 2 عنوانی تکراری و مشابه نسخه اول باشد و از اینکه شخصیت Jimmy را در چه بخشی از داستان قرار دهند تا همواره برای مخاطب جذاب باشد اطمینان کافی نداشته‌اند. شایعات بیانگر این موضوع هستند که او به دانشگاه می‌رود اما هنوز دقیقاً مشخص نیست. احتمال برگشت دوباره Bully 2 در زمانی خاص وجود دارد.


Spec Ops

 سازنده ی اصلی سری Spec Ops استودیویZombie  بود که حالا بسته شده است. اگرچه در سال 2000 Take-Two Interactive شروع به انتشار این سری کرد و چند سازنده ی جدید را برای دادن جان تازه ای به این سری بازی استخدام کرد. استودیوی Runecraft Ltd. این شانس را پیدا کرد ولی بعد از کار بر روی چند عنوان ،  Take-Two سکان ساخت را به استودیوی Barking Dog که تازه مالک آن شده بود داد سپرد. Barking Dog  اسم خود را به به Rockstar Vancouver تغییر داده بود و قرار بود  Spec Ops اولین بازی باشد که این استودیو به عنوان زیر مجموعه راکستار روی آن کار می کند.

اطلاعات زیادی در رابطه با این که نسخه ی Spec Ops استودیوی Rockstar چگونه بوده در دسترس نیست. اسم بازی در گزارش مالی شرکت Take-Two در سال 2002 بعنوان یک عنوان برای کنسول پلی استیشن 2 و چند طرح اولیه که نشان ¬دهنده¬ی ظاهر کلی بازی بود منتشر شد. به نظر می رسد این بازی قرار بوده با عنوان  Spec Ops: Airborne Division عرضه شود که  نشان می دهد نسخه راکستار در حقیقت دنباله   بازی Spec Ops: Airborne Commando  بوده. جالب اینکه گروه موسیقی Queen of The Stone Ageدر یک مصاحبه در سال 2005 با MTV اعلام کرد که  بر روی موسیقی این بازی کار می¬کرده. البته ساخت بازی ادامه پیدا نکرد استودیوی Rockstar Vancouver بجای آن عنوان Bully را منتشر کرد، و Spec Ops سال¬ها بعد توسط Yager Development  با عنوان Spec Ops: The Line به صحنه برگشت. بازی ای که خود به عنوان یکی از برترین آثار داستانی تاریخ صنعت بازی شناخته می شود.


Race’n’Chase

اکثر ما به طریقی Race’n’Chase را بازی کرده ایم . چنانکه شالوده ی این بازی در نهایت باعث خلق و شکل گیری اولین عنوان اصلی Grand Theft Auto  شد. پرچمدار Rockstar Games که درآن زمان DMA Design نام داشت.  بر اساس شواهد  Race’n’Chase  خیلی به بازی GTA که ما امروز می¬شناسیم و دوستش داریم شباهت دارد. تنها تفاوت این است که در این بازی جرم و جنایت خیلی کمتر و اصلا مرکز توجه بازی نبوده.

 بر اساس طرح های Mike Dailly قرار بوده Race’n’Chase یک اثر “مسابقه ای چند نفره ماشینی و تصادفی ” باشد که در آن بازیکنان در 3 شهر متفاوت: نیویورک، میامی و ونیس با هم مسابقه می دادند. گیمرها  در این بازی در مسابقات و تخریب قطعات و در ماموریت هایی مثل سرقت از بانک شرکت داشتند.

علاوه بر سرقت از بانک، بازیکنان قادر بودند عابرین را زیر بگیرند و ماشین های دیگر را بدزدند. با وجود اینکه ما طرح اصلی بازی را که Rockstar در سر داشت هیچ وقت تجربه نکردیم اما با اطمینان می توان گفت که GTA بعضی از ایده‌های Race’n’Chase را در خود جای داده.


Buggy Boogie

زمانی که Rockstar  با اسم Angel Studios  شناخته می شد، با Shigeru Miyamoto افسانه ای از Nintendo هم تیم شد تا روی یک سری بازی کار کنند که البته هیچ کدام به سرانجام نرسیدند. عنوانی که بیشتر از همه نزدیک به اتمام خود بود بازی Buggy Boogie نام داشت.

Buggy Boogie یک “بازی مسابقه‌ای” بود که برای کنسول نینتندو 64 ساخته شده بود. ایده ی کلی این بود که ماشینها می توانند بقیه ماشین‌ها را در حین مسابقه بخورند. این امر به آنها اجازه می داد که تکامل و زمانی که به خط پایان رسیدند قدرت های خاصی پیدا کنند. این ایده واقعاً جذاب است اما هیچوقت از مراحل اولیه ساخت فراتر نرفت. از این بازی تنها یک مشت عکس باقی مانده و ویدیوهایی کوتاه از Buggy Boogie که در اینترنت پخش شده.


We Are The Mods

 The Warriors یک فیلم کلاسیک فوق العاده است که چندان در گیشه از آن استقبال نشد همانطور که بازی اقتباسی راکستار از این عنوان به اثری پرفروش تبدیل نشد. گیمرهایی که شدیداً عاشق سبک مبارزه های تن به تن (brawler ) هستند  شاید وقتی بفهمند که Rockstar  طرح ساخت یک “جانشین معنوی” برای این سبک را داشته ، نامید شوند. سبکی که پتانسیل تبدیل شدن به یک فرنچایز جدید برای این استودیو را دارا بوده. متاسفانه بازی We Are The Mods هیچ وقت از مراحل اولیه ساخت خود فراتر نرفت. بازی ای که جانشین معنوی The Warriors برای PS2 بود اما در نهایت  ساخت آن به نسل هفتم کنسول ها منتقل شد. به گفته Matt Kazan طراح محیط بازی که آن زمان برای Rockstar Toronto کار می کرده قرار بوده We Are The Mods برای  ایکس باکس 360 ساخته شود. بازی گیم پلی ای مشابه با The Warriors داشته و داستان آن در انگلستان و در دهه 1960 رخ می دهد.  زمانی که دو خرده فرهنگ “Mods vs. Rockers”  که در اوج رقابت باهم بوده‌اند را به تصویر بکشد. متاسفانه این بازی ساخته نشد تا طرفداران اثار brawler نتوانند شاهد دومین ساخته راکستار در این سبک باشند.


Midnight Club 5

بسیار ناراحت کننده است که دیگر شاهد عنوان جدیدی از سری بازی Midnight Club  نیستیم ، چنانکه اکثر طرفدارنی که تقاضای ساخت نسخه پنجم را داشتند تقریباً ناپدید شده‌اند. زمانی سری بازی Midnight Club جزو برجسته ترین بازهای مسابقه‌ای به حساب می آمد ، اما حالا تعداد زیاد از عناوین مسابقه ای دیگر جای این مجموعه را گرفته‌اند.

چهارمین بازی این سری، Midnight Club: Los Angeles در سال 2008 منتشر و بعد از آن دردسرها شروع شد. اگرچه بازی بازخورد خوبی داشت اما تیم سازنده  شروع به کار بر روی یک عنوان جدید را اغاز کردند، تعدادی از کارکنان Rockstar San Diego شروع به ترک استودیو کردند. و زمان کوتاهی نگذشت که تمام تیم سازنده ی سری Midnight Club کاملاً از هم جدا شدند تا بازی به آخر عمر برسد.

سوالات زیادی درباره جدا شدن سریع تیم مطرح شد اما شواهد نشان میدهد که فشار کاری شدید و فرهنگ کرانچ در Rockstar باعث ایجاد مشکلات شدیدی  شده است و به همین خاطر بسیاری از اعضای تیم Midnight club شعبه سن دیگو راکستار را ترک کردند.


Grand Theft Auto: Online Crime World

این مورد شاید استثنا باشد به این دلیل که ما نهایتاً موفق به بازی ایده Grand Theft Auto: Online Crime World  شدیم، اما نه بصورتی که قرار بود انجام بشود. ایده اصلی شاید از زمان خود جلوتر بود اما بسیاری از مکانیک‌های Crime World سرانجام در GTA Online قرار داده شدند. ایده اصلی از بازی Grand Theft Auto 3 شروع شد که نشان می‌دهد Rockstar (که در آن زمان DMA Design نام داشت).

بازی آنلاین اصلی را با زاویه دید کلاسیک از بالا طراحی کرده بود. نسخه‌ای از مجله‌ی  PC Zone در سال 1999 اینطور  نوشته بود که  DMA Design در حال طراحی هر دو نسخه  Grand Theft Auto سه بعدی (که در نهایت GTA 3 شد) و نسخه آنلاین بازی است، جاییکه بازیکنان می‌توانند “همراه و یا در در رقابت با بازیکنان دیگر در شهرهای محلی رانندگی کنند”. این تنها زمانی است که به بازی اشاره شده است و به نظر می¬رسد بعد از انتشار GTA 3 کنسل شد.

ما نمی‌دانیم مراحل ساخت GTA: Online Crime World پیشرفت داشته اما وقتی یک خبرگزاری مطرح در مورد آن می‌نویسد نشانه این واقعیت است که بازی پیشرفت قابل توجهی داشته است. متاسفانه ما هیچوقت Grand Theft Auto دوبعدی آنلاین را نخواهیم دید و فعلاً باید با همین GTA Online سر کنیم.

به نظر شما جذاب ترین بازی های کنسل شده راکستار کدام عناوین هستند. نظرات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا