اخبار هفتگی

از تایید نسخه PC بازی Death Stranding تا فروش 600 میلیون دلاری کال آو دیوتی

اخبار هفتگی | 11 آبان 1398

برای مشاهده اخبار هفتگی بازی سنتر در یوتوب کلیک کنید

منتظر عرضه بازی Dragon Age 4 حداقل تا سال 2022 نباشید

در جریان نشست مالی اخیر شرکت EA که به عملکرد سه ماهه اخیر این کمپانی مربوط می‌شد، یکی از سرمایه‌گذاران در خصوص فرنچایز Dragon Age و پروژه بعدی استودیو Bioware پرسید. بلیک یورگنسن مدیر ارشد مالی این شرکت مدعی شد که استودیو مذکور سخت مشغول توسعه نسخه بعدی مجموعه مورد بحث بوده و در عین حال هم‌چنین اضافه کرد که احتمالا مدتی زیادی طول خواهد کشید تا این عنوان عرضه شود.

نسخه جدید Dragon Age در کار بوده و ما در رابطه با در دست تولید بودن آن صحبت کرده‌ایم. عنوانی که احتمالا پس از سال مالی 2022 منتشر می‌شود. ما معمولا به این زودی بازه زمانی تعیین نمی‌کنیم و اکنون که به سال 2022 اشاره کردم نمی‌خواهم اشاره‌ای هم به 2023 داشته باشم.

پس از شکست فاجعه‌بار دو بازی آخر استودیو Bioware یعنی بازی Anthem و بازی Mass Effect: Andromeda باید ببینیم سرنوشت این اثر به کجا خواهد رسید.

 

احتمالا به‌زودی شاهد معرفی نسخه جدید بازی Outlast خواهیم بود

همزمان با رویداد هالووین، استودیو Red Barrels توییتی در حساب رسمی خود به اشتراک گذاشت که احتمالا به نسخه جدید بازی Outlast و معرفی آن اشاره می‌کند.

در این توییت، استودیو Red Barrels عکسی به اشتراک گذاشته که به نظر می‌رسد بازی بعد این توسعه‌دهنده باشداستودیو مذکور هیچ توضیحی نداده که این تصویر به چه پروژه‌ای اشاره می‌کند و تنها اظهار کرد که معرفی آن به‌زودی صورت خواهد گرفت.

با این حال براساس این تصویر به احتمال بسیار زیاد با معرفی نسخه جدید بازی Outlast مواجه خواهیم بود. این تصویر شامل بسیاری از المان‌های بصری می‌شود که مجموعه Outlast به واسطه آن شناخته می‌شود. به ویژه رنگ‌بندی آن که کاملا یادآور بازی مورد بحث می‌شود. با توجه به این موضوع که دو سال از انتشار بازی Outlast 2 در سال 2017 می‌گذرد اکنون زمان مناسبی به نظر می‌رسد تا Red Barrels از پروژه بعدی خود و بازی جدید این مجموعه ترسناک رونمایی کند.

 

فروش بیش از 600 میلیون دلاری بازی Call of Duty: Modern Warfare

شرکت اکتیویژن و استودیو Infinity Ward از فروش بیش از 600 میلیون دلاری بازی Call of Duty: Modern Warfare در سه روز ابتدایی انتشار خبر دادند. امری که بیان می‌دارد بازی مورد بحث علیرغم حواشی که داشته نه تنها از نظر تجاری بسیار موفق بوده بلکه عملکرد آن با رکورد شکنی همراه بوده است.

این فروش رویایی در سه روز اول عرضه، بیشتر از هر نسخه دیگر این مجموعه در نسل فعلی بوده است و از این رو ساخته استودیو Infinity Ward رکورد شکنی کرده. مدیر اجرایی اکتیویژن یعنی بابی کوتیک موفقیت این اثر را با افتتاحیه فیلم Joker در سینما مقایسه کرده و اظهار کرد که بازی آن‌ها بیش از دو برابر محصول سینمایی اشاره شده فروش داشته است.

عنوان Call of Duty: Modern Warfare هم‌چنین بهترین شروع دیجیتالی در میان تاریخ بازی‌های شرکت اکتیویژن را داشته و از سوی دیگر موفق‌ترین نسخه Call of Duty روی کامپیوترهای خانگی بوده است.

کنسول پلی استیشن 4 دومین کنسول پر فروش تاریخ شد

طبق آخرین آماری که شرکت «سونی» منتشر کرده است کنسول «پلی استیشن 4» از زمان عرضه تاکنون تعداد 102.8 میلیون دستگاه فروش داشته است. با اینحال این کنسول هنوز به فروش کنسول نسل ششم کمپانی سونی یعنی «پلی استیشن 2» نرسیده است. کنسول پلی استیشن 2 با فروش 150 میلیون دستگاه همچنان پرفروش‌ترین کنسول تمام دوران است و کنسول «پلی استیشن 4» با فروش 102.8 میلیون دستگاه در رتبۀ دوم قرار می‌گیرد.

کنسول PS4 در هفتمین سال عرضۀ خود همچنان با فروش و بازخورد خوبی مواجه می‌شود و این اتفاق یک چرخۀ قوی برای شرکت «سونی» بحساب می‌آید. با توجه به اینکه این شرکت به تازگی اطلاعاتی رسمی از کنسول نسل بعدی خود یعنی «پلی استیشن 5» منتشر کرده است؛ پایان نسل حاضر اواخر سال آینده و با عرضۀ عناوینی همچون The Last Of Us: Part 2 خواهد بود. با عرضۀ کنسول نسل بعدی شرکت «سونی» ، باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این شرکت می‌تواند بار دیگر محبوبیتی که با دو کنسول «پلی استیشن 2» و «پلی استیشن 4» بدست آورده است را تکرار کند یا خیر.

 

نسخه PC بازی Death Stranding رسما تایید شد

بالاخره و بعد از خبرها و شایعات فراوانی که در این رابطه منتشر شده بود، استودیو Kojima productions در حساب کاربری رسمی خود در توییتر اعلام کرد که بازی Death Stranding در اوایل تابستان 2020 بر روی پلتفرم PC در دسترس قرار می‌گیرد.

همچنین قرار است شرکت Games 505 به عنوان ناشر نسخه PC بازی عمل کند. به هر حال و با توجه به این که زمان زیادی تا عرضه این بازی بر روی PS4 باقی نمانده است، انتشار این خبر می‌تواند باعث خوشحالی کاربران دیگر پلتفرم‌ها شود و باید دید که آیا در آینده بازی‌های دیگری نیز برای این پلتفرم محبوب تایید می‌شود یا خیر.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا