حقایق بازی ها

10 حقیقتی که از Resident Evil Village نمی‌دانید

انتشار رزیدنت اویل 8 برای بار دیگر ثابت کرد که فرمول فعلی کپکام برای ساخت این مجموعه می‌تواند خروجی باکیفیتی را به همراه داشته باشد. بازی‌ای که شاید در انتقال ترس به دستاورد آنچنان جدیدی نرسیده باشد اما به شکل کلی می‌تواند تجربه‌ای سرگرم‌کننده و جذاب را پیش روی مخاطب قرار دهد. با این حال Resident Evil Village همچون دیگر آثار این مجموعه پر است از نکات مخفی. نکاتی که در ادامه به مرور برخی از‌ آنها پرداخته‌ایم. با 10 حقیقتی که از رزیدنت اویل 8 نمی‌دانید همراه بازی سنتر باشید.

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

 1. کتاب دفاع شخصی

هشتمین قسمت اصلی از مجموعه Resident Evil اینبار با سکانسی در خانه شخصیت اصلی شروع می‌شود. جایی که گیمر کنترل ایتان را برعهده گرفته و می‌تواند در نقاط مختلف خانه به بررسی نکات پرتعدادی بپردازد. هرچند کتاب‌های بسیاری در خانه ایتان قرار گرفته اما یکی از آنها شاید بیشترین توجه را به خود جلب کند. در طبقه بالای خانه ایتان کتابی با موضوع دفاع شخصی قابل یافت است که توسط جوزف کندو نوشته شده. اگر با کندو آشنا نیستید باید بگوییم که او در اصل برادر رابرت کندو صاحب فروشگاه اسلحه‌ای است که در بخش ابتدایی Resident Evil 2 حضور دارد. جوزف همچنین به عنوان مربی سابق کار با اسلحه S.T.A.R.S شناخته می‌شود و شخصیتی است که اسلحه لیان در ابتدای Resident Evil 4 را طراحی کرده.

 1. بلند‌تر از قد بلندترین انسان

پیش از این نام رسمی Lady Dimitrescu از سوی کپکام برای یکی از شخصیت‌های منفی Village اعلام شود بسیاری از گیمرها او را با عنوان زن خون آشام قد بلند معرفی می‌کردند. موضوعی که البته دلیل واضحی داشته و به طراحی این شخصیت ارتباط دارد. کپکام در ادامه رسما اعلام کرد که قد این شخصیت دو متر و 89 سانتیمتر است. جالب است بدانید که با دو متر و 71 سانتیمتر رابرت وادلو برای سال‌هاست که به عنوان قد بلندترین انسان تاریخ شناخته می‌شود. رابرت برای سال‌ها به واسطه قد بلند خود یکی از جذابیت‌های اصلی سیرک برادران رینگلینگ بود.

 1. آیینه‌های پوشیده

یکی دیگر از نکات جالب توجه در طراحی خانه ایتان و میا به آیینه‌های ارتباط پیدا می‌کند که توسط پارچه پوشیده شده‌اند. در اصل تنها آیینه‌ای که با پارچه پوشیده نشده در دستشویی قرار دارد و بازتاب آن به وسیله بخار محدود شده. مطمئنا یکی از اصلی‌ترین دلایل این موضوع به طراحی صورت ایتان ارتباط دارد که سازندگان هیچگاه آن را به شکل رسمی رونمایی نکرده‌اند. از سوی دیگر بسیاری اعتقاد دارند این موضوع به داستان و شخصیت مادر میراندا ارتباط دارد. شخصیتی که در ابتدای بازی با ظاهر میا حاضر شده و آیینه شاید چهره واقعی او را نمایان کند.

 1. فروشنده آشنا

یکی از جذاب‌ترین نکات حاضر در Resident Evil Village، فروشنده‌ای تحت عنوان Duke است که بدون شک تاثیر گرفته از شخصیتی مشابه در قسمت چهارم مجموعه است. جالب است بدانید اگر مدت زیادی را بدون انجام دادن کار خاصی در فروشگاه دووک پشت سر بگذارید، این شخصیت دیالوگی تحت عنوان «چی خرید می‌کنی ؟» را مطرح می‌کند. دیالوگی که در ادامه با خنده دووک و البته اشاره به این نکته همراه می‌شود که یکی از دوستان قدیمی او از این جمله استفاده می‌کرده. مشخصا این Easter Egg جالب به فروشنده Resident Evil 4 اشاره دارد که به عنوان منبع اصلی طراحی دووک در Village شناخته می‌شود

 1. راهروی P.T

بدون شک خانه دانا بنوینتو در Resident Evil Village، میزبان ترسناک‌ترین لحظات این ساخته کپکام است. بخشی از بازی که اسلحه‌ها در آن نقشی نداشته و همین موضوع باعث می‌شود که گیمر در موقعیت‌های ترسناک بیشتری قرار گیرد. با این حال مشخص است که این مرحله خاص تاثیر مستقیمی از P.T ساخته هیدئو کوجیما گرفته. راهروی اصلی این خانه در اصل نمونه مشابه و یک به یک راهروی خانه P.T است. حتی تلفنی در یکی از گوشه‌های آن قرار گرفته و درست در زمانی که انتظارش را ندارید زنگ می‌خورد. از سوی دیگر این بخش از بازی اشاره واضحی نیز به بچه‌ داخل سینک P.T دارد.

 1. اولین خون‌آشام مجموعه

مجموعه Resident Evil برای سال‌ها از طراحی کلاسیک هیولاهای مختلف دوری کرده بود و ترجیح می‌داد در این زمینه به سراغ نمونه‌های طراحی در آزمایشگاه یا آلوده شده توسط ویروس برود. اینبار اما کپکام رویه همیشگی خود را تغییر داد و Lady Dimitrescu را به عنوان اولین خون آشام مجموعه Resident Evil معرفی کرد. البته این اولین‌باری نیست که کپکام تصمیم به تغییر ساختاری دشمن‌های این مجموعه گرفته. آنها سال‌ها پیش در زمان تولید Resident Evil 4، ایده قرار دادن ارواح به عنوان دشمن‌های بازی را در نظر داشتند. ایده‌ای که به ساخته نهایی شینجی میکامی راه پیدا نکرد.

 1. از بز سیاه تا ساحره

بسیاری از علاقه‌مندان به ژانر ترس در سینما اعتقاد دارند که فیلم The Witch یکی از بهترین آثار این ژانر در 10 سال اخیر است. هرچند این موضوع به شکل واضح نشات گرفته از سلیقه آنهاست اما نمی‌توان به راحتی از کنار این نکته گذشت که فیلم اشاره شده تاثیر مشخصی روی Resident Evil Village داشته. در این بازی تعداد مشخصی حیوان پیش روی گیمر قرار می‌گیرند و امکان شکار آنها را نیز در اختیار دارید. یکی از این حیوانات، بزی بزرگ و سیاه رنگ است که مشخصا در طراحی ان از حیوانی مشابه در فیلم سینمایی The Witch الهام گرفته شده.

 1. ریشه نام میراندا

از همان دقایق ابتدایی Resident Evil Village مشخص می‌شود که شخصیتی تحت عنوان مادر میراندا وظیفه ایفای نقش منفی این قسمت را برعهده گرفته. شخصیتی که رهبری فرقه‌ای خاص را برعهده داشته و قرار گرفتن Mother در نام آن اشاره مستقیمی است به یکی از ساخته‌های داریو آرجنتو یکی از فیلمسازهای مطرح ایتالیا. آرجنتو سه‌گانه‌ای ترسناک با نام «سه‌ مادر» را در کارنامه دارد که به عنوان یکی دیگر از منابع الهام ساخته کپکام شناخته می‌شوند. اولین قسمت از این مجموعه یعنی Suspiria که در سال 1977 اکران شد، همچنان به عنوان یکی از برترین فیلم‌های ترسناک تاریخ شناخته می‌شود. در سه‌گانه آرجنتو شاهد حضور سه شخصیت با پیشوند مادر و نام‌هایی هستیم که ترجمه مشخصی دارند. اینجا نیز ترکیب مادر میراندا در لاتین با ترجمه‌ای معادل «مادری برای تحسین کردن» همراه می‌شود.

 1. نقش حذف شده ایدا وانگ

بسته قابل دانلود Trauma Pack که همراه Resident Evil Village منتشر شده حاوی طرح‌هایی از زمان ساخت بازی است که به نسخه نهایی راه پیدا نکرده‌اند. یکی از این طرح‌ها به شخصیت Ada Wong ارتباط دارد که سال‌هاست مورد توجه بسیاری از طرفداران این مجموعه قرار دارد. جالب است بدانید که در طرح اولیه داستان قرار بر این بوده که ایدا وانگ در اصل ایتان را از محاکمه ابتدای بازی نجات دهد. موضوعی که طبق گفته سازندگان به خاطر تداخل داستانی تغییر کرده.

 1. براساس داستانی واقعی

طبق گفته‌های تومونوری تاکانو کارگردان هنری Resident Evil Village، ایده استفاده از خون آشام به این شکل در بازی برگرفته از قاتلی سریالی با نام الیزابت باتوری است. نجیب‌زاده‌ای مجارستانی که گفته می‌شود در قرن هفدهم میلادی صدها زن را شکنجه و به قتل رسانده. افسانه‌های مجارستانی به این موضوع اشاره دارند که الیزابت در خون قربانی‌های خود حمام می‌کرده تا از افزایش سن خود جلوگیری کند. دیگر منبع الهام در طراحی Lady Dimitrescu به افسانه‌ای اینترنتی و ژاپنی با نام Hashaku-sama ارتباط دارد. افسانه‌ای که می‌گوید این زن اهریمنی و قد بلند قربانی‌های مذکر خود را با صدای معشوقه‌هایشان گمراه می‌کند. اگر Village را تجربه کرده باشید می‌دانید که اکثر قربانی‌های Lady Dimitrescu، مردهایی هستند که خون آنها کشیده شده و بیرون از قلعه شخصیت منفی بازی آویخته شده‌اند.

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. رزیدینت ایول 7 و 8 خیلی عالی بودن مخصوصا نسخه 7، مثل سایلنت هیل ترس زیر پوستی داشتن، نسخه 8 جا داشت خیلی بهتر از 7 باشه ولی اینطور نشد و از پتانسیلی که شخصیتها و داستان بازی داشت خوب استفاده نشد
  تا اینجا نسخه 7 بهترین ایولی بوده که بازی کردم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا