حقایق بازی ها

10 حقیقتی که از بازی Red Dead Redemption 2 نمی‌دانید

بازی Red Dead Redemption 2 را می‌توان به‌راحتی یکی از بزرگ‌ترین عناوین جهان باز سال‌های اخیر دانست. آخرین اثر راکستار نه‌تنها یک روایت غنی با کاراکتر جدید سری یعنی آرتور مورگان را ارائه داد، بلکه جهانی عظیم همراه با جزئیاتی بی‌سابقه را در اختیار بازیکنان گذاشت تا دوست‌داران غرب وحشی کاملا در آن غرق شوند. ساخت رد دد ردمپشن 2 چیزی حدود 8 سال زمان برد، بنابراین در پشت صحنه ساخت این اثر طی دهه اخیر اتفاقات بسیار جالبی رخ داده است. در این بخش، قصد داریم تا به 10 مورد از این نکات جالب توجه پشت صحنه ساخت Red Dead Redemption 2 بپردازیم. با ما همراه باشید.

10. داستان طولانی بازی

قبل از اینکه هر صحنه سینمایی، ست‌پیس، و حتی یک خط دیالوگ ضبط و اجرا شود، ابتدا نویسندگان باید آن را بنویسند. برای بخش داستان اصلی بازی به‌تنهایی، حجم این نوشته‌ها به بیش از 2 هزار صفحه رسید. برای اینکه حجیم بودن اسکریپت بازی را بهتر درک کنید، باید گفت که برای مثال رمان جنگ و صلح از لئو تولستوی، نویسنده معروف روسی چیزی حدود هزار و دویست صفحه است. البته که باید اشاره کرد داستان Red Dead Redemption 2 توسط تیمی چند نفره نوشته شده است، اما از طرف دیگر اگر بخواهیم در مورد حجم کل اسکریپت بازی، چه مراحل داستانی اصلی و چه محتوای فرعی صحبت کنیم، به یک عدد شگفت‌انگیز می‌رسیم.

9. چرا ممکن بود Red Dead Redemption 2 ساخته نشود؟

هنگام ساخت نسخه اول Red Dead Redemption، راکستار انتظار نداشت تا با چنین بازخورد بسیار خوبی از سوی منتقدان و طرفداران مواجه شود. به همین دلیل، در ابتدا برنامه‌ای برای ساخت Red Dead Redemption 2 وجود نداشت. اگر هر دو نسخه اول و دوم رد دد ردمپشن را تجربه کرده باشید، حتما متوجه این موضوع شده‌اید که علی‌رغم اینکه نسخه دوم از لحاظ داستانی پیش‌درآمدی برای نسخه اول محسوب می‌شود، اما در نسخه اول هیچ اشاره‌ای به قهرمان نسخه دوم یعنی آرتور مورگان پیدا نمی‌کنید. خب، با دانستن اینکه ساخت نسخه دوم از ابتدا در برنامه راکستار نبوده چنین چیزی طبیعی به‌نظر می‌رسد.

اما به هر شکل، در سال 2010 نسخه اول Red Dead Redemption در سه هفته اول عرضه خود بیش از 5 میلیون نسخه فروخت و به یک موفقیت عظیم تبدیل شد. نسخه دوم نیز 8 سال بعد عرضه شد و تنها در سه روز، 725 میلیون دلار سودآوری داشت. مجموع فروش جهانی نسخه اول و دوم Red Dead Redemption تا به امروز به بیش از 50 میلیون نسخه می‌رسد.

8. سنگین‌ترین موشن کپچری که دیده‌اید!

تقریبا تمام انیمیشن‌هایی که در بازی می‌بینید با استفاده از تکنولوژی موشن کپچر به‌وجود آمده‌اند. در صنعت بازی‌های ویدئویی از این متود که حرکات واقعی بازیگران را شبیه‌سازی می‌کند، در 20 سال اخیر استفاده زیادی شده است. اما به ندرت می‌بینیم که مقدار استفاده از آن تا این حد زیاد باشد. توسعه‌دهندگان راکستار نه‌تنها برای کات‌سین‌ها، بلکه برای ریزترین انیمیشن‌های شخصیت‌های مختلف در بخش گیمپلی نیز از موشن کپچر استفاده کرده‌اند. با توجه به وسعت Red Dead Redemption 2، این پروسه حدود 2000 روز طول کشیده، اما در نهایت این تلاش‌ها به خلق یکی از واقع‌گرایانه‌ترین بازی‌های جهان باز در دنیا منجر شده است.

بازی Red Dead Redemption 2

7. وقتی دار و دسته داچ وسترن می‌بینند

بنجامین دیویس (بازیگر داچ) در مصاحبه‌ای با مجله GQ گفته بود که او نه‌تنها نسخه اول رد دد (Red Dead Revolver 2004) را قبلا به اتمام رسانده، بلکه فیلم‌های وسترن زیادی را نیز تماشا کرده بود. در حقیقت، بنجامین دیویس به‌همراه بازیگران شخصیت‌های بیل و جان (استیو پالمر و راب ویتاف) چندین مورد از فیلم‌های وسترن بزرگ را به‌همراه یکدیگر می‌دیدند. بنجامین دیویس می‌گوید که دیدن این فیلم‌ها همراه با هم و تمرین دیالوگ‌ها در همان زمان به آماده شدن آن‌ها برای ایفای نقش خود در Red Dead Redemption 2 کمک زیادی می‌کرده.

6. هزاران مغز متفکر

شاید شما هم متوجه شده باشید که وقتی صحبت از مغزهای متفکر پشت عناوین بزرگ راکستار می‌شود، در بین طرفداران نام دو نفر به میان می‌آید: سم و دن هاوزر. هر چند این دو نقش مهمی در خلق رد دد ردمپشن 2 داشتند، اما برادران هاوزر به‌تنهایی این بازی را خلق نکرده‌اند. در مجموع، بیش از 3 هزار نفر از 10 تیم مختلف در سراسر جهان (از جمله هند) بر روی Red Dead Redemption 2 کار کردند. مطمئنا بدون تلاش و همکاری تیمی، چنین عنوان باکیفیتی با این مقیاس بزرگ هرگز ساخته نمی‌شد.

5. رکوردی از استخدام بازیگران

اگر تنها در مورد شخصیت‌های اصلی و مهم‌تر داستان صحبت کنیم، تعداد بازیگران Red Dead Redemption 2 به چند صد نفر می‌رسد. اما در مجموع، بیش از هزار بازیگر مختلف در روند توسعه بازی به ایفای نقش پرداختند. البته باید اشاره کرد صدها نفر از این تعداد که در موشن کپچرینگ نیز نقش داشتند، بدون دیالوگ بودند. اما همچنان استخدام این تعداد از افراد برای پویایی بخشیدن به جهان بازی و خلق یک تجربه همه‌چی تمام، تحسین‌برانگیز است. با توجه به اینکه استودیوی ضبط در نیویورک واقع بود، برای مدتی راکستار بیشترین تعداد پیشنهاد بازیگر در کل شهر را ارائه می‌داد.

4. هزاران خط دیالوگ

حجمی که رد دد ردمپشن 2 بر روی حافظه دستگاه شما اشغال می‌کند، بیش از 100 گیگابایت است. این حجم مشخصا زیاد به‌نظر می‌رسد، اما اگر بازی را تجربه کنید، متوجه خواهید شد که حتی یک مگابایت فضا هم هدر نرفته است. امکان ندارد که تمام این محیط‌ها، تکسچرهای باکیفیت، انیمیشن‌ها و دیالوگ‌های بازی در فضای کمتری فشرده‌سازی شوند. در خصوص بحث گفتاری به‌تنهایی، حدود 500 هزار خط دیالوگ در طول ساخت این پروژه ضبط شده است.
حتی اگر هر خط دیالوگ را تنها یک کلمه در نظر بگیریم، این مقدار از بسیاری از رمان‌های حماسی بیشتر به‌حساب می‌آید. برای مقایسه، رمان رنگین‌کمان جاذبه از توماس پینچن حدود 324 هزار کلمه است.

بازی Red Dead Redemption 2 - جک مارستون

3. جک مارستون واقعی کیست؟

با نگاه کردن به صفحه IMDB بازی، ممکن است با نکته‌ای مواجه شوید که شما را سورپرایز کند. وظیفه اجرای نقش پسر 5 ساله جان یعنی جک مارستون، بر عهده یک بازیگر زن به نام ماریسا مارگو بوده است. شاید برای بسیاری از شما شنیدن چنین چیزی غیرمنتظره باشد، اما با نظر گرفتن اینکه استخدام کردن بازیگران خردسال سختی‌های زیادی دارد، این موضوع منطقی به‌نظر می‌رسد. با استخدام یک بازیگر زن بزرگسال، هم صداسازی یک شخصیت کم سن و سال امکان‌پذیر است و هم می‌توانید مشکل ساعت کاری طولانی‌تر را حل کنید. در حقیقت در ساخت انیمیشن‌های بزرگ بارها این اتفاق رخ داده است. البته که جک مارستون نوجوان توسط یک بازیگر مرد اجرا می‌شود.

2. شکایت Pinkertonها از راکستار

بله، درست شنیدید. پینکرتون‌ها که در داستان دنیای رد دد نقش نسبتا مهمی دارند و حسابی برای گنگ داچ ون در لیند دردسر درست می‌کنند، در حقیقت یک سازمان واقعی هستند. این سازمان در سال 1850، یعنی 49 سال قبل از زمانی که Red Dead Redemption 2 در آن جریان دارد، توسط آلن پینکرتون تأسیس شده بود. سکیوریتس ای بی (Securitas AB) که کمپانی مادر سازمان پینکرتون محسوب می‌شود، بابت ارائه تصویری فاسد و خودخواه از پینکرتون‌ها و همچنین استفاده از این اسم در رد دد ردمپشن 2 علیه راکستار و تیک-تو شکایت کرد.

البته که راکستار این اتهام را رد کرد و مدعی شد که استفاده از اسم پینکرتون در یک بازی با تأکید بر روی صحت تاریخی، ممانعتی ندارد. در نهایت نیز سازمان Pinkerton راه به جایی نبرد و این پرونده را رها کرد.

1. ماجرای عجیب آنکل

آقای John O’Creagh (جان اوکریگ) که ابتدا وظیفه اجرای شخصیت آنکل را بر عهده داشت، در سال 2016 در 67 سالگی و هنگامی که توسعه بازی همچنان ادامه داشت، از دنیا رفت. علت مرگ او مشکلات مربوط به لخته خون گزارش شده بود. پس از وقوع این رخداد تلخ، راکستار مجبور شد که فایل‌های صدای او را از بازی حذف کند. تنها قسمتی که در آن می‌توانید صدای کریگ را بشنوید، بخشی است که جان با کمک آنکل و چارلز، مزرعه Beecher’s Hope را ساخته‌اند و براش جشن گرفتن آن، همراه یکدیگر آواز می‌خوانند.

اما ساخت بازی باید ادامه پیدا می‌کرد. راکستار جیمز مک براید را به‌عنوان جایگزین برای نقش آنکل انتخاب کرد. مک براید که برای اولین بار در یک بازی ویدئویی ایفای نقش می‌کرد، 66 سال داشت و تنها یک سال از کریگ فقید جوان‌تر بود.

جالب است بدانید که در قسمت شمال شرقی نقشه Red Dead Redemption 2، دریاچه‌ای به نام O’Creagh Run وجود دارد که راکستار آن را برای یادبود بازیگر فقید آنکل نام‌گذاری کرده است. جان اوکریگ در دوران حرفه‌ای کاری خود سابقه کار بر روی آثاری مانند The Knick، Master of None ،Frank and Ernie و Orange Is the New Black را داشت.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.