رازها و نکات مخفی بازی‌ها

ترفند‌هایی که باید از GTA Trilogy بدانید

راکستار هفته گذشته نسخه ریمستر سه گانه GTA با نام Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition را منتشر کرد. عنوانی که ما هم آن نقد کردیم و در نقدمان گفتیم هرچند این پکیج ویژگی‌های مثبت فراوانی دارد اما عملکرد فنی و تکنیکی ضعیف از ارزش‌های کاسته و ما هم پیشنهاد می‌کنیم تا زمان عرضه آپدیت‌های بیشتر به سراغ این عنوان نروید. آپدیت‌هایی که هم راکستار و هم استودیو Grove Street قول عرضه زودهنگام آن را داده‌اند. البته بهبود گرافیکی و گیم پلی از یک سو و پاک شدن نسخه‌های اصلی و جایگزینی آن‌ها با نسخه Definitive Edition از سوی دیگر باعث شده تا بسیاری از مخاطبان به سراغ تجربه این عنوان بروند. احتمالا تعداد زیادی از مخاطبان این پکیج برای اولین بار به سراغ تجربه این عناوین کلاسیک می‌روند و خب تجربه این سه گانه بدون دانستن حقه‌ها و ترفندها ممکن است کمی سخت باشد. به همین مناسبت در آیتم امروز به سراغ بهترین ترفندهای GTA 3 و GTA Vice City و GTA San Andreas رفتیم. ترفندهایی که قطعا تاثیر بسیار زیادی روی جذاب تر شدن این سه گانه خواهند داشت.

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

10. با اینکه GTA 3 نخستین عنوان سه بعدی Open World نبود اما این عنوان را می‌توان پایه گذار عناوین Open World امروزی دانست. بازی  که دو دهه پیش بسیاری از استانداردهای  این ژانر را پایه‌گذاری کرد. جالب اینجاست که GTA 3 اولین نسخه سه بعدی این سری بود اما بسیاری از مکانیک‌های آن مستقیما از نسخه‌های دو بعدی GTA به این نسخه منتقل شد. به همین خاطر هرج  و مرج در GTA 3 یک رکن اساسی گیم پلی است. تنها در GTA 3 است که شما با ضربه زدن به دیگر ماشین‌ها پول درمی‌آورید و با منفجر کردن حتی پول بیشتری به جیب می‌زنید. در نتیجه اگر به دنبال درآمد بیشتر هستید یک آشوب درست و حسابی در لیبرتی سیتی را به راه بیاندازید.

جی تی ای 3

9. یکی از ویژگی‌های مهم GTA 3 برای زمان خودش قابلیت دویدن بود و جالب اینکه با گذر زمان این قابلیت ارتقا پیدا می‌کند موضوعی که ممکن است حتی کاربران قدیمی به آن توجه نکرده باشند. در GTA 3 هرچه قدر بیشتر بدوید درجه نامرئی دویدنتان بیشتر می‌شودو با گذشت زمان کلاد امکان دارد مدت زمان بیشتری بدود بدون اینکه مدام بیستید و نفسش را بازیابی کند.

8. در مجموعه GTA می‌توان GTA 3 را بخشنده‌ترین عنوان از بعضی جنبه‌ها دانست. در این بازی نه تنها با اصابت و منفجر کردن خودروها می‌توانید پول به جیب بزنید بلکه دزدی یکسری ماشین‌ها برایتان امکانات خاصی را فراهم می‌کند. دزدیدن خودرو پلیس به شما 5 تیر شاتگان و بالا رفتن عدد جلیقه ضدگلوله را اهدا می‌کند. با دزدیدن آمبولانس 20 درصد جانتان افزایش پیدا خواهد کرد و با دزدیدن هر تاکسی 25 دلار پول دریافت می‌کنید.

7. کدهای تقلب یکی از لذت‌بخش ترین ویژگی‌های نسخه‌های کلاسیک GTA است ، با این حال بسیاری از مخاطبان ترجیح می‌دهند این عناوین را بدون چیت تجربه کنند مخصوصا اینکه فعال کردن چیت باعث از کار افتادن تروفی‌ها و اچیومنت‌‎ها می‌شود حتی با وجود بهبودهایی همچون سیستم نشانه گیری و قابلیت چک پوینت هنوز هم بدون زدن چیت عناوین کلاسیک GTA بسیار مشکل هستند. به همین خاطر دانستن یکسری حقه مخصوصا در خصوص سلاح‌ها و تجهیزات می‌تواند بسیار مفید باشد. در GTA 3 یکی از بهترین لوکیشن‌ها پشت رستوران «تونی سیپریانی» در محله Saints Mark است. در اطرف این رستوران می‌توانید یک بسته سلامت ، یک جلیقه ضد گلوله و یک کلاشینکوف پیدا کنید. در GTA Vice City می‌توانید یک یوزی را پشت مغازه Pay n Spray در Ocean Beach پیدا کنید. کمی جلوتر از مغازه Pay n Spray یک پارکینگ وجود دارد که می‌توانید با بالا رفتن از پله‌های آن جلیقه ضدگلوله پیدا کنید. در GTA San Andreas هم گروو استریت مملو از تجهیزات کاربردی است.در کنار منزل سی جی و پشت خانه قهوه‌ای رنگ همیشه یک عدد کلت وجود دارد. در بالای منزل سوییت هم یک مسلسل TEC 9 وجود دارد. در پشت منزل سی جی هم یک پل وجود دارد که زیر پل می‌توانید یک مسلسل یوزی و جلیقه ضد گلوله پیدا کنید.

6. برخلاف عناوین امروزی ماموریت‌های جانبی نسخه‌های کلاسیک بسیار ساده بودند اما همین ماموریت‌ها در عین ساده بودنشان قابلیت‌های کاربردی مهمی را در اختیارتان می‌گذارند. این ماموریت‌های جانبی شامل Paramedic missions یعنی رساندن بیماران به بیمارستان ، Firefghter jobs یعنی خاموش کردن آتش توسط ماشین آتش نشانی ، Vigilante mission یعنی گرفتن خلافکارها با ماشین پلیس و رساندن پیتزا به مشتریان می‌شوند. ماموریت‌هایی کاملا بیسیک که در لول‌های بالا بسیار سخت ‌می‌شوند. حالا سوال اینجاست که رفتن کدام از یک این ماموریت‌ها ارزش دارد. در جواب گفت بسته به هر نسخه این موضوع متفاوت است. در GTA 3 با انجام دادن Paramedic missions به مرورجوایز مهمی برایتان آزاد می‌شود که این جوایز به ترتیب وجود بسته‌های سلامت در تمامی Safe Houseها ، قرص‌های آدرنالین که سبب اسلوموشن شدن بازی می‌شود در تمامی Safe Houseها  و در نهایت امکان دویدن نامحدود است که این آخری تنها با تکمیل  Paramedic missionsها امکان پذیر است. اگر 20 ماموریت  Firefghter jobs هم بروید در تمامی Safe Houseها امکان دسترسی به اسلحه شعله افکن را خواهید داشت. در GTA Vice City ماموریت‌های Vigilante mission و رساندن پیتزا از اهمیت فراوانی برخوردار هستند. با تمام کردن لول 12 Vigilante missionها جلقیه ضدگلوله شما به بالاترین سطح خود می‌رسد. در مورد رساندن پیتزاها هم جانتان به جای 100 به عدد 150 می‌رسد. در نهایت در GTA San Andreas هم ماموریت‌های Paramedic missions و Firefighter missions از اهمیت بالایی برخوردار هستند. با تمام کردن لول 12 Paramedic missions جانتان به عدد 150 می‌رسد و با تمام کردن لول 12 Firefighter missions ، سی جی در مقابل آتش کاملا مقاوم می‌شود.

جی تی ای وایس سیتی

5. دلایل زیادی وجود دارد که GTA Vice City  را به یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های تاریخ تبدیل می‌کند. از فضا و حال و هوای بازی گرفته تا ستارگان مشهوری که در آن ایفای نقش کردند و موسیقی‌های فوق العاده آن. قابلیت خرید املاک اولین بار در GTA Vice City معرفی شد و باید بدانید برای اتمام بازی حتما باید چندین ملک را خریداری کنید. سیستم خرید املاک در وایس سیتی به این گونه است که یکسری ملک‌ها تنها به عنوان Safe House و مکان سیو کردن استفاده می‌شود و بعضی از آن‌ها ماموریت‌های مخصوص خود را دربر دارند. در مجموع 6 ملک هستند که با خرید آن‌ها ماموریت به شما محول می‌شود و هر گاه ماموریت‌های این 6 ملک تکمیل شد ماموریت نهایی بازی برای شما باز می‌شود. با تمام کردن مجموعه ماموریت‌های هر ملک ، آن ملک به درآمد روزانه می‌رسد. در این بین گران ترین و در عین حال سودده ترین ملک ، مالیبو کلاب  در محله وایس پوینت است. قیمت مالیبو کلاب 120 هزار دلار است اما در صورت اتمام ماموریت‌هایش نه تنها روزانه 10 هزار به جیب تامی واریز می‌شود بلکه با دسترسی به تعمیرگاه فیل کسیدی می‌توانید بهترین سلاح‎‌های بازی را در این مکان پیدا کنید. به همین خاطر توصیه می‌کنیم اولین ملکی که می‌خرید مالیبو کلاب باشد.

4. خرید مالیبو کلاب در وایس سیتی یک ویژگی پنهان دیگر هم دارد و آن هم امکان تیراندازی در مغازه‌ اسلحه فروشی در داون تاون است. پس از تکمیل ماموریت The Shootist که در آنجا برای نخستین بار با فیل کسیدی در وایس سیتی آشنا می‌شوید ، امکان تمرین تیراندازی برایتان باز می‌شود. اگر بتوانید در این چالش 45 امتیاز بگیرید ویژگی ریلود کردن سریع برای تامی آزاد می‌شود.

3. درآمدزایی در GTA Vice City از اهمیت بالایی برخوردار است مخصوصا اینکه اکثر املاک مهم این شهر گران قیمت هستند و از طرفی این بازی به اندازه GTA San Andreas به شما امکان پول درآوردن نمی‌دهد. یکی از بهترین حقه‌ها برای پول درآوردن زیر کردن پارکومترهاست. با زیر کردن پارکومترها همیشه مقدار مشخصی پول دریافت می‌کنید که هرچند این مقدار زیاد نیست اما از این طریق می‌توانید بخشی از هزینه سلاح و آرمور را دربیاورید.

2. پول درآوردن در GTA San Andreas از اهمیت فراوانی برخوردار است. سلاح‌ها ، تجهیزات ، مسابقات اسب سواری ، املاک ، امکان کاستومایز خوردوها ، غذا خوردن و بسیاری دیگر از ویژگی‌های این بازی نیاز به پول شما دارند در نتیجه باید همیشه با جیب پر در لوس سانتوس به گشت و گذار بپردازید. راه‌های زیادی برای پول درآوردن در سن اندریاس وجود که در اینجا با دو نمونه بسیار کاربردی آن‌ها شما را آشنا می‌کنیم. راهکار نخست کشتن دلال‌های مواد مخدر است که کشتن آن‌ها حدودا 2 هزار دلار عایدتان می‌کند. پیدا کردن دلال‌ها ممکن است کمی در ابتدا سخت باشد اما دو ویژگی است که هر کاربری باید در مورد آن‌ها بداند. نخست اینکه اکثر آن‌ها در محله‌های فقیر نشین حضور دارند و دوم اینکه تنها فرم ایستادن فروشندگان مواد به این شکل است.

جی تی ای سن اندرس

یکی دیگر از راهکارهای پولساز GTA San Andreas سرقت از منزل‌های مردم است. نخستین بار سی جی و رایدر از یک کهنه سرباز جنگ ویتنام دزدی می‌کنند و بعد از آن قابلیت از سرقت از دیگر خانه‌ها آزاد می‌شود. برای این کار باید حتما از کامیون مخصوص این کار که مکان آن را در نقشه مشخص کردیم استفاده کنید. همچنین سرقت بین ساعت‌های 8 شب تا 6 صبح امکان پذیر است. با پیشروی در سرقت ویژگی همچون دویدن نامحدود برایتان باز می‌شود.

1. یکی از ویژگی مهم GTA San Andreas قابلیت‌های سی جی است که در بخش‌های مختلف طبقه بندی می‌شود. از امکان بهبود تیراندازی و رانندگی گرفته تا بهبود Sprint که مستقیما روی دویدن و شناکردن تاثیر دارد. یکی از بخش‌های این بازی امکان رفتن به بدن سازی و بهبود ظاهر سی جی است. از طرفی سی جی با هر بار مراجعه به رستوران امکان خرید غذاهای مختلف را دارد و اگر کاربران بیش از حد پرخوری کنند ظاهر سی جی تغییر کرده و او به مرور چاق می‌شود. نکته مهم در این وسط بالانس کردن بین ورزش و غذا خوردن است. توجه کنید که برای رسیدن به بهترین هیکل همیشه باید مقداری غذا خورده و نگذارید درجه FAT به پایین تر سطح ممکن برسد. در این صورت سی جی عضله‌های سی جی کوچک می‌شود. سعی کنید همیشه مقداری غذا بخورید تا هیچ گاه درجه FAT سی جی به 0 نرسد. هیکل مناسب مستقیما روی ظاهر و  همچنین بالاتر رفتن درجه Respect تاثیر خواهد گذاشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
  • ثبت نام کنید
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. شما یک لینک برای ایجاد رمز عبور جدید از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.