اخبار هفتگی

از فروش رویایی بازی‌های راکستار تا ابراز علاقه کارگردان God of War برای انتشار این بازی برای PC

اخبار هفتگی بازی‌ سنتر | 18 آبان 1398

برای مشاهده اخبار هفتگی بازی سنتر در یوتوب کلیک کنید

فروش بازی Red Dead Redemption 2 به 26.5 میلیون و بازی GTA 5 به 115 میلیون نسخه رسید

گزارش مالی منتشر شده از سوی شرکت Take-Two از رسیدن فروش بازی Red Dead Redemption 2 به 26.5 میلیون و بازی GTA 5 به 115 میلیون نسخه خبر می‌دهد. امری که بیان می‌دارد این دو ساخته جهان‌باز شرکت راک‌استار قصد ندارند به فروش خود خاتمه دهند مخصوصا نسخه پنجم بازی Grand Theft Auto که بیش از 6 سال از انتشار آن می‌گذرد. لازم به یادآوری است آمار قبلی منتشر شده بیان می‌داشت که فروش این دو بازی به ترتیب به 25 میلیون و 110 میلیون نسخه رسیده است.

آمار جدید ارائه شده برای فروش بازی Red Dead Redemption 2 تا پایان سه‌ماهه دوم سال مالی جاری لحاظ شده و بدین ترتیب فروش بازی برای بعد از ماه سپتامبر مورد محاسبه قرار نگرفته است.

در این میان بازی GTA 5 خیال کنار رفتن از سهم فروش بازار ندارد. کمپانی Take-Two تایید کرده است که فروش جهانی این بازی به مجموع 115 میلیون نسخه رسیده است.

مدیر Guerrilla Games به عنوان رئیس استودیوهای جهانی سونی برگزیده شد

به دنبال تغییرات عمده صورت گرفته در مدیریت شرکت سونی، مشخص شد شوهی یوشیدا رئیس استودیوهای جهانی سونی از سمت خود کناره‌گیری کرده است. ماه گذشته شان لیدن نیز از کمپانی به طور ناگهانی جدا شده بود. اکنون هرمن هالست مدیر استودیو Guerrilla Games به عنوان جایگزین شوهی یوشیدا و رئیس جدید استودیوهای جهانی شرکت سونی برگزیده شده است.

جیم رایان مدیر اجرایی سونی و رئیس PlayStation در بیانیه منتشر شده درباره هرمن هالست اظهار کرد:

هرمن یکی از موثرترین و محترم‌ترین مدیران در صنعت ویدئو گیم است. ایشان یک حامی بااشتیاق برای تیم‌هایی است که هدایت آن‌ها را برعهده داشته و می‌داند چگونه باید افراد مستعد خلاق را برای ساختن تجربه‌های بزرگ و عالی توانمند کند. من شکی ندارم که ایشان می‌تواند تیم‌های ما را برای ارائه تجربیات متنوع و مطمئن با ضرب‌آهنگی ثابت رهبری کند.

 

اطلاعات جدیدی از بازی I.G.I Origins به اشتراک گذاشته شد

با انتشار اولین تیزر تریلر، اطلاعات جدیدی از بازی I.G.I Origins منتشر شد. ساخت جدیدترین نسخه از این مجموعه اکشن شوتر مخفی‌کاری که پیش از این معرفی شده بود بر عهده استودیو Antimatter Games قرار دارد .

این بازی پیش‌درآمدی بر نسخه اول و دوم این فرنچایز به شمار می‌رود که به ترتیب در سال 2000 و 2003 عنوان I.G.I Origins از هم‌کنون برای پیش‌خرید در استیم قرار گرفته و قرار است در سال 2021 برای پلتفرم‌های Xbox One، PlayStation 4 و کامپیوترهای شخصی منتشر شود.

استودیو توسعه‌دهنده بازی Death Stranding در آینده وارد عرصه فیلم‌سازی می‌شود

علاقه خالق و توسعه‌دهنده بازی Death Stranding یعنی هیدئو کوجیما به فیلم‌سازی و سینما بر هیچ‌ یک از مخاطب‌های ایشان پوشیده نیست اما وی تاکنون وارد عرصه سینما نشده و اثری در این حوزه تولید نکرده حال آن که به نظر می‌رسد روزی در آینده این موضوع به واقعیت بپیوندد و شاهد ساخت فیلمی توسط استودیو Kojima Productions باشیم.

کوجیما در مصاحبه‌ای که اخیرا داشته در خصوص آینده استودیواش در عرصه فیلم‌سازی صحبت کرده و به سادگی اظهار کرده است که:

در آینده استودیو Kojima Productions شروع به ساخت فیلم خواهد کرد. اگر شما بتوانید یک کار را به خوبی انجام دهید، پس می‌توانید هر کاری را به خوبی انجام دهید.

با این حال اطلاعاتی درباره اینکه استودیو توسعه‌دهنده بازی Death Stranding چه زمانی ساخت فیلم‌های خود را آغاز می‌کند ارائه نشد.در انتها لازم به یادآوری است عنوان مورد انتظار Death Stranding در تاریخ 8 نوامبر برابر 17 آبان برای کنسول PlayStation 4 و در تاریخی نامشخص از تابستان 2020 برای پلتفرم کامپیوترهای خانگی عرضه می‌شود.

 

علاقه کارگردان بازی God Of War به انتشار بازی روی PC

کارگردان بازی God Of War  از علاقه خود به عرضه اثرش برای کامپیوترهای خانگی گفته است.

هنگامی که در توییتر از کوری بارلوگ کارگردان بازی God Of War درباره احتمال عرضه آن روی کامپیوترهای خانگی سوال شد ایشان علاقه خود را به این موضوع نشان داد اما اظهار کرد که تصمیم چنین امری برعهده سونی است و در حوزه اختیارات ایشان نیست.

همان‌طور که می‌دانید من عاشق این موضوع هستم. اما چنین تصمیمی بسیار فراتر از اختیارات من است. و همان‌طور که اساس روزانه به اثبات رسانده، من هیدئو کوجیما نیستم.

اگرچه خط مرز میان کنسول‌ها و پلتفرم کامپیوترهای خانگی در حال محو شدن است با این حال به نظر نمی‌رسد موانع میان کنسول‌ سونی و PC، طوری از بین برود که بسیاری از بازی‌های انحصاری سونی برای پلتفرم کامپیوترهای خانگی هم در دسترس قرار بگیرد. عنوان God of War به صورت انحصاری روی کنسول PlayStation 4 در دسترس قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.