گیم تک

جدیدترین رونمایی از پلی استیشن 5

شرکت سونی چنیدن نشریه و یوتوبر ژاپنی را دعوت کرد تا از نزدیک به کنسول پلی استیشن 5 نگاهی بیندارند. این اولین بار است که سخت افزار پلی‌استیشن 5  را خارج از تصاویر لو رفته از کمیسیون ارتباطات ملی تایوان می بینیم. نشریات مختلف تصاویر و ویدئوهای جدید بیشتری را از دستگاه پلی‌استیشن 5 منتشر کردند، که شمایی واقعی‌تر را از بزرگی کنسول را به همراه گیم‌پلی عناوینی مانند Astro’s Playroom و Godfall به مخاطبان ارائه می‌کند.

برای مشاهده آیتم جدیدترین رونمایی از پلی استیشن 5 در یوتوب کلیک کنید

سایت 4gamer عکس‌هایی عکس هایی از پلی استیشن 5 را که به صورت عمودی و افقی نگاه داشته شده منتشر کرده است و نحوه عملکرد پایه را در هر دو موقعیت برای نگه داشتن کنسول در جای خود نشان می دهد. برخی از عکس ها همچنین نشان می دهد که پلی استیشن 5 چگونه خود را خنک می کند. سایت 4gamer خاطرنشان کرد که در طی مدت زمان محدودی که آنها شانس بازی با کنسول را داشتند قادر به شنیدن صدای فن داخل دستگاه نبودند و یا اینکه احساس کنند که طول بازی گرمای زیادی از کنسول خارج شود.

پلی استیشن 5

اگرچه پیش‌نمایش‌های پلی استیشن 5 به طور واضح در یک محیط بسیار محدود انجام شده، اما یکی از عکس‌های سایت 4gamer یک قفل یا چفت نقره ای مرموز را نشان می دهد که در قسمت بالای کنسول و در سمت راست آن پنهان است . بگفته‌ی شرکت سونی کاربران پلی استیشن 5 می توانند فضای ذخیره‌سازی را با درایوهای SSD معمولی در این کنسول جدید افزایش دهند، اما ما هنوز مشاهده‎‌ نکردیم که این عمل در واقعیت چگونه انجام خواهد شد.

این چفت می‌تواند راه دستیابی شما پلی استیشن 5  برای افزایش فضای ذخیره سازی آن باشد که احتمالاً به شما اجازه می دهد تا طرف جانبی برداشته شود. هیچ راهی آشکار دیگری برای جای دادن درایو SSD در پلی استیشن 5  وجود ندارد، اما ما هنوز منتظر هستیم تا سونی نحوه استفاده از فضای ذخیره سازی قابل ارتقا را تأیید کند.

ما هفته ها است می دانیم که پلی‌استیشن 5 – از نظر اندازه- بزرگترین کنسول در تاریخ معاصر است ، مجله Dengeki Online با عکسی که از کنسول پلی استیشن 5  منتشر کرد به تایید این موضوع کمک می‌کند. واضح است که اگر می خواهید پلی استیشن 5 به صورت عمودی در پایه تلویزیون قرار بگیرد، احتمالاً باید فضای بیشتری را خالی کنید یا از کنسول به صورت افقی استفاده کنید، به نظر می‌رسد که به این صورت کنسول در اکثر پایه‌های زیر تلویزیون جای می‌گیرد.

بیشتر ویدیوها جزئیات زیادی از کنسول پلی‌استیشن 5 را نشان نمی دهند، زیرا بیشتر روی گیم‌پلی تمرکز دارند. یکی از این ویدیوها متعلق به کانال یوتیوب مجله فامیتسو است که نگاهی کوتاه و نزدیک به سخت افزار این کنسول می‌اندازد.

در کنار خود کنسول، نشریات و یوتیوبرهای ژاپنی همچنین از نزدیک نگاهی به کنترلر جدید DualSense کردند. این طراحی جدید شامل بازخورد لمسی (جایگزین فناوری قدیمی رامبل) و محرک های سازگار است که می تواند مقاومت محرک‌ها را برای مدهای مختلف گیم‌پلی تنظیم کند. سونی حتی یک میکروفون را در کنار USB-C قرار داده است.

شرکت سونی تا‌کنون چندین بار گیم‌پلی بازی همراه کنسول پلی‌استیشن 5، Astro’s Playroom را به نمایش گذاشته است. این شرکت بار دیگر از این عنوان برای برجسته کردن ویژگی های کنترلر DualSense در طول ویدیوهای جدید منتشر شده، استفاده کرد. بگزارش سایت ای‌وی واچ دکمه تأیید پلی‌استیشن 5 برای پیشروی به جای O دکمه‌ X خواهد بود، این بدین معنی است که بازیکنان ژاپنی مجبور هستند حافظه عضلانی بدن خود را دوباره آموزش دهند تا به این تغییر مهم عادت کنند. تا کنون اخبار کمی در مورد این کنترلر منتشر شده اما سایت 4gamer نگاه خوبی به LED های رنگارنگ و مختلف دسته‌ی DualSense انداخته است.

متأسفانه، هیچ یک از فیلم‌های نشریات قادر به نشان دادن داشبورد پلی‌استیشن 5 یا عناصر رابط کاربری نبودند. علی رغم اینکه سونی قسمتی که به نظر می‌رسد بوت یا داشبورد اصلی پلی‌استیشن 5 باشد را در ماه ژوئن بطور مختصر نمایش داد ، شکل این رابط کاربری همچنان بصورت یک رمز و راز باقی خواهد ماند. سونی همچنین قول داده است که داشبورد پلی‌استیشن 5  از نو طراحی شود و هیچ پیکسلی از آن دست نخورده باقی نخواهند ماند. ما هنوز منتظریم ببینیم که شرکت سونی دقیقاً طراحی رابط کاربری جدید پلی‌استیشن 5 را چگونه انجام خواهد داد و امیدواریم قبل از تاریخ عرضه آن در 12 نوامبر، بتوانیم نگاه اجمالی به آن داشته باشیم.

در جای دیگر نیز گیم‌پلی زیادی از بازی‌های Astro’s Playroom، Godfall و حتی Balan Wonderworld نمایش داده شد که ما قبلاً به کرات گیم‌پلی آن‌ها را مشاهده کرده‌ایم و به نظر نمی‌رسد هیچ یک از پیش نمایش‌ها نگاه عمیق‌تری به عملکرد SSD یا زمان بارگذاری آن برای بازی‌ها داشته باشند.

پلی استیشن 5

به نظر می رسد هر سه بازی همانطور که انتظار می‌رفت به روانی بر روی پلی‌استیشن 5 اجرا شوند، اما جای نا‌امیدی است که گیم‌پلی بیشتری از بازی Ratchet & Clank: Rift Apart پخش نشد با توجه به این نکته که این بازی یک عنوان عالی برای نمایش عملکرد درایو پرسرعت SSD در پلی‌استیشن 5 است.

این پیش نمایش‌های محدود از پلی‌استیشن 5 به تمام سوالاتی که ما هنوز در مورد این کنسول داریم پاسخ نمی‌دهد و امیدواریم شرکت سونی به زودی جواب این پاسخ ها را ارائه کند و همچنان منتظر هستیم تا در مورد داشبورد پلی‌استیشن 5، نحوه استفاده از فضای ذخیره سازی قابل ارتقا در کنسول و عمکلرد سازگاری عقب‌رو سونی (backward compatibility) برای بازی‌های پلی‌استیشن 4 در کنسول پلی‌استیشن 5 بیشتر بشنویم.

بیش از یک ماه تا عرضه کنسول پلی‌استیشن 5 در 12 نوامبر زمان باقی است، بنابراین سونی وقت زیادی دارد تا اطلاعات بیشتری درباره کنسول نسل بعدی خود ارائه دهد. در حال حاضر، این پیش نمایش‌های اولیه، نگاه کافی و نزدیکتر به این کنسول را ارائه کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.