حقایق بازی ها

10 حقیقتی که از سری بازی ویچر نمی‌دانید

استودیو «سی دی پراجکت رد» به تازگی بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 را پس از سال‌ها مراحل سخت تولید روانه بازار کرد و همانطور که انتظار می‌رفت این عنوان با واکنش‌های مثبت فراوانی روبرو شد. شاید به همین خاطر باید سری به گذشته و محبوب‌ترین مجموعه این استودیو یعنی سری بازی ویچر بزنیم. یکی از بهترین فرنچایزهای صنعت بازی که بسیاری از نسخه سوم آن به عنوان بهترین نقش آفرینی فانتزی تاریخ یاد می‌کنند. همچنین فراموش نکنیم که به لطف این سری بازی که البته خود اقتباسی از مجموعه کتابی به همین نام نوشته «آندری ساپکوفسکی» است ، نت فلیکس محبوب ترین سریال چند سال اخیر خود را تهیه کرد. به همین واسطه در برنامه امروز آنچه نمی دانید به سراغ مجموعه Witcher رفتیم تا 10 حقیقیت کمتر گفته شده این سری را برایتان بازگو کنیم.

برای مشاهده حقایق بازی ویچر در یوتوب کلیک کنید

 1. ازدواج ینیفر با گرالت

در بازی ویچر ۳ گیمرها این انتخاب را دارند که همسر گرالت را برگزینند. در یکی از شب‌های خوشگذرانی، گیمرها می‌توانند انتخاب کنند که گرالت تا پایان عمر به خوبی و خوشی با Triss زندگی کند یا با Yennifer.. با این حال نویسنده سری کتاب ویچر نظر دیگری دارد. طبق گفته Andrzej Sapkowski نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های ویچر، تنها یک انتخاب وجود دارد و آن Yennifer است.

 1. معمای مدال گرگ

یکی از مهم‌ترین اجزای ظاهر گرالت، مدال گرگی است که به دور گردن خود می‌بندد و نشان او را به عنوان ویچر نشان می‌دهد. در دنیای این مجموعه هر ویچر برای نشان دادن مدرسه ای که از آن می آید یک شکل خاص را به همراه دارد. این مدال اما دارای ویژگی های جادویی است که به آنها امکان می‌دهد حضور جادو را تشخیص دهند. اما، آیا می دانید مدالی که گرالت در بازی ها می پوشد در واقع مدال اصلی او نیست؟

در کتاب چهارم، برج پرستوها، پس از این که جادوگری که این مدال را به گرالت داده بود به سوختن در آتش محکوم می‌شود، مدال گرالت نیز در آتش اندخته می شود و از بین می‌رود. مدالی که گرالت در این بازی ها می پوشد متعلق به ویچر دیگری بود که توسط یک شکارچی کشته شد و سپس توسط سیری دوباره پیدا شد و به گرالت رسید.

 

 1. سن گرالت

با توجه به اینکه ویچرها تقریبا هیچ احساسی ندارند و مشخصا بسیار بیشتر از یک انسان عادی عمر می کنند ؛ عجیب نیست که گرالت هم سن وسال زیادی داشته باشد. با این حالسن گرالت در واقع آن چیزی نیست که در اغلب کتاب‌ها و یا در بازی می‌بینیم. حتی در ابتدای قسمت سوم گرالت در این مورد اشاره می‌کند که دوربر سن 100 سالگی خودش را گذارنده است. شاید در نگاه اول، به نظر نمی‌رسد گرالت واقعاً پیر باشد و خب به نسبت ویچر بودنش سن او انقدرها هم بالا نیست !

 1. توانایی حذف شده گرالت

در طول ساخت بازی ویچر المان‌های زیادی دستخوش تغییر یا حتی حذف شدند. مثلا قرار بود یک حالت فوکوس وجود داشته باشد که گرالت می توانست با استفاده از آن درون دشمنان خودش را ببیند. این حالت به شکلی بود که به گرالت کمک می‌کرد تا بتواند درون موجوداتی را که می خواست با آنها بجنگد را ببیند و برای یک کشتار سریع اندام داخلی آنها را مورد ارزیابی قرار دهد. اندامی مثل استخوان‌ها بافت ها و غیره که متأسفانه ، این مکانیک کنار گذاشته شد، اما تصور اینکه این مورد در قسمت های بعدی Witcher نشان داده شود، غیر قابل پیشبینی نیست.

 1. شبح کشتی در نزدیکی Skellige

مجموعه‌ای از جزایر دز شمال سرزمین اصلی Witcher 3 وجود دارند. اگر سرزمین اصلی را انگلستان در نظر بگیریم، این منطقه تلویحاً ترکیبی از اسکاتلند و برخی از کشورهای اسکاندیناوی است که با انگلستان مرز مشترک دارند.

در صورت عدم استفاده از نقشه در شمال مناطق متروک منجمد، می‌توان به سادگی در دریا گم شد. از آن‌جا که این منطقه بسیار عجیب و ساکت است، چندان دور از انتظار نیست که یک بار در روز و یک بار در شب بتوان یک شبح کشتی را برای مدت کوتاهی تماشا کرد؛ البته اگر بدانید کجا را نگاه کنید.

 1. گرالت اهل Rivia نیست

در کتاب و بازی به کرات می‌بینیم که گرالت خود را اهل Rivia معرفی می‌کند. حتی در همان ابتدای نخستین کتاب ویچر به این موضوع و لهجه گرالت اشاره می شود اما جالب است بدانید قهرمان مو سفید ما اصلا اهل Rivia نیست. در کتاب The Witcher: Baptism of Fire گرالت توضیح می‌دهد که Rivia را به عنوان محل تولدش انتخاب کرده است تا بتواند اعتماد به نفس بیشتری در مقابل مشتریانش کسب کند.

اهل محل زندگانی ملکه بودن به مشتریان حس راحتی را می‌دهد که در صورتی که بدانند گرالت اهل خرابه‌های Kaedwen است، به دست نخواهد آمد. به منظور باورپذیر کردن این دروغ، گرالت لهجه‌ی مردم Rivia را یاد گرفته است و نامش را نیز به Geralt Roger Eric du Haute-Bellegarde  یا همان Geralt of Riviaتغییر داده است.

 1. منشور اخلاقی ویچر

در طول سری ویچر چه کتاب و چه بازی و حالا سریال بسیار می‌بینیم که گرالت برای انجام دادن یا ندادن کاری به منشور اخلاقی Witcher استناد می‌کند؛ اما باید بدانید که چنین چیزی در واقع وجود ندارد و این منشور اخلاقی تنها بهانه‌ای برای فرار از کارهایی که دوست ندارد انجام دهد و یا توجیه کردن برخی خواسته‌ها جهت انجام کار است.

در واقع تنها تعداد اندکی دستورالعمل وجود دارد که ویچرها به رعایت آن‌ها تشویق شده اند و این دستورالعمل‌ها بیشتر مربوط به اخلاق عمومی و نحوه‌ی تعامل با مشتریان می‌شود. به طور کلی، ویچرها آزادند هر چیزی بخواهند و محدودیت‌های اندکی در انجام دادن یا ندادن کاری دارند.

 1. موی سفید گرالت

اگرچه گرالت بسیار سالخورده است، موی سپیدش به دلیل سن نیست. بقیه‌ی ویچرهای هم عصر او، نظیر Lambert  و Eskel، رنگ موی طبیعی خود را حفظ کرده اند اما گرالت رنگ موی خود را به هنگام مناسک Trial of the Grasses که در آن پسر بچه‌ای جوان به ویچر تبدیل می‌شود، از دست داده است.

گرالت انعطاف و مقاومت بسیار بالایی هنگام تبدیل شدن به ویچر از خود نشان داد و به همین خاطر جهش‌های اضافه روی او اعمال شده که باعث توانایی‌های بیشتر او نسبت به ویچرهای معمولی شده است. به عنوان یک عارضه‌ی جانبی این فرایند، موهای او کاملاً سفید شده اند و لقب گرگ سفید را برای او به ارمغان آورده اند.

 1. در جست‌وجوی Ciri

افرادی که The Witcher 3: Wild Hunt را بازی کرده اند می‌دانند که بخش اعظم بازی به جست‌وجوی Ciri و محافظت از او در مقابل ارواح سوار می‌گذرد؛ ارواحی که توسط Eredin و سواران قرمز رهبری می‌شوند. با این حال، گشتن به دنبال Ciri قبلاً هم اتفاق افتاده است، البته با خطرات کمتر.

در کتاب‌ها، Ciri دائماً توسط گروه‌های مختلف تحت تعقیب است که می‌خواهند او را به قتل برسانند یا قدرتش را تحت کنترل خود درآورند. حال Ciri خود را در میان گرالت و یارانش می‌بیند؛ افرادی که هدفشان پیدا کردن Ciri و محافظت از او در مقابل دشمنانی است که می‌خواهند به او آسیب برسانند. این پیوند میان Ciri و گرالت است که بخش عظیمی از پایه و اساس داستان گرالت را شکل می‌دهد؛ هم داخل بازی و هم بیرون آن. فراموش نکنیم بر اساس قانون غافلگیری گرالت موظف است تا اخر عمر از سیری محافظت کند.

 1. باد در مدرسه گرگ‌ها

قلعه‌ی Kaer Morhen یا همان لوکیشن مدرسه گرگ ها ، که در ارتفاعات کوهستانی واقع شده ، برای باد‌های شدیدش شناخته شده است. این که Ciri در حین آموزش‌هایش در این منطقه به دلیل باد از ارتفاع سقوط نکرده است تا حدی معجزه‌آسا به نظر می‌رسد. اکنون Kaer Morhen تنها به عنوان توقف‌گاه کوتاه مدت و نسبتاً امن برای ویچرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. با وجود گذشته‌اش در به بار آوردن نابودی و خرابی، Kaer Morhen به محل امنی برای گرالت و Ciri تبدیل می‌شود هنگامی که برای اولین بار یکدیگر را پیدا می‌کنند.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
 • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.