حقایق بازی ها

10 حقیقتی که از بازی The Elder Scrolls V: Skyrim نمی‌دانید

اگر از طرفداران سبک نقش‌آفرینی باشید حتما با سری بازی‌های الدر اسکرولز آشنا هستید. این مجموعه از بازی‌ها بیش از دو دهه است که در نسخه‌‌های مختلفی منتشر شده است که هر کدام از نسخه‌ها به نوبه خود و در زمان خود از کیفیت بالایی برخوردار بودند. آخرین عنوان منتشر شده از این سری The Elder Scrolls V: Skyrim است که در سال 2011 در اختیار مخاطبان قرار گرفت. این بازی در مجموع برای 6 پلتفرم عرضه شد و چند سال پیش هم نسخه واقعیت مجازی آن در اختیار مخاطبان قرار گرفت.  اسکایریم 9 سال پس از عرضه‌اش به موفق‌ترین تاریخ کمپانی بتسدا تبدیل شد و به لطف فروش 30 میلیون نسخه ای در کنار Diablo 3 ، به عنوان پرفروش ترین عناوین RPG تاریخ شناخته می شوند.

برای مشاهده حقایق بازی اسکایریم در یوتوب کلیک کنید

یکی از ویژگی‌هایی که این مجموعه و به‌خصوص Skyrim دارد، وجود رازها و نکات مخفی و مختلفی هستند که شاید در نگاه اول یا در انجام بازی متوجه آنها نباشیم. رمزوراز‌ها و نکات مختلی که در دنیای پهناور اسکایرم جریان دارد بسیار زیاد و البته شنیدنی هستند که ما نیز بر این اساس تصمیم گرفتیم تا 10 نکته کمتر شنیده شده از این بازی را برای شما بازگو کنیم

  1.  Khajiit های گربه‌ای

تنها ظاهر این نژاد شبیه گربه‌سانان نیست بلکه هنگامی که آن‌ها را تهدید کرده و یا وارد مبارزه با آن‌ها شوید، با نشان دادن دندان‌ها به دشمن و عمودی شدن مردمک چشم‌ها، درست مانند گربه عمل می‌کنند. گفتنی است Khajiit ها به دلیل پنجه‌های قدرت‌مند خود که بی‌شباهت به پنجه‌ی گربه‌سانان نیست، یکی از بالاترین Damage ها را هنگام مبارزه با دستان خالی به دشمن خود می‌زنند.

  1. رام کردن اژدهای سرکش در اسکایریم

این قابلیت در بسته‌ی الحاقی Dragonborn به بازی اضافه شده است. پس از به پایان رساندن همه‌ی مأموریت‌های خط داستانی Dragonborn و یاد گرفتن هر سه کلمه‌ی فریاد Bend Will، با نزدیک شدن به یک اژدها و استفاده از این فریاد می‌توانید اژدها را موقتاً رام کنید. با این کار، اژدها به آرامی به شما نزدیک شده و می‌توانید سوار آن شوید و در آسمان پرواز کنید. همچنین اگر دشمنی در نزدیکی شما باشد، اژدها در مبارزه با آن مشارکت خواهد کرد. گفتنی است نمی‌توانید اژدها را به شهرهای بزرگ ببرید. همچنین برخی اژدهایان خاص مانند Alduin را نمی‌توانید رام کنید.

  1. حجم باورنکردنی دیالوگ‌های اسکایریم

هنگامی که صحبت از صداپیشگی می‌شود، عده‌ی کثیری از گستردگی این مقوله در اسکایریم اطلاع کافی ندارند. برای ضبط کردن دیالوگ‌های این بازی بیش از ۷۰ صداپیشه استخدام شدند تا بیش از ۶۰ هزار خط دیالوگ ضبط شود. برخی بر این باورند که گستردگی دیالوگ‌ها موجب ضعیف‌تر شدن صداپیشگی در برخی صحنه‌های کلیدی بازی شده است. برخی از اسامی مشهور که به عنوان صداپیشه در پروژه‌ی اسکایریم همکاری کردند عبارت است از: Max Von Snydow صداپیشه‌ی Esbern که به عنوان بازیگر در فیلم‌های The Exorcist و Star Wars: The Force Awakens ایفای نقش کرده است، Christopher Plummer صداپیشه‌ی Arngeir که وی نیز به عنوان بازیگر در فیلم‌های The Sound of Music و The Girl with the Dragon Tattoo ایفای نقش کرده است و Joan Allen  صداپیشه‌ی Delphine که سابقه‌ی بازیگری در مجموعه فیلم‌های Bourne را در کارنامه دارد.

  1. یک رکورد باورنکردنی

اگرچه آمار دقیقی از این موضوع وجود ندارد چرا که تاکنون کسی تعداد تتوهای برگرفته از این بازی را نشمرده است اما بدون شک تعداد تتوهای برگرفته از اسکایریم بسیار بالاست. این مسئله از طریق سایت‌های طرفداری و Pinterest به سادگی قابل تأیید است. آیا دنبال تتوی مناسب برگرفته از بازی‌های رایانه‌ای می‌گردید؟ لوگوی اسکایریم گزینه‌ی خوبی است؛ اگرچه Amulet of Mara نیز مناسب است اگر می‌خواهید خاص باشید!

  1. صدایی که از Thief آمد

همه‌ می‌دانند که Mercer Frey یک عوضی است؛ اما آیا می‌توان او را به خاطر سرقت از مقر دزدها سرزنش کرد؟ آیا سرقت از مقر دزدها او را به یک ابردزد تبدیل نمی‌کند؟ احتمالاً‌ خیر. اگر بدانیم صداپیشه‌ی او همان صداپیشه‌ی شخصیت اصلی مجموعه‌ی Thief است چطور؟ در این صورت قطعاً. صداپیشه‌ی شخصیت Garret در مجموعه‌ی Thief کسی نیست جز Stephen Russel که صداپیشگی شخصیت Mercer Frey را در اسکایریم برعهده دارد.

  1. قلبی برای مردن

مطمئناً تاکنون با Forsworn Briarheart ها رو به رو شده اید؛ دشمنانی که لباس‌های پشمی دارند و شاخ گوزن روی سرشان می‌گذارند. نکته‌ی جالب در مورد این دشمنان نداشتن قلب انسانی است چرا که آن‌ها قلب خود را با مخروط درخت عوض کرده اند! این ویژگی، باعث می‌شود کشتن آن‌ها کار نسبتاً آسانی باشد. کافیست به آرامی از پشت سر به آن‌ها نزدیک شوید و جیب‌بری را آغاز کنید و قلبشان را بدزدید. تمام!

  1. Alduin نجات بخش

شخصیت شرور اصلی اسکایریم دلیل زنده ماندن شماست! اگرچه متناقض به نظر می‌رسد، اما Alduin کسی است که در ابتدای بازی به Helgen حمله می‌کند و جان شما را نجات می‌دهد. او از حمله‌ی منحصر به فرد خود یعنی Meteor Shower استفاده می‌کند و به شما فرصت فرار می‌دهد. به هنگام فرار شما، Alduin بارها فرصت کشتن شما را دارد ولی به دلایلی تصمیم می‌گیرد این کار را نکند.

  1. وقتی دیوار پیشگویی می‌کند

با پیشروی در اسکایریم، یکی از چیزهایی که با آن رو به رو می‌شوید دیوار Alduin است که یک حکاکی عظیم است و نحوه‌ی کشته شدن Alduin را به تصویر می‌کشد. نکته‌ی جالب در مورد این دیوار این است که شخصیت اصلی و داستان تمامی بازی‌های Elder Scrolls در آن گنجانده شده ؛ ابتدا Arena دیده می‌شود، سپس مأموریت اصلی Daggerfall به چشم می‌خورد، پس از آن نیز خیزش Nevarine که در Morrowind رخ داد و Champion of Cyrodill که پایان دهنده‌ی بحران Oblivion بود به تصویر کشیده شده اند. بخش انتهایی دیوار نیز صحنه‌ی کشته شدن Alduin را به تصویر می‌کشد که مطابق با پایان خط داستانی اصلی اسکایریم است.

  1. پنجه‌ای برای حکاکی

تا به حال دقت کرده اید چرا حروف کتیبه های سنگی که از آن‌ها فریادها را یاد میگیرید دندانه‌دار و خشن به نظر می‌رسند؟ دلیلش این است که اژدهایان در واقع با پنجه‌های خود این عبارات را روی سنگ حک کرده اند. گفتنی است این زبان ساختگی نیست و دارای حروف الفبا و تلفظ برای کلمات است. اژدهایان در این بازی به هنگام نبرد از فریادها به زبان خود نیز استفاده میکنند و تنها به جادو برای نفس آتشین یا یخی متوسل نمی‌شوند. توجه به چنین جزئیات ریزی باعث می‌شود اسکایریم به تجربه‌ای عمیق تبدیل شود.

  1. اژدهایانی که اژدها نیستند

بله، درست متوجه شدید. در اسکایریم اژدها وجود ندارد بلکه به جای آن Wyvern وجود دارد که برخلاف اژدها، به جای چهارپا تنها دو پا دارد. بر این اساس، شخصیت اصلی بازی نیز Dragonborn نیست بلکه Wyvernborn است! این که چرا Bethesda در توسعه‌ی بازی چنین اشتباهی در استفاده از افسانه‌ی اژدها داشته مشخص نیست اما ممکن است به دلیل دشوارتر بودن انیمیشن سازی اژدهای چهارپا باشد. به هر حال، خواه اژدها یا Wyvern، این دشمنان سرسخت و شرور هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا