پلی استیشن 5حقایق بازی ها

تئوری‌های مهم در مورد God of War Ragnarok

شرکت سونی طی آخرین همایش پلی استیشن 5 که همزمان شد با قیمت گذاری این کنسول از قسمت جدید بازی God of War با پسوند Ragnarok رونمایی کرد. عنوانی که دنباله نسخه سال 2018 است که به موفق ترین شماره این مجموعه از منظر تجاری تبدیل شد. نسخه 2018 کریتوس را به دنیای اساطیری نورث می‌برد ؛ جایی که حالا رب النوع جنگ تنها نیست و باید با کمک پسرش به آخرین وصیت همسرش عمل کند ، هرچند در طول بازی اتفاقاتی می افتد که در نهایت باعث شروع چرخه Ragnarok یا همان آخرالزمان در دنیای نورث می‌شود. با این که تیزر رونمایی سونی بسیار کوتاه بود اما حتی پیش از معرفی بازی هم تئوری‌های فراوانی در مورد این نسخه که قرار است سال 2021 برای PS5 عرضه شود ؛ مطرح شده بود. در جدیدترین اظهار نظر یکی از اعضای استودیو سانتا مانیکا، او گفته است  که تیم Ragnarok در حال کار بر روی “عنوانی خاص و دیوانه کننده” است و طرفداران باید خود را برای عنوان بهترین بازی سال 2021 آماده کنند.

برای مشاهده آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

با این حال ما هم سعی کردیم از بین این تئوری‌ها ، 5 تای آن‌ها که بیشتر مورد توجه طرفداران قرار گرفته است را با شما مطرح کنیم. پیش از شروع این را هم بگوییم که ممکن است در نهایت هیچ کدام از این تئوری‌ها به واقعیت نپیوندند هرچند مرور آن‌ها قطعا برای هر طرفدار این سری جالب خواهد بود.

سلاح جدید کریتوس

Leviathan Axe
Leviathan Axe

در هر شماره سری God of War ، سلاح‌ یا سلاح‌های جدیدی در اختیار کریتوس قرار می‌گیرد تا خدای جنگ از این طریق دشمنانش را از بین برده و حتی تعدادی از پازل‌ها را حل کند. مشخصا God of War Ragnarok هم از این قاعده مستثنا نیست. بسیاری از طرفداران و تحلیل‌گران این مجموعه بر این باورند که در این قسمت براک و سیندری سلاحی جدید را برای کریتوس خواهند ساخت. تئوری که اصلا عجیب نیست مخصوصا وقتی به خاطر بیاوریم این دو برادر سال‌ها پیش برای Thor سلاح Mjölnir را ساختند. با این حال جنون ثور سبب می‌شود تا آن‌ها از کار خود پشیمان شده و تبر  Leviathan Axe را برای فی (Faye) ، همسر کریتوس بسازند. سلاحی که بعدها در اختیار کریتوس قرار گرفت. با توجه به دوستی شکل گرفته بین کریتوس و (Atreus) آتریس با این دو برادر می‌توان انتظار داشت براک و سیندری سلاح جدیدی را برای کریتوس تهیه کنند.

نقش و هویت Tyr

Tyr-god of war
Tyr

با اینکه در نسخه 2018 بازی God of War ما با بسیاری از هیولا و تعدادی از رب النوع‌ها همچون بالدر (Baldur) از نزدیک آشنا شدیم اما بسیاری از شخصیت‌های مهم دنیای نورث در بازی حضور نداشتند ؛هرچند در طول بازی به تمامی آن‌ها از جمله اودین ، … و Tyr اشاره می‌شد. در این بین تیر را می‌توان مرموزترین و مهم‌ترین کاراکتر نسخه 2018 دانست که خودش در بازی حضور نداشت. معبد تیر ، حضور کوزه کریتوس در معبد او ، روابط با غول‌ها یا همان جاینت ها و .. همگی نشانه‌های مهم تیر در بازی بودند. تیر که خود رب النوع جنگ دنیای نورث است برخلاف کریتوس و پیش‌تر از او ، Ares ، نه تنها باعث خرابی نشده بلکه به صلح اعتقاد داشت. دو نکته و تئوری جالب در مورد تیر دارد. نخست اینکه گفته می‌شود اودین او را زندانی کرده و  باعث شود تا بسیاری از اهالی نورث گمان کنند پدرش او را کشته است. با این حال هیچ کس نمی‌تواند کشته شدن او را تایید کند و به همین خاطر احتمال حضور تیر در Ragnarok زیاد است. تئوری جالب تر اما به هویت او برمی‌گردد. تعدادی از مخاطبان بازی بر این باورند که تیر در حقیقت خود کریتوس است. تئوری که عجیب است اما نظر جالبی پشت آن وجود دارد. در پایان نسخه 2018 مشخص می‌شود که آتریس در حقیقت همان لوکی است. علاوه بر این بر اساس داستان‌های اساطیری World Serpent همان پسر لوکی است و در بازی گفته میشود به خاطر ضربه ثور در زمان سفر کرده و به زمان اتفاقات بازی رسیده. ممکن است همین اتفاقات در مورد کریتوس هم افتاده باشد. تیر هم به مانند کریتوس خدای جنگ است ، تیر دوست جاینت ها بوده. همچنین پیام معبد تیر تنها برای خود تیرو میمیر قابل درک بود. تئوری اینکه کریتوس و تیر یک نفر هستند بسیار جالب است اما فعلا فقط در حد یک تئوری به آن نگاه کنید.

حضور گرگ‌ها

fenrir
fenrir

در اساطیر نورث سه گرگ بسیار مشهور حضور دارند.  (Fenrir) فنریر و پسران او یعنی اسکل و هاتی.در نسخه 2018 چندین بار به آن‌ها اشاره میشود. همچنین می‌دانیم که اسکل (Sköll) و هاتی(Hati) در حقیقت آغاز کننده رگنراک هستند و هرگاه  که آن‌ها موفق به گرفتن خورشید و ماه شوند آخرالزمان دنیای نورث آغاز می‌شود. با اینکه در بازی از این سه گرگ تنها چند بار نام برده می شود اما بر اساس کتاب god of war و همچنین داستان‌های نورث مشخصا این سه نقش فوق العاده مهمی در God of War Ragnarok دارند.به گفته (Mimir) میمیر در بازی ، اودین ، اسکل و هاتی را در کودکی اسیر کرده تا از این طریق هم فنریر – که بزرگترین دشمن اودین و رب النوع های Aesir  است –  به او حمله نکند ؛ هم اینکه اودین توانایی کنترل رگنراک را داشته باشد. نکته ای که اما بازی به شما نمی گوید این است که این سه گرگ عظیم الجثه در حقیقت مسئول اوردن کریتوس از یونان به میدگار بوده اند ؛ موضوعی که در کتاب رسمی God of War به آن اشاره می شود.هرچند در کتاب اسم این سه گرگ گفته نمی شود اما مشخصات سه گرگی که کریتوس را به نورث آورده اند با مشخصات فنریر ، اسکل و هاتی یکی است. با این حساب انتظار می رود این سه گرگ نقشی کلیدی در نسخه جدید God of War  داشته باشند. جالب است بدانید بر اساس اساطیر نورث فنریر در حقیقت پسر لوکی است و اسکل و هاتی ، نوه های او.

مبارزه با عقاب عظیم الجثه

یکی از عجیب‌ترین بخش‌های God of War مربوط به زمانی است که کریتوس وارد هِل می شود و با عقاب عظیم الجثه ای روبرومی شود که به نظر می رسد نگهبان یا همان گاردین اصلی هل است. نگهبانی به شدت ترسناک که تنها نگاه کردن به او لحظاتی دلهره اور را برای تان پدید می آورد. بهترین نمای این نگهبان زمانی است که کریتوس با توهم زئوس روبرو می شود. مکانی که میمیر به کریتوس تاکید می کند که حتی فکر رفتن به آن را سرش بیرون کند.  با توجه به صحبت های کوری بارلوگ کارگردان God of War به نظر می رسد قرار بوده این شخصیت عظیم یکی از باس فایت های بازی باشد اما به دلیل کمبود وقت ، تیم سازنده این بخش را از بازی حذف می کنند. ما حتی در مورد هویت نگهبان هم خبر نداریم و با توجه به علاقه شدید دوستداران بازی به این شخصیت مرموز این احتمال وجود دارد که کریتوس به هل بازگشته و با این موجود ترسناک مبارزه کند. فراموش نکنیم کریتوس رکوردار فرار از دنیای مردگان در یونان بود و بعید است که در دنیای نورث هم کسی بتواند جلودار او برای رفتن به ترسناک ترین مکان ها و ربرو شدن با عظیم ترین غول ها شود.

فریا بازیگر اصلی رگنراک

فریا (Freya) یکی از کاراکترهای اصلی نسخه 2018 بود. جادوگر جنگل ، همسر سابق اودین و مادر بالدور در قسمت قبلی به کریتوس و آتریس بسیار کمک کرد هرچند در نهایت کریتوس مجبور می شود تا بالدور پسر او را از میان بردارد. به همین خاطر فریا در نظر دارد انتقامش را رب النوع جنگ بگیرد و به گفته میمیر او به دنبال بازگشت به فرم سابقش یعنی یک والکیری است. یکی از دوستداران بازی مدتی پس از رونمایی نسخه جدید از لوگو بازی رمز گشایی کرده و بر این اساس فریا نقش بسیار مهمی در نسخه جدید دارد. اگر به این عکس توجه کنید می بینید که runeها به کلمه رگنراک اشاره دارند و همانطور که در عکس مشخص است ، فریا نقش کلیدی در اتفاقات نسخه جدید خواهد داشت  و او از عوامل نابودی دنیای نورث خواهد بود.

آریا پیروز

گیم و تکنولوژی

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام. خسته نباشید. کاش اول تایملاین رو به سرانجام میرسوندید و داستان ۲۰۱۸ رو هم میگفتید بعد.

    راستی، اگر آیتم پیشنهادی قبول میکنید، ممنون میشم یه ویدئو هم از داستان بازی Fahrenheit بسازید. خیلی ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا