جدیدترین تریلر بازی ها

بررسی دومین تریلر Resident Evil 6

بخش اول,توی این مقاله تریتیب دقیقی وجود نداره. چون توی خود تریلر ترتیب دقیقی نیست. جملات پس و پیش گفته میشه و صحنه‌ها دارای فواصل زمانی هستند. به همین دلیل در اکثر موارد اطلاعات به صورت کلی بررسی میشه. از طرفی کلیه ی مفروضات و گمانه زنی‌ها بر پایه‌ی فایل‌ها و اطلاعت شماره‌ی قبل هست. یعنی ما با این فرض که کپکام به داستان‌های قبلی وفادار مونده، چنین مقاله‌ای رو نوشتیم.
اول با یه خبر شکه کننده شروع میکنم. این جیک مولر واقعا پسر آلبرت وسکر هست. یعنی آلبرت پدرشه. البته نه پدر ژنتیکی … بلکه پدر واقعی … یعنی وسکر قبلا یا یکی رابطه‌ای داشته. وسکر بعدا خونوادش رو ترک میکنه و جیک با مادرش تنها میمونه. جیک واسه اینکه خرجی مادرش و خودش رو تامین کنه میره مزدور میشه …! این یعنی کلا پرونده‌ی استیو هم بسته میشه، مگر اینکه کپکام تغییرات عجیب و غریبی بخواد توی داستان بده.

قبل از هر کاری بهتره سن جیک رو مشخص کنیم. از قیافش میشه حدس زد که جیک سنش بین 25 الی 30 هست. وقایع بازی هم سال 2013 رخ میده. اگه از این سال، همین مقدار رو کم کنیم به 1988-1983 میرسیم. اگه 9 ماه تشکیل نوزاد کامل رو هم در نظر بگیریم هر اتفاقی افتاده باشه بین سال‌های 1987-1982 صورت گرفته. خب وسکر توی این سال‌ها توی آزمایشگاه آرکلی بوده. هر کی وارد این آزمایشگاه میشده تا قبل از دستور اسپنسر همونجا مستقر بوده. آزمایشگاه قرنطینه‌ی کامل بوده و هیچ کسی نمیتونسته از اونجا خارج بشه؛ مادام اینکه اسپنسر دستور انتقال رو صادر کرده باشه. به عبارتی آلبرت وسکر توی این سال‌ها توی آزمایشگاه آمبرلا به عنوان دانشمند مشغول به کار بوده و اجازه‌ی خروج هم نداشته. با این اطلاعات، اولین فرضیه ای که شکل میگیره این هست که این زن یکی از کارمندان یا محققان آمبرلا بوده. تنها چیزی که این فرضیه رو خدشه دار میکنه شخصیت وسکر هست. شخصیت وسکر در طول 16 سالی که از بازی گذشته همچین چیزی رو از خودش به ما نگفته.
,,دوم اینکه ویلیام بیرکین و آلبرت وسکر دو دوست صمیمی بودن . این 2 نفر شخصیت منفی سری محسوب میشدن. الان فرزندانشون در نقش پروتاگونیست‌های بازی هستن. از طرفی آلبرت وسکر که نماد نابودی بود الان به واسطه ی پسرش وسیله‌ای برای نجات بشریت شده.,,سوم اینکه اسم جیک مولر چند ماه پیش به بیرون درز کرده بود. توی اون خبر از کلون ایدا (Carla Radame) هم یاد شده. پس به نظر میرسه این از این اون شایعاتی هست که از خود حقیقت سرچشمه میگیره. بهتره این قضیه رو یک مقدار موشکافانه تر نگاه کنیم تا به این شایعه رو کمرنگ‌تر کنیم. اگه یادتون باشه توی شناسایی اسم رئیس جمهور، بازی‌سنتر جزو معدود سایت‌های دنیا بود که گفت این شخص همون رئیس جمهور ٔ RE4 نیست. الان مشابه همون استدلال در مورد ایدا هم استفاده میکنیم. پس اگه مایلید از این شک خارج بشید به عکس زیر دقت کنید.
,,تصاویر گویای همه چیز هست. پس از این به بعد ما یه کار دیگه‌ای هم داریم. اونم این هست که تشخیص بدیم کدوم ایدا واقعی هست و کدومش Carla هست. واسه همین بهتره یک تحلیل کوتاه از شخصیت ایدا داشته باشیم. ایدا وانگ توی رزیدنت ایول 2 وارد سری شد. از ویژگی‌های ایدا استفاده ی ابزاری از افراد برای رسیدن به ماموریت‌هاش هست. ایدا به شدت مرموز هست و کمترین اطلاعات در موردش وجود داره. شاید اسم اصلیش هم ایدا نباشه و Carla Radames اسم اصلیش باشه. توی این بین 2 نفر توسط ایدا هدایت شدن. یکیش John اون یکیش لیان اس کندی. با این حال ایدا توی انجام ماموریتش با پروتاگونیست‌های سری خوب رفتار کرده و همیشه قسمت خوبش بیشتر نمایان بوده. پس میشه به این نتیجه رسید ایدای خوب همون ایدای اصل هست و ایدای بد همون کارلا هست.

چهارم اینکه بازی رو از هرجایی شروع کنی آخرش به چین میرسی. یادمون نره که ایدا وانگ چینیه. پس فعلا با این ذهنیات میریم سراغ تریلر.
,,اینجا لیان داره هلنا رو از زمین بلند میکنه. این صحنه ادامه‌ی همون صحنه‌ای هست که اتوبوس منفجر میشه. شاید اینجا شروع بازی هست. از اونجایی که سناریوی لیان تاکید زیادی بر روی بازگردانی به ریشه ها داره، ممکنه شروع بازی هم همانند شماره ی دوم بازی با انفجار آغاز بشه.

,,اینجا اتاقی رو میبینیم که ظاهرا یک آزمایشگاه مخفی هست. این شخص فعلا ناشناسه و نمیشه با قاطعیت در موردش حرفی زد. البته شابد بعد دیدن کامل تریلر یه حدسایی زد ولی فعلا دست نگه میداریم. وقتی شخص ناشناس میگه چه احساسی داری؟ ایدا میگه دوباره بازی جدیدی داری؟ میشه به این نتیجه رسید که اون شخص ناشناس با ایدا در مورد کلونش صحبت میکنه. از اون طرف لیان ویدئو رو برمیداره و محتویاتش رو میبینه.ظاهرا هلنا از این وقایع اطلاعاتی داشته. یه بهتره بگیم محل رخ دادن این حوادث در یکی از محل هایی بوده که هلنا قبلا در اونجا حضور داشته. چون شخصی که لیان رو برای افشاگری برخی از مسائل به اونجا کشیده خود هلنا هست.,,با توجه به صحبت‌هایی که شد چیزی که از داخل این بذر بیرون میاد، کلون ایدا هست. به نظر میرسه این شخص ناشناس که با ایدای اصلی رابطه‌ای داره. احتمالا اون شخصی که داخل کادر هست یکی از محققین ویروس هست.
,بخش دوم,,طبق اطلاعات جدید اسم این فرد ناشناس Derek Simmons هست. Simmons مشاور امنیت ملیه. اون کلیدی‌ترین فرد بازی محسوب میشه و در طول بازی با همه‌ی شخصیت‌های اصلی در ارتباطه. به نظر میرسه این شخص در حمله ی تروریستی به دانشگاه Tall Oaks دست داشته. توی دانشگاه قرار بوده که علل اصلی حوادث راکون سیتی بررسی بشه. در نتیجه عامل اصلی آلوده شدن رئیس جمهور هم همین فرد بوده. الان سوال اینجاست، این شخص مرموز کیه. بهتره با استدلال بریم جلو تا نتیجه گیریمون سطحی نباشه. توی مرحله‌ی اول بهتره ویروس بازی رو بررسی کنیم. اسم میروس C هست. فعلا مشخص نیست که منظور از C چیه، ولی ما فعلا ساختارش رو بررسی میکنیم. اگه به تریلرها دقت کرده باشین متوجه میشین که زامبی‌های قدیمی هم هستند. البته در این زامبی‌ها تغییراتی دارن؛ ولی باز در حد زامبی هستند. عامل ایجاد زامبی ویروس T هست. پس فعلا T-Virus رو در ذهن خودتون داشته باشید. از طرفی دراز شدن دست J’avo باز ثمر‌ه‌ی ویروس T هست. الان ویژگی‌های J’avo رو بررسی میکنیم. این B.O.W میتونه خودش رو بازیابی کنه. حتی میتونه صحبت‌ها رو متوجه بشه. خب بهتره قبل اینکه دنبال چیز جدیدی باشیم یه ذره به گذشته‌ی بازی نگاه کنیم. بدون شک این ویژگی‌ها مختص انگل لاس پلاگاس هست. همون انگلی که در جریان RE4 باعث آلودگی روستایی‌ها شده بود. مهمترین خاصیت این انگل واکنش پذیری به امواج صوتی هست. پس فعلا برخی از ابهامات حل شدن. در مرحله‌ی بعدی رشد، رویش اندام جدید و تغییر شکل سریع J’avo مورد توجه قرار میگیره. این هم خاصیت ویروس G هست. در نهایت آتش گرفت قربانی ویروس هم حائز اهمیت هست. این ویژگی نیز مختص ویروس T-Veronica هست. پس میشه گفت J’avo ترکیب 3 تا ویروس و انگل لاس پلاگاس هست. الان ممکنه از خودتون بپرسین که این همه نوشته چه ارتباطی با این شخصیت مرموز داره؟ جواب اینه؛ این 4 تا دست‌یافت در دست دو گره بودن، یکیش وسکر و اون یکی سازمان.,,همان طور که از این عکس مشخصه، Jake قبلا با Simmons در ارتباط بوده. توی ملاقاتی که ایدا با Jake داره، جیک میگه که از دست Simmons فرار کرده. ایدا اینجا اطلاعاتی رو در مورد گذشته‌ی جیک میده. اما اون چیزی که اینجا حائز اهمیته صحنه‌های سیاه و سفیدی هستند که در خلال صحبت‌های ایدا در مورد آلبرت وسکر نشون میده.,,این عکس به شدت شبیه آلبرت وسکر هست. اما سوال اینجاست که چرا آلبرت توی چنین سر و وضعی هست. ممکنه این فلش بکی باشه که از دوران جوانی آلبرت وسکر اطلاعاتی بده.,,ولی سوال بزرگی که اینجا پیش میاد این هست که آیا این کسی که با جیک صحبت میکنه خود ایدا هست یا کلونش؟ از اون جایی که واسه خودش جوخه‌ای داره در نتیجه نشون میده که از سوی شخصی تامین شده. یکی از ویژگی‌های ایدا این بود که خودش به تنهایی وارد ماموریت میشد و این مدلی لشکر کشی نمیکرد. در ضمن اون B.O.W گنده هم کاملا مطیع ایدا هست. پس نشون میده که کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه هست. و اینکه توی صحبت هاش، وسکر رو احمق خطاب میکنه در صورتی که ایدا با همچین ادبیاتی در مورد وسکر صحبت نمیکنه. با همه ی اینها این شخص مثل ایدا صحبت میکنه. این یعنی با یک کلون به معنای واقعی کلمه روبرو هستیم. اما مهمتر از همه‌ی اینها ارتباط بین Simmons و ایدا هست. ایدای کلون شده که با اسم Carla Ramades شناخته میشه، ممکنه نام اصلی ایدا رو با خودش یدک بکشه. یعنی اون فردی که ما تا الان به اسم ایدا میشناختیم در واقع Carla Radames باشه. سوال این هست که چرا Ada باید کلون بشه؟

,, اولای تریلر ایدا با این جملات وارد میشه. “C-Virus … این چیزی هست که شما چریک‌ها (کرس و افرادش) بهش میگین؟ همون طور که میبینید جمله سوالی هست. یعنی ایدا خودش اسم ویروس رو نمیدونه؟ به عبارتی این شخصی که اینجا دیدیم میتونه ایدای اصلی باشه؟,,اینجا یکی از افراد کرس ردفیلد رو به ویروس C آلوده میکنه. همون طور که مشخصه شخصیتی که از ایدا توی این صحنه میبینیم هیچ تناسبی با ایدا نداره.,بخش سوم,,همون طور که میبینید ویروس خیلی سریع عمل میکنه. به نظر میرسه قربانیان ویروس سریع تبدیل به J’avo میشن.,,ایدا قبلا هم به افراد کرس حمله کرده. همون طور که میبینید آتش گرفتن از ویژگی‌های این ویروس هست. این ویژگی برای اولین بار در ویروس T-Veronica مشاهده شد.,,دوباره دلیل محکمی بر اینکه ویروس سریع عمل میکنه. ظاهرا نحوه‌ی انتقال ویروس فقط از طریق تزریق مستقیم به بدن نیست.,,توی این صحنه جیک و شری تحت تعقیب هستن. یعنی همچین صحنه‌ای رو میشه در قالب گیم‌پلی دید؟,,به نظر میرسه توی این تریلر تاکید بر این هست که زندگی شری به خطر میوفته. شری توی شماره‌ی دوم بازی هم در خطر بوده.,,وقتی کرس و جیک همدیگرو میبینن، کرس میگه که “ما قبلا همدیگرو دیدیم؟” این جمله 2 تا حالت داره. یا واقعا در گذشته همدیگرو دیدن و یا اینکه حرکات و اون رفلکس جیک شبیه آلبرت هست. همین باعث میشه کرس توی ذهنش یه شباهت‌هایی با مشاهدات خودش ببینه.,نتیجه‌گیری,Simmons مشاور امنیت ملی هست و پشت پرده‌ی همه ی ماجراهاست. پس این شخص توی دولت نفوذ داره. شری بیرکین توسط خود این شخص وارد دولت شده. به گفته‌ی آلبرت وسکر، شری بیرکین دست اون یا سازمان بوده. شری وظیفش حفاظت از جیک هست. خود جیک قبلا پیش Simmons بوده. ویروس C همه‌ی‌ ویژگی‌های ویروس‌ها و انگل شماره‌های گذشته رو داره. از اون طرف Simmons با ایدا هم در ارتباط بوده. اگه همه‌ی اینها رو در کنار هم قرار بدیم به یک چیز میرسیم. سازمان …

احتمال اینکه Simmons رئیس سازمان باشه هست. از اون جایی که از گذشته‌ی آلبرت وسکر مطلع هست میتونه الکس وسکر هم باشه. در یک دید جامع حتی میتونه هردوشون باشه.

لیان از هانیگن میخواد که یک مرگ جعلی برای اون و هلنا بسازه. این یعنی احتمال داره توی بازی گروهی قصد ترور لیان رو داشته باشن.

از قرار معلوم جیک قدرتش رو از ویروس C میگیره.

موقعی که کرس میخواد ایدا رو بکشه، لیان دخالت میکنه و به کرس میگه که ایدا شاهد کلیدی ماجرا هست. ممکنه سازمان به ایدا پشت کرده باشه و از اونجایی که هیچ شاهدی برای اثبات گناهکاری سازمان وجود نداره، در نتیجه ایدا تنها شخصی هست که میتونه اوضاع رو تغییر بده.

حضور همچین نسخه‌ی کلون شده میتونه نوید بخش بازگشت آلبرت وسکر رو بده. چون این کلون خصوصیات اخلاقی و لحن صحبت کردن الگوی خودش رو هم داره.,,بررسی دومین تریلر Resident Evil 6,بررسی دومین تریلر Resident Evil 6,

2 هفته‌ی پیش دومین تریلر رزیدنت ایول 6 منتشر شد. توی این تریلر بیشتر به داستان بازی پرداخته شده بود و حاوی گیم‌پلی نبود. دوباره در قالب مقاله‌ای سعی شده تا به صورت شفاف‌تری به این تریلر نگاه کرد. این تریلر به سوالات زیادی پاسخ داد، ولی در کنارش حاوی سوال‌های بیشماری بود.

احد محمدزاده

There are some things you're better off not knowing. This is one of them Resident Evil - Silent Hill - God Of War - Dynasty wArriors - Counter Strick 1.6 - Dota Warcraft - Final Fantasy -

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن