پلی استیشن 4پلی استیشن 5رازها و نکات مخفی بازی‌ها

تئوری‌های خدای جنگ رگناروک

فقط چند ماه به عرضه خدای جنگ رگناروک باقی‌مانده و همه طرفدارهای کریتوس منتظر سرنوشت خدای جنگ و پسرش آتریس در دنیای نورس هستند. اما سونی تا اینجای کار فقط یک تریلر و یک تیزر 30 ثانیه ای از بازی منتشر کرده تا کلی از اطلاعات داستانی مخفی بمونه. در این آیتم قصد داریم تا تعدادی از ویدیو های جالب این بازی رو بررسی کنیم.

برای تماشای آیتم ویدیویی در یوتوب کلیک کنید

والکری‌های آزاد شده در کنار کریتوس و آتریس

بر روی نقشه‌ای که با نسخه کالکتورز God of War Ragnarok از آن رونمایی شد 9 دنیای بازی را می‌توان مشاهده کرد. در قسمتی از آن 9 موجود پرنده را می‌توان دید که بالای Asgard پرواز می‌کنند. شاید در نگاه اول آن‌ها فقط چند پرنده باشند اما قطعا این طور نیست. اگر با دقت بیشتری به نقشه نگاه کنید متوجه خواهید شد که تصویر و یا نمادهایی که روی نقشه قرار دارند دارای مفهوم و از درجه بالای اهمیت برخوردار هستند. به طور مثال در میدگارد میشه مهمترین المان‌ها مانند خانه کریتوس، معبد Tyr، کوهستان و Jurgen Gander یا همون world Serpent رو دید. بنابراین میشه نتیجه گرفت که تنها موارد مهم و کلیدی در هر بخش‌های مختلف نقشه به تصویر کشیده شدند.
وقتی به Asgard نگاه میکنیم9 موجود پرنده را در حال پرواز بر روی Asgard می‌بینیم که احتمالا از اهمیت بالایی در داستان برخوردار هستند. همچنین وقتی دیالوگ Sigrun یکی از والکری‌هایی که در God of War 2018 آزاد کردیم رو به خاطر بیاریم ” من باید با خواهرهای خودم متحد بشم. با هم می‌تونیم تعادل رو به دنیاها برگردونیم” اهمیت اون دو چندان میشه.

اگر منظور از بازگرداندن تعادل به دنیاها سقوط به والهالا نباشه و به راه انداختن جنگ بر علیه Aesirها باشه چی؟ اگر چه اودین بعد از اخراج Frey از دنیا والکری‌ها رو نزدیک خودش نگه داشته بود اما اون‌ها از این شرایط خوشحال نبودند و رابطه والکری‌ها و اودین بعد از جادو کردن اون‌ها و تبدیل کردنشون به هیولاهای خون ریز بد و بدتر شد. حالا فکر می‌کنید بعد از این اتفاقات، والکری‌ها برمیگردن و به ارتش اودین ملحق میشن؟ البته که اینطور نمیشه. والکری‌ها موجودات فوق العاده نیرومندی در دنیای نورس هستند که بیشتر اوقات حس میکنند که به او‌ن‌ها خیانت شده بنابراین قابل درکه اگر اون‌ها رو در جنگ با Aesirها ببینیم.

بازگشت اژدها‌یان

در کنار والکری‌های روی نقشه می‌توانید نماد اژدها رو ببینید. اما شاید سوالی پیش بیاد که چطور درباره این نماد مطمئن هستیم. اگر نقشه گاد آف وار 2018 رو مشاهده کنید با 3 نماد این شکلی برخورد خواهید کرد. اولی در سمت راست، بعدی در سمت چپ نقشه و مورد آخر هم در بالای نقشه قرار گرفته‌ است. این نشان‌ها دقیقا بر روی مکان‌هایی قرار دارند که ما در نسخه 2018 اژدهایان را آزاد کردیم. بنابراین نماد اژدها در کنار والکری‌ها بر روی نقشه گاد آف وار رگنراک در بالای Asgard نه تنها خبر از وجود والکری‌ها میدهد بلکه احتمالا باید منتظر حضور اژدهایان آزاد شده هم باشیم. همچنین در یکی از مصاحبه‌های کوری بارلاگ او به وضوح به امکان بازگشت این اژدهایان آزاد شده اشاره می‌کند. بنابراین با توجه به صحبت‌های کوری می‌توان با اطمینان از بازگشت آن‌ها صحبت کرد.

با توجه به نقشه و در صورتی که تئوری‌ها به واقعیت تبدیل شوند والکری‌ها و اژدهایان را در Asgard ملاقات خواهیم کرد. ایده بازگشت والکری‌ها و اژدهایان و حضور آن‌ها در کنار کریتوس و آتریس برای مبارزه با خدایان شمال واقعا جذاب و هیجان انگیز است.  شاید بازگشت آن‌ها با ایده و هدف آتریس در نسخه 2018 که همواره سعی داشت خدای خوبی باشد مرتبط باشد. در واقع این آتریس بود که پافشاری کرد تا کریتوس آن‌ها را آزاد کند همچنین او بود که باعث شد تا کریتوس با والکری‌ها مبارزه و آن‌ها را هم آزاد کند.

در نسخه‌ها قبلی کریتوس متحدی نداشت تا او را کمک کند اما آتریس رویکرد متفاوتی را به بازی اضافه کرد و با کمک کردن به افراد و موجودات مختلف و تلاش برای حفظ دنیاها (Realms) گام‌های اولیه در جهت تبدیل شدن به قهرمانی جدید را آغاز کرد.

ارتباط Serpent و Tyr

شاید موردی که بیش از پیش مشخص باشه آشنایی Tyr با Serpent هستش و احتمالا این 2 با هم رابطه نزدیکی دارند. بیایید در قدم اول نمادهای Serpent رو ببینیم که ارتباط او با Tyr را نشان می‌دهند. زمانی که در پایین ترین قسمت معبد Tyr حرکت می‌کنید تصاویر سفرهای او را بر روی دیوارها مشاهده می‌کنید. در یکی از این تصاویر Tyr بر روی یک کشتی است که قسمت جلوی آن شبیهSerpent است. حتی اگر به پرچمی که روی کشتی نصب شده دقت کنید نماد Serpent را روی آن مشاهده می‌کنید.
در تصویر دوم Tyr رو در حالی که نیزه و سپری به دست گرفته می‌بینید که پشت سر او World Serpent قرار گرفته. در تصویر سوم مجددا Tyr و Serpent را در یک قاب می‌بینید. در این تصویر World Serpent به دور معبد Tyr پیچیده و به نظر با استفاده از وزن خودش باعث شده که معبد Tyr به زیر آب برود. این مورد رو میشه به ابتدای بازی مربوط دانست. زمانی که کریتوس تبر خودش را به داخب آب پرتاب میکند و سرپنت از زیر آب نمایان میشود.

با توجه به lore داستان دلیلی که Odin موفق به نابودی معبد Tyr نشده محافظت کردن Serpent از معبد در مقابل Aesirها بوده. شاید در طول بازی این Note رو ندیده باشید که به طور مستقیم این موضوع رو تایید میکنه.

آیا Tyr از وجود آتریس با خبر است؟

بیایید نگاهی بندازیم به تصویری که در معبد Tyr وجود دارد. در این تصویر به نظر زنی در کنار Tyr ایستاده که به نظر این شخص Fay مادر آتریس است. زمانی که Thor خشمگین بود و دست به قتل عام همه Giant ها زده بود، Tyr دستگیر شده بود و در این تصویر می‌بینیم که احتمالا Fay پیش او رفته و نقشه را برای او توضیح داده که کریتوس و آتریس در نهایت به معبد تو خواهند رسید و آزادت خواهند کرد. در جایی Serpent جمله‌ای جالب می‌گوید که Giantها راز و رمزهای خودشون رو به Tyr می‌گفتند و قطعا این مورد یکی از بزرگترین رازهای Fay بوده که برای Tyr بازگو کرده است. به همین علت تئوری آگاه بودن Tyr از وجود آتریس قوت میگیره. اما احتمالا Tyr از نام آتریس بی اطلاع باشه. اگر نقاشی‌های انتهای بازی گاد آف وار 2018 رو به خاطر داشته باشید نام کریتوس و آتریس تغییر کرده بود. آتریس با نام لوکی شناخته میشد و کریتوس Farbati بود. البته که در اساطیر باستانی از Farbati به عنوان پدر لوکی نام برده شده اما این احتمال وجود دارد که Fay آن‌ها را با نام‌هایی که در نورس دارند به Tyr معرفی کرده باشد.

مبارزه بزرگ رگنراک با حضور میمیر و سیندری

اگر نگاهی به Cover Art منتشر شده از بازی بی‌اندازیم المان‌های زیادی مثل اژدها، یک جاینت، Dark Elves، و ارتش اودین رو مشاهده می‌کنید که احتمالا همه اون‌ها رو در جنگ رگنراک خواهیم دید. اما 2 شخصیت وجود دارند که در مورد اون‌ها تئوری‌های زیادی مطرح شده.
ایده‌ای وجود داره که این شخصیت میمیر هست که با یک کالبد جدید بازگشته. ریشه این تئوری به گاد آف وار 2018 برمیگرده که میمیر این دیالوگ رو میگه ” فکر کنم به نقطه‌ای رسیدم که دیگه نمیتونم ادامه بدم” از اونجایی که این شخصیت ریش، شاخ و چشم‌های زرد دارد خیلی از هواداران مجموعه فکر می‌کنند که اون میمیر هستش. اما این تئوری رو نمیشه چندان جدی گرفت چون اون مثل یک راوی برای کریتوس و آتریس عمل میکنه و همچنین اضافه کردن یک کرکتر دیگه در کنار پدر و پسر چندان منطقی به نظر نمیرسه. همچنین میمیر باهوش ترین موجوده و جنگجو نیست. حتی اگر بدن هم داشت احتمالا نقشی به عنوان مبارز در رگنراک نداشت. المان‌هایی مثل ریش و شاخ کرکتر روی کاور آرت بازی بیشتر اون رو شبیه یک وایکینگ نشون میده. بنابراین میشه گفت که اون احتمالا یکی از سربازان ارتش اودین باشه.

کرکتر بعدی که تئوری‌هایی درباره اون مطرح شده شباهت زیادی به سیندری داره. اما نکته‌ای که وجود داره این است که سیندری یک dwarf هستش و همچنین در این تصویر این کرکتر تقریبا هم قد و اندازه سایر مبارزان به تصویر کشیده شده اما از طرفی لباس او شباهت زیادی به Armor سیندری داره. به نظرتون سیندری میتونه تو رگنراک به عنوان یک جنگجو حضور داشته باشه؟ با توجه به چیزهایی که در مورد سیندری میدونیم میشه گفت نه، اما این ایده که Thor یا یکی از خدایان Aesir براک را کشتن میتونه این تئوری رو قویتر کنه که سیندری برای انتقام گیری به میدان مبارزه اومده باشه.

آریا پیروز

گیم و تکنولوژی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا